kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek


Ulrich14

Mirku, mohl bys prozradit, na kolik Tě to kolejiště již vyšlo?

Ivansliz

Citace od: Ulrich14 kdy 27.09.2011, 16:07:07
Mirku, mohl bys prozradit, na kolik Tě to kolejiště již vyšlo?

Trochu citlivá otázka, ne?  >:D

Citace od: mirek kdy 27.09.2011, 08:50:19
Citace od: Ivansliz kdy 26.09.2011, 22:27:46
To máš nějakou novou pevnůstku na té skále? :)
Je to set LEGO 7947   http://shop.lego.com/en-CZ/Prison-Tower-Rescue-7947?c=Kingdoms-ByTheme
(Byl to Ježíšek pro Adama.)

Byl to ježíšek vánoční nebo ježíšek třeba červnový?  ;D Když k nám někdy přijdou známí s dětmi, tak mají Ježíška od chvíle, kdy vstoupí do mého pokoje.  :D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Ulrich14

Citace od: Ivansliz kdy 27.09.2011, 16:44:37

Trochu citlivá otázka, ne?  >:D

Ale kdež, já nepotřebuju vědět, že to bylo přesně 96851 Kč, mě stačí říct kolem 90. tisíc.
Mě například zajímá, za kolik se takový kolos dá postavit, a vzhledem k tomu, že se v trains totálně neorientuji, tak si nedokážu udělat představu o ceně.

Micho

Citace od: Ulrich14 kdy 27.09.2011, 19:52:57
Citace od: Ivansliz kdy 27.09.2011, 16:44:37

Trochu citlivá otázka, ne?  >:D

Ale kdež, já nepotřebuju vědět, že to bylo přesně 96851 Kč, mě stačí říct kolem 90. tisíc.
Mě například zajímá, za kolik se takový kolos dá postavit, a vzhledem k tomu, že se v trains totálně neorientuji, tak si nedokážu udělat představu o ceně.

Spodnú hranicu by som skromne odhadol na 20.000 € / 500.000 Kč, vrátane nelego materiálov, plus veľa, veľa, veľmi veľa investovaného času. Koľajisko som mal možnosť vidieť osobne, je nádherné a hlavne ten, kto ho tvorí je úžasný nielen ako Lego nadšenec ale aj ako človek.  8) 8) 8)

Ivansliz

Citace od: Micho kdy 27.09.2011, 22:50:37
Citace od: Ulrich14 kdy 27.09.2011, 19:52:57
Citace od: Ivansliz kdy 27.09.2011, 16:44:37

Trochu citlivá otázka, ne?  >:D

Ale kdež, já nepotřebuju vědět, že to bylo přesně 96851 Kč, mě stačí říct kolem 90. tisíc.
Mě například zajímá, za kolik se takový kolos dá postavit, a vzhledem k tomu, že se v trains totálně neorientuji, tak si nedokážu udělat představu o ceně.

Spodnú hranicu by som skromne odhadol na 20.000 € / 500.000 Kč, vrátane nelego materiálov, plus veľa, veľa, veľmi veľa investovaného času. Koľajisko som mal možnosť vidieť osobne, je nádherné a hlavne ten, kto ho tvorí je úžasný nielen ako Lego nadšenec ale aj ako človek.  8) 8) 8)

Mno já si myslím, že za tu dobu, co to mirek sbírá, už ani nedokáže úplně přesně určit cenu i kdyby se posnažil. A to i tvůj odhad může být dosti mylný. Jinak určitě se shodneme na tom, že pro mirka to má cenu nevyčíslitelnou. 8) Svým způsobem i pro nás.  :)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mirek

Chlapi, Micho i Ivansliz, ...potěšili jste mne. DĚKUJI.

Ulrich14: Někde, na tomto vlákně již podobný dotaz byl vznesen. Stále odpovídám stejně... hobby, tedy koníček se nepočítá,
               to se ani vyčíslit nedá kolik je v něm peněz, lásky i času.
POZOR ! A co ten čas servismanů , mé ženy ... mám vypráno, vyžehleno, dostanu pravidelně najíst, prostě je o mne postaráno,   
              jednoduše, můžu si hrát ).
              Pak vnučka a vnuci ... ti s radostí staví kdejaký set pro radost svoji i těch dospělých okolo.
              A nesmím zapomenout ani na dva syny ... nepijí, nefetují, nebijí mne a dost často poradí s novou technikou.
Také kamarádi Kostkaři jsou impulzem pro další nápady a stavění.
TO SE VYČÍSLIT NEDÁ. ;D

mirek

Dopoledne jsem zase o kousek postrčil rozšíření kolejiště dál.
Namontoval jsem nařezané závitové tyče jako podpěry na stavbu patra. Nařezal podkladové desky, natřel na zeleno a napojil na červený most. 

mizdas

Hezký  :D. Ten tunel vyřešený z ohlé baseplate je pěkný nápad, a působí to dobře, ale naskakuje mi husí kůže, když si sebe představim jak takhle ohybám baseplates  >:D :-X.

Ivansliz

Citace od: mizdas kdy 28.09.2011, 18:06:28
Hezký  :D. Ten tunel vyřešený z ohlé baseplate je pěkný nápad, a působí to dobře, ale naskakuje mi husí kůže, když si sebe představim jak takhle ohybám baseplates  >:D :-X.

Jo, jo, taky jsem trochu přemýšlel nad tím, co to s takovouhle baseplate může udělat, každopádně mirek je modelář se vším všudy a tohle vlákno je pro mě vždy inspirací.  ;) Zpracování tunelu se mi líbí.

Zajímalo by mě Mirku, jak velkou část podkroví, už tvé kolejiště zabírá? Tedy je ještě hodně místa, na kterém můžeš stavět další stoly pro kolejiště nebo se dostáváš "za" hranici možností?
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

germik

Citace od: Ivansliz kdy 28.09.2011, 19:16:43
Zajímalo by mě Mirku, jak velkou část podkroví, už tvé kolejiště zabírá? Tedy je ještě hodně místa, na kterém můžeš stavět další stoly pro kolejiště nebo se dostáváš "za" hranici možností?

No, ukradl jsi mi to z jazyka >:D, taky jsem se chtěl zaptat - kolik místa tam na té půdě ještě vlastně je? :o
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Moc místa už nemám. Další rozšiřování by bylo na úkor komfortu potřebného pro návštěvníky a přátelské posezení.
Toto je poslední moje expanze kolejiště.
Kromě něj je tam ještě pracovní stůl na stavění a druhý na modelařinu a pájení. Také počítač tam má své místo.

Colonel32

Kvantita je hotová, a teď se bude rozšiřovat na úkor kvality  ;D

Ivansliz

Citace od: mirek kdy 28.09.2011, 23:42:37
Moc místa už nemám. Další rozšiřování by bylo na úkor komfortu potřebného pro návštěvníky a přátelské posezení.
Toto je poslední moje expanze kolejiště.
Kromě něj je tam ještě pracovní stůl na stavění a druhý na modelařinu a pájení. Také počítač tam má své místo.

No přiznám se, že toto jsem tušil. Ale jak tu píše Colonel, tak teď zas bude možnost s přibývajícími dílky zvyšovat kvalitu, tedy detailnost kolejiště a okolí. Třeba, že časem se nahradí všechny ty plastové "non-lego" stromky skutečnými "pure-lego" stromy apod.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mirek

Citace od: Ivansliz kdy 29.09.2011, 10:35:27
No přiznám se, že toto jsem tušil. Ale jak tu píše Colonel, tak teď zas bude možnost s přibývajícími dílky zvyšovat kvalitu, tedy detailnost kolejiště a okolí. Třeba, že časem se nahradí všechny ty plastové "non-lego" stromky skutečnými "pure-lego" stromy apod.
ANO, půjdu cestou vylepšení do detilů.
NE, nebudu měnit svoji plastovou zeleň za pure-lego-zeleň. Počkám si až LEGO začne dělat zeleň podle té mé. Plast jako plast.

mizdas

Upřímně, já bych tam nasázel jenom originál lego, takže ANO, jdi do detailů  ;)

mirek

Dnes jsem ukončil hrubou stavbu pro rozšíření kolejiště.
Spodní desky jsou pevně zafixovány a desky v patře jsou zakotveny na závitových tyčích. Pod ulicí vzniká prostor pro nákupní středisko a kousek metra.
Most do oblouku navazuje na patrovou nástavbu.

grohl

Mohu se zeptat, kolik měří ten most? Působí docela impozantním dojmem.

mirek

#1188
Citace od: grohl kdy 01.10.2011, 20:49:05
Mohu se zeptat, kolik měří ten most? Působí docela impozantním dojmem.
grohle, díky za dotaz. Sám jsem překvapen, když jsem teď ráno most změřil.

krátká červená rovná část:        25 cm          2 rovné koleje
oblouk mostu :                        50 cm           4 obloukové koleje
dlouhá červená rovná část:     150 cm          12 rovných kolejí  

  celkem: 2 m a 25 cm

hobby

Tak jsem se po týdnu dostal opět na Kostky a zaujala mě otázka:
Citace od: Ulrich14 kdy 27.09.2011, 16:07:07Mirku, mohl bys prozradit, na kolik Tě to kolejiště již vyšlo?
Možná že ta otázka může připadat divná a netaktní, ale padla tu již nesčíslněkrát (na vlakaře, hradaře, městaře atd.) a já ji považujit v rámci komunity za legitimní. Zajímavé je, že tazatel má odhad většinou mnohokráte nižší, než je skutečná cena. Tady má pravdu Micho a je to tak, jak říká. Je třeba si uvědomit, že Lego je drahé a v takovém rozsahu si jej nemohou dovolit nízkopříjmové osoby a děti. Vyčíslit by se to samozřejmě dalo - myslím pouze cenu materiálu a setů! - potíž je spíše v tom, že to čověk přestane od jisté doby počítat :)

Ivansliz

hobby: Já sbírám lego od svých dvou let a tehdy jsem ho dostával od celé rodiny jako různé dárky k svátkům, narozeninám apod. Takže nějak přesně vyčíslit, kolik to stálo, je pro mne dnes takřka nemožné. Nějaké přesnější účtování lega vedu asi tak poslední rok, možná 2, teď když jsem starší a i tak ty částky z každého účtu nesčítám... Každopádně mě to trochu nutí, ze zvědavosti, to propočítat.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

peki

#1191
Citace od: Ulrich14 kdy 27.09.2011, 19:52:57
....Mě například zajímá, za kolik se takový kolos dá postavit, a vzhledem k tomu, že se v trains totálně neorientuji, tak si nedokážu udělat představu o ceně.....

Citace od: mirek kdy 28.09.2011, 16:01:46
TO SE VYČÍSLIT NEDÁ. ;D

Vedle důvodů které správně Mirek uvádí, je potřeba vzít v úvahu  že se už 9V systém nevyrábí = cena komponent neúměrně roste např.:
- 1 rovná kolej se prodává 70 -120 Kč
- nový 9V trains motor 1400 Kč
-  ceny některých setů (vlaků ale i nových např. modulárních domů) jsou podstatné vyšší

Troufám si říci že pokud by chtěl někdo něco takového postavit od 0 tak mu to zdravý rozum ( a zejména rodinný příslušníci nedovolí  ;D )   

Pokud udělám prostou kalkulaci na přibližně použitých kolejich

Citace od: mirek kdy 13.02.2011, 12:03:58
inventura kolejí:     úsek A        rovné  145      zatáčky   51
                          úsek B                   80                    22
                          úsek C                  76                     26
                          úsek D                  107                   50
                          úsek E                   41                     6

rovinek 449 * 70 Kč zatáček 155*10 Kč výhybka +- 35 * 500 = +- 51 000 Kč nákup bez dopravy,pojištění poštovného
+-20 velkých vlakových setů * 5 000 Kč = 100 000 Kč
+- 20 motorů * 1500 = 30 000 Kč
napájeni,trafa,kabely  20 * 500 = 10 000

Odhaduji (už jsem to několiktát kvůli pojištění počítal pro muzea) že "pouze" koleje a na nich jezdící vlaky bez jakékoliv kostičky (a podkladové desky která je nutností !) použité na stafáž je v tomto rozsahu okolo 200 000 Kč.

Udělat z těchto položených kolejí a na nich postavených vlaků kolejiště - tedy postavit města, oživit ulice je věc druhá. Nutno říci že domek na ploše base plate 32x32 např. "obyčejný" modulární dům je okolo 4500 stavba typu creator okolo  +-2000 Kč . Druhou věcí je že pří výstavbě takto velkých věcí jako je kolejiště zůstává ohromná zásoba "zatím" nepoužitého  (a ne zrovna levného) stavebního materiálu na úpravu staveb, stavbu mostů a tunelů (které jsou většinou vždy MOC). Terén z "obyčejných" burpů a bricků v takových to rozměrech (m,m2) je také drahý.

Poslední věcí kterou bych chtěl zmínit (protože jsem jí s vystavovateli letos řešil v rámci akce v KŽ) je čas potřebný ke vniku díla.  Většina z nás to vůbec nepočítá, protože jde o hobby - relax zkrátka zábavu. Na druhou stranu je ale každému jasné, že i kdyby někdo vzal 250 000 Kč koupil za to koleje a vlaky a měl to rozložit na nějakých 35 m2 aby to bylo základem pro divácky zajímavé kolejiště tak mu to nějakou dobu potrvá. 

mirek

Peki, ano, tvůj propočet je reálný.
Já bych to podělil dvaceti lety sbírání, případně, nějaké roky bych přidal, kdy Lego dostávali naši synkové, a těm už je 40 let.
Pak vychází na každý rok odpovídající částka, která není tak citelná z rodinného rozpočtu.

Luky1987

Člověk si po tomto propočtu se svými 90.000Kč připadá hnedka takový normálnější. Díky ;)

mirek


Micho

#1195
Mirek, jééééj, to je zlaté. Čo za umelú zeleň si tam pridal?  ;D  Podľa mňa to však vyzerá celkom fajn, aj také kombinácie Lego s neLegom.   :D :D :D

Pekné a názorné video, čo tam všetko je. Ten bilbord si tam riadne pribil! Z toho si asi majiteľ domčeka financuje ten bazénik ...  ;D

P4tr1cius

#1196
"Tak to si robíš kozy." ako by povedali Češi. Po vzhliadnutí tohto videa, sa reči mojich známych o tom, aký som trocha divný s tým mojim LEGOM, dostávajú do úplne inej roviny. Začo ti aj ďakujem.
Tvoje celé rozpracované dielo, by sa dalo stručne charakterizovať, ako čistá psychiatria (samozrejme v tom najlepšom slovazmysle).

Držím palce nielen tebe, aby si mal silu to dokončiť, ale určite aj tvojím blízkym, že ťa podporujú, keď máš takého "nenáročneho" koníčka.  :)

Ivansliz

Další nádherné video. Člověk přitom jenom slintá.  ;D  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

otaznik

Z videa je patrné, že prach začíná být opravdu nepříjemným nepřítelem, jsem zvědav, jak to budeš řešit - zdá se (alespoň podle videa), že tebou popsané "úklidové procesy" už jsou nedostatečné.  ;)

mirek

Micho, P4tr1cius, Ivansliz ... děkuji.
Micho:      Ano, nelego a lego zeleň společně umístěná, neruší.
               Jak říkám, počkám, až to ode mne Lego okouká. Někdo z avantgardním řešením musí začít.
P4tr1cius: Jsem rád, že jsem ti s názorem na Tebe a Lego u tvých známých pomohl.