kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

germik

Pozor, to není pingpongáč, ale Lego koule - viz třeba orient expedition - Škorpionní palác (či jak se to jmenovalo)  ;)

PS: Peki byl rychlejší ;) >:( ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Vasyk

Citace od: peki kdy 12.07.2011, 13:39:32
Citace od: AdamKo kdy 12.07.2011, 13:14:37

Obrázek 4 – jak jít na problém od lesa.[/b] Zajímavým momentem je vtipné použití nabarvených ping-pong míčků na nádrže cisterny. Vím, že to pro někoho nemusí být košer, ale v tomto vlákně se non lego díly zas tak striktně neřeší ;)


To už tu bylo, a dokonce je to prý LEGo dílek na BL viz otazníkův odkaz momentálně není a určitě tam tenkrát byl  :D  Takže košer.

41250 - Ball, Hard Plastic, 51mm (approx. 6 studs diameter)

Ivansliz

#1112
Adamko: Koule jsou lego.  :) Zde je set, kde se ty "ping-pong" míčky vyskytovali.http://guide.lugnet.com/set/7418 Tehdy jsme z tohoto setu s koulí udělali vchod do Zoologické zahrady, nevzpomínáš? ;D

Akorát nevím, u kterého setu vyskytovali ve světle šedé. ??? ... úprava - už vím z odkazu u Vasyka. ;) Až v 11 setech... :o

germik: Jak vidno z odkazu výše, je to Škorpionní palác. ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

AdamKo

Citace od: Ivansliz kdy 12.07.2011, 13:52:10Koule jsou lego.  Zde je set, kde se ty "ping-pong" míčky vyskytovali.http://guide.lugnet.com/set/7418 Tehdy jsme z tohoto setu s koulí udělali vchod do Zoologické zahrady, nevzpomínáš?
Ale vzpomnám si ;D docela dobře si vzpomínám. (Žraločí zatáčka, Opičí lávka, Ptačí voliéra, krokodýli, slon...)
Tys měl tehdy jen tmavě šedou od orient Expedition a snad ještě červenou od Nextu...  Tím můj okruh koulí (lego koulí ;D) skončil a tam jsem také zůstal a jaksi zakrněl.
Že existuje LGB provedení je pro mě opravdu novinka :o (a mění situaci ;D). No, každý den je učení.

Citace od: peki kdy 12.07.2011, 13:39:32
To už tu bylo, a dokonce je to prý LEGo dílek na BL viz otazníkův odkaz momentálně není a určitě tam tenkrát byl  :D  Takže košer.
Aha, takže příspěvkový pravěk. Nenapadlo mě, že to tu už tak dlouho je.

Ping pong míčky beru zpět ::) Od teď koule.
Berichtigung: Obrázek 4 – jak jít na problém od lesa. Zajímavým momentem je vtipné použití lego míčků na nádrže cisterny. ;)


Mirku, abych nezapomněl - ten most vypadá pěkně. Dlouze a pěkně. Jsem moc zvědavý na jeho finální podobu.

mirek

Prací, souvisejících s instalací mostu je hodně. Rád bych do proluky mezi pilíři začlenil (vsunul) stavby, aby byl využit dokonale prostor pod mostem.
Proto i nová hasičárna doznala podstatných změn. Neříkám, že je to její konečná podoba. Dalším faktorem bude, jak to bude vyhovovat klukům při hraní.
Dnes stavěli "audinu", ale z úplně jiného materiálu.

Jinak všem děkuji, a mám radost, že vlákno je živé a diskuzní fórum na něm je ještě živější. Živější proto, že je v poslední době jen a jenom o práci.

dědek

Mirku, potřebuji půjčit ty dva pracanty.Aby mně trochu"nakopli".Ten kufr, je nové balení setu 10218?  ;)

Ivansliz

#1116
Mirek : Ten "kufr" vzadu na druhé fotce, ve kterém je Green Grocer, mě též zaujal. Je to MISB nebo jen rozbalená prázdná uchovaná krabice?

Jinak chvíli jsem na té fotce přemýšlel,  kde je ta "audina", než jsem uviděl tu značku na velké krabici + světla, přední "sklo" apod... ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mirek

#1117
PavelZ, máš pravdu, ti kluci to je motor. Stále je slyšet: "...dědo, ještě tohle..."

Ivansliz, máš také pravdu, je to "kufr". Je to v podstatě krabice od plochého monitoru polepená Lego obaly.Přepásaná pasem se suchým zipem.  Slouží jako kufr na přenášení modelů. Posloužil pro přenos vagonků a lokomotiv do Království železnic.
Joóó, dnes se z audiny vyklubali hasiči.

mirek

Protože červený most navazuje na zatáčku, začal jsem řešit most do oblouku. Zatím přikládám obrázek první rozpracované verze.
Tato stavba mne inspirovala k přepracování. Snad bude zdařilejší.

Kiko97

Vyzerá to dobre, len či potom bude dobre naväzovať na ten rúrkovy most.

mirek

Most už je přepracovaný. Je to druhá verze. Čelo mostu, oblouky jsou v podstatě stejné, jen upevnění kolejí je jednodušší, bez
hnědé lávky. Takto upravený most pak velice jednoduše se přisadí k červenému.

Kiko97, zítra, za světla nafotím triviální spojení mezi obloukovým a červeným mostem. Fotka ukáže více.

mirek

#1121
Světla moc není, je to s bleskem, ale detaily spojení jsou dobře vidět. Most do oblouku bude navazovat na obou koncích na červené mosty.
Levý bude kratší, jen na dvě rovné koleje. Pravý bude ten delší, již dříve nafocený.

Jóóó, a most bude podstatně vyšší.

larson

Už teď to vypadá perfektně. Těším se na finální verzi!

mirek

Chybička se vloudila. Malá, ale přece.
Výšková rozteč mezi koncovými kostičkami červeného mostu (Technic Brick 1x1) neodpovídala výšce kostek obloukového mostu.
Stačilo málo. Pootočit Technic Brick a zafixovat červenou Plate 2x8 proti otáčení. Upravit lože mostu do oblouku použitím Flat Tile 1x3.
Touto úpravou červený most volně "sedí" a zachycen je jen ve spoji mezi kolejemi. Jednoduchá montáž a demontáž mostovky.
Pouhým rozpojením kolejí.

germik

A nebude hrozit, že se to při větší zátěži rozpojí? Proti pohybu do stran to drží jen ty clipsy na kolejích  :-\ ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Červený most složený ze dvou kolejí ( ten kratší) bude na každé straně uchycen pouze ve spoji mezi kolejemi. Ukotvením proti sobě na dvou koncích se nerozpojí.
Červený most (ten delší) bude podpírán sloupy. Kluci prováděli zátěžovou zloušku dvěma modrými Lego tramvajemi při nedostatečném zafixování kolejí a nic jim nespadlo, či se nerozpojilo.

mirek

obr.4 a obr.3    Konečná verze uchycení levé strany a pravé strany mostu. Jsou rozdílné, neboť uchycení mostů (krátkého a   
                      dlouhého) na podpěrách (kostky a sloupy) je rozdílné.
obr.5               Celkový pohled na rozpracovaný most.

obr.6               Při stavbě mostu jsem měl nedostatek světle šedých Round Brick 1x1. Pak jsem zjistil, že Filip inspirován mým
                      mostem se pustil do stavby svého vlastního a tam zmíněné kostky použil.

germik

No, musím říct že takhle pohromadě o samotě to vypadá moc hezky :D . Snad to zasazením do kolejiště neztratí tu atraktivitu ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Delší dobu jsem se zabýval myšlenkou, jak provrtat Lego lampy, abych je mohl osadit LED diodami.
Můj první pokus byl  neúspěšný. Vrtačka v ruce nebyl zrovna dobrý  nápad.
Proto jsem poprosil šikovného nástrojaře z rodiny, který upevněním v soustruhu a prý především
dokonalému chlazení vrtáku, docílil čistého provrtání plastu.
Protáhnout dráty pak byla už "brnkačka".

AdamKo

Tato fotka mě břinkla do očí - až na barvu vypadá most skoro jak od Mirka ;)

branio

Moja poklona, Mirku.
Toto vlákno som si prečítal celé, všetkých 38 strán. Úžasné sledovať vývoj celého kolajiska a jeho okolia. Mnoho vecí mi bude inšpiráciou.
Moje kolajisko je zatiaľ v začiatkoch, pre môjho IFOLa som zakúpil len city vlak 7938, plus zopár ďalších koľajníc cez eBay.

mirek

branio, děkuji.
Ano, smyslem tohoto vlákna je popsat vývoj na kolejišti a podělit se s ostatními o mé "nápady".
To, že toto vlákno je inspirací pro tebe i pro některé další  Kostkaře, mne jenom těší.

AdamKo, díky za krásnou fotku mostu.

mirek

Předkládám konečné řešení mostu do oblouku.
AdamKo díky. Tvá fotka byla inspirací pro předělání lávky.
Teď už chybí jen výměna některých kostek do stejné barvy a dodělání zábradlí. Zábradlí bude montováno až mostní konstrukce
bude nainstalována na kolejiště.
Tak jako na fotce od AdamKa je středem mostovky vedeno potrubí, tak i náš most bude mít podobné řešení. Středem budou procházet
trubky ve kterých bude vedení (dráty) pro osvětlení.

branio


mirek

Branio, děkuji za milé upozornění.
            V doslovném překladu pomocí překladače to je: 
Byl jsem vrtat dnes youtube a narazil na dvě zajímavé rozložení. První, vypadá, že pracovní signalizována bloky, dálkové ovládání spínačů (s pod-uspořádání motorů), a některé nové triky ve vlacích. Když se podíváte na některé z autorovy další videa, uvidíte záběry testů a experimentů.

peki

Citace od: mirek kdy 08.08.2011, 11:32:52
Branio, děkuji za milé upozornění.
            V doslovném překladu pomocí překladače to je: 
Byl jsem vrtat dnes youtube a narazil na dvě zajímavé rozložení. První, vypadá, že pracovní signalizována bloky, dálkové ovládání spínačů (s pod-uspořádání motorů), a některé nové triky ve vlacích. Když se podíváte na některé z autorovy další videa, uvidíte záběry testů a experimentů.

Gratuluji  :o S dovolením jsem si to dovolil přeložit o něco volněji  ;D

Při dnešním brouzdání na internetu jsem narazil na tyto zajímavá videa. První (Mirkovo) pracuje s funkční signalizací, dálkově řízenou výhybkou (kde je mechanismus ovládání schován pod kolejištěm ) a spoustou dalších zajímavých triků, použitých k ovládání a řízení vlaků. Když si prohlídnete ostatní autorova videa/fotky uvidíte zdokumentované postupy a testy jeho experimentů.

Pozn peki (nikde se nepíše o ATTENTION, modifications of used LEGo parts  ;D  )



mirek

Peki, srdečný dík.
        Při přečtení Tvé poznámky jsem od smíchu až slzel. ;D ;D ;D

mirek

Dost dlouho jsem si hrál. Nyní jsem se pustil do práce. Truhlařil jsem a vytvořil skřínky na Lego.
Tedy na plastové boxy se třemi šuplíčky. Kostičky se hromadí a je potřeba je přehledně uskladnit.
Tři dny, tři skřínky.

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Berndthardt

No Mirku, jak to, že nejsou skříně z kostiček?!
Ne, nemyslel jsem to vážně, jen chabý pokus o žert.
Teď doopravdy:
Video z railbricksu je povedené - ty vysoké, dvouramenné lampy mezi kolejemi, než odjede pivní vlak s Milošem vzadu, co to je, prosím? Nápojové brčko, či nějaký dílek?
A napadla mne jedna vychytávka, možná jste to tu už řešili, nevzpomínám si:
- k realitě by určitě přispělo nikoli jízda on/off, ale to pomalé rozjíždění a zpomalování vlaků - jako mají  třeba pomalé zhasínání světel v divadle či kině, nebo "fade" na přehrávačích hudby.
Dá se to jednoduše zmáknout, nebo je to "úkol hodný pětiletky?"
Chápejte, nejsem expert, sám si na to určitě netroufnu, tak jen rejpu a nahazuju co mne napadne.. ..asi bych uměl sestrojit mechanický přidávač/ubírač na regulaci trafa,  ale jistě to jde MNOHEM elegantněji, jednou, dvěma součástkami do el. obvodu?