kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Rozložení pro výstavy - silnice postupně ožívá.
Postupně elektrifikuji podlaží pod silnicí, nyní přidáni hasiči.


mirek

Pohled pod spodní část nové silnice. Kontakty.


poMOCník

Vychytané! Ta nová silnice se k tomu docela hodí ne? Jak má takové větší mezery okolo těch 2x4 tile, což je celkem hnusné, ale k tomuhle účelu ideální.

mirek

Citace od: poMOCník kdy 27.10.2023, 12:33:56Vychytané! Ta nová silnice se k tomu docela hodí ne? Jak má takové větší mezery okolo těch 2x4 tile, což je celkem hnusné, ale k tomuhle účelu ideální.

IDEÁLNÍ ...nejen k tomuto účelu, ale díky i těm 2x4 tile se dají díly silnice přišroubovat k základní desce a pro převoz na výstavu optimální.

mirek

Jóóó Dánsko, LEGO FUN WEEKEND, milá společnost, úžasná parta LEGOpošuků ubytovaných v jedné chatičce. Rád vzpomínám.

mirek

"Živá silnice" Ukázkový a demo panel přichystaný pro výstavu v Olomouci.

mirek

Pokládáme pražce na výstavní kolejiště.

mirek

FLORA Olomouc 2023 - moje expozice a jízda REGIOJETU na německém soutěžním kolejišti.


mirek

Trochu jsem si pohrál s obrázky z internetu.
Lépe vynikají černé kostky ...

hobby

Ano, hlavně u toho druhého obrázku lépe vynikly detaily.

mirek

Pohled na náměstí s rozsvíceným stromkem vánočním z mého LEGO království na půdě.
Krásný vánoční čas všem ...

hobby

Máte v Berouně hezké náměstí a také hezky a vánočně oživené!  8)
Před měsícem jsem jel vlakem z Lužné u Rakovníka a obědval jsem tam, asi 50 m od tebe (Český dvůr). Neměl jsem čas, abych na tě zazvonil, tak třeba někdy jindy.

mirek

Dárek - set 31095 jsem upravil:

- držáky z technc dílů byly moc masivní a nebyly aerodynamické,
- dlouhé vedení os od kliky či motroku se mi nelíbilo,
  použil jsem čínský mini motorek brick 2x3

mirek

Stále vylepšuji výstavní kolejiště.
Pustil jsem se do pokládání pražců. U první verze jsem použil lepidlo. Při transportu nespolehlivé.
                                    Druhá verze není lepena, je použito pruhů nastříhaných ze základní
                                    desky a zacvaknutých pod původní LEGO pražce.

mirek

... a už jezdíme vesele a šťastně po novém kolejovém svršku.

Icewalker

Citace od: mirek kdy 11.12.2023, 17:31:31... a už jezdíme vesele a šťastně po novém kolejovém svršku.
Purista nejsem, ale z těch nastříhaných "baseplates" mé srdce úpí. Nicméně jako řešení to zní rozumně. Napadlo mě, že pro tento účel by se daly využít podložky alternativních značek... mě před časem zaujal německý BlueBrixx, ale přiznám se, že jsem v eshopu zatím nic nekoupil. Možná si časem udělám výlet do prodejny v Drážďanech ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Citace od: Icewalker kdy 12.12.2023, 15:22:39Purista nejsem, ale z těch nastříhaných "baseplates" mé srdce úpí. Nicméně jako řešení to zní rozumně.

Dlouho jsem přemýšlel nad různými variantami svršku, ale toto řešení je nejlevnější i když někomu srdce krvácí.
Raději si koupím za ušetřený peníz nějakou lokomotivu.

mirek

Stále je co vylepšovat na výstavním přenosném interaktivním kolejišti.

mirek


Icewalker

Citace od: mirek kdy 17.12.2023, 08:46:12pf 2024
I Tobě, Mirku, vše nejlepší do nového roku. To přenosné výstavní kolejiště je super!
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

fanda

#3380
I Tobě, Mirku, vše nejlepší do nového roku, hlavne ZDRAVÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jen mi prosím prozraď, kde je ta úzkokolejná výhybka - napadají mě Solwayovy lomy blízko Berouna, ale nemůžu ji tam na mapě najít?

P.S:  Můj vnuk Matěj byl v Olomouci strašně překvapenej, jak jsi starej - nestačil jsem mu předtím ukázat tvou fotku, takže tě znal jen z  ambivalentních vyprávění ode mě - myslel, že ti je 40 ;-)

Cavelon

Myslím, že Mirek ešte ani nemal 40-ku, lebo mnohí 40-nici by mu mohli jeho vitalitu iba ticho závidieť. :)
Číslo nie je vôbec také dôležité, oveľa dôležitejšia je pozitívna energia a chuť do života.
Všetkým kostkáčom prajem šťastný a hlavne zdravý celý nový rok a Mirkovi obzvlášť, nech mu jeho nápady a pracovitosť vydržia ešte minimálne ďalšiu "40-ku". ;)
p.f.2024

mirek

Pánové, děkuji za optimistická přání a zde je důkaz, že i LEGO na mně myslí ... 80+
Je to dárek.

mirek

Citace od: fanda kdy 19.12.2023, 14:48:14Jen mi prosím prozraď, kde je ta úzkokolejná výhybka - napadají mě Solwayovy lomy blízko Berouna, ale nemůžu ji tam na mapě najít?
fanda
Z D5 sjezd na Loděnice, doprava přes závory směr Bubovice. Vyjedeš zatáčky nahoru a hned na vrcholu doprava úvozová cesta na pole. Na tom poli je "parkoviště". Ve směru příjezdu budeš pokračovat rovně pěšky a za necelý kilometr jsi na místě.

fanda

Citace od: mirek kdy 28.12.2023, 11:14:16
Citace od: fanda kdy 19.12.2023, 14:48:14Jen mi prosím prozraď, kde je ta úzkokolejná výhybka - napadají mě Solwayovy lomy blízko Berouna, ale nemůžu ji tam na mapě najít?
fanda
Z D5 sjezd na Loděnice, doprava přes závory směr Bubovice. Vyjedeš zatáčky nahoru a hned na vrcholu doprava úvozová cesta na pole. Na tom poli je "parkoviště". Ve směru příjezdu budeš pokračovat rovně pěšky a za necelý kilometr jsi na místě.
Mirku, to vse vim, uz jsem tam byl 2x, ale ta vyhybka na fotce s tebou nevim, kde je.  :)

Jinak je to moc pekny vylet - doporucuju vsem. S detmi tou tvou cestou a bez deti vyrazit ze Sv. Jana s odbockou na vyhlidku dolu - uzasne.

Colonel32

#3385
Návod:

Otevřu Seznam mapy, zadám Solvayovy lomy, najdu správnou výhybky, dám "vlastní bod na mapě", nakopíruju GPS souřadnice, které jsou tam uvedené, vložím je sem (např. 49.9731092N, 14.1439772E), Fanda si vezme GPS souřadnice zde nakopírované, otevře si seznam mapy, zadá do nich ty GPS souřadnice, ono to to vyplivne odkaz na konkrétní výhybku, Fanda je spokojený.

fulda

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

mirek

Další modul přidaný na rozložení pro výstavy.

mirek


mirek

Přidal jsem do NEW videa i nedělní foto.