kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Papiňáku, trefil jsi se do černého. Až na barevné provedení a některé detaily to bylo takto myšleno.
Obtisky Regionova jsou už připravené. Budu je nalepovat ale až po osvětlení jednotky.

tazzy

Třeba je na kolejišti zrovna před volbami a vlak natřela ČSSD v rámci předvolební kampaně >:D (taková jednotka skutečně jezdila před zrušenými volbami v Opavě a okolí, jen to nebyla Regionova ale 810)

dědek

Mohla by se s tou první křižovat? :)

Papiňák

Tazzy: u nás ČSSD 810 jezdila taky, dokonce 2, na trase Chlumec n. C. - Stará Paka a Chlumec - Lovčice

mirek

Citace od: PavelZ kdy 28.10.2009, 13:49:01
Mohla by se s tou první křižovat? :)
Pavle, ano, je to tak. Oni se už křižují. Dokonce zajíždějí na provizorně položenou trať k hotelu a hasičárně.

mirek

Před nedávnem jsem dělal na zakázku samolepky. Protože jsem nebyl dost spokojený s rozměrovým vytištěním,
které provádělo copystudio, pořídil jsem si vlastní laserovou tiskárnu. Teď jsem spokojen.
Při zjištění, že čtyři barevné tonnerové kazety do této tiskárny představují cenu, za kterou jsem tiskárnu koupil,
mně dostalo a řekl jsem si: "Nekup to ?!" ;D
Prvním tiskem jsou samolepky na motor. jednotku, i když není ještě osvětlena. Nedalo mi to.
Tisk je ve stejné kvalitě jako z copycentra, s tím rozdílem, že velikost tisku do Lego kostičky si jednoduše upravuji sám.

mirek

Na "kolejiště na půdě" občas zavítají návštěvy. Vždy jsou to návštěvy milé.
Obzvláště milou a význačnou návštěvou však byla rodina Terezy Boučkové.
Při této příležitosti se přiznala, že chystá fejeton o šťastných mužích a že
návštěva ji udělala jasno v této otázce.
Zde je dotyčný fejeton.

 

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: mirek kdy 05.11.2009, 13:43:14
Zde je dotyčný fejeton.
Pekne to milá dáma napísala. Už som si myslel, že tolerantné ženy tohoto druhu vymreli...  ;)

stomcova

Citace od: Stalker kdy 05.11.2009, 15:28:57
Citace od: mirek kdy 05.11.2009, 13:43:14
Zde je dotyčný fejeton.
Pekne to milá dáma napísala. Už som si myslel, že tolerantné ženy tohoto druhu vymreli...  ;)

Ale nevymřely. I zde na kostkách je spousta přejících manželek, přítelkyň, které buď LEGO svým polovičkám kupují a některé i staví.
Batman, forever...

mirek

NEVYMŘELY. Proto je ve fejetonu napsáno: " - až na výjimky- ", neboť jsem referoval paní spisovatelce, že existuje např. Hana 129 a stomcova, které staví nádherné stavby.
Též viděla moji ženu a poznala, že bez jejího láskyplného přičinění bych kolejiště nezrealizoval.

Hana129

Citace od: mirek kdy 12.11.2009, 12:16:51
NEVYMŘELY. Proto je ve fejetonu napsáno: " - až na výjimky- ", neboť jsem referoval paní spisovatelce, že existuje např. Hana 129 a stomcova, které staví nádherné stavby.
Též viděla moji ženu a poznala, že bez jejího láskyplného přičinění bych kolejiště nezrealizoval.

Ou díky za zmínku ;).
Žen fandících Legu především jako hračce pro děti je mnoho. Jen se nepokládaj za afolky, stavby  tady nejsou třeba jen prezentovány, protože jsou to stavby vznikající především dětem pro radost a hraní. Sama taky nejvíc fandím takovému stavění - prostě stavění jen tak, pro radost - bez Lego afolské dokonalosti.
Ženy si važte, je to určitě jedna z žen, která ví, že chlapi musí  pořád dělat něco co je baví, aspoň pak jsou spokojení a nevymýšlejí jiné blbosti a  samozřejmě to platí i obráceně- ženy taky musí mít pořád co dělat.  ;)


Prostě opravdu platí - kdo si "hraje" nezlobí.

mirek

Maličkost, ale potěší. Nedostávalo se mi dvířek ke kontejnerům a tak jsem je nahradil okenicemi.
Vlastní potisk kontejner oživí.

Hana129

A nevypadá to nejhůř. Dobrý nápad, mi se totiž ty nové okenice k oknům vůbec nelíbí a taky hledám pro ně nějaké využití.

maeror

Nebál bych se říci, že mi tohle řešení připadá lepší než klasická dvířka. Možná je to jenom neokoukaností, ale někdy (a teď to myslím obecněji) je klasické řešení přece jenom příliš zjednodušující.

Colonel32

Mě naopak připadá, že to s kontejnerama nemá společného vůbec nic.

Pokud chcete kontejnery, tak udělejte černoprůhledné samolepky připomínající zvrásnění na boku a dveře na konci, a kontejner secvakejte napevno z bricků.

otaznik

BTW: ty kontejnery jsou strašně barevný, měly by být většinou jednobarevné, ne? Např.

dědek

#616
Citace od: Hana129 kdy 18.11.2009, 21:19:21
A nevypadá to nejhůř. Dobrý nápad, mi se totiž ty nové okenice k oknům vůbec nelíbí a taky hledám pro ně nějaké využití.
Tady ty okenice vypadají líp,než na setu 6754.Mirek vše testuje na dětech(pro které kolejiště je) a asi se to líbí. ;)

peter

Citace od: PavelZ kdy 19.11.2009, 14:53:54
Citace od: Hana129 kdy 18.11.2009, 21:19:21
A nevypadá to nejhůř. Dobrý nápad, mi se totiž ty nové okenice k oknům vůbec nelíbí a taky hledám pro ně nějaké využití.
Tady ty okenice vypadají líp,než na setu 6754.

Myslím, že vypadají stále stejně otřesně :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shi-So

#618
Jediny pekny Lego kontejner je v setu:
6361
:D

tyhle jsou, pri vsi ucte, divne..... ::)

Woyta

#619
Tohle byl muj prvni lego set. Ted se ho snazim zrenovovat.
Kontejner je jednoduchej a peknej. Ale nelibilo se mi na nem to madlo pro nakladani.
V tomhle pripade oka.
Asi nejhezci moznost nakladani je treba u 4555. http://www.peeron.com/inv/sets/4555-1

// U nas se bezne kontejnery nakladaji pomoci retezu s haky. V kazdem rohu je otvor pro zahaknuti.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

okerol23

#620
Presne tak ako tu písal PavelZ, celé koľajisko, aj včetne týchto kontajnerov Mirek postavil hlavne kôli deťom /vnukom/ a deťom sa to určite tak páči a preto to nemá chybu. Mirku je to dobre. :)

peter

Citace od: okerol23 kdy 19.11.2009, 16:50:03
a deťom sa to určite tak páči a preto to nemá chybu

... a na takovýto blaf jsi přišel jako jak ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Citace od: Shi-So kdy 19.11.2009, 15:26:44
Jediny pekny Lego kontejner je v setu:
6361
:D

tyhle jsou, pri vsi ucte, divne..... ::)

Skutečné kontejnery mají splňovat 3 věci - dají se dát vedle sebe, za sebe a na sebe. To tahle okna dost komplikují.

Woyta

Nekomplikuji. Jen je musis skladat jeden tak a druhy obracene. Coz sice neni tak hezke ale nicemu tu nevadi.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

mirek

Přátelé, když dovolíte, vnesu do této diskuze trochu jasno.
LEGO vytvořilo své kostičky především pro děti.
DĚTI milují vše barevné a pestré.
LEGO je proto pestrobarevné pro DĚTI.
Teprve později si Lego osvojili AFOLové.

Dejte dítěti vybrat červenou, nebo šedou kostičku. Po které sáhne. po červené!

Jako otec dvou kluků jsem toto nevnímal. Neměl jsem čas to pozorovat.
Nyní jako dědeček tří vnuků a jedné slečinky toto vnímám daleko intenzivněji.

My dospělí vidíme svět jednobarevný, šedý, a rezatý (jako jsou ty kontejnery na skutečné fotce).
Neberme dětem barevný svět a neřešme barevnost kontejnerů z kostiček LEGA, se kterými si na našem kolejišti hrají děti. Já jsem jen sběratel a stavitel.

Všem, kteří se zde v diskuzi zastali dětí děkuji a moc si jejich názorů vážím.

Micho

Mirek, moja úcta. Veľmi pekne napísané.  8) 8) 8)

Na druhej strane to nebráni dospelým stavať a zbierať lego ...  ;)

Colonel32

Citace od: mirek kdy 19.11.2009, 19:22:27
Dejte dítěti vybrat červenou, nebo šedou kostičku. Po které sáhne. po červené!

Pokud byla bluish grey, tak to plně chápu  >:D

otaznik

Citace od: mirek kdy 19.11.2009, 19:22:27
Přátelé, když dovolíte, vnesu do této diskuze trochu jasno.
LEGO vytvořilo své kostičky především pro děti.
DĚTI milují vše barevné a pestré.
LEGO je proto pestrobarevné pro DĚTI.
Teprve později si Lego osvojili AFOLové.

Dejte dítěti vybrat červenou, nebo šedou kostičku. Po které sáhne. po červené!

Jako otec dvou kluků jsem toto nevnímal. Neměl jsem čas to pozorovat.
Nyní jako dědeček tří vnuků a jedné slečinky toto vnímám daleko intenzivněji.

My dospělí vidíme svět jednobarevný, šedý, a rezatý (jako jsou ty kontejnery na skutečné fotce).
Neberme dětem barevný svět a neřešme barevnost kontejnerů z kostiček LEGA, se kterými si na našem kolejišti hrají děti. Já jsem jen sběratel a stavitel.

Všem, kteří se zde v diskuzi zastali dětí děkuji a moc si jejich názorů vážím.

Sorry, ale tohle mi přijde jen jako výmluva na to, že ty kontejnery se ti nepovedly. Na jednu stranu děláš na kolejišti semafory, elektrické výhybky apod. a pak postavíš tohle? To mi opravdu nejde dohromady.
Samozřejmě je to tvoje kolejiště, tvoje LEGO, ale na stranu druhou jsi sem vše veřejně vystavil a tak musíš být připraven na všechny názory.

Micho

#628
Citace od: otaznik kdy 19.11.2009, 22:32:01
Citace od: mirek kdy 19.11.2009, 19:22:27
Přátelé, když dovolíte, vnesu do této diskuze trochu jasno.
LEGO vytvořilo své kostičky především pro děti.
DĚTI milují vše barevné a pestré.
LEGO je proto pestrobarevné pro DĚTI.
Teprve později si Lego osvojili AFOLové.

Dejte dítěti vybrat červenou, nebo šedou kostičku. Po které sáhne. po červené!

Jako otec dvou kluků jsem toto nevnímal. Neměl jsem čas to pozorovat.
Nyní jako dědeček tří vnuků a jedné slečinky toto vnímám daleko intenzivněji.

My dospělí vidíme svět jednobarevný, šedý, a rezatý (jako jsou ty kontejnery na skutečné fotce).
Neberme dětem barevný svět a neřešme barevnost kontejnerů z kostiček LEGA, se kterými si na našem kolejišti hrají děti. Já jsem jen sběratel a stavitel.

Všem, kteří se zde v diskuzi zastali dětí děkuji a moc si jejich názorů vážím.

Sorry, ale tohle mi přijde jen jako výmluva na to, že ty kontejnery se ti nepovedly. Na jednu stranu děláš na kolejišti semafory, elektrické výhybky apod. a pak postavíš tohle? To mi opravdu nejde dohromady.
Samozřejmě je to tvoje kolejiště, tvoje LEGO, ale na stranu druhou jsi sem vše veřejně vystavil a tak musíš být připraven na všechny názory.

Otáznik, podľa čoho súdiš, že sa tie kontajnery mirekovi nepodarili?   ;)

otaznik

Citace od: Micho kdy 20.11.2009, 00:10:09

Otáznik, podľa čoho súdiš, že sa tie kontajnery mirekovi nepodarili?   ;)
Jeden důvod už jsem napsal - jsou strakaté jak chodník ráno před hospodou. Dalším je, už subjektivně, že jsou nepodařené - hlavně ty dveře, pěst na oko.