*TOP* CBC #3 (Vlastní) Lindholm

Založil Hardegon, 07.05.2009, 14:46:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Siegnord

Citace od: maeror kdy 03.06.2009, 14:28:09
Myslím, že v podobném středověkém městě by taková zahrada (ještě takhle oplocená - připomínající spíš soudobý park) opravdu nejspíš nebyla. Možná za zdí coby součást jiné stavby, většinou sakrální, třeba kláštera nebo fary...

  Sám jsi to řekl. Taková zahrada prostě do středověkého města zapadá, neboť až Hardegon zveřejní další rozšíření, tak všichni uvidíme, že ta zahrada je přirozenou součástí sakrální stavby - třeba kláštera.  ;D

Hardegon

Citace od: Siegnord kdy 03.06.2009, 18:03:15
Citace od: maeror kdy 03.06.2009, 14:28:09
Myslím, že v podobném středověkém městě by taková zahrada (ještě takhle oplocená - připomínající spíš soudobý park) opravdu nejspíš nebyla. Možná za zdí coby součást jiné stavby, většinou sakrální, třeba kláštera nebo fary...

  Sám jsi to řekl. Taková zahrada prostě do středověkého města zapadá, neboť až Hardegon zveřejní další rozšíření, tak všichni uvidíme, že ta zahrada je přirozenou součástí sakrální stavby - třeba kláštera.  ;D

No o účelu jsem moc neuvažoval. Klášter, či jinou nábožensko stavbu, jsem neplánoval. Spíš kus nějakého honosného sídla. Ale inspirovala mě rada Colonela. Možná sem ještě večer dám fotky.  :)

Hardegon

Tak malá úprava. Zahrada pryč, přestavěno na náměstíčko s fontánkou. Okolo bude pár stánků, samozřejmě figy. Váš názor?  :-\

Aki

Citace od: maeror kdy 03.06.2009, 14:28:09
Možná za zdí coby součást jiné stavby, většinou sakrální, třeba kláštera nebo fary...
To by byly tak maximálně zelinářské zahrady a i ty by měly zeď spíše masivní. Klášterní rajská zahrada (jediná asi okrasná) by nebyla za zdí, ale uprostřed....
Přesto bych si za takovouhle zdí přeci jenom něco dovedl představit - hřbitov.  :-\

Kašna není špatná, ale zase bych upravil terén okolo, případně k té kašně ještě přidal nějaký pěkný strom.

Hardegon

Citace od: Aki kdy 03.06.2009, 20:14:10
Citace od: maeror kdy 03.06.2009, 14:28:09
Možná za zdí coby součást jiné stavby, většinou sakrální, třeba kláštera nebo fary...
To by byly tak maximálně zelinářské zahrady a i ty by měly zeď spíše masivní. Klášterní rajská zahrada (jediná asi okrasná) by nebyla za zdí, ale uprostřed....
Přesto bych si za takovouhle zdí přeci jenom něco dovedl představit - hřbitov.  :-\

Kašna není špatná, ale zase bych upravil terén okolo, případně k té kašně ještě přidal nějaký pěkný strom.

Hřbitov mě napadl taky. Už jsem se těšil jak si s tim pohraju. Ale ve městě by asi nebylo reálný. Spíš za hradbou.  :(

Okolí kašny zkusím zpestřit.  ;)

Colonel32

Jako s tou kašnou je to rozhodně lepší. Je to sice dost prázdné, ale pokud tam přidáš nějaký děj, tak ta jednotvárnost zanikne - pokud bys ale chtěl dělat čistě architektonickou studii bez lidí, byla by potřeba nějak naznačit dlažba.

Hardegon

Citace od: Colonel32 kdy 03.06.2009, 21:43:49
Jako s tou kašnou je to rozhodně lepší. Je to sice dost prázdné, ale pokud tam přidáš nějaký děj, tak ta jednotvárnost zanikne - pokud bys ale chtěl dělat čistě architektonickou studii bez lidí, byla by potřeba nějak naznačit dlažba.

Figové, detaily a celkové oživení samozřejmě bude.  Jen jsem nechtěl stavět figy do polorozestavěného města. Uvidím, jak se zítra vyvede časově. Snad bude večer pár dalších obrázků.  :)

Šejmus

Zahrada by mi nevadila, ale buď udělej dlážděný cesty, nebo s blátem
Fool of a Took!

Aki

Citace od: Hardegon kdy 03.06.2009, 20:22:48
Hřbitov mě napadl taky. Už jsem se těšil jak si s tim pohraju. Ale ve městě by asi nebylo reálný. Spíš za hradbou. 
Známé je obojí. Pokud se nepletu tak např. Paříž měla určitě hřbitovy uvniř hradeb, to samé jsem zaznamenal např. v Žatci (ale tam už byl hřbitov s kostelíkem - respektive kostelík s hřbitůvkem)....

Hardegon

Malý nástin finálního vzhledu. Upravil jsem trochu i povrchy budov.  :)

Siegnord

  Super! Až teď jsem si všiml těch dřevěných laveček pod okny jednoho z domů. Skvěle to tu stavbu oživuje.  :)

  Ještě bych se chtěl zeptat, co to má ten voják za králem na hlavě? Nepřipadá mi to jako klasická vikingská přilba.

maeror

No vida - jak málo stačí, a co to udělá!

Hardegon

Citace od: Siegnord kdy 04.06.2009, 11:01:56
  Super! Až teď jsem si všiml těch dřevěných laveček pod okny jednoho z domů. Skvěle to tu stavbu oživuje.  :)

  Ještě bych se chtěl zeptat, co to má ten voják za králem na hlavě? Nepřipadá mi to jako klasická vikingská přilba.

Děkuju za chválu. I všem ostatním. To je klasická viking helma. Jen barva Metallic Gold

http://img.bricklink.com/P/65/x1533.gif

Siegnord

Citace od: Hardegon kdy 04.06.2009, 11:32:10
To je klasická viking helma. Jen barva Metallic Gold
http://img.bricklink.com/P/65/x1533.gif

Sorry, blbě jsem se díval. Měl jsem totiž na mysli to šedé pod helmou a to je potisk hlavičky.  ::)

Gibur

Líbí se mi to,ale nechtělo by to k těm trhovcům nějaké stánky? ;)
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Ryxe

Moc pěkné to máš, Hardegone ;). Opravdu se mi tato stavba moc líbí, stánky by nebyly od věci, ale to už jsou jen takové drobnosti. Těším se na finální verzi ;)

Hardegon

Trh trochu vylepším. Toto vypadá na zběsile uspořádaný jarmark.  ;D  Jinak děkuji za kladné ohlasy. Moc si jich vážím.  :-*

Hardegon

#47
Trh hotov.  ;D Přesněji zelinář, slečna se sýry a masem a prodejci medoviny.  ;) A dům se konečně dočkal i střechy (Ramtince hluboce děkuji za zapůjčené dílky  :-*)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=387065


Ramtinka

Za zapůjčené dílky nemusíš děkovat  :). Vidím,že hodně pomohli. A tvoje dílo je teď opravdu hezký. Ten trh se ti vyvedl. A celkově to působí rušně jako by v těch kostkách opravdu byl život.  :)

MwK

Ako pekne hygienicky to mäso skladuje... ;D
Ale nie, máš to veľmi pekné. ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

gearcs

Dobrá práce! Líbí se mi ten vysoký domek a další věci. Co bych příště vylepšil je dláždění nebo víc detailů povrchu, přece jen ve středověku ulice bývaly velmi "špinavé". A to mluvím slušně...  ;)

Hardegon

Citace od: gearcs kdy 11.06.2009, 16:37:49
Dobrá práce! Líbí se mi ten vysoký domek a další věci. Co bych příště vylepšil je dláždění nebo víc detailů povrchu, přece jen ve středověku ulice bývaly velmi "špinavé". A to mluvím slušně...  ;)

Přesně této skutečnosti jsem si vědom. Tak už dlouho sháním dílky. Nedokážu zatím takto velké plochy pokrýt, ale v chystaných stavbách se o úpravy jistě pokusím. :)

Jinak děkuji za chválu.  :-*

Colonel32