kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: kedar kdy 18.02.2010, 18:29:38
kolotoč je fakt hezký zajímalo by mě jak to děláš že je jednou rychlý a jednou pomalý
Mou snahou nebylo udělat pohyb na kolotoči  rychlý a pak pomalý. Jak jsem už uvedl, závada byla
ve spojení dvou otáčejících se částí, kde když to drhlo, kolotoč šel do pomala, když to nedrhlo, kolotoč se točil rychle. Závada odstraněna. Kolotoč točí tak jak má. Plynule.

mirek

Citace od: Siegnord kdy 18.02.2010, 22:11:06
  Všechno to máš jako vždy skvělé.  :D
  Jen mě u toho pěšího mostu napadá, že by možná bylo lepší, kdyby to osvětlení bylo vyvýšené nad úrovní figů. Vím, že by to asi bylo náročné předělávat, ale takhle je ten most rozdělen na 2 jednosměrné trasy, kde se žádný fig nemůže zastavit a kochat se pohledem na projíždějící vlaky, neboť by blokoval průchod dalších. Kdyby tam to osvětlení se zábradlím nebylo, tak by bylo možné uhnout, obejít.  ;)
Lávka pro pěší byla navržena právě proto tak, aby "zjednosměrkovala" provoz. Tím se dají uhlídat i děcka, že nepřebíhají sem tam.
V přebíhání jim brání právě osvětlení. ;D
Jinak tři study pro kochajícího se zvědavce a chodce stačí  (při troše dobré vůle obou zúčastněných). ;)

Hana129

Kolotoč je supr skvělý nápad, jsem zvědavá na finální verzi, i když pokud dorazí děti, tak  s radostí ocení tento  výtvor tak, že jej stejně brzy  nepoznáte.   ;D

Určitě budou chtít nechat povozit všechny figy, ke kterým se dostanou a tak zaručeně přibude někde ještě pár dalších sedaček  ;).


Na našem řetizkáči se točily figové až to lítalo - a to všude.  ;D

mirek

Hanko, také Tvůj řetízkáč byl pro mne inspirací. Díky.
           I když dám trafo na plný výkon, dělník, který kolotoč montoval a testoval neodlétl.
Pro úplnost dodávám, že Filip pomohl při stavění autíček a tramvaje. Motorizaci jsem dělal
až po předání vnuků rodičům.  Ze všeho nejvíce se mu líbila ta smrtka nahoře.

Hana129

 :). JJ děti těm se líbí hlavně takové "pitominy"  ;D, řetízkáč je taky ještě někde ve skříni polorozebraný, chtěla jsem dát dokupy nějaký lunapark, ale teď jsem se k tomu taky nedostala.
A teď mě napadá taková, i když možná už nerealizovatelná myšlenka, ale v kolejišti je ještě prý pořád dost neobsazeného místa. Co tam nějakou tu atrakci dát- ten Váš by možná šel pořešit i na takové to tlačítko jak máte u výlohy a bylo by to určitě další zajímavé spestření. V Opavě je taky skoro nastálo pár kolotočů.  ;)

Ad další tip pro oživení kolejiště, do vesničky jsem tvořila tyto kravičky,  je tam video, návod i na pohybující se, bohužel sama nemám ani jeden ten motůrek a a ni bych nevěděla jak to zprovoznit, ale Vy si možná s tím poradíte až zas někdy nebudete vědět jak děti něčím novým zaujmout  ;)
http://www.truedimensions.com/lego/customs/5500/index.htm

AdamKo

Citace od: mirek kdy 18.02.2010, 22:22:22
kolotoč
Jedním slovem paráda! :D

Mirku, na takovýto kolotoč mám vzpomínek z dětství haba kuk :D
Pochval za mě vnuka Filipa, protože tu tramvaj jste postavili oprvdu přesně jak si ji pamatuju já.
Moje čestné místo v tramvajce jsem si hájil ;D, ostatní děcka ze sídliště měly smůlu - to vám byla mela, když chtěl někdo přistoupit ;D

mirek

AdamKo,  nejen já, ale i ty máš na krásný dětský svět milé vzpomínky. Jedna moje vzpomínka, která se týká kolotoče, bylo sledování řemenice a otáčejících se kol na kolotoči. Nedalo mi to a strojovnu jsem do kolotoče zabudoval.

http://www.youtube.com/watch?v=iGJCjaH1ayk

AdamKo

#787
Máš pravdu, na něco takového jako řemenice si také tak matně vzpomínám...

Tvůj kolotoč a můj nový karavan ve mně vyvolal potřebu postavit nefalšovaného "kolotočáře" ;D ;D ;D

A nepřemýšlíš nad další pouťovou atrakcí, třeba o létajících labutích >:D nebo horské dráze?


Inspirační foto vozíku horské dráhy je z časopisu LEGOakce poslední číslo 8/2001....ach to byl časák :'(

Ten kolotočář s hlásnou troubou právě vyřvává:  "Kupujte žetony, kupujte žetony!!! Naše létající labutě se Vás už nemůžou dočkat!!!
Kupujte žetony, kupujte žetony!!!  Hrůzostašný zámek je tu pro Vás pane!!!  Tak neváhejte a kupujte žetony, kupujte žetony!!! Další zběsilá jízda na autodromu právě začíná!!!"

mirek

Vytvářím pro kolejiště do Roztok doplnění rafinerie. Vznikl mi prostor za vrátnicí, prostor s nákladovou rampou. Stál jsem před otázkou, co na rampu postavit.

Zaštrachal jsem i v dílech, které jsou vytvořeny v Legu, ale jsou pouze doprovodné ke kostkám.
1)   tyčka, co spojuje RC koleje
2)   díl, na kterém jsou namotány gumičky potřebné ke stavbě.

Z obou dílů jsem vytvořil CNC a NC frézu.  Ty budou stát na rampě "minikralup". Je to dodávka do
dílen.

grohl

To jsi asi druhý, kdo nějak smysluplně využil držák na gumičky. Pěkná práce.

Bery

Mě se moc líbí použití tyčky která spojuje koleje. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Jonas

Citace od: grohl kdy 09.03.2010, 20:10:20
To jsi asi druhý, kdo nějak smysluplně využil držák na gumičky. Pěkná práce.

Ten díl tam zapadne úplně skvěle!
Jonas - Můj Brickshelf

mirek

Minikralupy jsou rozšířeny o vrátnici s rampou. NC frézám jsem doplnil ještě navíc páčku na ovládání.

otaznik

Proč je ve dveřích vrátnice ta 2 x 2 turntable?

mirek

Citace od: otaznik kdy 10.03.2010, 09:56:04
Proč je ve dveřích vrátnice ta 2 x 2 turntable?
Aby se vrátný mohl celý podle potřeby otočit za dělníky, či za projíždějícím autem.
On má "ústřel", a nemůže otočit krkem. ;D

mirek

Nedalo mi to. Když je do dílny fréza, tak tam chybí ještě vrtačka a soustruh.

Icewalker

Citace od: mirek kdy 10.03.2010, 22:17:20
Nedalo mi to. Když je do dílny fréza, tak tam chybí ještě vrtačka a soustruh.
Tak tyto dva výtvory jsou opravdu, ale opravdu nápadité. Zvlášť ta vrtačka se mi líbí :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

maeror

Já myslel, že to má být rafinerie, a ty z toho děláš hotové strojírny!  :D

Ale nic to nemění na tom, že ty "doplňky" jsou povedené, a hlavně podobné věci vždy stavbu oživí...

AdamKo

Co ještě víc dodat?   Tleskám ;)    Provedení detailů považuju za hodně zdařilé, i laik hned ví, co to má představovat.

Miluju industriální tématiku, toto je přesně můj šálek čaje.

Noves 33

Konečně jsem se dostal na konec a opravu to bylo velmi vzrušující počteníčko. Nebudu se přiklánět k žádnému názoru ohledně práce s Legem a kombinací s modelařinou. Tohle si musí umět každý z nás srovnat v hlavě sám a udělat si názor. Já za Mirkovou prací vidím spoustu velmi příjemné dřiny a ty oči těch dětí jsou odměnou. Každý z nás si rád hraje a Lego pro něj něco znamená, ale tou nejlepší odměnou jsou právě ty oči, tak to alespoň beru já. Měli byste vidět ty rodiče, které pak ty děti nemohou dostat od našich děl, to je ta odměna.

BTW. Mirku jeden dotaz, nevím jestli jsi na nějaký podobný už neodpovídal, pak se omlouvám, ale jakým způsobem nakupuješ kostky? (Myslím tím všeho druhu) Za odpověď děkuji a věz, že budu dále sledovat Tvé počínání, jako většina z nás ;)

mirek

Malinké vylepšení originálního Lego setu do "malých českých poměrů".
Další etapa...postavit vagonek České pošty.

Hardegon

Citace od: mirek kdy 05.04.2010, 21:46:38
Malinké vylepšení originálního Lego setu do "malých českých poměrů".
Další etapa...postavit vagonek České pošty.

Tak tohle je parádní úprava. Ale auto mě dostalo. Skutečně skvělé. Jen obdivně zírám.  :o

Ondrej

Tohle auto bych koupil teda i jako oficiální set. Škoda, že pošta nemá ve skutečnosti takovýhle stroje, to by možná platilo i to jejich heslo.

dědek

#803
Mirku, kdy z tohoto setu postavíš nějaký vlak? Čumák má jako "Šinkanzen".  ;)   Ty samolepky jsou pěkný.Mě by stačil tříbarevný proužek. ;D

mirek

Pavle, " uhodil jsi hřebíček na hlavičku." ;D
Kabina vrtulníku pasuje na vrchní zadní modý díl. Už jsem to zkoušel. Ten zadní díl, když se dá pod kabinu,
nevypadá to špatně, jen dořešit podvozek, aby kabina nebyla pak moc vysoko.

Micho

Citace od: mirek kdy 05.04.2010, 21:46:38
Malinké vylepšení originálního Lego setu do "malých českých poměrů".
Další etapa...postavit vagonek České pošty.

Mirek, ďalší výborný nápad s veľmi sympatickým prevedením. Máš môj obdiv k tvojej neutíchajúcej tvorivosti a som rád, že tu stále dávaš tie svoje nápady.  8) 8) 8)

mirek

Micho, díky za povzbuzení do další práce.
Nedalo mi to a do výkladu k plakátům LEGO, hračka i hobby jsem přidal něco hmatatelného a zároveň berounského.
Snad to přiláká další návštěvníky na výstavu.

dědek


peki

Koukám, že jsi snad ani nic nepřeřízl  ;D Vagon zapadne do série pivovarních vagonků. Jinak kdyby jsi měl materiál na druhý, tak hlásím že lokotka v Roztokách ho určitě uveze  >:D

Colonel32

Že na ten vagón napíšeš takový nesmysl jako je Gags, to bych netušil.

Izotermické, chladící a mrazící vozy začínaly na L, později na I, viz.

http://parostroj.net/katalog/nv/formular.php3?ind=103&odkud=40&obdobi=0&ktere=0&razeni=0