kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: Papiňák kdy 19.01.2010, 16:57:55
A co zkusit dát na jeden podvozek 2 hliníková kolečka? Stačilo by jedno kolečko převrtat na větší průměr a nasadit ho na osičku přes plastový mezikus. Pak by bylo možný použít RC motor napájený z kolejí i u sólo lokomotivy.
Papiňáku, i touto myšlenkou jsem se zaobíral, jen asi takto: osičku přeříznout a takto vzniklé dvě
                  části osičky vložit do plastové trubičky a zalepit vteřinovým lepidlem.
Prostě na jedné ose dvě hliníková kolečka vzájemně odizolována.

mirek

Při stavbě rafinérie pro Roztoky "minikralupy" jsem se díval na modelovou železnici a hledal jsem inspiraci pro cisternu na olej. Našel jsem různé, ale společné pro ně bylo, že cisterny měly malé průměry kotlů.
... trocha fantazie nikoho nezabije...

mirek

Dost dlouho jsem hledal, jak připojit tendr k parní lokomotivě. Magnetická spřáhla se mi nelíbila z jednoho prostého důvodu. Přece topič nebude přes ně přeskakovat, když hází uhlí pod kotel.
Pak tu byl i praktický důvod. Při osazení lokomotivy svítícími světly, byl problém s přípojným kabelem, kterému překáželo právě magnetické spřáhlo.
Správným směrem jsem byl nakopnut při úpravách Lego 10194, kde je obdobná konstrukce použita.
obr.1 - rozložené spojení
obr.2 - povystrčená sestava (pro názornost)
obr.3 - konečné spojení

peter

Takže dřív topič přeskakoval magnetické spřáhlo a teď přeskakuje spojovací "tyč" (Technic beam 3), to jsi to teda vylepšil ;D Nebylo by lepší udělat mu přes spřéhlo nějakou lávku?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Lávku přes toto spřáhlo mám a používám ji, jen jsem ji nefotil, aby pro názornost bylo vidět na spřáhlo.

Sugarfree

LEGO TECHNIC ...it´s my style...

dědek


mirek

PavleZ, pára je postavena ze setu 4565, kde byl jeden obrázek v návodu na stavbu a pak na zadní straně krabice.
Je pravdou, že jsem ji trochu přetvořil pro potřeby osvětlení. Tři bílá světla vpředu a dvě červená na konci.

mirek

Na pracovním stole vyrůstají dvě nástupiště pro nádraží "PAVLOV", které zde bylo již prezentováno.
Většinou stavbu postavím a pak elektrifikuji. Nyní současně se stavbou probíhá elektrifikace. Díky
třem LED diodám na samolepícím pásku probíhá stavba podstatně rychleji. Podařilo se mi vyřešit i jednoduché uchycení "zářivek" do prostoru nástupiště.
Dnes jsem objevil v prodejně elekrosoučástek samolepící pásek, kde diody nesvítí kolmo dolů, ale
do strany. Nápad, jak pásek přilepit do kostky, nebo na kostku, časem uzraje.

vlado-sk

krasne nastupiste ako vsetko ostatne... ;)..tesim sa na konecnu fotku..
:-)

AdamKo

Ten bufet mě dostal ;D   V Olomouci přesně tuto "klasiku" máme (na 2.), akorát má už hodně dlouho zatlučená okna dřevotřískou a pletivem, červený vlnitý plech s nápisem Coca-Cola neúprosně zašedl prachem... ::)
Podchod s cedulí je taktéž povedený, připomíná mi Smíchov nebo Beroun ;)

Promiň rýpavý dotaz, ale nejsou ta nástupiště nějak moc nízká?  Nechceš je ještě o kus prodloužit - asi to už trať neumožňuje, že?

mirek

AdamKo, délka nástupiště je 72 studů, šířka 8 a výška 16 studů. Zasklená střecha je šikmá.
               Detaily a samolepky časem doplním. Kiosek jsem chtěl dělat jako novinový, ale při
               tvém připomenutí olomouckého stánku, kde jsem se v dobách hluboké totality často
               občerstvoval, zvítězí asi  BUFET.
           

dědek

Koukej přejmenovat to nádraží,nebo začnu slintat.Tolik světel.Jakou máš spotřebu elektřiny? ;)

mirek

PavleZ, jízdní řády jsou již vytištěné, nelze jen tak nádraží přejmenovat.
             V každé "zářivce" je pásek se třemi diodami. (viz. obr.)

mirek

Dnes jsem si vyzkoušel jak svítí samolepící pásek se třemi diodami nalepený uvnitř domečku
a připojený na Lego trafo, včetně dvou lucerniček u vchodových dveří, kde jsou 3mm LED diody. Posuďte sami.

Hardegon

Mně se to moc líbí. Z dálky je to hezký detail. Ale možná bych jedno nebo dvě okna zastavěl. Aby se nesvítilo najednou všude.  :)

dědek

#766
a chtělo by to záclony.Je všechno vidět... :)Hezký domek.Nějaký nový model?

otaznik

No, nechtěl bych mít východ z domu takhle přímo na koleje...

mirek

Protože "minikralupy" jsou v podstatě pro Roztoky hotové, hledal jsem jejich umístění a využití pro kolejiště na půdě.
Bylo by mi líto celé dílko bourat. Místo jsem našel, ale musel jsem rozšířit koleje o vlečku na cisterny. Představovalo to
úpravu dvou výhybek. Vše je hotovo a nainstalováno na kolejišti.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Micho

Mirek, to fakt vyzerá priemyselne. Aj také zákutie sa do koľajišťa hodí a určite ho oživí. Tie cisterny, či už na vagóny alebo sýpky to dobre doplňajú, sú to také výrazné priemyselné prvky. Výborná práca!  8)

mirek

Přídavkem detailní pohled ze střechy kanceláří. Dělníci makají.

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mirek

Před nedávnem jsem tu ukazoval svítící modul pro osvětlení pěší lávky přes koleje. Dnes jsem rozsvítil první polovinu této lávky. Je zatím připojena provizorně na agregát. Potřeboval jsem si ověřit
míru nasvícení v takové ploše.

mirek

Když jsem viděl originál Lego kolotoč, líbí se mi,o to nic, ale pro rozměry kolejiště na půdě a "malé" české poměry je obrovský. Nedalo mi to a vytvořil jsem takový regionální, berounský kolotoč, který si pamatuji ze svého dětství.


[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

Kolotoč není obsazen dětmi, zatím je ve zkušebním provozu. Vozí se jenom technik.

    video :         http://www.youtube.com/watch?v=Fp2UVOun_Ms

germik

Kolotoč pěknej ;D. Jenom jak se točí chvílema rychlej, tak to je docela dost rychlé, už když sem se na to díval, dělalo se mi nevolno ;D. Ještě možná dodělat tu střechu - ty 3 červené ,,Boat Base Bow Plate 6 x 7" >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Bery

kolotoč je fakt hezký zajímalo by mě jak to děláš že je jednou rychlý a jednou pomalý
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

otaznik

Citace od: kedar kdy 18.02.2010, 18:29:38
kolotoč je fakt hezký zajímalo by mě jak to děláš že je jednou rychlý a jednou pomalý
Že by Train Regulator?

mirek

Ano, Otazník má pravdu, kolotoč je napájen Train Regulatorem. Problém trhaného otáčivého pohybu spočívá v dílech  2856, Technic Turntable Base a 2855 Technic Turntable Top. Jejich vzájemné otáčení proti sobě (i jen v ruce) trochu v jednom místě "dře", není plynulé. Většina dílů na kolotoč je právě použita ze setu 7905.
Závadu se pokusím eliminovat a odstranit. Video trochu rychlost zkresluje. Ve skutečnosti je otáčení odpovídající.
Střecha není ještě konečná, je to jen zkušební provoz.

Siegnord

  Všechno to máš jako vždy skvělé.  :D
  Jen mě u toho pěšího mostu napadá, že by možná bylo lepší, kdyby to osvětlení bylo vyvýšené nad úrovní figů. Vím, že by to asi bylo náročné předělávat, ale takhle je ten most rozdělen na 2 jednosměrné trasy, kde se žádný fig nemůže zastavit a kochat se pohledem na projíždějící vlaky, neboť by blokoval průchod dalších. Kdyby tam to osvětlení se zábradlím nebylo, tak by bylo možné uhnout, obejít.  ;)