kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Ivansliz ... O podvozku se zmiňuji : "Zbývá dořešit táhla ..."
                 ...a pak ještě funkční osvětlení.
                 Promazané staré příspěvky ?  Asi ano. Peki o tom někde píše. Já sám jsem upravil velikost některých fotek.


mirek

Nápad jsem proměnil ve skutečnost. Táhla... a prosím dokonale funkční.. jsou na světě.

Přímo do plastové části koleček motorku, mimo jejich osu jsem navrtal díry, do kterých jsem vlepil kolíky.
Na kolíky navlékl zkrácené spojky a na ty navlékl spojovací technic táhlo.
Lokotka už se vesele prohání na připraveném vánočním oválu, který půjde do výlohy.

kryst.off

Citace od: PavelZ kdy 15.11.2011, 14:23:43
Mirku, nebyla by lepší jiná(černá)barva? :-\

Třeba růžová? Nebo tyrkysová?  :) Já myslím že tahle lokomotiva v jiném provedení než černém nejezdila. Sice jsem viděl některé modely tmavě zelené, ale jestli tomu tak bylo i ve skutečnosti, to nevím. Podle mě tomu černá sluší, stejně jako skoro každé páře.
kryst.off

mirek

PavelZ ...Ano i o tom jsem uvažoval, že prosklenná kastle bude tmavozelená. Na výměnu.
              Přednější však bude rozsvícení lamp na lokotce. Nějaký nápad se honí opět v hlavě.

kryst.off... Ano, máš pravdu. Ve skutečnosti nevím zda tmavozelená jezdila, ale ETS model
                je jak v černé, tak v tmavozelené.

kryst.off

Citace od: PavelZ kdy 15.11.2011, 19:49:07
Já to blbě napsal. Myslel jsem barvu táhel. Jinak loko je super. ;D

Mrkni se na archivní fotky. Většina táhel se jen blyští :)
kryst.off

AdamKo

Citace od: mirek kdy 15.11.2011, 14:05:20Táhla... a prosím dokonale funkční.. jsou na světě.
No jó, zlatý český ručičky!  :D
Je to minimalisticky krásné.  :)  Luxusní práce, zvedáš laťku!

Citace od: mirek kdy 15.11.2011, 14:05:20Lokotka už se vesele prohání na připraveném vánočním oválu, který půjde do výlohy.
To nám to ale letí :o

mirek

...zase o kousek scenérie se rozrostlo kolejiště.

Faantoom

Prosím prosím..
Chtěl bych prozradit,kde se dají sehnat, ty šikovné šiplíčkové boxy... Kolik stoji a kde bych si mohl objednat..
Děkuji

mirek

Mikuláš přinesl vnukům středověký mlýn. Ten oproti stavení je jak "chudý příbuzný". Takový malý, ušláplý.
Nedalo mi to a povznesl jsem ho o jedno patro. Vzniklo přízemí, kde časem může být umístěn motorek pro
pohon lopatek. Ty jsem prodloužil, aby byly delší.
Protože zemedělci bojují s černými rytíři, dali jsme stavení k černému hradu. Vznikne tak středověký skanzen.

mirek

Středověkým skanzenem bude projíždět vlak s turisty. Příjezd bude po červeném mostě, který
už je z větší části dokončen. Chybí kousek červeného zábradlí a pět lampiček na most do oblouku
a krátký červený most. Sedm lampiček už svítí.
Pod kolejemi uvnitř mostu jsou dva dráty (3mm). Na nich jsou nasunuty mosazné části "lustrsvorky"
a z nich je připojení ke každé lampičce.

mirek

Pro ilustraci jsem nafotil "lustrsvorky" na 3mm drátu.

mirek

Na červený most navazuje most do oblouku. Dnes jsem dokončil nasvícení i obloukového mostu.
Opět pomocí drátu na kterém jsou lustrsvorky. Koncové lustrsvorky mají připájené kabílky a ty slouží
k propojení s dalším dílem mostu rovného, červeného.

mirek

Citace od: kryst.off kdy 15.11.2011, 22:16:27
Citace od: PavelZ kdy 15.11.2011, 19:49:07
Já to blbě napsal. Myslel jsem barvu táhel. Jinak loko je super. ;D
Mrkni se na archivní fotky. Většina táhel se jen blyští :)
ANO, origo táhla jsou kovově stříbrná, tak jsem vzal levný stříbrný spray na vánoční výzdobu a táhla přestříkal.
         Posuďte sami výsledek snažení.

mirek

Díky Adélce, která dárek od Ježíška umístila na kolejiště, doplnili jsme skanzen.

Hanko 129 děkujeme.

mirek

#1244
Vánoční kolejiště ve výkladě je dnes vyklizeno. Postavené sety jsem přesunul na své místo pod červený most.
Ten jsem mezitím stačil už celý osadit osvětlením, zatímco sety byly ve výloze. Začíná se rýsovat "výpadovka"
a kolem ní benzinka, hasiči, servis a technické služby města.

P4tr1cius

Pekne to tam žije. Radosť pozerať.
Máš predstavu (teda aspoň približnú), kedy by si svoje veldielo dokončil, alebo ho berieš ako nekonečný proces zdokonaľovania?

branio

Citace od: P4tr1cius kdy 01.01.2012, 20:30:38
Pekne to tam žije. Radosť pozerať.
Máš predstavu (teda aspoň približnú), kedy by si svoje veldielo dokončil, alebo ho berieš ako nekonečný proces zdokonaľovania?
Ja vidím Mirka na "dokým mu bude zdravie slúžiť"  ;)

Myslím, že podobne "trafených" je nás tu viac!

mirek

Dokud kostičku udržím v ruce, zrak mi bude sloužit, pak budu makat na kolejišti.

mirek

#1248
Několik přátel mne požádalo o návod na stavbu samovýsypného vagonu.
Ve spolupráci s naším Filipem, který chtěl podle holandského vzoru postavit
svůj, zvolili jsem jednodušší stavbu, která předčila mé očekávání.
Fotodokumentace je zde:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=492928

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.296398520397552.60818.197041683666570&type=3#!/media/set/?set=a.296398520397552.60818.197041683666570&type=1

Colonel32

http://parostroj.net/katalog/nv/katalog.php3

Téma je to relativně obsáhlé, může se jednat o kterýkoli z vozů "Faccs". Pokud se nepletu, tak takto světle šedé ale jezdily jen za dob ČSD.

mirek

Cisterny z Královstvíželeznic jsem oprášil a barevné kostky vyměnil za ty správné.
Podle nich jsem pak postavil novou, červenou.

peter

Ten samovýsypný vagon vypadá celkem pěkně, ale něco mi na něm nesedí. Marně si lámu hlavu nad některými díly, které zde máš v béžové barvě a já je tak dosud neviděl. Jen se chci ujistit ve své domněnce, nejsou přebarvené a pokud, tak jakou barvou (odstín)?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32


mirek

Colonel má pravdu, omlouvám se, je to nasvícením. Žádné přestříkání barvou není.

grohl

Citace od: mirek kdy 15.11.2011, 14:05:20
Nápad jsem proměnil ve skutečnost. Táhla... a prosím dokonale funkční.. jsou na světě.

Přímo do plastové části koleček motorku, mimo jejich osu jsem navrtal díry, do kterých jsem vlepil kolíky.
Na kolíky navlékl zkrácené spojky a na ty navlékl spojovací technic táhlo.
Lokotka už se vesele prohání na připraveném vánočním oválu, který půjde do výlohy.

Roztomilej prcek.

Petronel

Mirku,
dlouho jsem zase toto téma nesledoval a nyní jsem opět překvapen co vše za tu dobu přibylo!
A mám jeden dotaz, na fotkách o kus výše, kde je vidět plácek nad tunelem plný historických staveb, tak to je ten tunel kde je ta zohýbaná baseplate?  ;D
Jinak je to stále lepší a lepší, nejvíc se mi u tvého veledíla líbí to propojení s elektronikou, hlavně ty svítící lampy vypadají výborně, možná musela u toho "zemřít" nějaká kostička, ale stálo to za to.

mirek

Petroneli, ano, pod středověkým skanzenem je tunel z ohnuté baseplate. Tento tunel  cestoval po kolejišti.
               Prakticky byl na třech místech. Toto je konečné řešení.
Neřekl bych že nějaká kostička "zemřela" při tvorbě osvětlení na červeném mostě. Provrtání technic pravoúhlé spojky
pro protažení dvou vodičů bych spíše nazval oživením té kostky, než jejím umrtím. Jinak k žádné brutální, ani kosmetické
úpravě kostek nedošlo.

mirek


mirek

Pustil jsem se do stavby nádraží, které by mělo odpovídat tak trochu modulovým domům.
Za základ jsem použil části radnice ze setu 10184.
Hlavní vchod je z přízemí čelní strany. Průchodem se "vyleze" v patře mezi dvěma kolejemi.
U kolejí je peron pro výpravčího a sklady, včetně nástěnných tabulí s odjezdy a příjezdy vlaků.

Ivansliz

Mirku, je vidět, že kolejiště se zas posunulo o velký kus dál.  ;)

Když jsem viděl tvůj poslední příspěvek, tak jsem s milým překvapením zhlédnul nejdřív fotky (než že bych nejdřív četl  :D ) a nadšený novou budovou jsem myslel, že ses snažil velice úspěšně konkurovat nové modulární radnici.  ;)  >:D Když ale říkáš nádraží, tak dobře.  ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz