kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: otaznik kdy 03.10.2011, 22:44:13
Z videa je patrné, že prach začíná být opravdu nepříjemným nepřítelem, jsem zvědav, jak to budeš řešit - zdá se (alespoň podle videa), že tebou popsané "úklidové procesy" už jsou nedostatečné.  ;)
Prach, možná ano, ale já jsem od začátku roku na kolejišti neuklízel, protože jsem řezal, brousil, piloval, vrtal ... a pilin a prachu bylo víc než dostat.
           Přesto si myslím, s ohledem na prováděné práce, že to není tak hrozné. V reálném životě na domech, silnicích, kolejovém svršku atd. je prach také. ;D
           Hrubé práce jsou u konce. Ještě provrtat bočnice u stolů, aby se daly protahovat kabely. Úklid mne čeká ... předvánoční. :o

mirek

Citace od: Micho kdy 03.10.2011, 22:14:14
Mirek, jééééj, to je zlaté.  Ten bilbord si tam riadne pribil! Z toho si asi majiteľ domčeka financuje ten bazénik ...  ;D
Bilboard je řádně ukotven. Komunální politik na bilboardu financuje mimo jiné i rybník. Je vynikajícím sponzorem.

mizdas

Tak ten bilboard mě pobavil  ;D. Líbí se mi jeho zpracování, má všechny detaily, co má opravdový.

kryst.off

kryst.off

mirek

#1204
Malá domů ? Ano, ve středu jsem přivezl, včera oprášil a dnes nafotil pár kousků z bourání v Království železnic.

Johny650

Mě se osobně ten Bilboard nelíbí. Jsou tam lego panáčci a na bilboardu jsou úplně jiné stvoření. Pro obyvatelé to máš jako mimozemšťany?  ;D

otaznik

Citace od: Johny650 kdy 07.10.2011, 11:30:07
Mě se osobně ten Bilboard nelíbí. Jsou tam lego panáčci a na bilboardu jsou úplně jiné stvoření. Pro obyvatelé to máš jako mimozemšťany?  ;D
Dobrá poznámka! Chtělo by to minifigy, to je jasné.

mirek

Johny650, otazníku, pro Vás možná minifigy ANO,
                                pro moje vnuky, když mamku nevidí skoro celý den NE !                               
                                (Máte vidět jejich spokojený úsměv, že maminka je s nimi na kolejišti.)

Ivansliz

Citace od: Johny650 kdy 07.10.2011, 11:30:07
Mě se osobně ten Bilboard nelíbí. Jsou tam lego panáčci a na bilboardu jsou úplně jiné stvoření. Pro obyvatelé to máš jako mimozemšťany?  ;D

To mě ani nenapadlo, ale zajímavá poznámka.  ;D

Jinak vidím, že už i mirek balí, i já bych měl něco dělat, když už zítra mám stavět.  ;D Volil jsi mirku nezávislé Berouňáky, když tam máš i takový billboard? ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mirek

Delší dobu nosím v sobě přání postavit si V-200 DB. Byla to naše první mašinka v rodině ve velikosti TT.
Zde předkládám rozpracovanou verzi. Kostičky správné barvy a i ty chybějící jsou objednány.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.259861090717962.54268.197041683666570&type=3

dědek

Moc pěkná "rozpracovaná verze". Na To nemám(trpělivost)... ;D

Colonel32

Muj nazor je, ze z moznych freehostingu je facebook to nejhorsi mozne reseni. Je delany jako socialni medium kde jedinou vyhodou je moznost na fotkach tagovat lidi. Ale ta neprehlednost, zmatecnost, neschopnost poradne organizovat alba i ozirani obrazku me dozrala tak, ze jsem byl nucen sve fotogalerie presunout jinam.

Ivansliz

Další nádherný skvost. Co se týče mé trpělivosti, tak také pokulhává, jak se těším na závěrečnou verzi nové mašinky od Mirka.  ;D  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

tazzy

Citace od: Colonel32 kdy 17.10.2011, 20:33:59
Muj nazor je, ze z moznych freehostingu je facebook to nejhorsi mozne reseni. Je delany jako socialni medium kde jedinou vyhodou je moznost na fotkach tagovat lidi. Ale ta neprehlednost, zmatecnost, neschopnost poradne organizovat alba i ozirani obrazku me dozrala tak, ze jsem byl nucen sve fotogalerie presunout jinam.

Ja myslim, ze na takovouto dokumentaci to plne staci (v teto kvalite fotek by byly vetsi pouze na obtiz), navic je zde moznost "Like" diky ktere muze byt clovek informovan o novych prirustcich bez nutnosti zajizdeni do tematu (ja napriklad facebook kontroluju casteji nez toto tema). Pro me je mnohem pohodlnejsi prohlednout si takove fotky na Facebooku, nez treba na Picase, kterou mirek pouzival driv.

mirek

tazzy dlouho jsem se vstupem na Facebook váhal, až starší synek mne přesvědčil. On je v této oblasti profík.
Plně s tebou souhlasím.
Nejen Kostkaři, Legaři, ale i normální smrtelníci si rádi prohlédnou na FB naše výtvory z LEGO kostek.
Tak jsem navázal kontakt s LEGO kluby v Singapuru, Malaisii, Hong Kongu, Vietnamu, Taiwanu, ale i v USA, Slovinsku a pod.
Uvedl jsem se vizitkou, kde propaguji svoje práce na kolejišti, ale i   www.kostky.org.

Asi nebude na závadu, že prásknu, že GROHLovi práce (grohls LEGO) se mi lépe sledují na FB, kde mám jaho stránky
mezi svými oblíbenými.

AdamKo

#1215
Citace od: mirek kdy 17.10.2011, 13:22:57Delší dobu nosím v sobě přání postavit si V-200 DB.
Loko pěkné :)

Já jsem si tuto krasavici postavil z gruntu v červnu 2008 taky - byla trochu užší a hranatější, no teprve jsem se rozjížděl.
(Kdyby ta fotak moc vadila, nechť zmizí; link na to dát nemůžu, protože to nikde publikované nemám...)

Tu je návod na stavbu V220 http://railbricks.com/instructions/db-v200/

No já si teda také myslím, že existují důstojnější stránky pro prezentaci moců, než je právě ksicht buk. :P

mirek

Ano, základ je stavěný podle J.Mathise. Protože jeho dílo je staršího data, mohl jsem si dovolit použít  novější lego díly
a zárovaň  předlohou mi byla V-200 DB ve velikosti TT. Právě díky této předloze je "kastle" trochu jiná.

Ariatti

Ač jsem zaměřen pouze na pirátské série, tak toto mi nedá. Skutečně ohromující dílo!  :)

mirek

Citace od: Ariatti kdy 24.10.2011, 02:19:30
Ač jsem zaměřen pouze na pirátské série, tak toto mi nedá. Skutečně ohromující dílo!  :)
Ariatti, děkuji.

mirek

Pracovní stůl se zásobníky na kostky u kolejiště se tak osvědčil, že já se tam už ani nevejdu.
Dokumentuje to přiložené video:
                                    http://www.youtube.com/mirekEnd#p/u/6/JxkffVBu10U                                                         
                                                       

Ivansliz

Dobré video!  ;D Kdybych byl zase malý, přál bych s být tvým vnukem.   >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Petronel

jak už přesně věděj v jakém šuplíčku najdou danou kostičku, dobré!  ;D

MeNadruhou

Ahoj Mirku, hele, chystáš se na nějaké luxusní finesy například jako jsou tady tyto otvírací dveře?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

mirek

Ano, chystám,video Esbenda Kolinse jsem objevil před časem na FB Singapurského klubu.Časem.
Teď pracuji na stařičké páře " Glaskasten".Už jsem si na ni objednal chybějící kostky.

Rhox

Citace od: mirek kdy 04.11.2011, 14:54:09
Pracovní stůl se zásobníky na kostky u kolejiště se tak osvědčil, že já se tam už ani nevejdu.
Dokumentuje to přiložené video:
                                    http://www.youtube.com/mirekEnd#p/u/6/JxkffVBu10U                                                         
                                                       
Ty musíš být ten nejlepší dědeček na světě :)

mirek

Rhoxi, jen na dokreslení Tvé poznámky.
"Dědo" mi říkají i děti, které přijdou na kolejiště a nejsou v příbuzenském vztahu.
Nebudu si nalhávat...ono to potěší.

P4tr1cius

Citace od: mirek kdy 05.11.2011, 10:33:59
Rhoxi, jen na dokreslení Tvé poznámky.
"Dědo" mi říkají i děti, které přijdou na kolejiště a nejsou v příbuzenském vztahu.
Nebudu si nalhávat...ono to potěší.

Klobúk dávam dole pred tebou, keď nechávaš svojich príbuzných a dokonca aj cudzích ľudí, aby sa ti hrali s tvojím MEGA LEGO výtvorom. Aj keď predpokladám, že pod tvojím prísnym dohľadom.  :)

AdamKo

Citace od: mirek kdy 04.11.2011, 14:54:09...Pracovní stůl se zásobníky na kostky u kolejiště se tak osvědčil, že já se tam už ani nevejdu.
Dokumentuje to přiložené video...

To je milé video :)

Citace od: Petronel kdy 04.11.2011, 22:29:30jak už přesně věděj v jakém šuplíčku najdou danou kostičku, dobré!  ;D

Taky jsem si všiml, též se mi líbí :D

mirek

Ve stadiu rozpracovaného dílka je nový MOC - lokomotiva "Glaskasten". Je stavěna podle fotografií modelu ETS.
Díky ochotě pracovníků ETS jsem si mohl jejich mašinku nafotit před jejich prodejnou. Zapůjčili mi i bílou čtvrtku,
abych měl dokonalé pozadí.
Zbývá dořešit táhla. Nápad už mám. Jen jej zrealizovat.

Ivansliz

Citace od: mirek kdy 14.11.2011, 08:53:21
Ve stadiu rozpracovaného dílka je nový MOC - lokomotiva "Glaskasten". Je stavěna podle fotografií modelu ETS.
Díky ochotě pracovníků ETS jsem si mohl jejich mašinku nafotit před jejich prodejnou. Zapůjčili mi i bílou čtvrtku,
abych měl dokonalé pozadí.
Zbývá dořešit táhla. Nápad už mám. Jen jej zrealizovat.


Rozpracovaná verze lokomotivy je hodně dobrá.  ;) Půjde si ještě trochu pohrát s podvozkem? Tam by to něco chtělo...

Jinak díval jsem se na první stránku tvého vlákna. Nejsou tam promazané nějaké starší příspěvky?  ???  :'(
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz