kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Dnes by se z podlahy nikdo nechtěl najíst.Totiž 30 let starý stožilový telefonní kabel jsem zbavil bužírky, odstranil stínící folii a igelit.
Vše na té "chirurgické" podlaze, jak PavelZ, známý to šprýmař popisuje výše.

Dnešní dopoledne jsem zasvětil protahování kabelů k přestavníkům výhybek a semaforům na vzdálených dvou stolech od ovládacích
pultíků.

mirek

#961
Protahování základních kabelů k nádraží "Pavlov" jsem úspěšně dokončil. Dnes jsem zapojil semafory a tak vlaky na tomto nádraží
již zastavují. Také výhybky se přehazují v požadovaném směru.
Dnes jde Filip k zápisu do první třídy, tak jsem pospíchal, aby měl ode mne malý dárek.

hobby

Mirku, nemáš nějaký celkový plánek Tvého kolejiště? Něco, jako si dělám já u svých vánočních kolejišť ? - viz tenhle plánek
Ale asi ne, viď? To už bys ho sem pověsil. Zajímavé by bylo vidět grafický půdorys té obří sestavy a vůbec 'urbanismus' celého řešení, včetně staveb. Pro Tebe by to byla také cenná dokumentace. Vím, že je to dost práce, to všechno vyklikat v track-designu, ale třeba si na to jednou najdeš čas 8).

mirek

#963
Citace od: hobby kdy 11.02.2011, 15:33:00
Mirku, nemáš nějaký celkový plánek Tvého kolejiště?

Hobby, na základě tvého dotazu jsem jej vypracoval.

Vlada

Ahoj Mirku, super vypracovaná dokumentace. Ani nevím, proč jsem se domníval, že v provozu je i vnější část kolejiště, a ono nikoliv. Ale tři provozuschopné okruhy plně postačí. Jinak skvělá práce, hodná neutuchajícímu obdivu.

Jonas

Mirku, to kolejiště je úžasné. Závidím ti ten prostor, a hlavně to množství kolejí a dlouhé tratě, kde si člověk opravdu může zajezdit do sytosti.
Jonas - Můj Brickshelf

peki

Kolik rovinek,zatáček a výhybek? DT to ukazuje ve statistice  ;)

mirek

Citace od: Jonas kdy 13.02.2011, 06:44:19
Mirku, to kolejiště je úžasné. Závidím ti ten prostor, a hlavně to množství kolejí a dlouhé tratě, kde si člověk opravdu může zajezdit do sytosti.
Jonasi, díky. Ano, já ke stavbě přistupoval tak, že budu stavět především kolejiště, tedy co nejvíce kolejí a budovy se ke kolejím jen okrajově doplní.
                 Ano, vystihl jsi to dobře. Můj záměr byl, co nejvíce si zajezdit a zaposunovat.

mirek

Citace od: peki kdy 13.02.2011, 09:19:08
Kolik rovinek,zatáček a výhybek? DT to ukazuje ve statistice  ;)
Peki, statistiku pomocí DT jsem nedělal. Vedla mne k tomu skutečnost, že v některých úsecích na plánku jsem musel improvizovat.
Příčinou, že navazování DT kolejí někde nesedí spočívá v tom, že koleje i výhybky jsou v reálu upravované (modifikované).
Časem provedu opět fizickou inventuru kolejí a výhybek, což bude přesnější, než statistika podle DT.

mirek

Citace od: Vlada kdy 12.02.2011, 22:15:49
Ahoj Mirku, super vypracovaná dokumentace. Ani nevím, proč jsem se domníval, že v provozu je i vnější část kolejiště, a ono nikoliv. Ale tři provozuschopné okruhy plně postačí. Jinak skvělá práce, hodná neutuchajícímu obdivu.
Vlado díky. Pro názornost jsem úseky popsal. Všechny části kolejiště jsou v provozu. Je jich pět.Čtyři úseky jsou 9V, jeden pak RC (dočasně). Depo (E)  je prozatím připojené k úseku C + D. Časem bude ovládáno samostatným trafem.

mirek

#970
inventura kolejí:     úsek A        rovné  145      zatáčky   51
                          úsek B                   80                    22
                          úsek C                  76                     26
                          úsek D                  107                   50
                          úsek E                   41                     6

Micho

Citace od: mirek kdy 13.02.2011, 12:03:58
inventura kolejí:     úsek A        rovné  145      zatáčky   51
                          úsek B                   80                    22
                          úsek C                  76                     26
                          úsek D                  107                   50
                          úsek E                   41                     6

Mirek, výborne, že si tu hodil plánik tvojho koľajiska a pridal aj súpis koľají. Mal som to na jazyku, že ti to napíšem. Ak môžeš, tak pridaj aj počet výhybiek a celkový sumár.  8)

mirek

Micho, přikládám výčet výhybek včetně označení těch modifikovaných. Věřím, že si to každý už sečte sám. ;D
          Těch čísel mám už dnes plnou hlavu a ještě bych mohl udělat nějakou chybu.  :o

mirek

Včera pozdě večer při brouzdání na netu jsem objevil vskutku netradičně řešený podvozek. Postavil jsem ho.
Pak přišel nápad. Večer jsem zrealizoval polovičku práce a teď dopoledne celý vývoj zdárně dokončil.
Pracovní název:  SENZOR (snímač) 9V pro RC motor

video: http://www.youtube.com/mirekEnd#p/u/0/EsoAHXaKPKE

mirek

Dnes byla uvedena do provozu signalizace pro posun.

kryst.off

Pěkný, moc se mi líbí! Je poznat při rozsvícení rozdíl mezi bílou a modrou?
PS: se slepým výhybkářem na vozíku bych měl strach i při posunu  :)
kryst.off

mirek

Citace od: kryst.off kdy 18.02.2011, 12:32:28
Pěkný, moc se mi líbí! Je poznat při rozsvícení rozdíl mezi bílou a modrou?
Rozdíl je znatelný i za použití dvou bílých ledek. Časem bude zabudována modrá ledka.

mirek

Dnes jsem ukončil rozsáhlou změnu napájení relátek a navazující světelné signalizace.  Místo sřtídavého napájení je stejnosměrné.
Odměnou je nasvícené kolejiště.

germik

Krása  :D :o. Vidím, že sis k narozeninám udělal krásnej dáreček ;). Přeju i nadále spoustu úžasných nápadů a krásných děl :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Germiku, děkuji, a připíjím Ti plzeňským šampaňským, ať radost z tvoření  z Lega nás neopouští a vydrží nám pekelně dlouho.

Daniel

Ha, narozky! Tak to Ti přeji také spoustu nadšení při stavění "kolejiště na půdě" a hlavně ať zvládneš co nejdřív to zamýšlené metro, na které se již těším ;)

mirek

Citace od: kryst.off kdy 18.02.2011, 12:32:28
Pěkný, moc se mi líbí! Je poznat při rozsvícení rozdíl mezi bílou a modrou?
Dnes jsem vyměnil v návěstidlech bílé LED diody za modré. Je to jiné "kafe". ...a přidal další oddílové návěstidlo.

kryst.off

To je fakt paráda. Až mě trochu mrzí, že nejsem modelář ani elektrikář a tohle nikdy nedokážu  :) A díky za názorné ukázky!
kryst.off

peter

Citace od: mirek kdy 03.03.2011, 19:22:15Dnes jsem vyměnil v návěstidlech bílé LED diody za modré. Je to jiné "kafe".

Jen bych jim velmi omezil velikost napětí, tak jako jsem jim to omezil já na letišti, ať tak brutálně nešajní.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek


mirek

Již delší dobu vyrůstá mi na stole "Taurus".  Nejprve to bylo polepení čelní masky samolepící folií. Ta nedobře držela v ohybech.
Druhá verze ... nástřik odpovídající barvou. (Impulz k tomuto kroku učinilo Lego, když jsem držel v ruce origo plexi dvířka s nástřikem červeného spodku.)
Obě verze jsou na fotkách.

Vasyk

Sám bych si kostky nebarvil, ale to okno vypadá hodně dobře.

peki

Citace od: mirek kdy 06.03.2011, 17:42:19
Již delší dobu vyrůstá mi na stole "Taurus". 
Zajímavé použití dílku. Barva na první pohled vypadá dobře. Tauruse bych ještě trochu protáhnul.

mirek

Citace od: peki kdy 06.03.2011, 17:49:46
Zajímavé použití dílku. Barva na první pohled vypadá dobře. Tauruse bych ještě trochu protáhnul.
Peki, mluvíš mi z duše. To nebude problém. Jen by to chtělo černou a ne šedou základovou desku.

mirek

Citace od: Vasyk kdy 06.03.2011, 17:44:10
Sám bych si kostky nebarvil, ale to okno vypadá hodně dobře.
Vasyku, posílám na ukázku detail okna. Jen černé lemování budu ještě měnit. Potvora fotoaparát vyzdvihne i strukturu lepící pásky, kterou jsem nabarvil pouze černou fixou. Byla to další zkouška.