kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Abych se trochu odreagoval, pustil jsem se do pokládání štěrku pod nádraží "Pavlov". V návaznosti na to jsem mohl nádraží na podklad umístit a zároveň trochu nasvítit.

dědek

Pane starosto, jen koukám a tiše "závidím". Tak daleko se já nikdy nedostanu. :)

mirek

PavleZ, jen neodvolaný místostarosta na 50% úvazek a jenom do voleb, přesto potřebuji odreagování.
            Udělal jsem si proto radost a pořídil přírustek, který zatím odpočívá v depu.

mirek

Před očekávanou návštěvou z Polska a SRN (byli v Berouně o víkendu), jsem se pustil do dokončení dvou tunelů u nádraží "Nováky".
Takto vypadají na kolejišti.

mirek

Někde jsem na Kostkách slíbil, že chystám překvapení. Zde je.
Jedná se o upravený Bradavický expres (set 4841), kam jsem vložil tvořič dýmu z modelových mašinek. V poloprovozu jak je vidět na videu už to chodí, jen ještě chvíli potrvá úprava pro provoz
na 9V kolejích, aby vše fungovalo při malých rychlostech i za jízdy. Pro statické účely je vše OK.

http://www.youtube.com/watch?v=5Y_5v1UxUTo

Lokotka bude ještě dotvořena některými detaily.

hobby

Tak to jsi tady asi první, kdo kouřové efekty v naší zemi uplatnil u Lega. Já to již viděl v Rakousku, vloni na výstavě. U modelové železnice je to dnes běžná věc. U Lega bych se asi bez toho obešel, přeci jenom zude převažuje hračkový charakter. Ale jinak nic proti tomu, ty rád experimentuješ, tak to má být a fandím ti. Třeba tohle jednou bude i u Lega běžné :)

germik

Hezké ;), jen by mě zajímalo: na jakém principu ten tvořič funguje?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

AdamKo

Citace od: germik kdy 02.10.2010, 21:08:48Hezké ;), jen by mě zajímalo: na jakém principu ten tvořič funguje?

Bravo Mirku! Jsem opravdu moc zvědavý na vývoj.
Mám pocit, že jsi tu už princip někde nastínil, mohl bys ho tady prosím popsat?  Předpokládám, že kouřící element nebude moc velký, když se vleze do hlavy mimifiga?
Těším se na další fotky ;)

hobby

#878
Citace od: germik kdy 02.10.2010, 21:08:48
Hezké ;), jen by mě zajímalo: na jakém principu ten tvořič funguje?
Však on to Mirek vysvětlí až tu bude. Myslím, že to je podobný princip jako u modelové železnice - odpařování speciálního oleje elektricky vyhřívaným tělískem. Ten olejíček, nijak levný, se musí doplňovat. Takhle to měl i ten Rakušák, co nám to s Pekim předváděl rozebrané, před dvěma roky na výstavě v Sankt Pöltenu. Byly tu i fotky, nemohu je najít. Peki, můžeš sem dát odkaz?

PS:
A proboha, admini, dejte už konečně pryč z názvu to slůvko "POZOR". To je jako kdyby jste rovnou hlásili, že hrozí nebezpečí psychotraumatu, psychycké újmy či rovnou nervového šoku! Vždyť je to skoro urážka!

mirek

#879
Hobby, máš naprostou pravdu.
            Jen poopravím cenu. Tělísko, které co nevidět nafotím, stojí cca 430,- Kč. Ten olejíček byl podstatně levnější,
            asi do 100,- Kč. Olejíčku jsou asi 2 dcl, takže bude kouře dostatek. Do tělíska stačí kápnout 3-4 kapky.

PS.:  POZOR !... ona i negativní reklama je reklama.  ;D

peki

Citace od: hobby kdy 03.10.2010, 11:15:21
..odpařování speciálního oleje elektricky vyhřívaným tělískem. Ten olejíček, nijak levný, se musí doplňovat. Takhle to měl i ten Rakušák, co nám to s Pekim předváděl rozebrané...

Tady je ten odkaz

mirek

#881
Jako doplnění k  již dříve uvedenému textu vyfotil jsem olejíček ( v lahvičce je 50ml) a tělísko zasazené do kostky. Kostka je modifikována.
PIKO vyvíječ kouře pracuje spolehlivě při 14-16 V. Jak už jsem uvedl, pro nižší rychlosti budu řešit vhodné napájení.

hobby


mirek

Citace od: hobby kdy 04.10.2010, 08:30:54
Vtipně a jednoduše vyřešeno. 8)

Hobby, díky. Vždy se snažím o jednoduchá řešení. Zejména v tomto případě, aby případná údržba a výměna byla
            jednoduchá.

mirek

Bradavický expres třikrát a pokaždé trochu jinak.  Set 4708 jsem trochu upravil a osadil osvětlením. Pak jsem stejný set podstatně zmenšil.
Nový set 4841 jsem také překopal a doplnil tělískem vytvářejícím kouř.

mirek

Na této stránce jsem předložil fotky úpravy setu 7938, kdy jsem soupravu doplnil dveřmi a maličko modifikoval. Vzal jsem si některé připomínky k srdci a zapracoval jsem je do konečné podoby. Po obdržení potřebných kostiček je celá souprava osazena dveřmi.

mirek

Jak jsem tady předeslal, že se pustím do překopání tendru u lokotky řady 344, tak nyní nabízím svoji verzi. Především změn se dočkal tendr.Také systém ojnic jsem po několika jízdních pokusech upravil do konečné podoby.

peki


Pěkně, ještě bych udělal něco s tou barvou ojnic >:D .   

mirek

Citace od: peki kdy 13.11.2010, 09:52:57
Pěkně, ještě bych udělal něco s tou barvou ojnic >:D .   
Také jsem o tom přemýšlel, zejména formou nástřiku barvy sprayem. Jen jsem zatím od toho upustil, domnívám se, že lak by se odřel a ošoupal. Ještě se nabízí vyzkoušet modelářské barvy Humbrol, jen nevím, sříbrné,černé, nabo jaké ?

stomcova

Navrhovala bych stříbrnou, i kdyby se kousek barvy při provozu odloupl, nebylo by to vzhledem k podkladu tak křiklavé...
Batman, forever...

mirek

Citace od: stomcova kdy 14.11.2010, 13:20:01
Navrhovala bych stříbrnou, i kdyby se kousek barvy při provozu odloupl, nebylo by to vzhledem k podkladu tak křiklavé...
Díky za volbu. Zrealizuji nános stříbrné barvy štětečkem.

Colonel32

Citace od: peki kdy 13.11.2010, 09:52:57

Pěkně, ještě bych udělal něco s tou barvou ojnic >:D .   

A spojnice mají zůstat bílé?

mirek

Na kolejišti po delším čase byly opět zahájeny stavební práce. Roste opěrná zeď.
Zeleň mezi tunelem a zdí se časem také rozroste. Musíme počkat na jaro.

Glesgi

Stena je podarená :) ani by som na ňu nič nedával, najviac sa mi na nej páčia tie tehly ktoré akoby s neho trčia.

mirek

...při čekání na berounském nádraží kolem mne prosvištěla lokomotiva s nápisem " Vlakem do ZOO" a malůvkou divokého zvířete.
...a byl tu hned nápad !
K pivovarským vagonům postavíš lokomotivu s nápisem: "VLAKEM NA PIVO " s malůvkou pivní lahve.
Fotka je jenom pracovní verze potisku lokomotivy.

Glesgi

Chcel by som sa spýtať, či existuje aj lepší spôsob prehadzovania výhybiek ako uprednostňuje mirek. Používa ETS prestavník kôli ktorému je potrebné výhybku vydvihnúť, pretože inak je funkcia prestavníku nekvalitná  :-\ . Nepoznáte nejaký iný spôsob prehadzovania? ... Nebaví ma behať po koľajisku :)

mirek

#896
Ano existuje několik způsobů přehazování výhybky. Buď pomocí elektromotorků (to jsem zavrhl pro nepřiměřeně velkou konstrukci vedle výhybek), nebo pomocí vzduchotechniky (i toto řešení jsem zavrhl pro nepředstavitelné množství hadiček), vše z Lego dílů.
Mám pocit, že i zde na Kostkách jsou odkazy na podobná zařízení.
Zde je jeden odkaz: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=21734.0

Na obrázku opěrné zdi jsou čtyři výhybky, které jsou osazeny přestavníkem ETS. Dal jsem přednost "čistému řešení" této problematiky.

PS.:  ...nelze mluvit o nekvalitní funkci přestavníku ! Přestavník ETS, stejně jako jiné modelové přestavníky je konstruován tak, aby se
mohl připevnit pod panel kolejiště, nebo na něj, vedle výhybky. Já to řešil tak, že jsem ho umístil pod panel.
Přestavník ETS je natolik velký, že bezpečně přehazuje LEGO výhybky. V mém případě už 2 roky a ovládají ho i malé děti.

mirek

Pracovní verze potisku lokomotivy "vlakem na pivo"  je za mnou. Šlo jen o ověřování velikosti tisku tak, aby zakryl správnou plochu.
Došlo ještě k vylepšení a záměny kostek tak, aby vrchní řada kostek boku lokomotivy byla černá, aby obtisk dobře navazoval barevně.
Provedl jsem i úpravu střechy, aby byla dobře odnímatelná pro instalaci osvětlení. Označení "ČD" na čele lokotky bude ještě vyměněno.
Místo žlutého podkladu tisku (je jiný než žlutá barva kostiček) bude použita průhledná samolepící folie.

hobby

Mirku, abych něco napsal k tvému poslednímu nápadu: máš jich plno dobrých, ale některé méně dobré, kam bych zařadil i tento. Nemohu říct, že by se mi to líbilo, naopak. Také považuji za zbytečné, polepovat tu lokomotivu reklamou. Ona je hezčí bez ní. Já bych toleroval nenápadný doplněk, logo, značku ap. ale podobné reklamy mě iritujou (a nejen mě), ať už v televizi, nebo na bilbordech kolem silnic. Přímo z nich čiší agresivita a z většiny i stupidita. Je to naše česká specialita, ve světě to takhle agresivní není!  Proto ani nemusím, jak jsi před časem publikoval a vymyslel - jinak designově jistě dobře -  bilbordy ala vzor dálnice.
Ale, aby bylo jasno, je to můj postoj a asi není shodný s Tvým. A ten je rozhodující. Tím, že publikuješ nový MOC, jistě očekáváš a přijmeš jiný názor :)

mirek

Hobby, děkuji ti za tvůj názor. Máš pravdu, je odlišný od toho mého.
Chtěl jsem nějak odlišit dvě stejné lokotky.
Jinak si myslím, že kdyby se vžilo, že na pivo raději vlakem, než autem, bylo by méně automobilových nehod.
Právě v tom byl ten můj reklamní "FÓR".