*TOP* (Vlastní) Bojnice - podruhé

Založil edward193, 13.09.2009, 13:42:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

edward193

Citace od: Ryxe kdy 22.10.2009, 15:34:14
Ty modré slopes tam budou i ve finále, nebo je budeš nahrazovat černými?
Keďže sa snažím stavať čo najvernejšie originálu, všetky čierne strechy sú už postavené. Ostatné chýbajúce strechy budú už len modré.

edward193

Citace od: Stalker kdy 22.10.2009, 14:49:46
To čo dáva Bojnickému hradu charakter ešte nie je postavené, očakávam, že po dokončení bude stavba o hodný kus vyššia a skaly nebudú pôsobiť tak rušivo. Je pravda že hrad nestojí na skale a na fotografiách sú nižšie partie zakryté stromami.
Presne tak, typické veže stredného hradu ešte len budú postavené.
Inak skutočný hrad stojí na skale zarastenej zeleňou a miestami je táto skala upravená hradbami.

Anatyt

Tak neviem - prikladám linku na Google obrázky Bojnického zámku.
Ja tam vidím hlavne Sand green strechy a Brown.
Kto ten zámok nepozná, môže si ho zároveň pozrieť aspoň na fotkách.

Siegnord

  Mě se tvé dílo moc líbí. I kdyby trochu neodpovídalo realitě, tak to nic nemění na faktu, že se ti to opravdu moc povedlo. Ty skály sice působí trochu nezvykle, ale podle mě je to všechno o zvyku. LEGO je o fantasii a improvizaci a ty zde předvádíš mistrovskou práci.  ;)
  Těším se na konečný výsledek.

germik

Škoda že tam budou jen černý a modrý střechy :'(, mít dost zelenejch tak bys mohl postavit i Bradavice >:D. Jinak se mi to mooooc líbí, spousta zajímavejch stavebních technik a těch úhlů ses taky zhostil na výbornou ;) :D :). Ještě pořádně zarůst skály a je Eňo ňuňo 8)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

edward193

Tak stavba zas trochu pokročila...

Micho

Sympatické, keď sa to dokončí, tak to bude určite veľmi dobré. Včera som práve pozeral originál fotky Bojnického zámku,  ide o vystihnutie celkového dojmu. A ten bude podľa mňa výborný.  8)

Pripomínam oficiálnu stránku Bojnického zámku (edward193 to už v úvode threadu dával):
http://www.bojnicecastle.sk/galeria-sk.html

Tento pohľad zhora je mi symaptický: http://www.slovakia.travel/Photo/Album/Detail.aspx?l=1&idf=35

Bojnický zámok je veľmi fotogenický a tak na nete je veľké množstvo výborných fotiek. A tá sand green na strechy je najvýstižnejšia, ako písal aj Anatyt.  8)

Citace od: Anatyt kdy 22.10.2009, 19:43:35
Tak neviem - prikladám linku na Google obrázky Bojnického zámku.
Ja tam vidím hlavne Sand green strechy a Brown.
Kto ten zámok nepozná, môže si ho zároveň pozrieť aspoň na fotkách.


LiBorec

No já nevím, zatím spousta prvků ve stavbě vypadá lacině  :P

Micho

Citace od: LiBorec kdy 08.11.2009, 10:02:55
No já nevím, zatím spousta prvků ve stavbě vypadá lacině  :P

Niekedy v jednoduchosti je krása.  ;)

grohl

Střídmé,ale velmi přitažlivé dílko.

MasterWindu

Citace od: LiBorec kdy 08.11.2009, 10:02:55
No já nevím, zatím spousta prvků ve stavbě vypadá lacině  :P
Viem, že si každý vyjadruje len svoj názor, ale skús ten svoj nejako zdôvodnit / postrehy, porovnanie s vlastnou stavbou napr. /. Myslím, že si nevážil moc slová pri písaní svojho príspevku
Dark ages forever ...

otaznik

Citace od: MasterWindu kdy 08.11.2009, 23:02:25
Citace od: LiBorec kdy 08.11.2009, 10:02:55
No já nevím, zatím spousta prvků ve stavbě vypadá lacině  :P
Viem, že si každý vyjadruje len svoj názor, ale skús ten svoj nejako zdôvodnit / postrehy, porovnanie s vlastnou stavbou napr. /. Myslím, že si nevážil moc slová pri písaní svojho príspevku
Nevím, proč by to měl porovnávat s vlastní stavbou, to když nic nepostavil, nebo staví třeba Technic, tak nemůže napsat, co se mu nelíbí!?

Ke stavbě samotné - mně se moc líbí, barevně i tvarově je originál pěkně vystihnutý. Myslím, že ve finále to bude na pohled velmi hezké. Pokud bude čas, ještě bych zkusil dodělat větší okolí zámku.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: otaznik kdy 09.11.2009, 10:35:02
Nevím, proč by to měl porovnávat s vlastní stavbou, to když nic nepostavil, nebo staví třeba Technic, tak nemůže napsat, co se mu nelíbí!?
V takom prípade by sa hodilo keby si vzal príklad povedzme z C32 a napísal čo konkrétne by vylepšil a možno aj to, že ako...
Mne sa hrad páči, ako som predpokladal, keď stavba vyrástla skalné podložie sa stalo menej rušivým. Už sa teším keď si to pozriem v Štiavnici.

Micho

Citace od: otaznik kdy 09.11.2009, 10:35:02
... Pokud bude čas, ještě bych zkusil dodělat větší okolí zámku.

Je to limitované vnútornými rozmermi vitríny v múzeu (v Banskej Štiavnici) na 1 x 1 m, t.j. max. 120 x 120 studov. Takže to závisí od súčasného rozmeru zámku. Moje doporučenia na stavby boli max. 3,5 x 3,5 baseplate (112 x 112 studov).  ;)

Anatyt

No s tými SAND GREEN strechami sa mi to hneď začína viac páčiť Edward!  ;)

Ryxe

Já bych rozhodně o použitých prvcích neříkal, že jsou laciné, ano spousta věcí by se dala vyřešit jinak, ale na mě to takto působí vcelku sympaticky. Hrad sice neoplývá všemožnýmy novátorskými technikami, ale je to vkusně řešené a podle mého i hodně zdařilé dílo. ;) Jen tak dál!

Colonel32

Citace od: Anatyt kdy 09.11.2009, 16:31:30
No s tými SAND GREEN strechami sa mi to hneď začína viac páčiť Edward!  ;)


No, když mě nikdo nepochválí, musím to udělat sám - ty sandgreen střechy má půjčené odemě.

edward193

Citace od: Colonel32 kdy 09.11.2009, 23:23:20
Citace od: Anatyt kdy 09.11.2009, 16:31:30
No s tými SAND GREEN strechami sa mi to hneď začína viac páčiť Edward!  ;)


No, když mě nikdo nepochválí, musím to udělat sám - ty sandgreen střechy má půjčené odemě.

Samozrejme ďakujem aj touto cestou  ;)

Colonel32

Chtělo by to doplnit do tohohle threadu fotky hotového hradu, když už hotový je.

STARHAWK

Zelena strecha je super. Prosim ak mozes dopln tam potom na strechu aj trnovu korunu - manzelka hovori ze bez nej to nie je Bojnicky zamok :) . Stacilo by nieco taketo http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30033

Colonel32