LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

ass

Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:46:37
Ne, myslel jsem obojí ;)

Já myslel, že byla řeč o síle motorů, která by v případě trial trucku měla být dostatečná i pro 90° svah.

jakpet

Citace od: Mareken kdy 04.04.2010, 23:53:23
Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:50:13
Citace od: Mareken kdy 04.04.2010, 23:47:14
Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:43:37


A převrácení u rally aut nehrozí?
No, u rally aut nepotřebuješ  velkou světlou výšku,a proto jsou auta nižší a mají těžiště níže a z toho vyplývá ,že rally auto snese o něco větší úhel než trial truck.


Ale při rozjezdu rally auta s větším náklonem se zase bude setrvačností překlápět dozadu. :P

Můžes couvat  :P

LOL ;D

Mareken

Shmade, už se ví,kde závod bude? Protože je už za chvilku.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Měch

Moje auto uvidíte na závodech...mám hotový návod podvozku dám ho pak na brickshelf. Zvolil jsem netradiční převod a fakt se to v lese neztratí. Ovšem vše za cenu namáhaných CV jointů (na fotce).
K diskusi: já jsem se snažil postavit auto s co nejvyšší rychlostí i sílou zároveň. Pak jsem zvedl podvozek tak, že nejnižší jeho částí je ozubené kolo na nápravách. Použil jsem z těch zajímavějších částí: 4 buggy motory, 2 osky 9 na nápravách, 4 CV jointy, a pak už jenom běžné věci.
Citace od: Mareken kdy 04.04.2010, 23:23:17
A navíc se na to auto podívej, 4 buggy na kolečkách, necelý kilo,pokud má dobrej zdroj,tak se nedivím,že mu to tak sviští.
přesně tak sviští to pěkně
Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:50:13
Ale při rozjezdu rally auta se zase bude setrvačností překlápět dozadu. :P
posadil jsem auto na doraz zadních tlumičů

Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:32:53
Ale tvrzení, že auto začne zpomalovat při 45° je prostě kec...
NENÍ  ;D

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mareken

Citace od: malý Měch kdy 05.04.2010, 17:01:17
. Ovšem vše za cenu namáhaných CV jointů (na fotce)
Fuj,tys to žvejkal? Pokud nemáš náhradní,tak bych řek,že to celou Rally nevydrží. Ale stejně mám obavy,jestli závod vůbec bude.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

jakpet

Citace od: malý Měch kdy 05.04.2010, 17:01:17
Moje auto uvidíte na závodech...mám hotový návod podvozku dám ho pak na brickshelf. Zvolil jsem netradiční převod a fakt se to v lese neztratí. Ovšem vše za cenu namáhaných CV jointů (na fotce).
K diskusi: já jsem se snažil postavit auto s co nejvyšší rychlostí i sílou zároveň. Pak jsem zvedl podvozek tak, že nejnižší jeho částí je ozubené kolo na nápravách. Použil jsem z těch zajímavějších částí: 4 buggy motory, 2 osky 9 na nápravách, 4 CV jointy, a pak už jenom běžné věci.
Citace od: Mareken kdy 04.04.2010, 23:23:17
A navíc se na to auto podívej, 4 buggy na kolečkách, necelý kilo,pokud má dobrej zdroj,tak se nedivím,že mu to tak sviští.
přesně tak sviští to pěkně
Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:50:13
Ale při rozjezdu rally auta se zase bude setrvačností překlápět dozadu. :P
posadil jsem auto na doraz zadních tlumičů

Citace od: jakpet kdy 04.04.2010, 23:32:53
Ale tvrzení, že auto začne zpomalovat při 45° je prostě kec...
NENÍ  ;D




Dokud neuvidim, neuvěřim. Pokud by bylo auto tak úžasný, tak proč by někdo stavěl pomalý trial auta?
Se vší úctou k Tobě, nemyslim si, že bys dokázal postavit auto se stejnýma vlastnostma, jako maj trial auta, ale mnohonásobně rychlejší...

Mareken

#576
Citace


Dokud neuvidim, neuvěřim. Pokud by bylo auto tak úžasný, tak proč by někdo stavěl pomalý trial auta?
Se vší úctou k Tobě, nemyslim si, že bys dokázal postavit auto se stejnýma vlastnostma, jako maj trial auta, ale mnohonásobně rychlejší...
Neboj, v sobotu si s sebou přibalím úhloměr a kameru :D


Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Měch

#577
Citace od: jakpet kdy 05.04.2010, 17:10:34
Dokud neuvidim, neuvěřim. Pokud by bylo auto tak úžasný, tak proč by někdo stavěl pomalý trial auta?
Se vší úctou k Tobě, nemyslim si, že bys dokázal postavit auto se stejnýma vlastnostma, jako maj trial auta, ale mnohonásobně rychlejší...
trialové auta maj tu výhodu, že jsou silnější než to moje (to se zastaví, když do něčeho vrazí) a daj se řídit....narozdíl od toho mojeho
V trialu jde o přesnost a trefit se do branky, tady je úspěch, když se trefím do dveří. Trialové auta se dokážou otočit na vlastním obrysu, tohle chce pomalu hřiště.
Prostě to moje je docela nespolehlivé. Třeba, když najede šikmo na dveře jedním kolem, tak se rozpojí řídící link nebo jak to nazvat. Nebo při prudším zatočení se ozve zvuk jak když přeskakují kolečka, přitom ty přeskakovat nemůžou to jsem zkoušel...mám podezření že je to právě CV joint, nebo něco s kolem.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

jakpet

Citace od: Mareken kdy 05.04.2010, 17:11:44
Citace


Dokud neuvidim, neuvěřim. Pokud by bylo auto tak úžasný, tak proč by někdo stavěl pomalý trial auta?
Se vší úctou k Tobě, nemyslim si, že bys dokázal postavit auto se stejnýma vlastnostma, jako maj trial auta, ale mnohonásobně rychlejší...
Neboj, v sobotu si s sebou přibalím úhloměr a kameru :D



;D 8) >:D :P

Mareken

#579
Citace od: malý Měch kdy 05.04.2010, 17:17:40


Prostě to moje je docela nespolehlivé. Třeba, když najede šikmo na dveře jedním kolem, tak se rozpojí řídící link nebo jak to nazvat. Nebo při prudším zatočení se ozve zvuk jak když přeskakují kolečka, přitom ty přeskakovat nemůžou to jsem zkoušel...mám podezření že je to právě CV joint, nebo něco s kolem.
Je to CV joint,proto je máš tak ožvejkané. Tyhle nový cvčka nesnesou velkej rejd
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Měch

Citace od: Mareken kdy 05.04.2010, 17:37:26
Je to CV joint,proto je máš tak ožvejkané. Tyhle nový cvčka nesnesou velkej rejd
ony jsou i nějaké staré? já myslel že mezi tím z 8466 a 8297 není rozdíl...já mám v autě 4 z 8297 a 4 z 8466 mám v záloze
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

hadato

Makaren
Citace od: malý Měch kdy 05.04.2010, 18:08:29
Citace od: Mareken kdy 05.04.2010, 17:37:26
Je to CV joint,proto je máš tak ožvejkané. Tyhle nový cvčka nesnesou velkej rejd
ony jsou i nějaké staré? já myslel že mezi tím z 8466 a 8297 není rozdíl...já mám v autě 4 z 8297 a 4 z 8466 mám v záloze
Makaren asi myslel řešení, jak bylo použito v 8880.

Shmade

Citace od: Mareken kdy 05.04.2010, 17:07:32
Ale stejně mám obavy,jestli závod vůbec bude.


Bez obav... Závod bude.

Mareken

Citace od: Shmade kdy 05.04.2010, 20:06:45

Bez obav... Závod bude.
A máš už nějaký tip na místo? Můžem jít na nějaký,kde byly minulý Rally.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Shmade

Nějaké tipy mám, přičemž 1 a 2 jsou v podstatě jeden tip, místa jsou od sebe kousek, takže by byly třeba 1,2 RZ na bikrosové dráze a zbytek na tom druhém místě, u mě zatím asi favorit, původní plán, že to udělám v Roztokách v areálu zámečku jsem opustil, tam se doufám s auty předvedeme už nesoutěžně 17.


tip1

tip2

tip3

tip4

Shmade

#585
Tak jsem byl dnes na obhlídce místa (tip1 a 2) a myslím, že to tam bude dobrý. Akorát bikroska se teda celkem zaplnila než jsem odcházel a ještě tam týpci zkoušeli funkčnost startovací rampy, tak snad tam nebudou v sobotu nějaký závody. Ale i kdyby, tak míst kde postavit pěknou RZ je tam celkem dost, takže bikrosku můžem vynechat... uvidíme v sobotu.

Každopádně místo je už tedy dáno, sraz bude tady ve 13 hodin.
Mhd se na místo dostanete z autobusové/tramvajové zastávky Bílá Hora a pak cca 5 min pěšky, když nebudete vědět, zeptejte se na bikrosku a každý myslím bude vědět. Autem se dá zaparkovat hned u místa srazu.

Budu se těšit, snad vyjde počasí, předpověd zatim hlásí polojasno a přeháňky, tak uvidíme... Jede se klasicky za každého počasí, tak se případně vybavte i na déšť.

Přikládám pár fotek.


Shmade

#586
A ještě jen takový nápad, zda by byl zájem o to, abych připravil nějakou jednu/dvě RZ v Roztokách toho 17. To už by se nepočítalo do celkového bodování šampionátu, bylo by to jen pro radost a pro ukázku...
Zahlasujte prosím v anketě. Díky.


edit: Prostě setkání a hrátky, ale normálně podle pravidel a na čas a s výsledky a možná i s nějakými cenami, bez startovného samozřejmně. Prostě jen mimo celkové hodnocení. Kdo se nebude bát může pak nechat vyřádit děti...

Měch

Po shlédnutí fotek místa jsem se definitivně rozhodl postavit jiné auto. Vždyť je to tam samá rovina nebo zkopeček. Navíc už 2 lidi mají buggy motory vzadu a napřímo do kol, tak jsem si řekl, že nebudu trhat partu a rozhodne se asi v tom kdo umí jak řídit. Můj výsledek váží pouhých 714g což je přesně jak jsem chtěl. Disponuje minimálním odpružením (kloubové - jak měl Xtepen na Indoor) a testy zkusím zítra.
Jenom mě trochu mrzí, že vám neukážu co všechno zvládne ten CV-joint-killer co jsem měl předtím. No nic, dám aspoň na brickshelf jeho návod na podvozek ale je to na vlastní nebezpečí.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

jakpet

Citace od: malý Měch kdy 07.04.2010, 20:13:59
Po shlédnutí fotek místa jsem se definitivně rozhodl postavit jiné auto. Vždyť je to tam samá rovina nebo zkopeček. Navíc už 2 lidi mají buggy motory vzadu a napřímo do kol, tak jsem si řekl, že nebudu trhat partu a rozhodne se asi v tom kdo umí jak řídit. Můj výsledek váží pouhých 714g což je přesně jak jsem chtěl. Disponuje minimálním odpružením (kloubové - jak měl Xtepen na Indoor) a testy zkusím zítra.
Jenom mě trochu mrzí, že vám neukážu co všechno zvládne ten CV-joint-killer co jsem měl předtím. No nic, dám aspoň na brickshelf jeho návod na podvozek ale je to na vlastní nebezpečí.

To si můžem myslet, žes kecal s tim úhlem co vyjede a s rychlostí... Ale doufám, že tvoje nový auto bude jezdit taky dobře..

Měch

Citace od: jakpet kdy 07.04.2010, 20:31:56
To si můžem myslet, žes kecal s tim úhlem co vyjede a s rychlostí...

právě proto bude na brickshelfu návod
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

jakpet

To jsem pochopil, ale skoro nikdo nemá 4 buggy, lol

Mareken

Citace od: malý Měch kdy 07.04.2010, 20:13:59
Po shlédnutí fotek místa jsem se definitivně rozhodl postavit jiné auto. Vždyť je to tam samá rovina nebo zkopeček. Navíc už 2 lidi mají buggy motory vzadu a napřímo do kol, tak jsem si řekl, že nebudu trhat partu a rozhodne se asi v tom kdo umí jak řídit.
Podle mě je to blbost,co jsi udělal. Právě tím bys byl originální,mohl bys vyjet víc. A co když Shmade udělá RZ,kde se zadohrab zahrabe,ale 4x4 by to vyjela s klidem.

A taky chci vidět ten tvůj "zázračný" podvozek .  8) pošli link na tu bs galerii.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

peter

Citace od: Mareken kdy 08.04.2010, 12:21:24pošli link na tu bs galerii.

Stačí se jen trochu podívat ;) Měchova galerie a v ní to "super" auto.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

#593
Citace od: Mareken kdy 08.04.2010, 12:21:24
co když Shmade udělá RZ,kde se zadohrab zahrabe,ale 4x4 by to vyjela s klidem.

Ještě odpoledne udělám poslední testy a když to teď nepůjde uřídit, dám nabíjet baterky a postavím co jsem měl.
Ale jak psal Mareken, že to bylo zbytečně přesílené tak je to pravda. Navíc mi to zničilo jak CV jointy tak pružiny a pokrábalo některé beamy. Radši budu mít zachované lego než abych byl za každou cenu originální.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Bery

Citace od: malý Měch kdy 08.04.2010, 15:05:15
Citace od: Mareken kdy 08.04.2010, 12:21:24
co když Shmade udělá RZ,kde se zadohrab zahrabe,ale 4x4 by to vyjela s klidem.

Ještě odpoledne udělám poslední testy a když to teď nepůjde uřídit, dám nabíjet baterky a postavím co jsem měl.
Ale jak psal Mareken, že to bylo zbytečně přesílené tak je to pravda. Navíc mi to zničilo jak CV jointy tak pružiny a pokrábalo některé beamy. Radši budu mít zachované lego než abych byl za každou cenu originální.

Tak v tomto souhlasím s Malým měchem. Radši budu mít auto jako ostatní, než abych všem ujel za cenu zničených dílů .
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Shmade

Zejtra jdu tisknout samolepky, tak jestli nějakým "starým" účastníkům nějaké chybějí, tak dejte prosím co nejdříve vědět co vám chybí a já to dotisknu.  Co Tome, mám ti to vytisknout všechno? :)

A nezapomeňte na ten prostor 4x4 na reklamu, pokud možno i s tiles, já už skoro všechny rozdal, nějaký zbytek co mám vezmu, případně je možno samolepku nalepit i jinam, ale počítejte s tím, že se blbě odlepujou a nějaké ty 8x16, nebo co to je za tiles, je možná škoda tím "ničit".  Pro totální upřesnění, kdyby se někdo držel pravidel doslova, tak prostor 4x4 nahrazuje prostor 4x8.

Mareken


CitaceJeště odpoledne udělám poslední testy a když to teď nepůjde uřídit, dám nabíjet baterky a postavím co jsem měl.
Ale jak psal Mareken, že to bylo zbytečně přesílené tak je to pravda. Navíc mi to zničilo jak CV jointy tak pružiny a pokrábalo některé beamy. Radši budu mít zachované lego než abych byl za každou cenu originální.


CV joint je už dneska levná záležitost, zničení pružin a beamů je tvoje blbost. Pokud chceš vyhrát,musíš něco obětovat  >:D :P, btw to přesílení si mohl použít na rychlost, podle mě bys vyhrál. Předtím jsi mě asi špatně pochopil, nemyslel jsem originalitu, ale výkon.


CitaceTak v tomto souhlasím s Malým měchem. Radši budu mít auto jako ostatní, než abych všem ujel za cenu zničených dílů .

Díly se prakticky ničej pořád. A jinak všechny ty díly co jmenoval Měch jsou už momentálně levný,tak nevidim problém.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Bery

Dobře ale podvozek Malého měcha, to byla továrna na ničení dílků.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

peki

Citace od: Shmade kdy 06.04.2010, 18:12:41
A ještě jen takový nápad, zda by byl zájem o to, abych připravil nějakou jednu/dvě RZ v Roztokách toho 17.04

No já za pořadatele a širokou veřejnost zájem určitě mám  >:D Typuji že takovou sledovanost a diváckou kulisu jinde hnedtak mít nebudete  :o

Potřeboval bych orientační představu co,kdy,jak.

TomB

Tak bohužel, já na závod nepřijedu.
Naráz se mi semlelo několik ošklivých okolností, a nemůžu.
Takže si to užijte, a hlavně natočte video!!! :'( :'(
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!