kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Matošo, děkuji za odkaz na aukro. Děkuji.
             Řekl bych, že kolejí už mám dostatek. Rovných něco málo navíc. Zatáček, jak říkám "na vidle".
             Kolejiště teď musím jen elektricky propojit. Je toho moc a ke všemu mám zánět v pravém
             rameni po neadekvátní námaze a těžko se mi drží i jen šroubovák v ruce.
             Přesto jsem nezahálel a zatím jen stavím drobnosti - doplňky na kolejiště.

Děkuji za Tvůj zájem, jsem rád, že toto vlákno pomáhá dalším kostkařům. Těší mne to, mám radost.

mirek

Stomcova - děkuji, přesně jsi to vystihla. "Step by step", neboli česky krok po kroku a tak vzniká
                   pokrok.

Icewalker - děkuji. Trubky ( ty průmyslové) taky mám rád. Mimo kolejiště, pro hraní vnuků jsem z různých
                 průměrů plastových vodovodních  trubek nastříhal kratší délky na Lego kamiony.
                 Puristům by se to zde nelíbilo, ale kluci jsou ve svém živlu.

AdamKo

Skvělá práce Mirku. Myčka se ti vážně povedla, má kouzlo i vtip :D    S takovou láskou pečují o svůj vozový park jen minifigové u tebe"na půdě". ;)

PS: Barevný kabát toho osobního vagónku jsi zvolil jen tak, protože ti na něj zrovna vyšly kostky, nebo i k tobě na koleje dorazilo najbrtování? >:D

mirek

AdamKo, opět zvítězily kostky, kterých jsem měl v šuplíku povícero. Vyšlo to na dva stejné vagonky.
               "Najbrtování" neznám. Jinak děkuji za Tvou úsměvnou reakci.

AdamKo

Mirku, "najbrtováním" jsem měl na mysli nové unifikované barevné schéma vozidel ČD. Tvůrcem tohoto návrhu je grafické studio Najbrt, které stojí i za novým kabátem Cargováckých lokomotiv (a ostavského ODOSu). Na Slovensku mají "Blonski" u nás budou osobní dopravě vládnout kombinace modré a světle šedé.

Je to snad nejvíce diskutované téma mezi všemi milovníky železnice, kteří se rozdělili na dva tábory.
Postupně všechny osobní lokomotivy a vozy dostanou při generálkách i nový lak. Podle vedení ČD a.s. by tento sjednocovací proces měl trvat přibližně 15 let (nejedná se tedy o žádnou hurá akci).
Proč celý ten humbuk? ČD se připravují na to, že v budoucnu se i u nás objeví další soukromí železniční přepravci (např. Rail Jet = Student agency na kolejích), kteří už nebudou jen regionální záležitostí. Proto se od ČD nich chtějí vizuelně odlyšit...
První vlaštovky už začínají brázdit naše tratě...

Tvůj model vagónku se totiž novému unifiku docela podobá...     (srovnejte s fotografiemi)

mirek

AdamKo, děkuji za vysvětlení. "Neumřu blbej", zase vím něco navíc.

mirek

Dnes na kolejiště zavítal osmiletý Jindra z příbuzenstva. Přijel se i pochlubit svým dílem.
Vytvořil invalidní vozík. Jeho vozík jsme pak ještě doplnili o nějaké stejnobarevné kostičky.

Nápadu jsem se chopil a invalidní vozík jsem trochu přepracoval do vlastní podoby za jeho asistence.

AdamKo

Skvělý nápad! ;)
Připadá mi, že se na tyto doplňky v legu trochu zapomíná...

Pro inspiraci připojuji fotky z jiné lego galerie s podobným námětem, třeba se někomu budou hodit :)

Micho

Citace od: mirek kdy 20.12.2009, 21:20:09
Dnes na kolejiště zavítal osmiletý Jindra z příbuzenstva. Přijel se i pochlubit svým dílem.
Vytvořil invalidní vozík. Jeho vozík jsme pak ještě doplnili o nějaké stejnobarevné kostičky.

Nápadu jsem se chopil a invalidní vozík jsem trochu přepracoval do vlastní podoby za jeho asistence.

To tu ešte nebolo, chválim ...  8) 8) 8)

Icewalker

Citace od: mirek kdy 20.12.2009, 21:20:09
Dnes na kolejiště zavítal osmiletý Jindra z příbuzenstva. Přijel se i pochlubit svým dílem.
Vytvořil invalidní vozík. Jeho vozík jsme pak ještě doplnili o nějaké stejnobarevné kostičky.

Nápadu jsem se chopil a invalidní vozík jsem trochu přepracoval do vlastní podoby za jeho asistence.

Moc pěkný vozík! Já jsem nedávno jsem stavěl jeden našemu legovému policistovi, a takhle se mi nepovedl, neboť jsem ho potřeboval co nejmenší (do interiéru). Tak jsem trošku polevil v estetice. Nakonec to bude asi elektro-vozík.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

peter

Citace od: mirek kdy 20.12.2009, 21:20:09Nápadu jsem se chopil a invalidní vozík jsem trochu přepracoval do vlastní podoby za jeho asistence.

A co ty opětovně vykloubené ruce :o ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Citace od: Icewalker kdy 21.12.2009, 00:28:12
Nakonec to bude asi elektro-vozík.
Icewalker, ano,ano. Krásný invalidní elektrovozík. Skvělý nápad.

mirek

Citace od: peter kdy 21.12.2009, 08:04:57
A co ty opětovně vykloubené ruce :o ::)
Peter, vždyť je to přece invalida !

Icewalker

#673
Citace od: mirek kdy 21.12.2009, 09:05:56
Icewalker, ano,ano. Krásný invalidní elektrovozík. Skvělý nápad.
Díky. Trošku mi tam schází nějaké ovládání, ale Lego je o představivosti. Řekněme, že tam nějaké je 8)

Citace od: mirek kdy 21.12.2009, 09:07:04
Peter, vždyť je to přece invalida !
Trefa do černého! ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Všem, všem, všem ... pf 2010.

mirek

Předvánoční úklid zasáhl i kolejiště. Po pobíhajících policejních psech bylo nutno odklidit jejich
exkrementy. Na kolejišti se proto objevil výkonný sběrač.

Ondrej

Jak je uchycená ta sací hadice k nádrži?

mirek

Citace od: Ondrej kdy 23.12.2009, 21:03:57
Jak je uchycená ta sací hadice k nádrži?
Tím dílkem co leží na zemi.

peter

Citace od: mirek kdy 23.12.2009, 21:21:47
Citace od: Ondrej kdy 23.12.2009, 21:03:57
Jak je uchycená ta sací hadice k nádrži?
Tím dílkem co leží na zemi.

a nebyl by lepší ?

PS: Croissant si nezaslouží být hovnem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Jo, děkuju. Jen je tam vlastně ještě ten speciální díl 2x2 round v kterým je to strčený. Jsem myslel, že to je na těch klasickejch brick 2x2 round za pomocí lepidla :)

mirek

Citace od: Ondrej kdy 23.12.2009, 21:26:41
Jo, děkuju. Jen je tam vlastně ještě ten speciální díl 2x2 round v kterým je to strčený. Jsem myslel, že to je na těch klasickejch brick 2x2 round za pomocí lepidla :)
Lepidlo tam není.V dílu 2x2 round je part 3749. Hadice pak je otočná.

Icewalker

Citace od: mirek kdy 23.12.2009, 21:01:14
Předvánoční úklid zasáhl i kolejiště. Po pobíhajících policejních psech bylo nutno odklidit jejich
exkrementy. Na kolejišti se proto objevil výkonný sběrač.
Tyhle buginky nemám moc rád. Skoro každý rok Lego nějakou vydá. Ale tahle "fekalvůz" modifikace se mi líbí.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Evropská unie financovala projekt "pěšky do práce" a tak mohla na kolejišti být postavena lávka pro pěší. Až k večeru se přišli podívat první minifigové. Pohled na nádraží se jim zalíbil.

hobby

Tu lávku to opravdu chtělo a sedí tam. Ale musím ti vytknout hrubou statickou chybu (;D); ten pylon pro lana musí vyrůstat už z terénu a z hlubinných základů, nikoliv takhle z prostředku mostovky (viz např. most přes Jordán v Táboře http://www.jiznicechy.org/cz/index.php?path=ost/jordan1.htm ), i když je to jen lávka.
Takže promiň, to je jen profesní poznámka ;).

Sugarfree

Pěkné hodně pěkné, ačkoliv já dělám do Technicu, tak tohle se mi hodně líbí, fakt super :) ..ta lávka tam sedí krásně ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

mirek

Citace od: hobby kdy 29.12.2009, 17:17:43
Tu lávku to opravdu chtělo a sedí tam. Ale musím ti vytknout hrubou statickou chybu (;D); ten pylon pro lana musí vyrůstat už z terénu a z hlubinných základů, nikoliv takhle z prostředku mostovky (viz např. most přes Jordán v Táboře http://www.jiznicechy.org/cz/index.php?path=ost/jordan1.htm ), i když je to jen lávka.
Takže promiň, to je jen profesní poznámka ;).
Hobby, původně jsem pilíř stavěl od základu nahoru. Pak, když jsem rozpracovanou lávku zkusmo položil na kolejiště...OUHA... Já mám sedm kolejí a z koleje mi pilíř vycházet nemohl. Proto pilíř s lany je ve středu mezi  základními pilíři a nevychází tudíž od země.
Studoval jsem pružnost i mechaniku. Tak o problému vím, čekal jsem, že se někdo nad tím pozastaví.
Asimetrickou lávku jsem nechtěl stavět. A pak je to jen lávka, přes ní tanky jezdit nebudou, jako v Táboře.

sugarfree, děkuji, jsem rád, že se ti líbí i s tím technickým nedostatkem.

Hozíku, na osvětlení také dojde.

mirek

Tradicí tohoto vlákna je poděkování za jeho návštěvnost. 50 000 si to přímo vyžaduje. DĚKUJI.
Zde je hra, kde se kostičky nestaví, ale jen bourají ( prakem). Přeji hezkou zábavu.

http://www.hry.cz/blosics

otaznik

Na lávce by to chtělo zábradlí i na schodech, takhle by to v EU určitě neprošlo.

mirek

Otazníku, zábradlí zpracovává zámečnická firma. Dodá začátkem roku 2010.

Honzíku, díky za informaci. Jak prosté, bez plexi kostiček je osvětlovací modul na světě.

mirek

Otazníku, zámečnická firma dodala zábradlí ještě v tomto roce.