kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Do nového roku vstupuji na kolejiště s rozpracovaným MOCem. Je to Pershing.
Obtisky:     //REGIOJET    zpracovávám nyní do grafické podoby na počítači.
Osvětlení:    to bude tvrdý oříšek, ale bude. Na kapotě jsou čtyři otvory pro diody.
                  Zkušebně je vsazena jedna dioda.  Ty díry ve čtyřech kostkách je jediná modifikace.

 

mirek

#1441
Při loňské návštěvě Jana Beyera s AFOLy v Berouně na kolejišti na půdě, pořídil Peki fotoaparátem Jana fotku ve výtahu. Jan byl technickým řešením výtahu překvapen a dal to najevo.
Tato fotka se ke mně dostala díky příteli ( Chris Abrams) z FB z Kanady. Jan ji spolu s fotkou kolejiště uveřejnil v blogu

http://ceeteamblog.files.wordpress.com/

PS,: je tam i fotka českých AFOLů před továrnou Lega na Kladně.

Systematik


mirek

Loko "Hanzalík" dokončen. Obtisky aplikovány.

linhi

Nejsem vláčkař,ale ta poslední lokomotiva je bomba!!  :o

dědek

#1445
Naprostý souhlas, už i bez obtisků byla Super.     :)

germik

Souhlas, poslední je super - na tmavě modré jsou sice místy vidět trošku světlejší místa, ale preciznost se kterou je udělán ten šedý pruh to maže :o... Jak přesně to je provedeno? (jasně že barvení, ale zrovna asi ty grile-tile musely dát zabrat, ne?)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Přiznám se, že na Bardotce jsem stříkal sv.modrou (střešní díly), tm.modrou (vše co je tmavě modré) a šedou barvu (spoiler a pruh). Ano, na tm. modré jsou vidět světlejší místa, ale schůdky bylo nutno stříkat několikrát a nechtěl jsem silný nános barvy.

Díky samolepící pásce s hliníkovým povrchem jsem mohl zamaskovat místa, která jsem nestříkal. Tato páska na krajích nedělala silnější okraje barvy po nástřiku.
Šedé grile tile byly zpola natřeny štětcem jak tmavě, tak světle modrou.

...tak na této lokotce- Bardotce bylo použito modifikací Lego dílů dostatek. Prostě trochu modelařiny neuškodí.

Děkuji za ohlasy.

Blake

Pěkně provedené, tento motorák 749 si chci taky postavit. Ještě bych tam vyměnil ta skla, aby to bylo ještě o kousek věrnější za:

Michal Budinský

Citace od: mirek kdy 19.01.2013, 10:27:54
Loko "Hanzalík" dokončen. Obtisky aplikovány.

Ideš vlastnou cestou a dláždiš ju krásnymi mašinkami .Jeden krajší od druhého  :)."Hanzlík" je jeden z nejlepších, keď nie najlepší.Radosť pozerať!

mirek

Citace od: Michal Budinský kdy 20.01.2013, 12:00:25
Ideš vlastnou cestou a dláždiš ju krásnymi mašinkami .Jeden krajší od druhého  :)."Hanzlík" je jeden z nejlepších, keď nie najlepší.Radosť pozerať!
Děkuji. Stavěl jsem ji pěkně dlouho.

mirek

Variace na téma : PANTOGRAF .

VocucBat

Tvé téma sleduji již dlouho a líbí se mi (i když jdeš svou vlastní cestou).



Pozn.: Jeden vlak (vůz) mi tam chybí ... M290 Slovenská strela  >:D

mirek

Nový MOC - další Pershing.

dědek

Moc hezký. Zajímavá je barva bočních kulatých oken.  ;)

mirek

Dnes jsem dokončil tyto dva vozy a jednu drezínu.

dědek

Pěkná práce. V předvečer velkého výročí... :)

Micho

Aj drezínka aj vagónik sú božské! Čo to je za vagón?

pryb

Tipoval bych to na nějakou variantu služebního Daa-k (byť to "k" tam zřetelně není :) ). Sám ho mám rozestavěný skoro rok a nejsem schopen se dokopat k nákupu dílů na dodělání.

Chtělo by to pořádně docvaknout střechu, zbytečně to kazí dojem.
Úplně se mi nezdají ta tan okna, přijdou mi příliš výrazná. Dal bych místo nich buď zelená, nebo klasické panely.

Anebo se pletu, je to něco jiného a okna tak být mají...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

bartas

Když vidím ty krásné kovové, 9voltové koleje, tak se mi chce brečet.....copak je to tak těžké?----zadat někam výrobu výlisků z plastu, kovu...........a montáž motorků.....zbytek si člověk postaví z kostek....ach jo....nikdo na celé zeměkouli to zatím nerozjel ve velkém......přitom s dnešní automatizací modelových železnic by to RC vlaky od Lega nechávalo daleko za sebou.

otaznik

Citace od: bartas kdy 22.02.2013, 22:54:15
Když vidím ty krásné kovové, 9voltové koleje, tak se mi chce brečet.....copak je to tak těžké?----zadat někam výrobu výlisků z plastu, kovu...........a montáž motorků.....zbytek si člověk postaví z kostek....ach jo....nikdo na celé zeměkouli to zatím nerozjel ve velkém......přitom s dnešní automatizací modelových železnic by to RC vlaky od Lega nechávalo daleko za sebou.
Však můžeš začít, když vše bude dostatečně kvalitní, zákazníky jistě najdeš.

mirek

Bez komentáře.

Hana129

#1462
Připojujeme se s přáním všeho nejlepšího, ať mašinky poslouchají!  ;D

Icewalker

Citace od: mirek kdy 24.02.2013, 12:49:41
Bez komentáře.
Blahopřeji k jubileu a těm dvěma krásným oranžovým kouskům ;D
Tvé poslední výtvory jsou jako obvykle skvělé, zvláště mě upoutala minimalistická drezína :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Všem přátelům děkuji za milá přání.
Mirek.

germik

Gratuluju k jubileu, ať se kolejiště dále rozrůstá :D :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

linhi

Také gratuluji,omlouvám se že tak opožděně! Hlavně zdraví a mnoho položených pražců!

blindmelon

Gratuluji! Je super, že tě neodbývaj ponožkama a podobnýma nesmyslama. :)
Hezký den, Blindmelon

branio

Pridávam sa ku gratuláciám a želám, aby v najbližších 10 rokoch prišli ešte lepšie nápady do koľajiska aby sme sa s nimi mohli kochať aj my.


Jean Vallette