kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

QuiGon

Jen tiše závidím. To musí být naprostá meditace ne?

Někdy jsem si také pustil lampu na mou modulární ulici a jen tak přemýšlel o ničem. Samozřejmě se moje ulice nedá srovnat s tvým kolejištěm. Klobouk dolů...

P4tr1cius

Citace od: QuiGon kdy 05.03.2012, 18:23:36
Jen tiše závidím. To musí být naprostá meditace ne?

Veľmi pekne si to nazval - "To musí být naprostá MEDITACE".

Vyzerá to naozaj parádne. Tie svetlá tomu dodali poriadnu šťavu. Už len naplánovať deťom a AFOLom z okolia pravidelné exkurzie na tvoje krásne a obrovské dielo. A všetci budú šťastní.

Hana129

Ten noční výjev je naprosto uchvacující  :o . Vynikající dílo, přeju pořád hodně radosti z tvůrčí práce.

Micho

Mirek, je to uchvatne. Toto leto ta musim znovu navstivit.  8)

mirek

QuiGon, díky, ano, meditace u které mne napadají další nápady.

P4tr1cius, díky, ano o exkurze není nouze. Naposledy tu byla první třída (23 žáků s paní učitelkou), kam chodí náš Filip.
                Paní učitelka napsala pohádku o království mašinek a mne pozvala, abych pasoval všechny žáky na mladé čtenáře,
                jako pan král, za přítomnosti rodičů ve třídě. Každé dítě přečetlo jednu větu z pohádky a tím složilo zkoušku. Děti,
                coby pan král, jsem pozval do svého království. Přikládám foto.

Hana 129, díky. I Ty máš velkou zásluhu na rozvoji kolejiště. Tvoje kostky z Tvého BL tam určitě najdeš.

Micho, díky. Už se těším.

dědek

To se tak někdo Má. Já jsem včera večer"makal". Vše nejlepší k jmeninám, pane králi...        ;)

P4tr1cius

Citace od: mirek kdy 06.03.2012, 09:39:52
P4tr1cius, díky, ano o exkurze není nouze. Naposledy tu byla první třída (23 žáků s paní učitelkou), kam chodí náš Filip.
                Paní učitelka napsala pohádku o království mašinek a mne pozvala, abych pasoval všechny žáky na mladé čtenáře,
                jako pan král, za přítomnosti rodičů ve třídě. Každé dítě přečetlo jednu větu z pohádky a tím složilo zkoušku. Děti,
                coby pan král, jsem pozval do svého království. Přikládám foto.

To, čo robíš pre deti je veľmi pekné a veľmi vzácne. Máš môj obdiv, nielen v tvojom mega diele, ale hlavne pre tvoj postoj "TVOJE MEGA DIELO - DETIČKY". Musia byť z neho hotové, keď to vidia prvýkrát.

mirek

P4tr1cius máš pravdu, děti jsou z díla unešené. U nás doma se vžila hláška jednoho prváka, který když kolejiště uviděl poprvé,
                tak řekl:  "JÁ OMLIM !" 

My omdlíváme teď také, když vydíme něco úžasné. ;D

AdamKo

Citace od: mirek kdy 02.03.2012, 16:40:00Když předchozí příspěvek po sobě čtu . . . další nápad!
5)  Systém
RC podvozek na kterém není RC motor, ale 9V motorek. Tím pádem by baterie byly velice nízko, a ovladačem by se ovládalo osvětlení lokomotivy.
Místo ovládání jízdy vpřed a vzad by se ovládaly světla vpředu a vzadu. DOST DOBRÝ. Vnuk by řekl HUSTÝ dědo. ;D

Podvozek i ovladač mám, je to další výzva.  FUNGUJE TO ! OTESTOVÁNO.

Další poznatek z testu.  Lokotka může i HOUKAT.

Mirku,

Krom toho, že se tvé vlákno s odstupem času moc pěkně čte a člověk z něj má takový hezký pocit (opak toho co má po zhlédnutí zpráv v televizi),
jsi mi připomněl můj výtvor z léta roku 2008. (Vypotil jsem k tomu i stručný doprovodný text, tak ať se to tady neplete.)

mirek

Přechod je hotový a již svítí na kolejišti.

mirek

Na FB se objevila reakce maďarského obchodu :" Egy igazi cseh vasutas album!"

http://www.facebook.com/legoaruhaz

Micho

Mirek, u teba sa už aj ťažko reaguje, lebo neostáva písať len: super, skvelé, ty brďo a pod. Tvoje koľajisko neustále, a to zdôrazním, sa neustále vyvíja. Vďaka za ďalšie nápady a inšpiračné fotky. Tie osvetlenia sa mi celkovo veľmi páčia.  :D

Mirek, z čoho si urobil tie červené zábradlia na schodiskách na prechode?

mirek

#1302
Micho, především moc děkuji. Vím, neočekávám chválu, jen se snažím své nápady si nevzít "do hrobu".
           Vždy mne však potěší, když některý nápad se ujme a pak ho vidím v nějaké stavbě.

Trubičky kupuji v prodejně modelář. Jsou to bílá táhla k servům pro modely letadel. Jsou různých průměrů.
Tyto, co kupuji, mají stejné průměry jako LEGO trubičky (viz. Emeralda). Jen jsou metrové a pevnější.
Nedají se ohýbat jako Legové. Pak je sprejem v potřebné barvě  nastříkám.

Na zábradlí jsou červené, pod světly je část bílá a část zase tmavě šedá.

hobby

Citace od: Micho kdy 12.03.2012, 09:49:16
Mirek, u teba sa už aj ťažko reaguje....
Já už moc nereaguju, protože Mirek má tolik nápadů, že člověk by se musel ´ureagovat´ :).
Tedy, ne že bych úplně se vším bezvýhradně souhlasil a vše nekriticky obdivoval - jako kolegovi a příteli to mohu říci; ale v zásadě hodnotím toto dílo vysoko a opravdu obdivuji tu invenci, entuziasmus a tisíce hodin práce. Musím si připustit, že sám jsem už trochu vychladnul, i když pořád Lego je a bude pro mne jednička a nejlepší univerzální hračka, co kdy byla vymyšlena. Budiž vám Dánové čest! 8)

mirek

hobby, děkuji za upřímná slova. Vystihl jsi to perfektně. I to "ureagování". To bych opravdu, ale opravdu nerad.

Micho


mirek

Citace od: Micho kdy 12.03.2012, 18:02:10
Mirek a hobby   :D :D :D
Ano, může za to hobby. Hobby při pročišťování témat zde na Kostkách "oprášil" svého Hurvajse.
Mně to nedalo, a pustil jsem se do Hurvínka po svém. Jediná modifikace je "přefiknutí" antény, ze které jsem získal
madla a odpovídající komínky na střeše.
Podařilo se mi vymyslet originálně stupačky. Nejsou prostě robustní. Příště nafotím vymontované z Hurvínka.

MeNadruhou

Paráda. Nezastavujem, máme zpoždění. Ale můžu vám přibrzdit ;)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

mirek

Zde jsou nafoceny stupačky.

mirek

Práce na "Hurvínkovi" pokračují. Čelní maska je osazena 5ti LED diodami. Tři jsou bílé a dvě červené. Při jízdě vpřed svítí bílé,
při jízdě vzad pak červené. Zatím jsem takto upravil jen jednu čelní stranu, abych si vyzkoušel správnost svého postupu.
Na testovacím okruhu byla funkčnost ověřena bez závady.

mirek

Takto vypadá testovací vozík pro osvětlení lokomotiv v závislosti na změně směru jízdy.. Slouží pro ověření správnosti el. zapojení.

mirek

Protože "Hurvínek" už jezdí a svítí na kolejišti (časem natočím video), pustil jsem se do nasvícení motoráku "810".
Zde je úplně jiná situace, neboť horní osvětlení jsem nechtěl vést přes čelní okna, řešil jsem to přes tištěné spoje,
spojené drátem "z ramínka z čistírny". Používám zde malé konektory, trochu upravené, aby se vešly pod střechu.

peki

Citace od: mirek kdy 04.04.2012, 13:07:08
řešil jsem to přes tištěné spoje,spojené drátem ...

Teda ty řádíš  ;D Hurvínek povedený ty samolepky tomodávají šmrnc. K tomu plošňáku, nebylo by jednodušší použít Electric, Plate with Contacts výhodu Vidím v tom že se to chová jako lego plate, může tedy leckdy napomoci ke zpevnění konstrukce, či nahradit kablík, který může někdy působit rušivě

mirek

#1313
Peki, problém v použití Electric, Plate with Contacts je v tom, že ve vláčku je celkem 12 ks LED diod.
K těm připájeno 12 ks odporů a jeden nemalý kondenzátor. To by představovalo velké množství spojovacích LEGO uzlů.

Při tomto, vyobrazeném řešení bude celý elektrosystém odnímatelný, nezávislý na Lego spojení. (viz. foto)
Plate with Contacts bych musel pevně uchytit,třeba ke střeše vozu.

PS: ještě bych rád přidal 2 LEDky pro osvětlení interiéru. ;D

mirek

VESELÉ VELIKONOCE  ;D

mirek

Motorák 810 už jezdí a kompletně svítí. V každém směru jízdy svítí 7 LEDek  ( 4 bílé vpředu + 2 koncová světla červená vzadu + 1 bílá uvnitř).

mirek

ČSD "Hurvínek" už také svítí.

Daniel

Tobě to tam svítí už jak na kolotočích ;D.
Možná jedna výstava by se dala udělat jen tím, že by jsi udělal pozvánky a jeden víkend vybíral vstup 8). Dobrá práce!!!

Colonel32

Velmi roztomilé. Na děti to bude magnet.

Nechceš jako další zkusis M262?

Tady jsou nějaké podklady:
http://colonel32.rajce.idnes.cz/Praha_Technicka_-_Motorackem_po_Praze/

kilhor

Citace od: mirek kdy 14.01.2008, 10:19:59
Vím, že 9V vlakům odzvonilo, ale  ...     ... rád bych pak přiblížil, některé své nápady.
(kráceno)

Ahoj Mirku.

Chtěl bych si něco ujasnit. Je ten datum 14.01.2008 správně? Není to třeba nějak překopírovaní diskuze, které běží o mnoho déle? To by totiž znamenalo, že to fascinující kolejiště bylo vytvořeno za pouhé 4 roky a to je pro mne něco naprosto neuvěřitelného.

Moje doba temna skončila o letošních vánocích a od té doby tuto konkrétní diskuzi sleduji. Teprve dnes jsem začal číst od začítku všech 45 stran a zjistil jsem jsem, že ještě před 4 roky na půdě nebylo nic. Jsem z toho absolutně perplex.

Klobouk dolů. :o



PS: V první větě je to samozřejmě jen řečnická otázka. Vidím jak příspěvky přibývali. Ale prostě jsem ze sebe to nadšení musel dostat. Toto je zkrátka jen vyjádření bezbřehého úžasu.