kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 11 Hosté prohlíží toto téma.

Colonel32

Malé děti mají naprosto děsný vkus, ale díkybohu se to s věkem zlepšuje.

Otázka je, zda je lepší je v době děsného vkusu podporovat, nebo je začít vychovávat.

Mirku:
Ty aktuálně zobrazené kontejnery mi přijdou skutečně strašné, a to mě současně zaráží. Protože občas se blejskneš neskutečně detailně a věrně udělanou věcí, (např. pročítáš parostroj, abysis udělal představu o označování vozidel u ČSD a pak podle toho uděláš Lpčko jak vyšité), a napodruhé zase obhajuješ takový barevný cirkus, že děti... . Přiznám se, že občas se v tobě dost dobře nevyznám.  

okerol23

Myslím si tak, že kto má deti, tak vie, že majú svoj svet a ten neni žiadny šedy, bledý, ale majú radi pestrofarebnosť. A keďže toto, čo nám tu Mirek prezentuje robí to samozrejme aj pre svoju zábavku, ale hlavne pre tie deti a oni majú čo do toho povedať tiež a prispieť tak isto svojimi nápadmi. Takže aj tá pestrofarebnosť, aj tvar, trebárs aj týchto kontajnerov je v tomto prípade na mieste.  :)

Shi-So

Citace od: Colonel32 kdy 20.11.2009, 00:33:30
Malé děti mají naprosto děsný vkus, ale díkybohu se to s věkem zlepšuje.


No vidis a ony si to same mysli o nas dospelych ;D
A kdo ma tedy pravdu? >:D

Jednou se ostatnim do vkusu trefis, jindy ne.Ale nejdulezitejsi je, aby se to libilo tobe ;)

Jarmila

Citace od: Shi-So kdy 20.11.2009, 14:24:16

Jednou se ostatnim do vkusu trefis, jindy ne.Ale nejdulezitejsi je, aby se to libilo tobe ;)

Mirku, jestli Tě to potěší, tak za svou bláznivou maličkost hlásím, že jsi mne strakatými kontejnery nadchnul a už se těším na předvánoční výlet do Berouna. Jen doufám, že mne caparti pustí k výloze, abych si mohla zmáčknout tlačítko.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

peki

Citace od: mirek kdy 18.11.2009, 20:05:00
Maličkost, ale potěší. Nedostávalo se mi dvířek ke kontejnerům a tak jsem je nahradil okenicemi.
Vlastní potisk kontejner oživí.

Mirku na tak rozsáhlé MOC jako jsou kontejnery by to chtělo opravdu zakládat vlastní téma  ;D. K dnešnímu dni je diskuse co se počtu příspěvku týká větší než u tramvaje.  Vybavuji si že se tu před nějakým časem obdobně intenzivně diskutovalo o traktůrku na sekání trávy  ;D

Už se těším na další kontroverzní dílo. 

mirek

Peki, omlouvám se.
1)  - beru kolejiště jako komplexní řešení všeho co na něm postavím a instaluji,   :-[
2)  - ve snu mne nenapadlo, že se rozpoutá tak rozsáhlá diskuze PRO a PROTI,   ::)
3)  - vím, že u některých jedinců je pomalu každý můj nápad kontroverzní  ;D :D ;)

mirek

Citace od: Hana129 kdy 18.11.2009, 21:19:21
Dobrý nápad, mi se totiž ty nové okenice k oknům vůbec nelíbí a taky hledám pro ně nějaké využití.
¨
Hanko, inspirovala jsi mne k použití okenic jako dvířek k uložení popelnic. Rád bych, aby kolejiště bylo čisté. ;)

maeror

Nedávno jsem kdesi :-X četl, že nové okenice jsou na nic. Myslím, že jsi tuto tezi velmi úspěšně vyvrátil. Je to funkční, je to realistické, je to pěkné. Bravo!

stomcova

Citace od: mirek kdy 22.11.2009, 16:26:16
Citace od: Hana129 kdy 18.11.2009, 21:19:21
Dobrý nápad, mi se totiž ty nové okenice k oknům vůbec nelíbí a taky hledám pro ně nějaké využití.
¨
Hanko, inspirovala jsi mne k použití okenic jako dvířek k uložení popelnic. Rád bych, aby kolejiště bylo čisté. ;)

Úžasné... nevyčerpatelné nápady  :o :o
Batman, forever...

peter

Citace od: mirek kdy 22.11.2009, 16:26:16použití okenic jako dvířek k uložení popelnic

No sláva, konečně také jeden nápad, který se líbí i mně a to i provedením.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

SET 4544 po provedených úpravách.
Jako takový sloužil k nakládání pouze osobních  4-studových autíček bez blatníků. Pro potřeby nakládání dodávek a ostatních aut jsem provedl několik úprav.
1 - rozšířil jsem otočnou plošinu,
2 - vložil jsem pod otočnou plošinu Slope 30 1x1x2/3 (50746), jako lepší nájezd. Plošina se nezadrhává.
3 - konec otočné plošiny jsem osadil sklopnými nájezdy. Lepší nájezd do plošinového vagonku.

mirek

SET 4544 po provedených úpravách - pokračování obr.

mirek

Dnes bylo na kolejišti na půdě rušno. Přišla mateřská školka, kam chodí náš Filip.
Leccos jsme se dozvěděli, např: "...to náš děda neumí, ten upí pít jen pivo!"

Možnost si zmáčknout každý své tlačítko vyjadřovaly rozzářené oči dětí ... každý chtěl ovládat.

mirek

Po návštěvě kolejiště v Banské Štiavnici mi to nedalo a pustil jsem se do stavby pneuservisu
(místního, berounského). S Filipem jsme ho před časem postavili podle originálu. Už tenkrát jsem se
s ním domluvil na úpravě, neboť od pana Boháče, při naší návštěvě u něj dostal samolepky Michelin, a moc se mu tam líbilo.

Shmade

#644
Opravdu pěkný servis, podle mě by se s jinými samolepkami/potiskem uživil i jako originální set...  Hodně se mi líbí zaoblený roh a i jeho odkaz na střeše. Jediné co se mi tam nelíbí jsou ty bílé pneumatiky, chápu, že se majitel snaží upotat zákazníky exkluzivní nabídkou, která se jen tak nevidí, ale mě to tak nějak ruší a celkově se mi to tam prostě nehodí...  Mnohem raději bych na to místě viděl třeba vyskládané klasické černé pneumatiky, nebo jen expozici různých "elektronů" bez pneumatik.


Edit:  Ještě koukám, ty střešní okna jsou dveře? Dobrý nápad...
Edit2: a okap taky dobrej :)

otaznik

Citace od: Shmade kdy 12.12.2009, 19:31:13
Opravdu pěkný servis, podle mě by se s jinými samolepkami/potiskem uživil i jako originální set...  Hodně se mi líbí zaoblený roh a i jeho odkaz na střeše. Jediné co se mi tam nelíbí jsou ty bílé pneumatiky, chápu, že se majitel snaží upotat zákazníky exkluzivní nabídkou, která se jen tak nevidí, ale mě to tak nějak ruší a celkově se mi to tam prostě nehodí...  Mnohem raději bych na to místě viděl třeba vyskládané klasické černé pneumatiky, nebo jen expozici různých "elektronů" bez pneumatik.


Edit:  Ještě koukám, ty střešní okna jsou dveře? Dobrý nápad...
Ano, servis na pneumatiky nevypadá špatně, nicméně obě tebou zmiňované věci, které tě zaujmuly,  pocházejí z originálních setů:
- zaoblený roh je v setu 10184, Town Plan, který byl pravděpodobně inspirací pro tuto mirkovu stavbu
- dveře na střeše jsou mimojiné v setu 10187, Fire Brigade

Shmade

...nemám to holt tak zmáklý,  možná ten roh se mi matně v town planu vybavuje, ale dveře na střeše vidim prvně. Každopádně ať už se mirek nechal inspirovat nebo je to jen shoda, tak je to pořád pěkný. :)

mirek

#647
Shmade, díky. Bílé pneumatiky upoutají pozornost, a mám jich více.

Otazník má vyjímečně  ;D pravdu. Ale já se o tom zmínil, " ...postavili jsme ho podle originálu...", tím jsem myslel myčku a servis ze setu 10184.
Ano v setu 10187 jsou dveře na střeše. Ovšem jako průlez ke kterému vedou schody. Nic moc. Já šel do střešního vyklápěcího okna sloužícího zároveň jako větračka automaticky ovládaná. To jsem zatím u žádného LEGO setu neviděl.

Micho

Citace od: mirek kdy 13.12.2009, 00:29:04
Shmade, díky. Bílé pneumatiky upoutají pozornost, a mám jich více.

Lego ma naďalej neustále prekvapuje, nevedel som, že sú aj biele pneumatiky.  :o

To sú tieto? http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=60700

Našiel som ešte tieto - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=51011

mirek

Micho, jsou ze setu 3830, part 6015 Tyre Wide White.

http://peeron.com/inv/sets/3830-1

mirek

Citace od: Shmade kdy 12.12.2009, 19:31:13
...třeba vyskládané klasické černé pneumatiky, nebo jen expozici různých "elektronů" bez pneumatik.

Shmade, děkuji ještě jednou, neboť jsi mi vnukl s "elektronami" další nápad. Časem jej                                   
            zrealizuji,  neboť bude vytvářen v kooperaci.

mirek

PavleZ určitě ne. Je spousta zařízení, co v Berouně nemáme. Snad ani tyto zásobníky nafty pro 
            naftové lokomotivy.
Inspiraci jsem našel na kolejišti v Baňské Štiavnici.

AdamKo

Mirku, jako vždy, skvělá práce!   Hlavně ta stanice se zásobníky na naftu ;)

Při prohlížení různých lego galerií jsem narazil na obdobný nápad, jen trochu větší provedení.
Je zajímavé, že se na těchto fotkách objevují i předtím již zmiňované dveře na střeše :o....nahoda ???

otaznik

Citace od: mirek kdy 13.12.2009, 13:07:12
PavleZ určitě ne. Je spousta zařízení, co v Berouně nemáme. Snad ani tyto zásobníky nafty pro 
            naftové lokomotivy.
Inspiraci jsem našel na kolejišti v Baňské Štiavnici.
Pěkné použití výfuků, to si musím zapamatovat!

mirek

AdamKo moc děkuji za cizí fotogalerii. Ne tu jsem neobjevil,a ani vlastně nehledal.
                 Při stavbě jsem vycházel z daných možností, tedy kostiček, které mám k dispozici.
                 Se střešním oknem je to vskutku náhoda, stejný nápad může mít kdokoliv.

Otazníku, děkuji. Očekával jsem Tvoji reakci. Potěšila mne.

mirek

Některá zařízení na kolejišti již "stárnou".
Originál Lego myčka již nevyhovuje náročnému provozu a vozíčky s kartáči při průjezdu lokomotiv i vagonků vypadávají ze své dráhy.Je nutno je vyměnit.
Modernizaci jsem vyřešil postavením nové myčky, včetně upravené nastavitelné plošiny ( z originál Lego setu), pro mytí střech kolejových vozidel.

mirek

Nový mycí box je provizorně umístěn na kolejiště. Je nutno dořešit štěrkové podloží v okolí myčky a osadit myčku odtokovými kanály.
Uvažuje se ještě o recyklaci odpadní vody pro další použití pro mytí.

stomcova

Citace od: mirek kdy 15.12.2009, 08:51:09
Nový mycí box je provizorně umístěn na kolejiště. Je nutno dořešit štěrkové podloží v okolí myčky a osadit myčku odtokovými kanály.
Uvažuje se ještě o recyklaci odpadní vody pro další použití pro mytí.

...  :o :'( no a pak tedy ještě sušičku nebo ofuk umytých vagonků a mašin. No... prostě modré z nebe. Opětovně valíme oči nad zrealizovanými nápady.
Batman, forever...

Icewalker

Pneuservis, Shell zásobníky i myčka - všechny tyto výtvory jsou skvělými doplňky do kolejiště, hlavně ty zásobníky se mi líbí. Trubky a průmyslový ráz, to je moje. Jen tak dál :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Matošo

Na Aukru se objevila velmi zajímavá aukce na 9V koleje viz http://aukro.cz/show_item.php?item=857704684
Prodejce píše, že aukce obsahuje Kolejí rovných - 8 ks a Kolejí zatáčka - 64 ks
Třeba by se mohly hodit.


Jinak toto vlákno jsem si pročtl od začátku, každý den ho navštěvuji a prohlížím oblíbená videa a obrázky a nejde říct nic jiného než "NAPROSTO DOKONALÉ !"