Brickfest 2005 - novinky

Založil Jindroush, 14.08.2005, 12:24:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Zde budu v jednoduchých bodech psát novinky, které se objevily na letošním Brickfestu. Anglicky hovořící si můžou stáhnout MP3ky nebo si přečíst vejcuc na Lugnetu.

Trains novinky jsou jinde.

- vypadá to, že 4+ system je mrtvej
- Duplo vlaky byly příliš složitý, nový jsou jednodušší
- snaží se (IMO opět) posunout System směrem k nižším věkovým kategoriím
- v Dánsku je Belville nejprodávanější řada (protože je prakticky jediná dívčí řada, kluci mají řad více).
- debata o legends, studless, nových tvarech a barvách - prostě zákazník chce 'nové' a Legends a starší sety netáhnou
- Technic je zpátky, výborné prodeje v Německu
- Dva roky zpátky, LEGO mělo cca 15 000 různých druhů dílů, zkrouhli to na 8 000 tisíc, cíl je 7 000.
- Jsou největší výrobce pneumatik na světě  :D
- debaty o outsourcingu, krabice se prý teď dělají v Číně
- stížnosti na příliš krátký život řad, prý je do toho tlačí řetězce
- LEGO Company zatím není na prodej, ani akcie, zůstává rodinnou firmou
- stížnosti na to, že velké řetězce v US nechtějí prodávat Trains
- 42% američanů se domnívá, že MegaBlocks jsou značka LEGO.  ;D ;D

Jinak (nevím přesně, kdo je kdo, ale lidi z TLC, kteří tam byli, odpovídali na to, která řada se jim líbí nejvíce):
Mike: Star Wars
Sam: Mindstorms
Mark: Lego Factory
Jake McKee: Trains
Tormud: Technic
Jen: Technic
KKK (majitel): Racers
JVK (CEO): Designer, Star Wars a kvůli dětem Duplo
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter


  • Panečku, to jsou mi věci, ale něčemu nerozumím. Když je 4+ systém mrtvej, tak kam chtějí ještě posouvat ten ostatní System ???
  • Docela mě překvapuje, že o Legends není zájem :'(
  • Aspoň, že se ten Technic nějak vrací.
  • Co se týká snižování počtu druhů dílků, tak v některých případech jsem pro. Podle mě už těch druhů je opravdu až až.
  • To s těmi pneumatikami je fakt cool ;D
  • Docela mě také překvapila ta správa, že v US řetězcích nechtějí prodávat Trains a já si myslel, že to jim tam jde velmi na odbyt :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rdk

#2
Doplním info o Lego Factory:

- Vlastní modely vytvořené Lego Digital Designerem (LDD) půjde objednnávat od 25.8.
- Počed kombinací dílů a barev k dispozici bude menší než 1000
- V LDD se (údajně z právních důvodů) nebude ukazovat cena setu - ukáže se až po uploadu na net
- Na Factory webu bude "galerie" lidmi vytvořených modelů a půjde si je objednat. Často objednávané modely se dočkají nějaké "podpory" od lega, vč. event. finanční odměny
- Časem budou k dispozici i technic dílky včetně pneumatických
- Figové hned nebudou, ale údajně se na tom pracuje a "coming soon"
- Díly v LDD budou rozděleny do individuálně stáhnutelných kategorií typu "plane", "trains", "animals"...
- Množství dostupných dílů se bude postupně zvyšovat
- Cena vytvořeného modelu bude z počátku omezena na 14-60 USD, později až 400 USD
- Časem plánujou tisk instrukcí "na zakázku", zatím pouze instrukce v dig. podobě
- Bude i Lego Train Factory specielně zaměřená na vlaky a do konce roku i soutěž o nejlepší mašinku a vagón

chadzi

#3
jeste tam psali ze chtej expandovat town (CITY) do jinych smeru (asi mimo police a hasice) a udrzet ho jako dlouhodoby tema + rozsirit vikingy (we immediately began making plans to extend it next year) - uraaa  8)

chadzi

#4
ofiko galerie

http://www.brickfest.com/gallery2/main.php

EDIT:

Obrázky se déle stahují. Nemusíte sem tedy psát své reakce na pomalost vašich linek.