kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#1530
Jezdíme a svítíme.

otaznik

Jak už tu padlo, tak i mně se zdá ta lokomotiva příliš vysoká, ale to osvětlení dělá super atmosféru.

hobby

Je to tak, osvětlení posouvá každý model (z lega, či jiný) o třídu výš  8).

mirek

Citace od: otaznik kdy 24.04.2013, 20:47:25
Jak už tu padlo, tak i mně se zdá ta lokomotiva příliš vysoká, ale to osvětlení dělá super atmosféru.
Výška v reálu není tak zlá. Je limitována výškou Tile 2x4 použitými na boční dvířka. Ty jsem nechtěl na výšku dělit.
Pak je větrací mřížka a Tile 1x2, kde by měla být klička na otevírání. Tu mám na zadním čelním panelu udělanou z
"třešniček" v jediném exempláři. Tam jsem použil nůž.

Hana129

Mně to vysoké nepřipadá a moc se mi líbí, to osvětlení je výborné!

mirek

Z třešniček (part 22667) je po úpravě klika.

mirek

Pustil jsem se do úpravy setu 7996, do II.verze.
Ta předchozí byla hliníková folie přilepená oboustrannou lepící páskou k povrchu kolejí.
Ta II.verze je original LEGO povrch z 9V kolejí aplikovaný po úpravě na upravenou kolej setu 7996.

MiHo

Citace od: mirek kdy 02.05.2013, 15:38:31
Ta II.verze je original LEGO povrch z 9V kolejí aplikovaný po úpravě na upravenou kolej setu 7996.

Pěkné
Jak je to upevněno ?
Je požit povrch jen z obloukových 9 V kolejí nebo i z rovných ?

mirek

Citace od: miho kdy 02.05.2013, 15:52:13
Pěkné. Jak je to upevněno ?
Je požit povrch jen z obloukových 9 V kolejí nebo i z rovných ?
Použitý je povrch z 9V kolejí rovných i obloukových. Přilepeno kapkou vteřinového lepidla.

peki

Citace od: mirek kdy 02.05.2013, 15:38:31
Pustil jsem se do úpravy setu 7996, do II.verze.


Důvod? Respektive v čem spočívá vylepšení, tedy co by se mělo zlepšit? Předpokládám, že se nejedná pouze o design  ;)

peter

Citace od: peki kdy 03.05.2013, 13:44:47Důvod? Respektive v čem spočívá vylepšení, tedy co by se mělo zlepšit? Předpokládám, že se nejedná pouze o design  ;)

Dyk to píše, že místo fólie využil originál železo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 03.05.2013, 15:30:59

Dyk to píše, že místo fólie využil originál železo.

A důvod? Znamená to že se předtím něco neosvědčilo? Co konkrétně?

mirek

#1542
Citace od: peki kdy 03.05.2013, 15:38:43
A důvod? Znamená to že se předtím něco neosvědčilo? Co konkrétně?

ANO, napojení folie na klasické 9V koleje na obou koncích křížení bylo nedokonalé.
         Špatný kontakt, větší vodivý odpor, po čase používání se vlak zpomaloval, až zastavoval. Když se zpomaloval, bylo to ve stanici, vypadalo to věrohodně.
ALE  mne to neuspokojovalo a hledal jsem proto nové řešení.

NYNÍ je spojení mezi kolejemi klasické, bezproblémové.

Postup: a) pájkou z klasických 9V kolejí zahřátím v místě vybrání (v místě zobáčků) uvolním postupně všechny spojení.
             b) z kovového profilu odbrousím "zobáčky" - vznikne průběžný "U" profil. Rovný i do oblouku.
             c) z vnější strany plastové kolejnice odlamovacím nožem uberu trochu materiálu tak, aby připravený kovový profil šel snadno na kolejnici nasadit.
                 Z vnější strany proto, že z vnitřní strany kolejnice zůstává neporušená, hladká a z této strany se dotýkají kovové nákružky motorku.
             d) Připravený kovový "U" profil zastřihnu do požadované délky.
             e) Přilepím kapkou vteřinového lepidla "U" profil na upravenou, zúženou plastovou kolejnici na dvou místech.

Pak je nutno propájet a propojit vodičem vzájemně jednotlivé úseky.

Chystám k tomu fotodokumentaci.  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.513436615360407.1073741864.197041683666570&type=1
             

blindmelon

Pěkný návod, jak z modelářského časopisu.  :)

Omlouvám se, že odbočuji z tématu, ale máš "lochnesku" ř. 451/452?
Hezký den, Blindmelon

hobby

To Mirek:
Tak tohle už bych bral, k tomu "alobalu" jsem nikdy důvěru neměl  :).
Obdivuju Tě, že nelituješ času a pustíš se do toho, přeci jen je to piplačka. Ale pokud to přinese adekvátní výsledek, tak nic proti, zvláště, když obloukových kolejí je nadbytek a těch pár rovných se může obětovat. Já na podobné úpravy už ztratil trpělivost, před lety jsem se piplal s non-lego hnacím soustrojím, které používám pro moje páry. A čekám už několik let, až to TLC konečně dojde a začne je vyrábět (nedávno se tu popisovala chválihodná snaha jednoho výrobce, stejně jako kdysi BBB kola).

mirek

Citace od: blindmelon kdy 03.05.2013, 17:46:38
Omlouvám se, že odbočuji z tématu, ale máš "lochnesku" ř. 451/452?
... tak tu opravdu nemám.

mirek

Citace od: hobby kdy 03.05.2013, 17:52:35
Tak tohle už bych bral, k tomu "alobalu" jsem nikdy důvěru neměl  :).
Použitý hliníkový plech byl opravdu nouzové řešení. Byl to materiál, co se používá na grilovací tácky. Je měkký.

To daleko lepším materiálem se jevil plech z hliníkových obalů na pivo. Pracná byla úprava. Plech byl tenký a tvrdý.
Vnitřní lakovaný povrch se však musel obrousit jemným smirkem a to bylo pracné. Jinak ohýbání a vytvarování problém nebyl.

Toto řešení za použití originál povrchu z 9V kolejí je vynikající.

mirek

#1547
Před výstavou v Liberci a na Lipně jsem natočil video se všemi stavbami na kolejišti.

http://www.youtube.com/watch?v=J_a4pomYmdA

Robi


mirek

Z Liberce jsem přivezl berounské nádraží a pustil se do úprav.
Jednou z nich je i nasvětlení. Toto řešení bych pak rád použil i u modulových domů originálních Lego setů.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.518789064825162.1073741866.197041683666570&type=1


martinlx

Dobrý nápad! Prozradíš co je to za bílou lištu co jsou na ní LED pásky?

mirek

Citace od: martinlx kdy 20.05.2013, 09:39:28
Dobrý nápad! Prozradíš co je to za bílou lištu co jsou na ní LED pásky?
Ano. Do hrobu si to nevezmu, (ten nápad).  ;D
Je to elektrikářská lišta "U" profil do které se ukrývají kabely. Já použil pouze vrchní díl.
Používám je na ukrytí kabeláže pod kolejištěm.

mirek


martinlx

Citace od: mirek kdy 20.05.2013, 15:15:46
Ano. Do hrobu si to nevezmu, (ten nápad).  ;D
Je to elektrikářská lišta "U" profil do které se ukrývají kabely. Já použil pouze vrchní díl.
Používám je na ukrytí kabeláže pod kolejištěm.
;D Lišta mě napadla, ale myslím že je to jenom plast ohnutý do jednoduchého profilu. Na obrázku Rnádraží 05.jpg mně přišel ten profil na řezu dvojitý. Není dovnitř zastrčený ještě další kus plastu?
   

mirek

Ne,ne, NE. Není zastrčený další díl plastu. Není profil dvojitý.

martinlx

Citace od: mirek kdy 20.05.2013, 16:10:49
Ne,ne, NE. Není zastrčený další díl plastu. Není profil dvojitý.
Bezva, tak je to jen optický klam. Někde tu lištu doma určitě mám a Brick, Modified 1 x 4 with Groove taky. Je fajn vědět že je to tak pěkně rozměrově kompatibilní   :)

mirek

Další dvě lampy přibyly.

mirek

Citace od: martinlx kdy 20.05.2013, 17:17:50
Citace od: mirek kdy 20.05.2013, 16:10:49
Ne,ne, NE. Není zastrčený další díl plastu. Není profil dvojitý.
Bezva, tak je to jen optický klam. Někde tu lištu doma určitě mám a Brick, Modified 1 x 4 with Groove taky. Je fajn vědět že je to tak pěkně rozměrově kompatibilní   :)
Na této fotce je lišta s diodami docela dobře vidět.

danyboy


Hana129

To osvětlení tomu všemu, přidává nádhernou, kouzelnou atmosféru. Moc pěkné.