*TOP* (Vlastní) Hrad s kulatou věží

Založil linhi, 15.06.2008, 22:23:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kdo má zvítězit při obléhání hradu Brloh?

pan Hynek Vlk ze Stráže
obránci Brlohu

germik

#120
Já už jsem to taky zkoušel- ne v šedé , ale takové dost barevné ::) :-[. každopádně se mi víc než brick 1x2 hodí taky 1x2 , ale taková ta co bývala třeba u ford legoreda. taková ta co napodobuje palisádu- vypadá to víc jako kamenné zdivo. ;D 

EDIT- myslím samozřejmě v šedé- hnědá by se tam  moc nehodila. na druhou stranu chápu že ten klasickej brick je dostupnější (aspoň teda v šedé) než ten palisádovej.
EDIT 2 pravopis opraven
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 02.02.2009, 14:12:44
Já už jsem to taky zkoušel- ne v šedé , ale takové dost barevné ::) :-[. každopádně se mi víc než brick 1x2 hodí taky 1x2 , ale taková ta co bývala třeba u ford legoreda. taková ta co napodobuje palisádu- vypadá to víc jako kamenné zdivo. ;D 

EDIT- myslím samozřejmě v šedé- hnědá by se tam  moc nehodila. na druhou starnu cápu že ten klasickej brick je dostupnější (aspoń teda v šedé) než ten palisádovej
Říká se tomu "log".
A pozor na ten pravopis, tohle je strašný...

Šejmus

Mně tahle verze přijde na koukání lepší, ale nikdy tam nedostaneš žádnej interiér... linhi by s trochou snahy mohl
Fool of a Took!

germik

Citace od: Šejmus kdy 03.02.2009, 18:55:11
Mně tahle verze přijde na koukání lepší, ale nikdy tam nedostaneš žádnej interiér... linhi by s trochou snahy mohl
Kterou myslíš? ta "moje";D je totiž uplně stejná.
Ale ty asi myslíš tu uhlazenou z těch zkosenejch bricků 2x3. :-\
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

linhi

#124
Zdravím všechny,hrad je přepracován na novou stavbu - zde jsou jejich fotky....

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

otaznik

Ten rovný (plochý) roh u kulaté věže vypadá podivně. Plánuješ to tak i na finální stavbě?

linhi

To řešení mě osobně také není zrovna příjemné a tak se ho budu snažit nějak řešit,žádné jiné připmínky nikdo nemá? Teď nevím zda je to tak odpudivé,že se k tomu nikdo nevyjadřuje,nebo jak...

Robbed

Citace od: linhi kdy 11.04.2009, 21:57:30
Teď nevím zda je to tak odpudivé,že se k tomu nikdo nevyjadřuje,nebo jak...

Ale vůbec, spíš naopak ;).
Co se týče toho problémového místa, tak by možná šlo zakrýt střechou. A nebo úplně odstranit a normálně hradbu prodloužit a zapustit do věže (případně alespoň snížit na úroveň hradby).

gearcs

Ahoj, vypadá to pěkně. Jestli můžu poradit, udělal bych napřed základy a terén pro celý hrad, postupně bych dokončoval a hnal to do výšky, ale je to na tobě. Nevím, jestli jsou slopes 2x3 na zdech ta správná volba, případně dořešit vzhled té přečnívající části, něco tam zespoda přidat. Teď něco mimo - osvědčilo se mi nalepit k sobě věže a palác, ale tak, aby se půdorysy překrývaly, výsledek stojí za to, akorát je složitější propojit střechy. Jinak pokračuj ve stejném duchu i dál... :)

Ryxe

Mě osobně se ten hrad moc líbí, připomíná mi strážní hrady tak z 13. stol.

Frco

#130
mne sa tiez nepacia tie 33 slopes, asi by som dal 45 klasicke 2x2, neviem ako by to vyzeralo.

a este mi moc nesedia tie Slope Brick 75 2 x 2 x 3 co su na bokoch tej velkej veze. Zdaju sa mi tam take zbytocne, prilis malicke k velkosti tej veze  :-\

Inak je to fajn, ta gulata veza je pekna.

nesquick

Máš to fakt pěkný ;) A ten interiér ! no nádhera ;D Proč si to udělal z těhlech dílků ? jsou levnější ?

Lego_Radek

Hrad je skvělý. K té věži a přilehlé zdi. Přikláním se k tomu, co psal Robbed, zeď prostě prodloužit a plynule zapustit do (k) věže/i. Je to si myslím i skutečný prvek některých hradů. Jinak perfektně propracované.

Jarri

To drevo okolo tej veze je paradne! Je to krasne. Tie diely ta museli dost stat  :o
Super to je. Skus to este dako dočačkať. Napr. s panakmi.

linhi

Dílky ze kterých stavím jsou levné,tedy oproti běžným brickům v barvě light gray.Jinak stavba je neustále ve stavu rozpracovanosti,terén a život do hradu přidám až jako poslední krok. Jen už nevím kam mám ten hrad dávat :-) Je rozdělen na několik sektorů,ale i tak už nemám doma ani jedno volné místo.Manželka už zuří,když otevře mou šatní skříň a vykoukne na ni věž a nebo hradba :-) Rád bych sehnal nějakou místnost kde bych hrad nechal postavený v hromadě a mohl kdykoliv pokračovat. Na ten výstupek nad vchodem do kulaté věže plánuji tu stříšku.Tak děkuji za různé připomínky.  ;)

Jarri

 ;D ;D ;D ;D ;D som sa zasmial na tej manzelke... to musi byt macek ten hrad... a preco su tie suciastky lacnejsie ako napr. light grey? z akych brickov to stavias vlastne? a tak priblizne cenu co ta to stalo?  >:D tiez si objednavam suciastky z BrickLinku, ale iba postupne tie, ktore mi chybaju,su dost poskrabane, vyzltnute zo setov a uz to ma vychadza dost.

linhi

Stavím také z light gray,ale ty dílky s technic pinem se dají sehnat velmi levně,na stavbu je to výborné!

Robbed

Obyčejné old-gray brick 1x2 stojí cca $0,2, zato brick 1x2 s pinem stojí cca $0,02. Ušetříš tak desetinásobek a výsledek je prakticky stejný :D.

linhi

Ano,přesně tak,cena se pohybuje někde mezi 0,07 a 0,02 - s poštovným asi korunu za kus - a to new

gearcs

Bude to bomba hrad.  :) Jak to bude celkově velké? Kulatou věž jako obvykle závidím...

Ryxe

Už od rána jsem se těšil, až přijdu domů a podívám se na ten hrad na netu na počítači. Na displeji mobilu to toiž fakt není ono ;). Jinak opět obdivuji. Rozrůstá se to parádně. hodně se těším na ten Donjon, snad brzy bude k vidění ;)
S tou manželkou to mám podobné ;D. Sice je to opravdu tolerantní žena, ale když jí stojí rozdělaný hrad u PC stolku v obýváku přikrytý prostěradlem, tak se jí to zrovna také moc nelíbí ;D

linhi

Takže další fotky o postupu prací......

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Hardegon

Tohle se mi vážně líbí. Krásné detaily, nic přeplácanýho.  :D

Draon

super..a jde tam vidět v televizi program Nova.. :)

linhi

Jinak jsem při pohledu na kompletní hrad došel k rozhodnutí že budu muset prodloužit hradbu mezi kulatou věží a purkrabstvím. Pokud bych to neudělal,nebude na nádvoří k hnutí.

Lego_Radek

Do cela dobrý nápad. Těším se, až to nádvoří ožije - rytíři, kupci , pocestní, povozy...

linhi

#146
Trochu jsem dnes přemýšlel i o druhé hradbě,pokusil jsem se ji upravit,zmizela malá věž a předělal jsem podsebití,nyní je z klád na ležato a je z nich vytvořená i střecha. Co si o tom myslíte? Bylo to lepší předtím a nebo nyní?

Jarri

#147
kedze su tie technic (s tou tyckou) 1 x 2 bricky sede lacnejsie ako normalne mas tu tycku na druhej strane,aby nebola vidiet,nie?

peter

Citace od: linhi kdy 30.04.2009, 14:24:39nyní je z klád na ležato a je z nich vytvořená i střecha. Co si o tom myslíte?

Klády jsou dobré, ale u střechy se mi to nelíbí. Ve skutečnosti nevím, zda-li by to tak i bylo. Já bych se spíše pokusil střechu udělat z něčeho jiného.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hardegon

Citace od: linhi kdy 30.04.2009, 14:24:39
Trochu jsem dnes přemýšlel i o druhé hradbě,pokusil jsem se ji upravit,zmizela malá věž a předělal jsem podsebití,nyní je z klád na ležato a je z nich vytvořená i střecha. Co si o tom myslíte? Bylo to lepší předtím a nebo nyní?

Ta střecha z "klád" mi tam moc nesedí. V praxi by to bylo proti povětrnosti nedostatečný a na obranu zbytečně robustní.

Jinak se mi ta technika naležato moc líbí.