kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Glesgi

Mirku, myslím, ž projekt NOHAB si zvládol celkom úspešne :), akurát je zlý ten pomer výšky k šírke, ale to je tým, že LEGO Trains sú určené ako 6-studové vlaky a stým už nič neurobíme :

mirek

#1081
Citace od: kryst.off kdy 12.05.2011, 23:31:39
To by pak pro Tebe určitě nebyl problém udělat jeden z těch vagónků jako řídící vůz railjetu - čelo je prakticky totožné s Taurusem  ;) A máš Railjet jako vyšitý
Ano, problém by to nebyl, ale naskytla se příležitost (může za to PavelZ, díky), a tak jsem zkusil další nápad zrealizovat do podoby experimentální jednotky.
Experiment spočívá i v tom, že jsem vytvořil nové prosklení, které u kabiny chybělo. (viz oprava oken). Ověřil jsem si, že nástřik barvy na větší plochu není problém.
Jóóó, a pracovně jsem si tuto lokotku nazval "Red Arrow"

mirek

Pár úprav kapoty a hned je to trochu jiná mašinka.
Přilepil jsem na nově vytvořené sklo Plate 1X2 W. 1 Knob a tím  trochu "rozbil" čelní plochu. Nalepil černé samolepky a vytvořil spoiler.
Ještě přemýšlím jak elegantně zamaskovat tu  "fuku" mezi kapotou a dveřmi, která byla nesčíslněkrát kritizována u setu 7987.

hobby

Pokud pominu dilema, zda díly upravovat/neupravovat, tak musím konstatovat, že je to nastříkáno a uděláno velmi čistě, řemeslně zručně a berevně věrně (aspoň ma fotkách to tak vypadá). Jako kdyby to byl originální díl. Asi by se sami v TLC divili, co je to za nový lego-vlak :D

mirek

#1084
Hobby, díky. O to tu šlo... udělat trochu jiný vlak.

mirek

Na BH jsem viděl krásný červený most. Protože na kolejišti potřebuji přemostit dlouhé údolí, hned se mi zalíbil, jako vhodný pro daný účel.
Dnes přišlo pár kostek, pár proto, že jsem si chtěl na modulu mostu ověřit svoji techniku spojení kolejí, mostu i podpěr dohromady.
Spokojenost.

Kubajs

Pěkné :)
A koleje nejsou přidělány k mostu že? ( jen se ptám ) díky.
Kubajs :)

Colonel32

Já nevím, ale řekl bych, že ten most by měl být cca 2x tak široký a mít nějaké zábradlí po stranách.

MeNadruhou

a přidělat koleje bych řekl že nebude problém. zejména s tímto dílkem namísto tohoto
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

mirek

Kubajs  každá jedna kolej je přidělána (viz.obrázek)

Colonel32  ...s lávkou pro chodce se časem počítá, mělo by tam být i osvětlení. Šíře kolejového spodku se nebude měnit. Není prostor.

MeNadruhou   tímto dílkem je mostovka upevněna ke sloupům.

mirek

Citace od: MeNadruhou kdy 14.06.2011, 18:03:55
a přidělat koleje bych řekl že nebude problém. zejména s tímto dílkem namísto tohoto
Tak tuto možnost jsem vyzkoušel, ale koleje potom nesedí na mostovce - "plavou".

Zde jsem nastínil možnou variantu s lávkou pro chodce.

Kubajs

Hezké hezké upevnění chápu, díky za vysvětlení.
A ta lávka to je dobrý nápad, možná i nějakou tu lampu nebo nějaké takovéhle dodělávky.
Můj názor ale jinak celé " město " včetně tras pro vlaky je opravdu obdivuhodné, smekám a fandím.  ;)
Kubajs :)

germik

Most je, jak jinak než nádherný ;) :o
Jen když se dívám na ten motoráček - nešlo by tam nějak přionačit třetí a čtvrté kolečko? >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

kryst.off

Citace od: germik kdy 15.06.2011, 21:19:14
Jen když se dívám na ten motoráček - nešlo by tam nějak přionačit třetí a čtvrté kolečko? >:D

Myslím, že jde o ztvárnění řady 810, která je dvounápravová  ;)

OT: Bude se na Mirkově kolejišti ve čtvrtek jezdit, nebo se figové rozhodli zapojit do stávky?  8)
kryst.off

mirek

#1094
Citace od: kryst.off kdy 15.06.2011, 23:09:01
OT: Bude se na Mirkově kolejišti ve čtvrtek jezdit, nebo se figové rozhodli zapojit do stávky?  8)
Zásadně jsem proti stávce. Odboráři ani jejich předáci na kolejiště nesmí. Je hlídané (viz. obr.)  ;D >:D
Bude se jezdit.

mirek

Odboráři ani jejich předáci na kolejiště nepřišli. Přistál tam však galaxyfig co si hodně pamatuje.

Vlada

Citace od: mirek kdy 14.06.2011, 17:15:20Na BH jsem viděl krásný červený most. Protože na kolejišti potřebuji přemostit dlouhé údolí, hned se mi zalíbil, jako vhodný pro daný účel. (...)

Ahoj Mirku, do Tvého threadu moc nepřispívám, načež jsem ale jeho pravidelným návštěvníkem. Tímto příspěvkem bych Ti chtěl dát jen námět, jak i lze přemostit Tvé dlouhé údolí. Tento krásný žlutý most se objevil na italské výstavě v Cavallinu. Myslím, že takovýto nádherný most by se hned stal dominantou dlouhého údolí ve Tvém kolejišti  :D.


mirek

#1097
Vlada, je to vskutku krásný nápad a pěkný most. Ale i drahý. Díky. (Žluté díly jsou dvakrát tak drahé co červené.)
                    Pokud jsem trochu dobře počítal, tak tento most má cca 208 žlutých dílů. Můj bude mít jen 60.
                    Tak jako ministerstvo dopravy šetří, já také.

Potom, na kolejišti jsem limitován výškou. Hned za mostem je šikmý strop a tak si nemohu moc vyskakovat.
Už plánované osvětlení bude "na doraz".

mirek

#1098
"Čas pádí jak jelen byvše kamsi střelen..."
Ano před dvěma roky jsem posadil set 7686 na koleje. Stále jsem se potýkal s myšlenkou nahradit bílou a oranžovou
a udělat vrtulník jako vojenský. Dnes nápad uzrál.

mirek

Protože chystám stavbu červeného mostu, musím připravit i prostor kolem.
Pod mostem budou umístěny lego sety, se kterými si kluci budou moci hrát
a budou mít k nim dokonalý přístup. Začal jsem úpravou servisní dílny.

winring


AdamKo

Mirku, za tu dobu, co jsem toto vlákno nesledoval, tu přibylo spoustu krásných výtvorů.  ;)

Wapky i Nohabka se mi moc líbí – až na to modré orámování ponorkových oken strojovny ze Spongeboba. Řekl bych, že Nohabka je jedno z nejpovedenějších vozidel, co jsi kdy postavil. Čelo lokomotivy mě inspirovalo...snad mi celý vývoj nezabere půlku mládí.

"Red Arrow" bych spíš překřtil na Thalys. Pravdou je, že ten nástřik vypadá na první pohled luxusně.

Jak už bylo xkrát napsáno, čelo Taurusu z kostek jde postavit velmi špatně. V galeriích je hodně způsobů ztvárnění, většina z nich však naráží na stejný problém.
Jednou jsem zahlédl na Brickselfu docela pohledný Taurus, ale odkaz ani obrázek nikde uložený nemám takže nemůžu postnout :(

Zde odkaz na jeden MOC Railjet   (Provedení čela toho maďarského modelu se mi popravdě také moc nezamlouvá.)

mirek

#1102
AdamKo, díky.     Falls/Wap jsem tak trochu stavěl podle holandského zjednodušeného vzoru.
                          Ještě pracuji na obtiskách. Jen podklady se těžko získávají.
                         Nohab je tak trochu převzat z Brickshelfu s mírnými vlastními úpravami.
                                                http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=226103 
                         Red Arrow (Thalys) je zkouška nástřiku ve větší ploše.
                         Taurus z klasických kostek má vždy nějakou tu vadu na kráse. V mém případě opět experiment.

Ivansliz

Mirku,
tak jsem se pustil až teď do zasklení okna podle tvého postupu a použil jsem ten průhledný kulatý plast od DVD a musím říct, že je to super. ;)

Sepsal jsem s touto malou zkušeností i článek, pokud ti to nevadí. To, že je to tvůj nápad, jsem tam samozřejmě také zmínil i s odkazem sem.
Článek o opravě: http://legomodely.blog.cz/1107/zaskleni-lego-okna

Jinak NOHAB a další přírůstky jsou super. :D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Daniel

#1104
Tvá sestava z novinek z 03.06.2011 je super! Tato lokomotiva + tyto vagónky jsou moji favorité (teda ještě spolu s tímto http://www.masinky.cz/produkt/561-TT-Raj-KVK-Kuncice-CD/index.htm , ale to je asi takřka neproveditelné :-\, nebo že by se někdo našel? ;))

Ivansliz: Místo tebou zmiňovaného "vysouvacího lámacího nože" je lepší použít taková maličká pilka, pomocník každého plastikového modeláře :) - něco takového http://vytopna.hekttor.biz/view.php?nazevclanku=ziletkova-pilka&cisloclanku=2008100001

mirek

Ivansliz - díky. Jsem rád, že jsi se ujal vyčerpávajícího popisu zasklívání oken. Jen maličko upřesním. Vteřinového lepidla jsem     
                dal  jen dvě kapky. Na delší strany okna. Nedával jsem lepidlo po celé délce. Důvod: "co kdyby někdo chtěl znovu 
                zasklívat..."
Daniel alias Legacek - také děkuji. Vagónek "Kunčice" a jeho převedení do Lega nosím v hlavě hodně, hodně dlouho. On totiž je
                podobný vagonku na cement "Beroun". Snad nápad časem uzraje.
Žilpil znám, za hlubokého socializmu jsem si do DIU žiletek zuby vytvářel sám, bylo to popsáno kdysi v časopise Modelář.

Ivansliz

Mirek: Díky. Popis je opravdu vyčerpávající.  :D Co se týče lepení, tak se tam o "kapkách lepidla" ještě zmíním. Faktem je, že jsem se opravováním nechal natolik unést, že sklo je přilepené na "fest" a nad možným opětovným zasklíváním jsem v tu chvíli nepřemýšlel. Snad to okno dlouho vydrží... ;D

Daniel alias Legacek: Díky za radu. Zdá se, že ta maličká pilka by mi opravdu v mé malé "nářaďovně" neměla chybět. Použití má podle fotek nepřeberné... ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mirek

Práce na červeném mostě pokračují. Zatím je jen zkusmo postavený bez připevněných kolejí. Koncové pilíře mostu budou přepracované, aby navazovaly na okolní terén. Vše je ve stadiu výstavby.

AdamKo

Toto vlákno je jako nevysychající studna inspirace a zajímavých vychytávek!

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 12.07.2011, 04:00:21Ivansliz: Místo tebou zmiňovaného "vysouvacího lámacího nože" je lepší použít taková maličká pilka, pomocník každého plastikového modeláře :) - něco takového http://vytopna.hekttor.biz/view.php?nazevclanku=ziletkova-pilka&cisloclanku=2008100001
;D ano, ano aneb jak na lego s modelářskými pomůckami – toto vlákno je pro nás "nepuristy" pravé útočiště.

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 12.07.2011, 04:00:21...teda ještě spolu s tímto http://www.masinky.cz/produkt/561-TT-Raj-KVK-Kuncice-CD/index.htm , ale to je asi takřka neproveditelné :-\, nebo že by se někdo našel? ;)
Citace od: mirek kdy 12.07.2011, 08:27:23Daniel alias Legacek - také děkuji. Vagónek "Kunčice" a jeho převedení do Lega nosím v hlavě hodně, hodně dlouho. On totiž je podobný vagonku na cement "Beroun". Snad nápad časem uzraje.

Tak tomu dozrávání trošku pomůžeme? ;) (U mě ovoce nedozrálo.)

"Rajky" svým tvarem k našim železnicím neodmyslitelně patří.
V roce 1994 vyšel set Twin tank transport - obrázek 1.
Tento vagónek nevlastním, takže myšlenka "Rajky" vlastní výroby byla poměrně silná. A tak jsem se tím zapeklitým tvarem nějaký čas zabýval.
Protože zaoblenost dílů poslední dobou značně pokročila, logicky vzato jsem chtěl mít i vlastní nádrže více zaoblené. Snažil jsem se je spachtit z dílů Round Brick Corner 3 x 3 x 2 Dome Top – obrázek 2 – ale marně. Pokusy byly mizerné, takže jsem je ani nedokumentoval.

A teď samotná inspirace z Brickshelfu.
Obrázek 3 – promakaná 8studová cisterna DB německé provenience.
Obrázek 4 – jak jít na problém od lesa.
Zajímavým momentem je vtipné použití nabarvených ping-pong míčků na nádrže cisterny. Vím, že to pro někoho nemusí být košer, ale v tomto vlákně se non lego díly zas tak striktně neřeší ;)

peki

Citace od: AdamKo kdy 12.07.2011, 13:14:37

Obrázek 4 – jak jít na problém od lesa.[/b] Zajímavým momentem je vtipné použití nabarvených ping-pong míčků na nádrže cisterny. Vím, že to pro někoho nemusí být košer, ale v tomto vlákně se non lego díly zas tak striktně neřeší ;)


To už tu bylo, a dokonce je to prý LEGo dílek na BL viz otazníkův odkaz momentálně není a určitě tam tenkrát byl  :D  Takže košer.