Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Systematik

Ještě jinak - rámy RIBBA z IKEA


MÍLA

Hezký rámy a ani né moc drahý, nevíš jak jsou tam uchycený ty Slope ?

FilipS

Fajn nápad.
Citace od: EM4CZ kdy 12.04.2013, 14:18:56
Nevíš jak jsou tam uchycený ty Slope ?
Viděl bych to na lepidlo.

Micho

V tých rámoch to vyzerá veľmi dobré, super na výstavy.   ;)

MÍLA

Nejen na výstavy, když se pověsí blíž k sobě tak se to hodí i do menšího bytu. (třeba ke mně)  ;)

Systematik

Citace od: FilipS kdy 12.04.2013, 14:20:40
Fajn nápad.
Citace od: EM4CZ kdy 12.04.2013, 14:18:56
Nevíš jak jsou tam uchycený ty Slope ?
Viděl bych to na lepidlo.
Ale vzhledem k rozměrům () by se tam vešla 2 x 3 Inverted Slope Brick uchycená pomocí 2 x 2 Plate - udělat do zadní strany nějaký takovýto výřez a do něj zasunout tohle

MÍLA

Ty slope mají viditelný sklon 45 ne 33, pokud by se nepoužilo lepidlo tak bych to viděl spíš na 4 x 2 Double + 2 plate 1 x 2 a na držení zezadu 1 brick 1 x 2 x 2 zezhora a 1 plate 1 x 2 zezdola.


FilipS

Koukněte se třeba na plavkyni (7. obrázek od spoda) slope pod ní je lípnutá na křivo.

MÍLA

Nezeptáme se majitele ?

některý tam asi přilepený budou, koukni na bruslaře nebo Hulka s glumem, stojí na studech.

Systematik

Tak tady to je přilepený, link ale jde to i jinak, ale to zas leze do dílků... a do třetice ještě jinak:

MÍLA

Tady to černý by bylo dobrý, rámečky stojí 2000 a takhle si je do toho nastrkat je nejlepší, to tam bude držet vlastní vahou.

Systematik

Citace od: EM4CZ kdy 12.04.2013, 22:19:48
Tady to černý by bylo dobrý, rámečky stojí 2000 a takhle si je do toho nastrkat je nejlepší, to tam bude držet vlastní vahou.
Hlavně nic nelepíš a můžeš to kdykoliv zrušit... změnit... škoda, že se 88646 Tile, Modified 3 x 4 with 4 Studs in Center dělá jen v černé

MÍLA

Bílý rámeček s černými řádky by nevypadal zase tak hrozně, pokuď by si to chtěl ale celé v bílé tak můžeš zkusit tam vrazit tohle

Systematik

#433
Citace od: EM4CZ kdy 13.04.2013, 08:49:21
Bílý rámeček s černými řádky by nevypadal zase tak hrozně, pokuď by si to chtěl ale celé v bílé tak můžeš zkusit tam vrazit tohle
No tenhle dílek je vůbec úplně nejlepší, taky vzhledem k tomu, že má jedenadvacet barevných variant :D

blindmelon

#434
Nevím kolik stojí Ribba rámeček, ale vzhledem k Ikea cenám to asi nebude tolik, aby nebylo nejlepší prostě natvrdo přilepit brick/slope, ap.

EDIT. Stojí 179,- nicméně stejně je potřeba sehnat dovnitř nějakou destičku, ke který se to přilepí, takže rám neutrpí újmu tak i tak.
Hezký den, Blindmelon

STARHAWK

Nema niekto skusenosti s takouto vystavnou vytrinou ?

http://www.safe-album.eu/sammel-vitrinen/praesentations-vitrinen/praesentations-vitrine-modul-c.php

Pripadne nepozna niekto nieco podobne dostupne priamo od nasich predajcov ? Safe u nas napr jedna firma predava ale tie vytrini\y nemaju na ukazku - len na objednavku.

Martins

Ahoj,
kupuji je tady: http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/zbozi/781-sberatelske-potreby/1123-safe/1128-ruzne-obory/1132-vitriny.html

Mám několik těch menších a používám je na minifigy. Podle mě jsou super, ale mají docela vysokou cenu... Trochu problém je otevírání, tedy vysouvání do stran, nelze je tedy dát do rohu nebo vedle sebe apod. Zpracování je velmi dobré.


STARHAWK

Citace od: xtitus kdy 24.05.2013, 20:59:04
Ahoj,
kupuji je tady: http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/zbozi/781-sberatelske-potreby/1123-safe/1128-ruzne-obory/1132-vitriny.html

Mám několik těch menších a používám je na minifigy. Podle mě jsou super, ale mají docela vysokou cenu... Trochu problém je otevírání, tedy vysouvání do stran, nelze je tedy dát do rohu nebo vedle sebe apod. Zpracování je velmi dobré.



Ako dobre tesnia pred prachom ? Ako su uchytene do steny? Vraj sa maju dat otvarat aj nejak z predu (co som si nevedel predstavit). Mozes postnut nejake foto ?
Hej cena je dost velka ale zatial som nic tomu podobne lacnejsie nevidel. Mne by to riesilo 2 velke police na ktorich sa toho aj tak tolko nezmesti ako by sa voslo do tychto vytrin. A chcel by som to pouzit presne na minifigy + male modely, SW 12 cm figurky a rozny drobny SW merchandising.

Inak super ze to niekto realne aj ma a moze sa podelit o skusenosti.

Martins

Řekl bych, že s prachem problém nemám, ale děti mi do toho pořád lezou a nezavírají to... Udělané je to kvalitně, nahoře drážka, dole drážka, takže tesnění je dobré. Otevírat se to dá jen do stran, dopředu by to asi šlo jen násilím... tedy trochu to ohnout a vysadit. Vzadu nahoře jsou 2 otvory na šrouby. Na figy je to super!

Foto nemám, ale něco přes víkend zkusím udělat. Jo a chodí to perfektně zabalené!

Systematik


Martins

Citace od: xtitus kdy 24.05.2013, 21:17:42
Foto nemám, ale něco přes víkend zkusím udělat. Jo a chodí to perfektně zabalené!

Tohle se fakt vyfotit nedá, sorry, musel bych si s tím hrát celý den... Něco posílám, slíbil jsem, ale nerad bych někoho odradil, v reálu ty vitriny vypadají fakt dobře!

Micho

Citace od: xtitus kdy 27.05.2013, 09:50:27
Citace od: xtitus kdy 24.05.2013, 21:17:42
Foto nemám, ale něco přes víkend zkusím udělat. Jo a chodí to perfektně zabalené!

Tohle se fakt vyfotit nedá, sorry, musel bych si s tím hrát celý den... Něco posílám, slíbil jsem, ale nerad bych někoho odradil, v reálu ty vitriny vypadají fakt dobře!

To sa mi veľmi pozdáva, tie police sú vizuálne aspoň na fotke veľmi príjemné. Prepúšťajú dostatočne veľa svetla, a tak sú minifigy vo vnútri veľmi dobre osvetlené a vyzerajú v polici veľmi dobre. Je super, že sa tam dajú pekne uložiť 2 rady za sebou (krajne aj 3). Aj na výšku jednej základnej police je to fajn - vojde tam aj jazdec. Je to pre mňa najlepší tip pre prezentáciu minifigov, ktorí tu zaznel.  :D

Napriek relatívne vysokej cene na prezentáciu exkluzívnych kúskov na výstavy alebo doma je to veľmi dobré riešenie aj vzhľadom na celkovú kapacitu minifigov (cez 100), korí tam vojdú. Takže pri cene police 2.300 Kč to vychádza cca 23 Kč a menej na jedného minifiga (pod 1 €), čo je podľa mňa aj ekonomicky prijateľné.

TUKE

Citace od: xtitus kdy 27.05.2013, 09:50:27
Tohle se fakt vyfotit nedá, sorry, musel bych si s tím hrát celý den... Něco posílám, slíbil jsem, ale nerad bych někoho odradil, v reálu ty vitriny vypadají fakt dobře!

sú úplne úžasné! Aj ja chcem také. To je home made?

otaznik

Citace od: TUKE kdy 27.05.2013, 22:15:43
sú úplne úžasné! Aj ja chcem také. To je home made?

O několik příspěvků výše...

Citace od: xtitus kdy 24.05.2013, 20:59:04
Ahoj,
kupuji je tady: http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/zbozi/781-sberatelske-potreby/1123-safe/1128-ruzne-obory/1132-vitriny.html

Mám několik těch menších a používám je na minifigy. Podle mě jsou super, ale mají docela vysokou cenu... Trochu problém je otevírání, tedy vysouvání do stran, nelze je tedy dát do rohu nebo vedle sebe apod. Zpracování je velmi dobré.

TUKE


cemo

Já některé minifigy skladuji ( vystavuji ) takto:

http://czech2010.rajce.idnes.cz/police/#

Nevýhodou je prach, který se po čase vytvoří. Ale zase je to důvod vše vytáhnout, oprášit a přeskládat jinak  :D

nerow

Vzhledem k tomu, že se mi nikdy nechtělo investovat do prostředků na skladování...tak skladuji veškeré kostky v krabičkách od čajů. Co krabička, to dílek v určité barvě. Co šuplík, to to druh kostek (šuplík na plate, šuplík na bricky apod.). Skladování velice skladné a přehledné.

Myslel jsem jak ušetřím nad plastovými boxy, šuplíky apod...jenže díky větší konzumaci porcovaných čajů jsem se začal zajímat o čajování, přešel na kvalitní sypané a lisované čaje, začal sbírat konvičky z yixinské kameniny apod. a nový koníček je na světe  :o ;D Finančně náročný asi jako LEGO... 8)

Fox_25

Safra jaké čaje kupuješ když to stojí jako to lego? Mě "čajování" přišlo mnohem méně finančně náročnější. Já mám zase plno plechovek od čajů, ale ty jsou pořád plné čaje.

Mě se taky nechtělo investovat do skladovacích nádob, ale odhalil jsem že v nich už mám kolem 2000. Ale tak co, v kostkách nemám bordel a dobře se staví.

Darth

#448
Vzhledem k tomu, že jsem se přeorientoval na sbírání minifigů (setů mám jen co by na prstech dvou rukou napočítal), otázka zněla, jak je vystavit, aby byli pěkně vidět, ale zároveň aby zabírali co nejméně místa. Většinu jsem měl doteď v krabicích od zmrzliny (Big Milk), každého ve vlastním sáčku. Pár nejnovějších jsem měl vystavených v průhledných plastových boxech (viz. recenze). Tam jsem však byl omezen - na sebe a vedle sebe se dalo naskládat jen 10 boxů (po 10 slotech), prostor za nimi zůstal nevyužit a před ně jsem mohl dát jen omezený počet figů, aby nezakrývali výhled. Zaujalo mě, jak někteří z vás (jmenovitě Johny650 skladuje figy) - na stupňovitých základnách.

Vzhledem k tomu, že jsem sbíral spíš celé sety a tyto nijak neporcoval, neměl jsem moc dílků - proto jsem musel základy konstrukce omezit na minimum. Samotnou konstrukci se mi podařilo vyrobit 2x černou, 1x šedivou a 2x malou bílou, plus podklad pro armádku. Do výšky jsem to moc hnát nemohl, jednak jsem měl omezenou výšku skříňky, jednak zásobu bricků odpovídající barvy. Takto je výška každého dalšího "schodu" jen o 1 brick a 1 plate vyšší než u předchozího. Pořešil jsem to posunem každé další řady o dva study (mezi figy řady předchozí, ale o patro výš).

Jak to dopadlo, posuďte sami. Podotýkám, že je foceno bez skla, před figy přijde ještě sklo, které zabrání nejhoršímu prášení.

otaznik

Ty SW figy (druhá fotka) jsou luxusní!