kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Všem Vám děkuji za kritiku sekačky.  ;D
Skutečná sekačka, tedy traktůrek, tak ten má předsazený chladič.
V daném případě, v daném poměru, tedy měřítku vůči ostatním dílům je to právě předsazená náprava koleček, která znázorňuje právě ten chladič.
Světla, tedy plexikryt mám na svém traktůrku v jednom celku. Žádný kosmos. :)

mirek

Dnes a včera pokračovaly práce na osazení rámečků pro ovládací panely. Jsou na kolejišti čtyři. Oválné díry do stolů jsem vyřezal s předstihem. Z reklamní plastové desky jsem vyřezal čtyři obdélníky, do kterých budu již natrvalo osazovat tlačítka.

Micho

Mirku, ty na tom tak makáš, ako na skutočnom modelovom koľajisku. Neúprosne to stále zdokonaľuješ. Vidno, že máš za sebou nejakú tú modelárčinu. Je mi to spolu veľmi sympatické, aj tie panely sú suprové.   8)

Už iba otázka? Ako to chceš preniesť k nám na výstavu do Banskej Štiavnice?  ;D

mirek

Citace od: Micho kdy 22.05.2009, 16:15:40
Už iba otázka? Ako to chceš preniesť k nám na výstavu do Banskej Štiavnice?  ;D
Micho, děkuji za poklonu. Moc si ji od Tebe vážím.
Snad vrtulníkem s celou půdní vestavbou. Mohlo by se to posadit na letisko ve Sliači,jako detašovaná výstava. Mám tam kamaráda a  spolužáka z vysoké školy.Nocleh by byl zajištěn. ;D ;D ;D

Micho

Citace od: mirek kdy 22.05.2009, 20:45:17
...
Snad vrtulníkem s celou půdní vestavbou. Mohlo by se to posadit na letisko ve Sliači,jako detašovaná výstava. Mám tam kamaráda a  spolužáka z vysoké školy.Nocleh by byl zajištěn. ;D ;D ;D

Tak to by bolo supr! Inak lietadla ma vždy zaujímali, skoro som skončil po gymnáziu na vojenskej leteckej výške vo Výškove. Zo Sliaču už nie je ďaleko do Banskej Štiavnice.  ;D

MwK

Takže ak mi od dnes na Sliači poletí ponad hlavu nejaký dom,nebudem sa čudovať,poviem si "á to je Mirek"... >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

5o

Preto lebo Lego...

mirek

Na popud mé ženy, která měla starost, aby kostičky Lega na kolejišti od sluníčka nevybledly, instaloval jsem na exponovaná místa, tedy okna, žaluzie.  První jsem osadil asi po 30ti minutách, druhá visela už za 10 minut.

Micho

Citace od: mirek kdy 29.05.2009, 13:07:44
Na popud mé ženy, která měla starost, aby kostičky Lega na kolejišti od sluníčka nevybledly, instaloval jsem na exponovaná místa, tedy okna, žaluzie.  První jsem osadil asi po 30ti minutách, druhá visela už za 10 minut.

Mirek, tak to si urobil veľmi dobre. To koľajište tam je non-stop, a to slniečko by sa po čase predsa len prejavilo.  8)

mirek

Nejmladší z naší rodiny, jeden a půl roční Adam, dokonale ovládá jak tlačítky ovládané úseky (dva), tak RC ovládání. Moc rád houká.
Tato činnost ho zabaví na dlouhé hodiny a mně hlídání rychleji utíká.

maeror

Inu to je tak, když se spojí krásné a praktické dohromady  :)
Ale vážně - umím si představit vlastní děti, jak by s nimi tvoje kolejiště zamávalo - jako ostatně asi s každým dítětem (a vlastně nejen s dětmi, že?  ;)). Ať sem vlezu kdykoli, znovu a znovu slintám...

5o

Preto lebo Lego...

rukay

Citace od: maeror kdy 31.05.2009, 22:03:22
Ať sem vlezu kdykoli, znovu a znovu slintám...

To je fakt! :D Doteď jsem do téhle diskuse nepřispíval a jen to z dálky pozoroval ,ale je to vážně povedený! :D
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

mirek

Děkuji všem za kladné posudky.
Někdy si říkám, že toho sem dávám víc než je zdrávo. Někdy mi přijde že jsou to prkotiny a zbytečnosti.
Ale po takovýchto ohlasech se domnívám, že to vše sem patří, a souvisí to s budováním  kolejiště na půdě.
Děkuji.

pryb

Citace od: mirek kdy 02.06.2009, 14:20:46
Někdy si říkám, že toho sem dávám víc než je zdrávo. Někdy mi přijde že jsou to prkotiny a zbytečnosti.

Tak to si někdy říkáš špatně :-) Připojuji se k chvále - tohle vlákno sleduji nadšeně a dlouho.

Pavel
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

mirek

#525
Před nedávnem jsem zde zveřejnil fotku ovládacího panelu. Bylo to provizorní řešení. Šlo o odzkoušení materiálů a přístupu dětí k ovladačům. Test byl uspokojivý.
Dnes jsem položil na rámečky tři ovládací panely.
1-  obr.001 - jeden okruh pro ovládání trati se stoupáním s koncovými stanicemi,
2-  obr.002 - okruh pro RC vlaky (tři nádraží, z toho jedno bude ukryté pod terénem)
3-  obr.003 - dva okruhy protisměrné trati a na ní dvě nádraží

mirek

Peki, děkuji za Tvoji výstižnou reakci.
Na dokreslení toho, že především rozzářené oči dětí jsou vysvědčením pro moji práci je následující video vnuka mých kamarádů, kteří bydlí v Českých Budějovicích a byli na návštěvě.
Je to video z letošního ledna.Leccos už se na kolejišti za tu dobu změnilo.

http://www.youtube.com/watch?v=OxS6eedd_h4



hobby

Citace od: mirek kdy 15.06.2009, 07:59:09
...rozzářené oči dětí jsou vysvědčením pro moji práci...

O tom nemůže být nejmenších pochyb, též to znám 8).

mirek

Hobby, když jsem svého času referoval známým, že na tvém kolejišti byla na exkurzi školička, netušil jsem, že se podobné akce dočkám. Tento měsíc přijede mateřská školka z Třemošné.
Navštíví dvě atrakce: berounské medvědy a
                                  kolejiště na půdě.
Ohlášená je i berounská mateřská školička, kam chodí náš vnuk Filip.

hobby

Citace od: mirek kdy 15.06.2009, 12:52:02
...Tento měsíc přijede mateřská školka z Třemošné...
Ohlášená je i berounská mateřská školička, kam chodí náš vnuk Filip.
Jakmile jednou pozveš MŠ na návštěvu, tak rovnou počítej s dalšími. Moje vánoční kolejiště navštěvují děti pravidelně už asi 10 let; od té doby, co je stavím a kdy ještě moje děti chodily do školky. MŠ je dobrá, tam jsou děti díky paní učitelce ukázněné. Horší jsou děti známých, když se hrabají v kolejišti a byly i situace, že vlaky padaly ze stolu na zem. To už mi tekly nervy (na rozdíl od rodičů těch ratolestí).
Tak ať tvoje návštěvy přinesou radost  :).

mirek

Citace od: hobby kdy 15.06.2009, 14:01:25
[Tak ať tvoje návštěvy přinesou radost  :).
Hobby, byla to opravdu radost. Rozzářené oči dětí, když si jedno jak druhé pohrálo s dálkovým ovládáním RC lokomotiv.   A bylo jich... celý autobus... 48 dětí z MŠ Třemošná.  Vždy po deseti se vystřídaly.
Kolejiště přežilo bez úhony.
Nejvíce byly spokojené, když v provozu byly čtyři soupravy najednou.

hobby

No potěš pán Bůh, autobus dětí na návštěvě ! Ale vím, že jsi měl sám radost. Vždyť člověk nestaví kolejiště jen pro sebe a kvůli sobě, to je jasné  8). Tak gratuluji.

Micho

To je paráda, keď to môžu vidieť decká. Mirek, tvoja ochota to ukázať iným je suprová. Možno sa z tých decák vykľujú aj nejaký šikovný stavitelia.   ;)

mirek

O minulém víkendu jsem na chalupě vytvořil dřevotřískový korpus. Dnes jsem od sklenáře přivezl sklo na dvířka a fochy. To jsem do skříňky namontoval.
Vrchní deska... bude, jak jinak zase kolejiště. Pod ní se rýsuje sklo v mléčném provedení. Nad tímto sklem a pod vrchní deskou bude zářivka, která bude nasvětlovat lego exponáty.
Toto je první ze čtyř skříněk.

Micho

Mirek, tie lomené sklené poličky je výborný nápad. Tak tam pekne vojdu vyššie veci.  8) 8) 8)

mirek

Citace od: Micho kdy 27.06.2009, 00:12:50
Mirek, tie lomené sklené poličky je výborný nápad. Tak tam pekne vojdu vyššie veci.  8) 8) 8)
Micho, děkuji, je to jeden z mých nápadů. Řešil jsem totiž JAK tam uložit právě vysoké stavby.
           Střídání úzké police (málo prostoru) a široké police jsem zamítl a tak jsem zvolil tuto alternativu.

mirek

Na výše zmíněné skřínky přijde rozšířit kolejiště, včetně ulice, složené ze setů 10182,10185 a 10190.
Dlouho jsem těmto setům odolával, ale připravovaná stará hasičárna se starým hasičským autem...
ta mne dostala.

Micho

Citace od: mirek kdy 29.06.2009, 09:19:29
Na výše zmíněné skřínky přijde rozšířit kolejiště, včetně ulice, složené ze setů 10182,10185 a 10190.
Dlouho jsem těmto setům odolával, ale připravovaná stará hasičárna se starým hasičským autem...
ta mne dostala.

Mirek, to sa ti ak vláčikárovi vôbec nečudujem. Veď k vlakom patria krásne mestské stavby. Mám všetky 3 a sú super. Určite budem mať aj tu hasičárnu.  8)

mirek

Nejméně 30 dní tu bylo mrtvo. Na kolejišti na půdě nikoliv. Více jsem pracoval, než fotografoval.
Pak také něco nakupoval, abych vyplnil mezery v 9V vlacích.
...truhlařina mne baví a tak čtyři vitriny na LEGO, to byla radost.
...dát sbírku vláčků na jedno místo představovalo upravit a vyvrtat díry na skleněné fochy.
...radost sama, byla stavba hotelu, prostě celé ulice.
...úprava výhybek na el. ovládání se chýlí ke konci. Zbývají pouze 4 výhybky.
...tlačítka ovládacích panelů jsou propájena.

Hardegon

Umístění stavebních strojů v takovéto skřínce máš úplně skvěle vymyšlené. Nevím, jestli atipický tvar skla uvnitř byl kvůli tomu, ale pro vysoké stavební jeřáby to je geniální a na první pohled mě to zaujalo. Super a velký respekt.