*TOP* (Vlastní) První pražská defenestrace

Založil Robbed, 07.12.2008, 17:13:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Zdravím
Měl jsem chvíli čas, takže jsem se rozhodl nafotit dioráma pražské defenestrace (odehrávající se na Novoměstské radnici), které mi tu už nějakou leží. Stavěl jsem ho jako soutěžní model do Octan cupu. Původně jsem neměl v plánu stavět celou věž, pouze část (šlo hlavně o ten samotný akt vyhození z oken), ale kupodivu jsem měl ještě dílky. I tak je ale samotná radnice nekompletní, chybí část budovy nalevo od věže a zadní část je uříznutá celá. Jinak je to můj první model s castle tématikou, takže doufám, že si neurvu ostudu >:D.

BRICKSHELF

edit: zredukovány fotky


Robbed

#1
Fotky defenestrace:

zakm

Velmi vtipné a dobre spracovanie tohto historického úkonu a pritom jednoducho postavené.  ;D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

gearcs

Velmi efektní, hlavně ten pohyb padajících konšelů. Myslím, že bys měl zkusit téma castle častěji. Super

JardaL

Neurval, neurval. A skoro bych řekl, že to osloví širší publikum než tvoje předchozí stavby. Hrozně se mi to líbí. Vtipné, nápadité a skvěle zpracované.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

eNTy

Moc pěkné. Vtipné téma, pečlivě postavené, zajímavé techniky, super nafocené. Vlastně jediná kritika, která by mne napadla je, že těch fotek dáváš IMHO zbytečně moc, méně je někdy více, vybrat pár zajímavých úhlů by možná stačilo a o to více by ta scéna vynikla.

Ryxe

Moc pěkné, líbí se mi to provedení a ty detaily. Samotná defenestrace je super.Myslím, že je to moc povedená stavba ;)

JimB

Stavba je to hodně povedená, ale nejvíce jí sráží nedodělaná okna. Místo černých bricků a tiles by to chtělo více pane latticed nebo plotů s podobným vzorem. Taky se mi zdá vzhledem k použitému množství SNOTu příliš málo narušení hladké stěny. A ochoz u věže by si taky zasloužil minifig měřítko, ale to už je drobnost. Každopádně na první castle moc je to skvělé.
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Robbed

Díky za komentáře ;)

Citace od: JimB kdy 08.12.2008, 18:09:25
Stavba je to hodně povedená, ale nejvíce jí sráží nedodělaná okna. Místo černých bricků a tiles by to chtělo více pane latticed nebo plotů s podobným vzorem. Taky se mi zdá vzhledem k použitému množství SNOTu příliš málo narušení hladké stěny. A ochoz u věže by si taky zasloužil minifig měřítko, ale to už je drobnost. Každopádně na první castle moc je to skvělé.

Okna byla velký problém, nemám rámy ani okenice ze kterých by se daly postavit. Takže spousta SNOTu byla jediná možnost jak je ztvárnit. Ploty jsou použité jen v prvním patře věže (víc jsem jich neměl). S tím ochozem souhlasím, věž je spíše jako doplněk, tudíž jsem měřítko zas tak striktně nedodržoval.

grohl

Jsi asi jedním z nejvšestrannějších stavitelů tady na fóru. Přes Technic a Model Team až po Historické výjevy. Moc pěkný výtvor.

MwK

Citace od: Fox666111 kdy 17.12.2008, 11:22:59
ty vesničani dole mi připadají jako SW jinak dobré
Bude to asi tým že 90% použitých minifigov má niečo z SW... ;)


Inak,až ma prekvapilo že som sa zabudol vyjadriť k tomuto skvostnému dielu... :)
Ale už som si zvykol že všetko čo Robbed postaví nemá konkurenciu a je to bezchybné... :D
Čiže chváliť Robbeda je už skoro spam,pretože musíte stále písať slová nádherné a úžasné...  >:D ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Robbed

Děkuji, vážím si toho :D
A ano, většina figů má nějaký kus oblečení z SW, protože z toho co mám se hodí asi nejvíc (hábity, pláště, kapuce atd...)

Jonas

Je to opravdu pěkné a radnice je dobře vystižena. U věže se mi líbí, jak je každá kostka jinak barevná. To na co někdy nadáváme, se tady velice hodí.

Zrovna teď řeším návrh na jednu historickou kamennou rozhlednu a lituju, že nemám víc různě zažloutlých a jinak zbarvených kostek. Ještě že existuje stará a nová šedá, ale i tak musím ještě někde vydolovat staré zažloutlé kostky.
Jonas - Můj Brickshelf

linhi

Tak jsem teď koukal na http://www.classic-castle.com/ a je tam článek o tvém díle!

Jonas

Robbede! (hrozná přezdívka na skloňování v 5. pádě :-\)

Blahopřeji k takovému uznání na Classic Castle a k dobré propagaci Kostek!
Jonas - Můj Brickshelf

MwK

(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Colonel32

Za skvelou prezentaci ceske historie zahranicnim AFOLum udeluji kredit $5

Robbed

Colonel: Děkuji ;)

Abych pravdu řekl, tak mě docela překvapilo že si toho všiml někdo z ciziny. I když, castle má vlastně ve světě mnohem víc příznivců než jiná témata (viz třeba každoroční Colossal Castle Contest..)