kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

P4tr1cius

Pekne si to napísal.
Mirek je proste vláčkarsky Guru.

mirek

kilhor, děkuji. Ano rok 2008 byl zlomový. Začátkem roku jsem se přihlásil na Kostky a o prázdninách, v létě,
jsem začal na chalupě se stavbou stolů pro kolejiště.

P4tr1cius, děkuji. Tvé pojmenování je potěšující, ale znám další vláčkaře, kteří se můžou honosit tímto titulem.
Snad jen věkem zde vedu.

mirek

Nezahálím, na kolejišti došlo k výměně RC kolejí. Ceké kolejiště má jen 9V koleje. Došlo i na RC křížení, které jsem
potáhl hliníkovou folií. První verze má "mouchy", ta druhá - naprostá spokojenost.

Na videu je 2.verze:
http://www.youtube.com/watch?v=1c__1MlGRnI&list=UUXOjbz99C-XAy5yJP_aZ2eQ&index=1&feature=plcp     

mirek

Zde je pár detailů na křížení 1. i 2.verze.

mirek

NE, že bych přesedlal na 4,5V vlaky, ale dostal jsem plastový kontejner Lego kostek po mamince vnuků a jejím bratrovi.
(Prý, aby bylo Lego na jednom místě.) Kostky jsem po hrstích naházel do sáčku a vypral v pračce. Jaké bylo moje zděšení,
když jsem vytáhl i 4,5V motorek dokonale vypraný. Nechal jsem ho na ústředním topení tři dny vyschnout, převody, které
byly krásně vybělené jsem namazel jemným olejíčkem, osadil motorek a . . . velmi tiše a vesele se proháněl na kolejích.

Vnuci si postavili nástavbu na motorek a objevili kouzlo jednoduchého ovládání vláčků na svém kolejišti.

Colonel32

Souhlasím že tyto prehistorické sety mají své kouzlo... Mimochodem, lego vyrábělo i lokomotivu, kde byl battery box přímo na lokomotivě nad motorkem... prý měla naprosto brutální tažnou sílu.

mirek

Colonel32 - tak to jsem nestudoval.

Některé nákružky na kolech motorku jsou staré, zteřelé, guma je tvrdá a popraskaná.
Vyzkoušel jsem ji nahradit original Lego "O" kroužky, které jsem našel v zásobě.
Pasují tam i "O" kroužky z koleček motorků RC a PF.  Jízda bez problémů.

mirek

LEGO set 7996 je kompletně modifikován. Z plastových kolejí jsou 9V koleje. Ruční ovládání nahrazeno elektrickým
                         pomocí zabudovaného ETS přestavníku.

http://www.youtube.com/watch?v=8LWUhhGY8AU&list=UUXOjbz99C-XAy5yJP_aZ2eQ&index=1&feature=plcp

martinlx

Nádhera! Po téhle křižovatce toužím snad 3 roky, škoda že už je lego nedělá. BTW nevíte někdo jestli se jim rozbila forma, nebo jenom prodeje nebyly zajímavé? Pokud za b) tak se k ní třeba časem vrátí....

Colonel32

No, koukám, že i 4 9V výhybky člověk koupí levněji než to RC křížení...

mirek

Dnes jsem zprovoznil dva izolované úseky v nádraží. Vlaky neprojíždějí po RC kolejích, ale zastavují podle nastavených semaforů na vyměněných 9V kolejích namísto kolejí RC.

mirek

Kolejiště je obohaceno o nový přírustek - radnice set 10224. Jak se říká: "Kdo si počká, ten se dočká."

dědek


  Pěkně to do sebe "zapadá". Mirku, ty domy stavíš sám, nebo vnuci? ;D

mirek

Modulární domy si stavím sám. Při stavění "nasávám" různé techniky stavění a používání kostek.
Pak to použiji ve své vlastní tvorbě.
Kluci si staví zejména autíčka a "své" vlaky.

mirek

#1334
JÓÓ ! Na radnici jsem vztyčil naší vlajku.

Rhox


P4tr1cius


mirek

Už dlouho jsou na kolejišti postavené tramvaje ze setu 8404.
Dnes mi padl zrak na jednu z nich a trochu jsem ji přepracoval.
Ještě dozná malých úprav, zejména střešní nástavba.

MiHo


mirek

Miho, NE, opravdu NE.

MiHo

15T jsem v tom nepoznal. Omlouvám se. Přijde mi moc černá.
Chtělo by to pod okna dát šedé kostky a za čelní skla dát ty Slope, Curved 6 x 1 červené.

mirek

Při první prezentaci jsem napsal, že tramvaj dozná ještě malé úpravy, zejména střešní nástavba.
V rámci mých "úprav" bude i instalace osvětlení a některá kosmetická vylepšení.
Foto je jen nástřel. Vždy je pak zajímavé porovnat, jaké změny se provadly, než finální dílo vyjede na trať.
Zatím jsem především ověřoval jízdní vlastnosti při použití 9V motorku. Ty dopadly na výbornou.

mirek

Miho, díky za tvé připomínky. Něco z toho jsem operativně zrealizoval.

Colonel32

No fakt že jo. Předtím jsem to v tom taky neviděl, teď už to vidím. Akorát si říkám, juestli by to nechtělo ty díly ještě trochu prodloužit.

mirek

To jsem si taky říkal. Ale LEGO, to jsou takové "zkratky" běžného života. (Minifig také nemá pět prstů - zkrátka zkratka). 
Tak jsem neprodlužoval.

votrelec

Vyzera to super. Ja by som este odstranil tu 1x4 cervenu plate v strede. Podla fotky originalu je ta cervena lajna jeden pas, bez vystupov.

mirek

#1346
Nakonec došlo i na prodlužování ( Colonel32 )- střední díl vsazením dveří  rozšířen o dva study.
Také připomínka ( votrelec ) byla akceptována. Stále chybí "bedýnky" na střeše, osvětlení a popisky na obtiscích.
JÓ ! A pár kostiček dát ještě do správné barvy.

Justin

Dúfam že si nebudete myslieť, že som 100 rokov za opicami  ;)
ale tá žlto červená lavička je geniálna.

J.

mirek

Justin, četl jsem pojednání o tom, že ČD vyberou nádraží, která budou zahrnuta do projektu "živá nádraží".
Živá nádraží, to je především živé a veselé barvy. Proto ta kombinace žluté a červené.

PS.: prosím o tykání, jsme jak malí kluci co si hrají... a ti si nevykají. DÍK.

Justin

Zaujímavá myšlienka o tom živom nádraží. U nás by sa to hodilo tiež.
U teba na koľajisku asi veľa vandalov nie je.

J.