kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

AdamKo, díky.
Další "olepšení" (jak říká vnučka) bude vytvořeno samolepkami.

mirek

První mezinárodní návštěva Adult Fan of LEGO se uskutečnila na kolejišti na půdě tento víkend.
Z Norska přiletěl na návštěvu milý přítel Morty. Čerpal zde inspiraci pro stavbu svého vlastního kolejiště.

Icewalker

Citace od: mirek kdy 16.01.2011, 16:22:33
První mezinárodní návštěva Adult Fan of LEGO se uskutečnila na kolejišti na půdě tento víkend.
Z Norska přiletěl na návštěvu milý přítel Morty. Čerpal zde inspiraci pro stavbu svého vlastního kolejiště.

Takovou pozornost si kolejiště rozhodně zaslouží. Věřím, že šlo o příjemnou a podnětnou návštěvu :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Icewalker ... ano byla to velice milá a vstřícná návštěva. Užili jsme si spoustu legrace.
Komická situace například nastala, kdy jsme oba leželi vedle sebe na zádech pod stoly, řešili jsme propojení relátek a moje žena se přišla podívat,
jestli nám něco nechybí.  NO a NE se ozývalo zpod stolů. Pak následoval smích všech zůčastněných.

Dnes jsem dokončil "olepšení" cisteren.

Micho

#934
Citace od: mirek kdy 18.01.2011, 15:08:39
...
Dnes jsem dokončil "olepšení" cisteren.

Mirek, tie tvoje cisterny sa mi páčia čím ďalej tým viacej. Špeciálne dotvorené nálepky tomu dávajú ešte taký šmrnc. Budem si musieť tiež niečo také vytvoriť ...  8) 8) 8)

mirek

Micho, díky. Postupné vkládání fotek tak, jak postupuje práce dokumentuje rozdíly na začátku projektu a na jeho konci.
          Jak řekl o víkendu Morty ... je to inspirativní.
          Pravdou však je, že "nakopnutí" do projektu cisteren provedl Colonel32. I jemu patří můj dík.

germik

Teda musím říct, že ta cisterna je kouzelná  :o- hlavně dvě poslední fotky průmyslového komplexu jsou... dokonalé - jako živé!  :o :o
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peki

Citace od: mirek kdy 18.01.2011, 15:08:39
Dnes jsem dokončil "olepšení" cisteren.

Opravdu povedené. Koukám se na tvoje fotky a pak na cisterničku ze setu 7939  ;D Kdysi jsi psal jak jsi vagon s motivem Becherovky poslal to Becherovky. Možná by jsi mohl tentokrát poslat tu cisternu do Dánska s prosbou jestli by mohli taky občas udělat nějaký pěkný vlak/vagon  :o  ( Ještě bych k tomu hodil Cavelonuv EAS)

Přispěl bych na poštovné  ;D 

mirek

Dnes jsem nafotil ucelený soubor fotek - pohledy na kolejiště na půdě.
Inspiroval mne k tomuto kroku Morty, který nafotil spoustu pohledů a detailů.

mirek

Po dvou a půl letech práce malá inventura.

mirek

...a díky edici domů, by do budoucna měla zde vzniknout ulice s koncovou stanicí a dole obchody a metro... to bude už na vnoučatech.
Podotýkám, že kolejiště jsem fotil tak, jak jej kluci po hraní opustili.

Daniel

Cisterny jsou parádní - dobrá práce :).
A kolejiště je moc pěkné a vskutku obří. Jen snad jedna připomínka: koukal jsem na fotku 9, co to tam máš za oblouk? Fotka 10 to vysvětlila - chudák malá, Baseplate...

p.s.: Věřím, že metro v pohodě zvládneš a na vnoučata necháš jen hraní s tím ;).

hobby

Mirku gratuluji k úctyhodnému dílu, myslím, že rozsahem v rámci téhle komunity nemáš v kategorii Trains (a ani v jiné) konkurenci. Takováhle inventura je prospěšná, také ji občas praktikuji. Teď ještě, ať Tě i nadále kolejiště inspiruje a ať se Ti neokouká. Zajímalo by mě, jak dlouho tě bude kolejiště ještě zaměstnávat a kam až hodláš dospět. Ovšem údržba dá také nemalou práci, prach je neskutečnej hajzl! (ale tady to ještě jde, horší to mají modeláři v malých měřítách, to bych se bál že vyluxuju i figurky se stromkama ;D )
Ještě si to pořádně znovu prohlédnu. Věřím, že se zase někdy sejdeme a uvidím Tvé dílo opět v reálu.  8)

dědek


Robbed

Z těchto fotek je krásně vidět jak je kolejiště obrovské :o. Ta spousta práce si jistě zaslouží uznání.
Někdy bych to chtěl vidět naživo :D.

johnik007

PavelZ to vystihl  ;) Je to opravdu kus práce, který je vidět. A jak Tě znám, metro bude určitě v provozu ještě do léta. Takže závidím a přeji mnoho radosti nad tvým modelem  ;)

Jaky

Nádhera. PavelZ to napsal naprosto přesně. Je to hustý. Když jsem tvoje kolejiště  viděl naživo, tak nepůsobilo prostorově tak koncentrovaně jako na těchto fotkách. Koukám na ně stále dokola. Taky věřím, že metru nebude trvat dlouho a bude jezdit.

Colonel32


mirek

Experti sledují nový přírustek na kolejišti.

Jaky

Gratuluji Ti Mirku k novému přírůstku. Na Tvém kolejišti chyběl v sestavě ostatních vagonů .

mirek

Citace od: Jaky kdy 04.02.2011, 17:21:56
Gratuluji Ti Mirku k novému přírůstku. Na Tvém kolejišti chyběl v sestavě ostatních vagonů .
Díky za blahopřání. Vskutku to byl asi poslední 9V vlak (vagonek), který mi chyběl do 9V sbírky.

mirek

Dnes jsem si pohrál s nasvícením opěrné zdi.

Glesgi

Mirku, chcel by som sa spýtať na jednú, myslím dosť dôležitú otázku... Ako riešiš problém s prachom na koľajisku ? :). Ja mám svoje stavené od vianoc, mašiny chodia každý deň ale včera som si všimol, že je na nich pekná vrstva prachu... Prikrývaš ten stôl keď odchádzaš ?:)

MeNadruhou

Já mám taky takový problém, ale TTčka kolejiště zakrývám, a u lego kolejiště rozeberu koleje a vyluxuju.
Mirek má buďto servisní vagonek (s vysavačem  >:D ) nebo vezme motorový foukač a všechno vyfouká.
A má to na stole, a v místnosti kde se nespí neobléká nejí... takže to nebude u něj tak zlý.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Glesgi

No to je pravda, že tá miestnosť určite nie je najrušnejšia v jeho príbytku, ale prach je všade...
Čo sa mňa týka, robím to isté raz do roka všetko postupne prepláchnem vodou, lepšie povedané vypriem, a občas to premyjem pod tečúcou vodou, ale mirek to asi nerozkladá každý tretí mesiac :D má na to trik...

mirek

Pokud se týká prachu, tak to není tak nejhorší. Přesvědčili se o tom návštěvníci, zejména Kostkaři.
Na DPD-detašovaném pracovišti důchodce se jí, svačí a popíjí. Vnoučata svou svačinku musí mít. Návštěvy zde i spí.

- před vysáváním štětcem setřu z ploch staveb prach.
- jednou do roka kolejiště vyluxuji. Nástavec na hubici používám kulatý z velbloudí srsti.
  jednou do měsíce vyluxuji podlahu.
  Vysavač je vodní, takže nepráší a nevíří prach.
- při vrtání na základové desce nepoužívám vrtačku ale vrták mám pouze v rukojeti a ručně vrtám díry.
- jednou za čtvrt roku přečistím koleje lihem.

Nechci to zakřiknout, ale díky těsnícím oknům, je výskyt prachu minimální.

Ondrej

Taky pravidelně luxusuju a omývám, ale i tak je nutno čas od času vše rozebrat a propláchnout, vždy zbyde vrstvička nalepená, která se nedá vyluxovat a s ní se nedá jinak než mytím odstranit. Bohužel mám kolejiště na zemi do toho kočku a psa takže luxusuju skoro dvakrát týdně  :)

Glesgi

Na zemi to mám aj ja :D a čo sa týka zvierat, mám psa a zajaca ktorý si cez izbu raz začas zašantia :). No čistiť 2x do týždňa to nie tak raz do mesiaca, handrička štetec a vysávač ( samozrejme pred tým musím niektoré predmety letiace vzduchom z koľajiska odstrániť :D) a je to ako nové.

Ďakujem Mrku :D ja som si myslel že to po svojom odchode zakrývaš nejakou plachtou, lebo to je podľa mňa asi naj riešenie :D 

MeNadruhou

Nebo ještě má Mirek v rohu schovaný čistič vzduchu >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

dědek

Mohu potvrdit, že je všude čisto.Z podlahy by se dalo jíst. ;D A u vchodu na půdu jsou přezůvky, jako v nemocnici.Moc hezké DPD, hlavně pracovní stůl, jehož fotka nám tu chybí...    ;)