( vlastné ) Anglický dom

Založil zakm, 08.02.2007, 14:43:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

zakm

Takže tu máme další dom. Je to dom aké možno vidieť tisíce v celej Británii na každom kroku. Inšpiráciou pre tento dom mi bola malá knižôčka , ktorú som si uchmatol na trajekte smerom do Anglicka z Francúzska,  ked som cestoval do Anglicka v júni...
No ale jedna vec čo mi dala najviac zabrať bolo urobiť ten výklenok , dalo mi to  riadnu prácu, ale nakoniec sa podarilo . Interiér to síce nemá ale o to viac som si dal záležať na tom brečtane . Tento dom nie je úplne finálna práca , lebo začal som plánovať jeho rozšírenie ... :)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

Tak a tu je ten brečtan a dalšich pár fotiek. :)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Shi-So

Pekny ,libi se mi :D
Akorat pouziti tech zelelnych kostek na naznaceni brectanu ,mi prijde trochu nepomer ,pouzij neco jemnejsiho ;)

zakm

#3
Citace od: Shi-So kdy 08.02.2007, 14:51:44
Pekny ,libi se mi :D
Akorat pouziti tech zelelnych kostek na naznaceni brectanu ,mi prijde trochu nepomer ,pouzij neco jemnejsiho ;)
Diky a aka farba by sa tam potom hodila ? Skusil by som to tam mozno dat nabuduce pri rozširovaní tohto MOCu.
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

TomG

Citace od: zakm kdy 08.02.2007, 14:55:25
Citace od: Shi-So kdy 08.02.2007, 14:51:44
Pekny ,libi se mi :D
Akorat pouziti tech zelelnych kostek na naznaceni brectanu ,mi prijde trochu nepomer ,pouzij neco jemnejsiho ;)
Diky a aka farba by sa tam potom hodila ? Skusil by som to tam mozno dat nabuduce pri rozširovaní tohto MOCu.
Neco co ma listi.
Only the best can survive.

peter

Co se břečťanu týče, tak bych to viděl na něco takovéhoto:



Ale za sebe bych velmi rád viděl originální obrázek, když jsi se nechal inspirovat.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Dejv

Naprosto souhlasím s Peterem, to by vypadalo určitě líp,  jinak ten dům je fakt super, typickej angličan, ještě bych tam dodal tu jejich předzahrádku s plůtkem, ale to je jen můj názor  ;)

zakm

#7
Citace od: peter kdy 08.02.2007, 15:24:31


Ale za sebe bych velmi rád viděl originální obrázek, když jsi se nechal inspirovat.
Takže tu máme fotku , ktorou som sa nechal inšpirovať . Našiel som ju na http://www.bedandbreakfastnationwide.com/bbnHome.cfm
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

#8
Tak ako som povedal , to som aj urobil, rozšíril som tento MOC o dalšiu časť .
Pripojil som k tomu časť , ktorá končí bridlicovou stenou, či tak nejako  ;D
dalej som tam dal komín a zmenil som zadný vchod.
  A čo sa týka brečtanu nechal som to tak lebo chcel som aby brečtan robil dojem , že pokrýva  celú stenu .
Tak povedzte aké sa vám to zatiaľ zdá . Plánujem tam určite ešte niečo pridať. ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

otaznik

Citace od: zakm kdy 11.02.2007, 19:14:02
Tak ako som povedal , to som aj urobil, rozšíril som tento MOC o dalšiu časť .
Pripojil som k tomu časť , ktorá končí bridlicovou stenou, či tak nejako  ;D
dalej som tam dal komín a zmenil som zadný vchod.
  A čo sa týka brečtanu nechal som to tak lebo chcel som aby brečtan robil dojem , že pokrýva  celú stenu .
Tak povedzte aké sa vám to zatiaľ zdá . Plánujem tam určite ešte niečo pridať. ;)
Ty zelené bricky vypadají jako břečťan jen v náhledu obrázku. Po zvětšení to vypadá jako zelená zeď. S tím by opravdu chtělo něco udělat, bricky se mi na to nezdají jako nejlepší nápad, raději bych použil toto a toto + plus nějaké doplňky (plates, liány apod.).

zakm

S tými zelenými brickami stále nejako neviem. :-\
Ja by som tam aj tie liány či čo to je dal , ale mám ich iba 3 voľné a asi iba 6 v setoch , ktoré sa mi rozoberať zdá škoda. :-\
Ale ak ich budem mať viac tak tam ich určite dám. však koniec-koncov oni tam aj sú ( iba 3)  :'(
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

otaznik

Citace od: zakm kdy 14.02.2007, 19:51:15
S tými zelenými brickami stále nejako neviem. :-\
Ja by som tam aj tie liány či čo to je dal , ale mám ich iba 3 voľné a asi iba 6 v setoch , ktoré sa mi rozoberať zdá škoda. :-\
Ale ak ich budem mať viac tak tam ich určite dám. však koniec-koncov oni tam aj sú ( iba 3)  :'(

Ano, ale vtip je v tom, že pokud chceš udělat opravdu břečťan, tak nemůžeš udělat zelenou stěnu domu, jako je to u tebe v několika případech, kdy je červená kostka ve zdi domu nahrazena kostkou zelenou, která ale nijak půdorys domu nepřesahuje. Tím nedosáhneš efektu popínavé rostliny, ale spíše toho, že barák je částečně zelený. Jestli nechceš/nemůžeš použít "leaves", tak zkus ten břečťan vymodelovat z běžných kostek a plates. Nebál bych se ani naklonění zelených dílů (plates) o 90 stupňů.

Podotýkám, že vše jsou to jen teoretické rady nepodpořené vlastní praxí.  ;)

TomG

Citace od: otaznik kdy 14.02.2007, 19:57:57
Citace od: zakm kdy 14.02.2007, 19:51:15
S tými zelenými brickami stále nejako neviem. :-\
Ja by som tam aj tie liány či čo to je dal , ale mám ich iba 3 voľné a asi iba 6 v setoch , ktoré sa mi rozoberať zdá škoda. :-\
Ale ak ich budem mať viac tak tam ich určite dám. však koniec-koncov oni tam aj sú ( iba 3)  :'(

Ano, ale vtip je v tom, že pokud chceš udělat opravdu břečťan, tak nemůžeš udělat zelenou stěnu domu, jako je to u tebe v několika případech, kdy je červená kostka ve zdi domu nahrazena kostkou zelenou, která ale nijak půdorys domu nepřesahuje. Tím nedosáhneš efektu popínavé rostliny, ale spíše toho, že barák je částečně zelený. Jestli nechceš/nemůžeš použít "leaves", tak zkus ten břečťan vymodelovat z běžných kostek a plates. Nebál bych se ani naklonění zelených dílů (plates) o 90 stupňů.

Podotýkám, že vše jsou to jen teoretické rady nepodpořené vlastní praxí.  ;)

Treba je to zamer a snazi se nam naznacit, ze je ten domek z casti plesnivy :)
Only the best can survive.

zakm

Citace od: otaznik kdy 14.02.2007, 19:57:57
Citace od: zakm kdy 14.02.2007, 19:51:15
S tými zelenými brickami stále nejako neviem. :-\
Ja by som tam aj tie liány či čo to je dal , ale mám ich iba 3 voľné a asi iba 6 v setoch , ktoré sa mi rozoberať zdá škoda. :-\
Ale ak ich budem mať viac tak tam ich určite dám. však koniec-koncov oni tam aj sú ( iba 3)  :'(

tak zkus ten břečťan vymodelovat z běžných kostek a plates. Nebál bych se ani naklonění zelených dílů (plates) o 90 stupňů.


S tým 90 stupnovým otočením ma to ešte nenapadlo. Dik za radu  8)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

#14
A je tu dalšia časť tohto MOCu (trochu po dlhšom čase )...
Takže pribudla tu časť kopca do ktorého sa mi zubami-nechtami podarilo zasadiť ten dom ... bolo to dosť náročné lebo musel som začať stavať podklad pod dom v súlade so stúpaním kopca.
Co sa týka toho brečtanu tak som zatiaľ nechal brečtan brečtanom a premenil som ho v kopec  ;D ;D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

#15
Takže dalšia časť je hotová. :)
Bola to asi najzložitejšia etapa v stavaní ( poznáte určite ten pocit ked vám dochádzajú kocky , že ) okrem niektorých prvkov na budove. Viac-menej som dokončoval stavbu konštrukcie a potom som ešte doladil pár detailov (stromy kvety,... )
A na záver som dokončil stenu kde bol ten brečtan , ktorý sa mi podarilo premeniť v kopec . Myslím,  že toto bola zatiaľ posledná etapa tohto MOCu.
Tak aké sa vám to zdá ...aj ked som dal preč ten brečtan . ;D ;D :P
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...