kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Bery

Citace od: PavelZ kdy 09.04.2010, 14:40:15
..to přiláká tak akorát "alkoholiky"... ;D
A taky lidi z okolí Berouna jako mě. Opravdu moc pěkné . :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

otaznik

Citace od: mirek kdy 09.04.2010, 14:23:12
Nedalo mi to a do výkladu k plakátům LEGO, hračka i hobby jsem přidal něco hmatatelného a zároveň berounského.
Snad to přiláká další návštěvníky na výstavu.
Proč je jedna samolepka s hnědým podkladem?

mirek

#812
Citace od: otaznik kdy 09.04.2010, 19:56:35
Proč je jedna samolepka s hnědým podkladem?
Otazníku, máš postřeh stejně jako Colonel32.
Chybičky a to hned dvě se vloudily do práce se samolepkami. Z archu A4, jsem vystřihl to co jsem neměl.
Už je vše opraveno.
Hnědý podklad znázorňuje pivní etiketu na pivo Berounský medvěd. Ta druhá samolepka bez hnědého okraje pak má být reklama na rodinný pivovar a restauraci včetně mejlu.
Pokud se týká označení vozu, udělal jsem úplně novou samolepku. La bylo pro ČSD, Lacqs platí pro ČD.

Colonel32

Citace od: mirek kdy 09.04.2010, 20:35:39
Pokud se týká označení vozu, udělal jsem úplně novou samolepku. La bylo pro ČSD, Lacqs platí pro ČD.


Tak asi uděláš ještě jednu  ;D Nové značení ČD je totiž Iacqs (velké i na začátku) a nikoli Lacqs

mirek

Citace od: peki kdy 09.04.2010, 14:41:29
Koukám, že jsi snad ani nic nepřeřízl  ;D Vagon zapadne do série pivovarních vagonků. Jinak kdyby jsi měl materiál na druhý, tak hlásím že lokotka v Roztokách ho určitě uveze  >:D
Peki, na další vagón nemám bílé střechy a šedé okapnice. Nevadí. Vagónek "Berounský medvěd" dnes přivezu do Roztok. Jedu tam s výpravou příbuzných (+6 vnoučat). Bude položen za hradem.V pondělí ho můžeš zapojit.
Do výkladu dám něco jiného.

mirek

Před nějakým časem jsem se tu zabýval samolepkou na minifigy. Nápad za tu dobu uzrál.
Nyní mám pro vlastní potřebu, ale hlavně jako dárek pro děti a přátele minifiga s vlastním logem.

mirek

Na mírný"nátlak"  ;D  PavlaZ a především z nutnosti opravy samolepek na metrolineru, vytvořil jsem nové vlastní proužky červeno-bílo-modré.
Posuďte sami. Já jsem spokojen.

Dnes jsem objevil náhodou na Brickshelf metroliner prezentovaný na výstavě v cizině - bez proužků na kabině.

mirek

Přírůstek na kolejiště. Elektrická jednotka v holandských barvách a značení.
Jako stavebnici (set ve třech krabičkách) s návodem, jsem ji zakoupil při návštěvě v Holandsku.¨
Udělal jsem si radost.

hobby

Citace od: mirek kdy 07.05.2010, 10:36:37
Jako stavebnici (set ve třech krabičkách) s návodem, jsem ji zakoupil při návštěvě v Holandsku.
Dobrej vláček, ale tomuhle nějak nerozumím. Je to MOC z několika setů, nebo originál set, nebo jinak? Dík za vysvětlení.

dědek


Colonel32

Předpokládám, že nikdy. Ale po netu objednat samozřejmě můžeš. 

Chápu to tak, jako že se jedná o komerční velkonákladový MOC, se kterým má TLC společné jen to, že ty díly v minulosti vyrobila, ale návrh setu i shánění a přebalení dílů dělal někdo jiný.

5o

Parádny set, neviem sa naň vynadívať. Je zaujímavo vyriešený aj technicky aj farebne. Idem hľadať, možno ho tiež niekde nájdem, ale mám trochu obavy iba z jednej veci: Z ceny.
A potom asi to najhoršie, prerobiť ho na RC, no neviem.
Preto lebo Lego...

mirek

#822
Hobby - odpověď popsal velmi dobře Colonel32. Ano tak to je.

PavelZ - Colonel odpověděl velmi správně za mně i na tento dotaz.
              Jen upřesňuji adresu: 
                                                      www.blokbricks.com

Colonel32 - děkuji za tvoji rekaci na dotazy. Byla přesná.

5o -   v nabídce nemají verzi  na RC.

5o

Ďakujem za odkaz, ešte som sa k tomu nedostal.
Ja plánujem rozobrať 7898, pridať dieliky a postaviť si ho podľa predlohy. Len ten čas.
Druhá varianta, kúpiť upraviť a jazdiť.
Rátal som s cenou niekde okolo 200 Euro. Nuž zase som o niečo múdrejší.
Preto lebo Lego...

stomcova

V odkazu o Mirka  www.blokbricks.com jsou k dispozici nebo pro inspiraci decály na téma Trains. Dost často tu stránku prohlížím.
Batman, forever...

mirek

Stomcova - zde je ukázka části vlastnoručně vyrobených samolepek na kolejová vozidla a stavby.

stomcova

Díky Mirku, Tvé vlastnoručně vyrobné obtisky - decály máš na většině svých Train věcí. Já jen zkoušela upozornit další Train stavitele. Škoda, že v tématu Star Wars, která sbíráme jsou předlohy ve filmech dost omezené. Zkrátka sci-fi téma je sci-fi téma.
Batman, forever...

dědek

Citace od: PavelZ kdy 07.05.2010, 11:50:36
Jako vždy.TO nemá chybu. Kdy se bude prodávat "u nás"? ;D
Tak dobře napíši to jinak: Kdy ji uvidím na kolejišti v Roztokách? Do Berouna cesta dlouhá. ;)

mirek

PavelZ - lituji, ale "holanďan" musí jezdit v Berouně. Stavěl jsem ho v rychlosti, aby už byl na kolejišti, neboť očekávám návštěvu z Holandska, která ho viděla v Rijkswijku pouze v krabičkách.
Přátelé z Holandska, kolejiště, ani postavený vlak dosud neviděli.

mirek

#829
Protože delší dobu nosím v hlavě myšlenku, jak přestavět kamion s cisternou set 3180 na železniční cisternu,
pustil jsem se při deštivém počasí do realizace tohoto nápadu.
Vím, PavelZ zde prezentoval své cisterny, další kostkař mi poslal fotku přepracované cisterny, ale já šel svoji cestou.
Ve srovnání výšky cisterny 3180 a  klasické lego cisterny je tato podstatně vyšší. Proto jsem se snažil, aby přestavbou jsem docílil zvýšení kotle u 3180.
Samolepky budou v barvách petrolejářské firmy BP.

Ondrej

Citace od: mirek kdy 14.05.2010, 21:58:00
Samolepky budou v barvách petrolejářské firmy BP.
... která brzo zkrachuje až bude platit reparace za ropnou skvrnu. Jinak ty barvy seděj suprově.

germik

Podle mě vagonek vypadá pěkně, jenom mi přijde že by mohl být o jednu plates nižší (myslím tu žlutou řadu plate, pak by tam ale zase nešly dát ty dvě tile 2x2, co :-\)

OT - ten znak je hustej - koukejte na něj a jezděte kolečkem myši nahoru a dolů :D >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Díky novému setu 7597 jsem loko 10194 vybavil červenými koly.

dědek

Mirku, ty kouzelníku.Kde jsi vyčaroval z tohoto setu(7597), tolik červených kol? ;)

mirek

Citace od: PavelZ kdy 30.05.2010, 21:37:06
Mirku, ty kouzelníku.Kde jsi vyčaroval z tohoto setu(7597), tolik červených kol? ;)
PavleZ, jen na vysvětlenou, set 7597 obsahuje dva průhledné sáčky a v každém jsou dvě velká kola s nákružkem a jedno velké kolo bez nákružku. To na westernové lokotce není osazeno. Dále pak mimo to ještě čtyři  malá kolečka. Všechna kola jsou červená.
Set 10194 jsem osadil těmito koly a přidal červená kolečka ze setu Lego 107, který máme od roku 1976.

AdamKo

Citace od: mirek kdy 31.05.2010, 08:25:46
Citace od: PavelZ kdy 30.05.2010, 21:37:06
Mirku, ty kouzelníku.Kde jsi vyčaroval z tohoto setu(7597), tolik červených kol? ;)
PavleZ, jen na vysvětlenou, set 7597 obsahuje dva průhledné sáčky a v každém jsou dvě velká kola s nákružkem a jedno velké kolo bez nákružku. To na westernové lokotce není osazeno. Dále pak mimo to ještě čtyři  malá kolečka. Všechna kola jsou červená. Set 10194 jsem osadil těmito koly a přidal červená kolečka ze setu Lego 107, který máme od roku 1976.

12 červených koleček, a ono ejhle, už to skoro vypadá jako BR 18... (vlastenec by v tom i Mikádo moh´vidět)  ;)

mirek

Včera, když jsem hlídal kluky, dodělal jsem osvětlení lávky pro chodce, odstranil provizorní připojení a tím odškrtl jednu z prací na kolejišti.
Kluci si hráli sami, o čemž svědčí přehlídka všech hasičských aut, vzadu na obrázku.

mirek

#837
Citace od: Márty kdy 11.09.2008, 16:49:47
Jen mě napadlo, i v plastikové modelařině je někdy potřeba udělat si vlastní potisk. Užívá se k tomu modelářský obtiskový papír - klasika s vodou a vatičkou.
Márty, Tvoji radu jsem měl dlouho uloženou v hlavě, a až nyní jsem ji zrealizoval. Díky. Paráda.
                             Mokré obtisky jsou velmi tenké, není vidět ani přechod mezim plastem a obtiskem. Tudy povede má další cesta.
                             Inspirovaly mne i mokré obtisky, které byly přiloženy k "holanďanovi".

PavleZ, tobě se nelíbila cisterna, že nemá zábradlíčka. Už je má. Taky díky.
                             Hledal jsem ve fotografiích cisternu bez plošiny se zábradlím a nenašel. Tak jsem provedl přestavbu.
                             Je to podstatně realističtější.

Snad i Colonel32 mi najde nějaké číselné údaje a označení pro tuto cisternu. Předem děkuji.

werrac

Viděl jsem kolejiště konečně na vlastní oči, a musím jednak složit poklonu :-) a jednak se vrátím k debatě, která se, nejen tady, objevila: životnost koníčku v podobě jednoho kolejiště. Po návštěvě u Mirka, jsem došel k názoru, že je neomezená, neboť stávající stavba, se neustále rozrůstá a mění. Je to asi také dáno velikostí prostoru, který má Mirek k dispozici, ale myslím, že pokud Lego neskončí ( prosím, neupalovat za rouhání :-) ), bude mít Mirek, a s ním samozřejmě i ostatní vláčkaři, zejména díky inovacím, např. parním vlakům, ještě dlouhá léta co dělat :-).

Colonel32

#839
Bohužel tě tentokrát zklamu. Hledal jsem všechny cisterny které by tomu mohly nějak odpovídat, ale vzhledem k tomu, že používáš bezrámovou konstrukci našel jsem jen jednu věc:

http://www.k-report.net/discus/nahledy/400772.jpg

Objem kotle 480 hl, předpokládá se že poslední byla u nás vyřazená koncem 70tých let. Na parostroji o ní zatím článek není. Žádnou jinou bezrámovou cisternu jsem nenašel. A tahle se používala jen v zemích východního bloku, takže je nereálné, aby kdy vozila nové logo BP.