kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Papoušek mne lákal od chvíle, kdy Hobby přinesl toho svého na kolejiště. Téměř po čtyřech letech jsem se pustil do stavby.
Většinou publikuji i rozpracované stavby a tak tomu bude i dnes. Časem bude dokončena i tato lokotka. Nový nápad s ojnicemi
bude realizován, až dorazí potřebné kostičky. Bude to čistě LEGO řešení.

Colonel32


mirek

Citace od: Colonel32 kdy 29.03.2013, 14:23:48
http://colonel32.rajce.idnes.cz/Luzna_-_2D2_setkani_2009/#IMG_9632.jpg
Když víš, kdo je autorem fotek, tak se sluší ho alespoň zmínit...

Promiň. SORRY. Vnuk fotku našel na netu, když hledal lokomotivy a nahrál mi to do počítače. Já po autorovi nepídil. SORRY.
Na fotce autor nebyl uveden.

mirek

Veselé Velikonoce Všem.

Colonel32

Citace od: mirek kdy 29.03.2013, 14:50:20
Promiň. SORRY. Vnuk fotku našel na netu, když hledal lokomotivy a nahrál mi to do počítače. Já po autorovi nepídil. SORRY.

Ok, omluva přijata. Ale pak je to docela zajímavá shoda náhod.

Citace od: mirek kdy 29.03.2013, 14:50:20
Na fotce autor nebyl uveden.

Snažím se neprasit fotky vodoznakem a nekazit tím pohled ostatním.

mirek

Práce na "Papouškovi" pokračují...

Colonel32

To dělení mi přijde dost nešťastné... nešla by tam vyrobit nějaká kinematika?

peter

U jednoho ze svých dlouhodobě rozpracovaných MOCů řeším jeden problém, kterým jsou nárazníky. Vidím, že u lokomotivy to máš celkem dobře vyřešené, ale nějak nemohu přijít na to, co je to za ten kulatý díl. Mohu se tedy zeptat, o který díl se jedná?

PS: mám sice jisté tušení, která součástka by to mohla být, ale raději se ptám ať si v případě osobní špatné domněnky rozšířím obzory
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Citace od: Colonel32 kdy 30.03.2013, 19:52:00
To dělení mi přijde dost nešťastné... nešla by tam vyrobit nějaká kinematika?
Měl jsem celou nástavbu vcelku, ale v zatáčkách nehorázně vybočovala. Proto toto řešení.
Jízdní vlastnosti s 9V motorkem jsou výborné.

mirek

Citace od: peter kdy 31.03.2013, 09:19:20
U jednoho ze svých dlouhodobě rozpracovaných MOCů řeším jeden problém, kterým jsou nárazníky. Vidím, že u lokomotivy to máš celkem dobře vyřešené, ale nějak nemohu přijít na to, co je to za ten kulatý díl. Mohu se tedy zeptat, o který díl se jedná?
PS: mám sice jisté tušení, která součástka by to mohla být, ale raději se ptám ať si v případě osobní špatné domněnky rozšířím obzory
Je to tento díl.

Colonel32

Citace od: mirek kdy 31.03.2013, 09:47:12
Měl jsem celou nástavbu vcelku, ale v zatáčkách nehorázně vybočovala. Proto toto řešení.

A nešla by u tohoto řešení udělat kinematika?

mirek

#1511
Nejdříve to byla lékárna, nyní LEGO shop. Nechybí tam Vasykův parník, ani Trains novinka - TGV.

dědek

Moc hezký "šop". Jen nevidím toho Experta?   :-\

mirek

Citace od: dědek kdy 01.04.2013, 15:45:10
Moc hezký "šop". Jen nevidím toho Experta?   :-\
Jsou tam dva, ve výkladě.

Vasyk

Citace od: mirek kdy 01.04.2013, 13:19:28
Nejdříve to byla lékárna, nyní LEGO shop. Nechybí tam Vasykův parník, ani Trains novinka - TGV.

Hezký obchůdek a je mi ctí u Tebe vystavovat  ;).

blindmelon

Ten bílý kotel předpokládám, že je jen důsledek momentálního nedostatku vhodných dílků.
Hezký den, Blindmelon

peter

Citace od: mirek kdy 31.03.2013, 10:28:07Je to tento díl. ...

No vida, děkuji za rozšíření obzor. Tento díl jsem opravdu neznal. Bohužel můj problém nevyřeší, jelikož bych potřeboval úchyt jen na jednu plate a ne na 1x2 jako má tebou použitý díl. Musím tedy bádat a vymýšlet dál ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Citace od: blindmelon kdy 01.04.2013, 16:40:53
Ten bílý kotel předpokládám, že je jen důsledek momentálního nedostatku vhodných dílků.
Přesně tak. Dílky jsou na cestě...ale to nevadí, aby už netahal vagony na kolejích.

mirek

Pohled na budované nákupní centrum.

mirek

Osvětlení "Papouška" dokončeno.

mirek

Dorazily poslední chybějící kostky - "Papoušek" dokončen. Ověřeny i  jízdní vlastností - výborné.

Bard

Mě se moc líbí. Myslím, že jsi ho výborně vystihl.

Micho

Mirek, ten Papoušek je veľmi pekne spracovaný. Určite dáš časom aj video, veľmi rád si to pozriem, ako jazdí, aj keď najradšej by som to videl naživo.  :D

Má ho aj Hobby, práve som ho videl v jeho videu a pokiaľ sa dobre pamätám, tak bol vystavený aj na výstave v Banskej Štiavnici pred už viac ako 3 rokmi.  8)

mirek

Citace od: Micho kdy 09.04.2013, 19:36:44
Mirek, ten Papoušek je veľmi pekne spracovaný. Určite dáš časom aj video, veľmi rád si to pozriem, ako jazdí, aj keď najradšej by som to videl naživo.  :D
Má ho aj Hobby, práve som ho videl v jeho videu a pokiaľ sa dobre pamätám, tak bol vystavený aj na výstave v Banskej Štiavnici pred už viac ako 3 rokmi.  8)

Micho, na Kostkách jsem našel další Papoušky. Pokud je tam ještě nějaký jiný, na kterého jsem nenarazil, sem s ním.
Vytvořil jsem tak galerii papoušků.

hobby

Pěkná přehlídka Papoušků; dobře Mirku, že sis dal s tím práci, všechny vyhledat. A není jich náhodou víc? Pokud ano, tak prosím dotyčného, ať ho tam doplní. Je hezké, jak všichni ´koukají´ jedním směrem ;D.
Snad se můžu "pochlubit", že ten můj byl první; dělal jsem ho před pěti, nebo šesti lety. A taky podotknu, že oproti té fotce už doznal (a ještě dozná) několik mírných změn - k lepšímu, jak doufám, jen základní koncepce zůstala. Vlastně k většině výtvorů jsem se někdy vrátil a něco tam předělal.

mirek

Citace od: hobby kdy 12.04.2013, 20:48:29
Pěkná přehlídka Papoušků; dobře Mirku, že sis dal s tím práci, všechny vyhledat. A není jich náhodou víc? Pokud ano, tak prosím dotyčného, ať ho tam doplní. Je hezké, jak všichni ´koukají´ jedním směrem ;D.
Snad se můžu "pochlubit", že ten můj byl první; dělal jsem ho před pěti, nebo šesti lety. A taky podotknu, že oproti té fotce už doznal (a ještě dozná) několik mírných změn - k lepšímu, jak doufám, jen základní koncepce zůstala. Vlastně k většině výtvorů jsem se někdy vrátil a něco tam předělal.
Hobby, ano, vybral jsem fotky tak, aby papoušci byli natočeni stejným směrem.
            Ano, bylo to před pěti lety, to jsem začínal budovat kolejiště a ty jsi svého papouška tenkrát přivezl ukázat.
            Ano, od té doby jsem snil a nosil představu, že tuto mašinku si musím postavit.

mirek

#1526
Rodí se ČD CARGO řady 742.
Modrá vlaková okna ze setu 60007 odstartovala  tuto stavbu.

pryb

#1527
Přijde mi přehnaně vysoká - hlavně vršek. Zkusil bych ty slopes 2x2 45 nad kabinou nahradit slopes 1x1 33 a slopes 1x1 nahoře "zplacatit".

Ale i tak to vypadá velmi dobře, je hned poznat, o co jde. Líbí.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

mirek

Nějakou malou úpravu jsem na střeše kabiny provedl, včetně přesazené stříšky nad oknem.
Oni až tam budou správné nápisy (zatím fotoshop), tak se opticky pohled sníží.

mirek

Přední panel ČD CARGO 742 osazený světly.