kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

MeNadruhou

Jak málo stačí, aby jsi z oficiálního setu, který všichni zatracují, udělal něco úžasně pěkného. Klobouk dolu
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

mirek

Děkuji.

Ačkoliv ve skutečnosti barevný rozdíl v červené mezi kostkami a obtiskem je minimální, fotoaparát tento rozdíl zvýrazní.
Problém je v tom, že obtisk je vcelku matný a kostka lesklá. Tak mne napadlo, že přestříkat celý obtiskový aršík bezbarvým,
vodou ředitelným lakem, by tento rozdíl odstranil.

mirek

Vagón, který jsem si vyzkoušel jako skladový už jezdí na kolejích. Rozšířil jsem rozteč náprav.

Skladový vagon jako takový jsem vytvořil nový. Už má své pevné místo na kolejišti.

mirek

Když jsem si pouštěl video:   http://hungama.ratedesi.com/video/vXbWWPKUBoI/OBB-1216-Taurus-v-Pardubicích

zjistil jsem, že na střeše jsou pantografy v páru na obou koncích. Trochu jsem střechu "překopal".

mirek

Dnes jsem střechu "překopal" znovu. Do stroje jsem vložil komponenty na dálkové ovládání.
Trochu jsem si pohrál s originálními LED LEGO diodami, které svítí obě najednou. Potřeboval jsem, aby Led diody svítily, ale jedna nebo druhá.
Prostě ve směru jízdy, dopředu - dozadu. To se povedlo.

Taurus jezdí napájen 9V z kolejí a kdykoliv (stání na odizolovaném úseku, nebo při jízdě) mohu přes dálkové ovládání ovládat světla.
Zatím jsou takto upravena horní světla. Nyní budu pokračovat na stejném principu ovládání, ale na spodních světlech.

Je to velice působivé, když před vlastní jízdou se rozsvítí světla a pak po krátkém čase lokotka vyrazí na trať.

mirek

Filip před časem postavil rozvaděč pro závory.
Dnes se mi do ruky dostal tištěný spoj osazený mikro switchi. NÁPAD a rozvaděč hned vypadá realističtěji.
Časem snad pro srandu jeden zapojím a závory se s ním budou vypínat a zapínat.

hobby

Trochu off:
Inspirován Mirkem a Krist-offem jsem včera také zkoušel Tauruse a výsledek špatný, špatný. Skříň byla hranatá, neforemná, nepodobná a tak jsem to zase všechno rozebral a roztřídil do krabic >:(
Takže, až Mirku uvidím tvého Tauruse naživo, třeba změním názor. Jinak tvoje nejnovější nápady oceňuji.

mirek

Citace od: hobby kdy 04.04.2011, 17:08:51
Trochu off:
Inspirován Mirkem a Krist-offem jsem včera také zkoušel Tauruse a výsledek špatný, špatný. Skříň byla hranatá, neforemná, nepodobná a tak jsem to zase všechno rozebral a roztřídil do krabic >:(
Takže, až Mirku uvidím tvého Tauruse naživo, třeba změním názor. Jinak tvoje nejnovější nápady oceňuji.
Hobby, nevím, nevím, zda ho uvidíš naživo.Teď vypadá takto. Instaluji spodní světla.
Pro jistotu jsem natočil už i video za jízdy a rozsvěcování světla. Večer to dám na youtube.

winring

Měl bych Mirku dotaz. Odhaduji, že díly asi musíš nakupovat, protože máš stále z čeho stavět. Nakupuješ díly s jasnou (nebo aspoň ucelenou) představou, k čemu je pak použiješ? Například potřebuji dva motorky na plánované Tauruse. Nebo nakupuješ díly spíše obecně s vědomím které díly spíše ano a které rozhodně ne. Příklad základní brick všech barev, ale Technic bricky ne.

Předem díky za odpověď!

hobby

Citace od: winring kdy 04.04.2011, 20:48:58
Měl bych Mirku dotaz. Odhaduji, že díly asi musíš nakupovat, protože máš stále z čeho stavět. Nakupuješ díly s jasnou (nebo aspoň ucelenou) představou, k čemu je pak použiješ? Například potřebuji dva motorky na plánované Tauruse. Nebo nakupuješ díly spíše obecně s vědomím které díly spíše ano a které rozhodně ne. Příklad základní brick všech barev, ale Technic bricky ne.
Předem díky za odpověď!
No, to je otázka! ::) Sice není určena mně, ale klidně odpovím i za Mirka, nebo za kohokoliv jiného! Já například kupodivu kupuji dílky, které potřebuji, nebo budu potřebovat, nebo si myslím, že je budu potřebovat. Ty máš snad jinou metodu? ;D

mirek

#1030
Hobby děkuji. Lépe bych to ani neřekl.

Jinak Taurus už svítí. Pravým oranžovým kolečkem se ovládají spodní světla, levým kolečkem na ovladači pak světlo horní.
Je to zatím provizórium.

mirek


winring

Citace od: hobby kdy 04.04.2011, 21:25:56
No, to je otázka! ::) Sice není určena mně, ale klidně odpovím i za Mirka, nebo za kohokoliv jiného! Já například kupodivu kupuji dílky, které potřebuji, nebo budu potřebovat, nebo si myslím, že je budu potřebovat. Ty máš snad jinou metodu? ;D
Nechci se tu hádat ani spamovat a proto pouze napíšu: Díky za odpověď.

Moc hezké kolejiště Mirku, u tebe mi ani nevadí, že upravuješ kostičky, protože je to hezky čisté.

kryst.off

Ahoj Mirku, musím říct že Taurus ve své poslední podobě vypadá skvělě, i když samozřejmě vždycky najdeme rozdíly oproti skutečné mašině, každý v tom hned musí Taurus poznat!  ;)

OT: Teď jsem to tady pár dní nesledoval, slavil jsem narození prvního potomka, tak doufám že si za pár let uděláme výlet do Berouna a že nám ukážeš své kolejiště, protože to je fakt pokoukání pro děti i AFOLy  ;D
kryst.off

mirek

Citace od: kryst.off kdy 06.04.2011, 01:31:09
Ahoj Mirku, musím říct že Taurus ve své poslední podobě vypadá skvělě, i když samozřejmě vždycky najdeme rozdíly oproti skutečné mašině, každý v tom hned musí Taurus poznat!  ;)
OT: Teď jsem to tady pár dní nesledoval, slavil jsem narození prvního potomka, tak doufám že si za pár let uděláme výlet do Berouna a že nám ukážeš své kolejiště, protože to je fakt pokoukání pro děti i AFOLy  ;D
Díky kryst.off-e. Gratuluji k novorozeněti. Rád Vás na kolejišti přivítám.

Pro tebe i pro ostatní malé video s konečným světelným efektem : http://www.youtube.com/user/mirekEnd?feature=mhum#p/u/1/zFhXEut5Hic

Vnuk Filip který Tauruse trafem na 9V ovládal a na dálku rozsvěcel a zhasínal a já filmoval, nedělal dnes nic jiného, než že si takto hrál sám.

mirek

#1035
Citace od: MeNadruhou kdy 22.03.2011, 18:55:06
Mirku, uvažoval jsi už o nějaké video mašince?
určitě by bylo zajímavý vidět tvé kolejiště z pohledu mašinfira minifigů.
http://www.youtube.com/watch?v=2TXBzDeYLtw
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=466931
Už se na tom pracuje. Jsem nadšen z kamery, kterou jsem o víkendu dostal do vlastních rukou.
Vyloučil jsem kameru pro přímý přenos z jedoucího vlaku. Kvalita obrazu mne neuspokojila (časté pruhy). Jednostranné použití.

Vybral jsem kameru, která má dobrý obraz, je MINI a je pro všestranné použití. (do auta, na kolo, na kapsičku, prostě kamkoliv).
Obraz se natočí a pak přes USB se přenese do počítače. Posuďte sami. Záznam z kolejiště bude později.

Nejprve jsem vyřešil upevnění kamery. V příslušenství jsou držáčky snad na všechno, jen na LEGO ne. Tak jsem si ho vyrobil.

MeNadruhou

ty pruhy by se mohly vyřešit odrušením motorů pomocí lepčejsích kondenzátorků, anebo přesunem motoru do zadní části vlaku (případně couvat)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

mirek

... a tady je první zkušební video (nesestříhané, neupravené) tak jak vypadlo z MINIkamery.
Jsem spokojen. Jen  rychlost vlaku bude muset být velmi pomalá.

http://www.youtube.com/user/mirekEnd?feature=mhum#p/u/2/WOM9Y4bCFLQ

Rhox

Kvalita záznamu není nic extra, ale myslím, že se nic lepšího od takovýho mrňouse očekávat nedá. Obsah je skvělej, projedeš takto s kamerou všechny tratě Tvého kolejiště?

Ivansliz

Kvalita je dobrá nato, jak malá to je "kamerka". To je přesně to, na co jsem se těšil - až natočíš takto celé kolejiště. ;) Myslím, že je nás tu víc, kdo čekají na další pokračování. ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

FilipS

Kvalita neni špatná, chtěl bych se zeptat kde si jí koupil? Na aukru jsem si před pár měsíci pořídil podobnou a fungovala 15 minut  ;D. Jestli se ti osvědčí pořídil by sem si jí od tvého zdroje. Taky se přimlouvám za video prohlídku celé trasy kolejiště.

mirek

Rhox, Ivansliz i ostatní se dočkáte pokračování.
Rád bych postupně nafilmoval všechny úseky kolejiště na půdě. V záloze mám připraveno pár "lahůdek".
Snad se podaří vše, jak si představuji.

mirek

Citace od: Diidy kdy 11.04.2011, 20:41:12
Kvalita neni špatná, chtěl bych se zeptat kde si jí koupil? Na aukru jsem si před pár měsíci pořídil podobnou a fungovala 15 minut  ;D. Jestli se ti osvědčí pořídil by sem si jí od tvého zdroje. Taky se přimlouvám za video prohlídku celé trasy kolejiště.
Amazon.com

MeNadruhou

Tak přesně to je ono. ještě by to bylo pěkný dát to pak orámovat výhledem z místa strojvedoucího, takže rámeček a pultík, a máš pravdu, rychlost bude muset dolů. je velice efektní to zastavení před semaforem, to se mi líbí. případně ještě doplnit zvuk skutečné mašiny a pískání výpravčího ;D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

#1044
Citace od: mirek kdy 11.04.2011, 09:14:14
Jsem nadšen z kamery, kterou jsem o víkendu dostal do vlastních rukou. Vybral jsem kameru, která má dobrý obraz, je MINI a je pro všestranné použití...

Jsem také nadšen, přesně něco takového jsem si představoval:
- strašně malé
- dobrý obraz bez rušení (samozřejmě neočekávám HD kvalitu)
Už se těším až tím projedeme kolejiště v KŽ a budeme to promítat na obrazovce nad kolejištěm  :o >:D

Pří té příležitosti vyzývám majitele tuzemských vlakových videí  (jako např. zde hobby )jestli by se o své filmečky nechtěli podělit, budou promítány na zmíněné obrazovce nad kolejištěm.  Má někdo nějaké video ze Svitav/Brna?   

hobby

Mně se to otevřelo jinde, jestli jsi myslel moje video, tak to je tady
Zajímavé, že původně bylo ve vysoké kvalitě, která se pojednou změnila na stávající mizernou, čemuž nerozumím (pohled z vlaku je až v poslední třetině).

peki

Citace od: hobby kdy 12.04.2011, 08:44:47
Mně se to otevřelo jinde, jestli jsi myslel moje video, tak to je tady
Zajímavé, že původně bylo ve vysoké kvalitě, která se pojednou změnila na stávající mizernou, čemuž nerozumím (pohled z vlaku je až v poslední třetině).

je to v prvním příspěvku "..... Na youtube jsem našel takové jedno roztomilé. vánoční kolejiště.  Doporučuji, přehrát ve vysoké kvalitě . ..." 

mirek

Citace od: mirek kdy 11.04.2011, 20:44:57
. . .  V záloze mám připraveno pár "lahůdek".
Snad se podaří vše, jak si představuji.
Včera jsem se pokusil jednu "lahůdku" zrealizovat.
Filmařský vozík jsem upevnil na táhlo před lokomotivu a kameru obrátil proti lokomotivě tak, aby zachycovala její jízdu.
Záběr jízdy lokotky je efektní a působivý.

http://www.youtube.com/mirekEnd#p/u/6/qFQfMw9rmsA

peki

Těch kamer by to chtělo více (ideálně 2) aby se z toho dal sestříhat  (představuji si střih např. při přibližování vlaků) celovečerní film  ;D

Pokud budeš tu druhou dokupovat tak mi vem prosím taky jednu  >:D

mirek

Peki, bohatě na experimenty stačí mi ta jedna. Jak říkám, pár "lahůdek" mám ještě v zásobě.

Právě jedna z nich je i sestříhání těchto jednotlivých záběrů do delšího filmu a vypálení na DVD.
Další nápad: kamera nebude v ose vozíku, ale na boku a tak bude zachycovat čelo lokotky a boky vagonků v zatáčkách.
                    na kolejišti budou jezdit další vlaky a ty budou snímány v protisměru, prostě takový malý "blázinec".

Stále se však s MINIkamerou učím. Za pochodu.