Star Wars 2024

Založil Kubos.cz, 31.07.2023, 18:42:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 11 Hosté prohlíží toto téma.

Kubos.cz

Máme tu první seznam stavebnic pro rok 2024

  • 30680 Polybag (AAT nebo TIE Interceptor)    TBC    January 1, 2024
  • 40667 TBC Phantom Menace group BrickHeadz $54.99 May 2024
  • 40675 Commander Cody BrickHeadz $9.99 May 2024
  • 40686 Battle Droid Carrier GWP - 'May the 4th', May 1, 2024
  • 75372 Clone vs Droid Battle Pack    €29.99    January 1, 2024
  • 75373 Mandalorian vs. Super Commando Battle Pack $19.99/109 pieces Červen 2024
  • 75374 Skeleton Crew Ship    €139.99    January 1, 2024
  • 75375 Midi-Scale Millenium Falcon (18+)    €79.99    March 1, 2024
  • 75376 Midi-Scale Tantive IV (18+)    €69.99    March 1, 2024
  • 75377 Midi-Scale Invisible Hand (18+) $52.99/557 pieces March 1, 2024
  • 75378 Grogu's Escape    €29.99    May 1, 2024
  • 75379 Buildable R2-D2 (+ Darth Malak)    €99.99    March 1, 2024
  • 75380 Boonta Eve Podrace Diorama    €69.99    May 1, 2024
  • 75381 Buildable Droideka (18+) €59.99/583 pieces    May 1, 2024
  • 75382 UCS TIE INTERCEPTOR €239.99    May 1, 2024
  • 75383 Sith Infiltrator  (+ Saw Gerrera) $69.99/640 pieces May 1, 2024
  • 75384 Crimson Firehawk    €49.99    January 1, 2024
  • 75385 Battle on Peridea  $49.99/382 pieces Srpen, 2024
  • 75386 Mandalorian Imperial Bunker $39.99/289 pieces Červen 2024
  • 75387 Tantive IV Boarding Diorama (+ ARC trooper Fives)    €54.99    March 1, 2024
  • 75388 Jedi Bob's Starfighter $39.99/310 pieces Srpen, 2024
  • 75389 Dark Millennium Falcon $169.99 Srpen, 2024
  • 75391 Captain Rex's Y-Wing Microfighter $12.99/99 pieces Červen 2024
  • 75392 TBC ( + young Leia)
  • 75393 X-Wing vs. TIE Fighter
  • 75394 Death Star Playset (+ Cal Kestis)
  • 75395 Advent Calendar 2024 (Like + Leia)
  • 75396 Escape from the Sarlacc Pit $89.99/558 pieces Srpen, 2024
  • 75398 Buildable C-3PO $149.99/1,132 pieces Srpen, 2024
  • 75397 UCS TBC $500+ Listopad, 2024

Zelená - již v prodeji
Černá - nevydané

Téma - 25let Phantom Menace Lego Star Wars

Doplněna tabulka

Póža

Ten battle pack by měl prý obsahovat čistě white-plaine clone troopers, a to phase II, tak jsem zvědavý, jestli se to vyplní. Čisté bílí by se docela hodili. A prý až deset figurek, ale tipoval bych to na 4 clone troopers a zbytek droidi (možná klasičtí a super battle droidi).

Anatyt

Ja som zvedavý na 75375 Millennium Falcon a 75376 Tantive IV. Podľa ceny to nevyzerá ani na minifig mierku. Skôr nejaké midsize. A 75379 R2-D2 bude asi nejaká socha ala Chewbacca?

Devilek

Podle ceny bych řekl, že půjde o podobné sety jako letošní Super Star Destoryer, ale zase to bude mít úplně rozházené měřítko.

Kubos.cz

Ano, vypadá to na návrat midiscale, ale souhlasím, že vedle sebe to možná bude vypadat podivně

Já jsem nadšený z boonta eve diorama, ačkoliv bude nejspíše microscale jako trench run  :-\

R2 moc nechápu, ale další set je droideka takže možná začátek nové serie podobné helmám, ale s droidy?

Anatyt

Vraj buducoročný UCS má byť TIE Interceptor. Ten vyšiel ako UCS iba jedinýkrát v roku 2000 a bolo to zároveň úplne prvé UCS.

Kubos.cz

#6
Citace od: Anatyt kdy 08.08.2023, 11:55:53Vraj buducoročný UCS má byť TIE Interceptor. Ten vyšiel ako UCS iba jedinýkrát v roku 2000 a bolo to zároveň úplne prvé UCS.

Příští rok je 25 let episode 1 a lego star wars

UCS Tie interceptor - remake prvního UCS vůbec
Droideka - asi remake 8002
Nové diorama - závody kluzáků

A letos teda ještě ucs venator? Stím, že příští rok bude polybag AAT, takže AAT UCS?  ;D

Anatyt


Kubos.cz

Ahoj,
doplnil jsem tabulku v prvním příspěvku o zbytek stavebnic do konce roku. Zbývá nepotvrzené velké UCS pro listopad.
Najde se tam hodně překvapení jako Dark Falcon, snad dr. Aphra, Jedi Bob (žlutý minifig) atp.

Anatyt


Tomik

Citace od: Anatyt kdy 27.01.2024, 20:03:44Dva nové sety oslavujúce 25. výročie LEGO Star Wars boli odhalené!

https://brickset.com/sets/75379-1/R2-D2

https://brickset.com/sets/75387-1/Boarding-the-Tantive-IV
Může mi někdo vysvětlit, co mají s danými modely společného ty postaviičky na černých stojáncích? U toho R2-D2 mi ještě přijde, že mají oba stejnou hlavu. Že by se jednalo o podobu R2-D2 z nějakého "spin-ofu", kdy je R2-D2 zničen a podaří se z něj zachránit jen hlavu, kterou následně přidělají na tělo jiného robota? :o >:D ;D U diorámatu si už ale vůbec nedokážu představit žádný scénář, který by tento typ klonového vojáka spojoval se stormtroopery z úvodní scény IV. epizody.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

havlik.jakub666

Citace od: Tomik kdy 29.01.2024, 11:48:14
Citace od: Anatyt kdy 27.01.2024, 20:03:44Dva nové sety oslavujúce 25. výročie LEGO Star Wars boli odhalené!

https://brickset.com/sets/75379-1/R2-D2

https://brickset.com/sets/75387-1/Boarding-the-Tantive-IV
Může mi někdo vysvětlit, co mají s danými modely společného ty postaviičky na černých stojáncích? U toho R2-D2 mi ještě přijde, že mají oba stejnou hlavu. Že by se jednalo o podobu R2-D2 z nějakého "spin-ofu", kdy je R2-D2 zničen a podaří se z něj zachránit jen hlavu, kterou následně přidělají na tělo jiného robota? :o >:D ;D U diorámatu si už ale vůbec nedokážu představit žádný scénář, který by tento typ klonového vojáka spojoval se stormtroopery z úvodní scény IV. epizody.


Jsou to speciální figurky k 25. výročí LEGO Star Wars.
LEGO forever

STARHAWK

Citace od: Tomik kdy 29.01.2024, 11:48:14Může mi někdo vysvětlit, co mají s danými modely společného ty postaviičky na černých stojáncích? U toho R2-D2 mi ještě přijde, že mají oba stejnou hlavu. Že by se jednalo o podobu R2-D2 z nějakého "spin-ofu", kdy je R2-D2 zničen a podaří se z něj zachránit jen hlavu, kterou následně přidělají na tělo jiného robota? :o >:D ;D U diorámatu si už ale vůbec nedokážu představit žádný scénář, který by tento typ klonového vojáka spojoval se stormtroopery z úvodní scény IV. epizody.

Je to len sposob ako donutit ludi kupit dalsi set, ktory nepotrebuju kvoli figurke co chcu a samozrejme ak by si ju chcel clovek radsej kupit na BL tak zo zaciatku bude stat ako polovica toho setu - to napr na margo toho R2 setu.
A tiez pokemonacke, pochytaj ich vsetkych - tak ked do kazdeho setu v danom roku daju figurku - bude to nutit ludi kupit celu radu toho roku :)

Kubos.cz

Midi scale

mesje

nechapem tuto lego inflaciu SW setov... este mame v predaji velky R2-D2, a vydaju mensiu verziu - logicke by bolo to nejako fazovat - mat v predaji 1 verziu, potom par rokov pauza, a potom inu verziu... takto su v predaji naraz a len sa kanibalizuju...
to iste tie midi scale modely - mame UCS, playsety, mikro sety, a tak vymyslia este aj toto... naco to komu je? taky falcon ma kazdy druhy rok iny playset, este je aj UCS, bude aj midi.. to sa fakt predava? ved fanusik SW musi skrachovat, aj keby nic ine nekupoval...
logiku by malo, ak by spravili nejaku sceneriu bitky, a k tomu v primeranej mierke postupne vydavali modely lodi - v rovnakej mierke...

Tomik

Citace od: havlik.jakub666 kdy 29.01.2024, 16:33:59Jsou to speciální figurky k 25. výročí LEGO Star Wars.

Citace od: STARHAWK kdy 29.01.2024, 17:51:58Je to len sposob ako donutit ludi kupit dalsi set, ktory nepotrebuju kvoli figurke co chcu a samozrejme ak by si ju chcel clovek radsej kupit na BL tak zo zaciatku bude stat ako polovica toho setu - to napr na margo toho R2 setu.
A tiez pokemonacke, pochytaj ich vsetkych - tak ked do kazdeho setu v danom roku daju figurku - bude to nutit ludi kupit celu radu toho roku :)

Tak to je hnus, velenosti! Lépe by udělali, kdy by ty figurky dali do polybagů nebo CMF a prodávali je zvlášť. Pokud bych si kupoval třeba toho R2-D2, tak bych nechtěl platit stovku navíc, nebo 5 EUR navíc za hnusnou figurku, o kterou vůbec nestojím a nemá žádnou spojitost s modelem R2-D2...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: Tomik kdy 30.01.2024, 13:03:05Tak to je hnus, velenosti! Lépe by udělali, kdy by ty figurky dali do polybagů nebo CMF a prodávali je zvlášť. Pokud bych si kupoval třeba toho R2-D2, tak bych nechtěl platit stovku navíc, nebo 5 EUR navíc za hnusnou figurku, o kterou vůbec nestojím a nemá žádnou spojitost s modelem R2-D2...

Musíš se na to dívat (tržně) tedy tak, že tu figurku můžeš prodat lidem za více jak 100 Kč nebo 5 EUR. Protože bude velmi pravděpodobně existovat více lidí co bude z nějakého důvodu chtít jen tu figurku, ale nekupovat R2-D2. Je to tedy "WIW - WIN" pro všechny  ;) 

Anatyt

Peki, je to WIN len pre Lego. Pretože bude nepomerne viac ľudí čo bude chciet len tú figurku, ako aj toho R2 (ktorého a väčšieho už prípadne majú). Ale figy sú pre SW komunitu vždy to najhlavnejšie. A Lego to veľmi dobre vie! :) Takže WIN to je pre Lego a pre zberateľa nutné zlo kupovať celý set. Nepredpokladám, že by na sekundárnom trhu vyšla samotná figúrka nejak extra výhodnejšie.

STARHAWK

Citace od: mesje kdy 30.01.2024, 10:11:31nechapem tuto lego inflaciu SW setov... este mame v predaji velky R2-D2, a vydaju mensiu verziu - logicke by bolo to nejako fazovat - mat v predaji 1 verziu, potom par rokov pauza, a potom inu verziu... takto su v predaji naraz a len sa kanibalizuju...

Toto my tiez pride divne, ale asi chceli mat v 25r vyrocnej krabici nejaku ikonicku vec, tak supli R2
Mozno to bude lakave pre tych ktorym sa 180 zdalo moc


Citace od: mesje kdy 30.01.2024, 10:11:31to iste tie midi scale modely - mame UCS, playsety, mikro sety, a tak vymyslia este aj toto... naco to komu je? taky falcon ma kazdy druhy rok iny playset, este je aj UCS, bude aj midi.. to sa fakt predava?

Je urcita skupinka fanusikov, ktorym sa tieto midi/mikro lode pacia - robia celu flotilu.
Take architecture v SW. Mozno cielia na taku "snobsku" managersku skupinu co nemaju plac na cele UCSko ale na par midi scale sa v kancli miesto najde. + fanusikovia tej mierky ako takej

Citace od: mesje kdy 30.01.2024, 10:11:31ved fanusik SW musi skrachovat, aj keby nic ine nekupoval...
Len ten co je zatazeny mat kompletnu zbierku.
Sucasny SW fanusik, ak vobec este je fanusik :D si vybera co kupi a za kolko to kupi.
Ja nastastie nepotrebujem mat vsetko a berem len to co sa mi paci.
Ten Tantive IV koridor je celkom ok, cpt. Antiles sa mi hodi, kedze som ho zmeskal.
Celkom ma stve ta strategia s figurkami, ale zatial vidim len jednu co budem chciet a druhu dostanem ako bunus do setu, ktory aj tak chcem. O tych ostatnych co viem tak ma zatial nezaujimaju.

Citace od: mesje kdy 30.01.2024, 10:11:31logiku by malo, ak by spravili nejaku sceneriu bitky, a k tomu v primeranej mierke postupne vydavali modely lodi - v rovnakej mierke...

bitku si musis dorobit uz sam :)
V mierke sa to moc neda, je tam prilis rozmanita ta mierka. SW Miniaturova hra Armada to skusa ale ani tam to nejde. Mas lode od 50m cez 1-1.5km az po 9 ci 15km (podla zdroja dat k velkosti SSD Executor)

STARHAWK

Citace od: peki kdy 30.01.2024, 15:22:49
Citace od: Tomik kdy 30.01.2024, 13:03:05Tak to je hnus, velenosti! Lépe by udělali, kdy by ty figurky dali do polybagů nebo CMF a prodávali je zvlášť. Pokud bych si kupoval třeba toho R2-D2, tak bych nechtěl platit stovku navíc, nebo 5 EUR navíc za hnusnou figurku, o kterou vůbec nestojím a nemá žádnou spojitost s modelem R2-D2...

Musíš se na to dívat (tržně) tedy tak, že tu figurku můžeš prodat lidem za více jak 100 Kč nebo 5 EUR. Protože bude velmi pravděpodobně existovat více lidí co bude z nějakého důvodu chtít jen tu figurku, ale nekupovat R2-D2. Je to tedy "WIW - WIN" pro všechny  ;) 

Peki aj ja sa pridam, prosim objasni nam ako je to win pre spotrebitela a v konecnom dosledku aj pre zivotne prostredie.

Spotrebitel by uvital taku figurku v CMF serii a zaplatil 5eur.
Zivotnemu prostrediu nepomaha, ze je nadprodukcia zbytocneho vedlajsieho produktu, ktory nie je ziadany.
Uz len ked tie kocky skoncia na BL rozpartovane, musela sa k tomu spravit navyse krabica a manual, co skonci tka akurat v zbere.

Kubos.cz

Nový R2 je nejspíš proto že v létě k němu bude C-3PO.

A pak jsou lidi jako já co nemají žádný buildable R2 takže pro mě je to super nabídka

peki

Citace od: STARHAWK kdy 30.01.2024, 18:59:49Peki aj ja sa pridam, prosim objasni nam ako je to win pre spotrebitela...
1) Na konci byl smajlík "jako že si z toho dělám srandu"
2) Ještě komičtější mi přišla obava přeplacení setu o 100 Kč (který jak píšeš většina fanoušků SW nepotřebuje", kvůli figurce která je podle Tomíka ošklivá a se setem nemá nic společného. Ale jak píšeš hodně fanoušku SW bude spíše chtít tu figurku. Čili pravděpodobnost že se figurky výhodně zbavím a snížím si náklady na pořízení setu je velká.
3) Pokud to dovedu do konce tento jeden (absurdní) konkrétní příklad:
LEGO (WIN)prodá set tomíkovi
Tomík (WIN) prodá figurku peki
Peki (WIN) nechce kupovat set ale chce figurku
4) V diskusi jak je definovaná množina všichni (tedy ne jen LEGO,Tomík,peki), co na to životní prostředí atd. přeci nemá cenu pokračovat. Je to pořád stejné:
- Na jedné straně je firma která "potřebuje" růst. Když neroste tak "stagnuje" a to je podle majitelů špatně. Každý kdo dělá v nějakém korporátu vám potvrdí jak to mají majitelé nastavené.
- Na druhé straně zákazník. Chápu že složitější situace to může být když máte dilema jestli to dítěti pořídíte nebo ne. Ale pokud se na to dívám jako AFOL tak mám tu svobodu se rozhodnout a nést si důsledky. Koupím (musím jinde šetřit, kam to proboha dám) x Nekoupím (kam bych to proboha dal, jsou jiné důležitější věci které zafinancuju)

Už si rozumíme ?

Mr. Cube

Já nevim, za mě nemusí mít výroční bonusová figurka se zvláštním podstavcem jakoukoli přímou souvislost se setem, ve kterém se nachází. Je to prostě figurka navíc a je i tak označená, takže se necítím Legem podveden, že by ta figurka měla mít spojitost se setem. Je to způsob, jak udělat LEGO Star Wars CMF bez LEGO Star Wars CMF.  :D ...když prý pořád trvají ty licenční trable ohledně "akčních figurek".

Midi scale mi nevadí, kdo nechce UCS nebo playset, může si hodit na výstavku "mini UCS" v podobě midi scale setu. Pokud se to bude prodávat, bude to LEGO vyrábět (jako helmy).

Kubos.cz

Ahoj,
doplnil jsem tabulku v prvním příspěvku. GWP Promo 40686 Battle Droid Carrier 'May the 4th'

Anatyt

Citace od: Anatyt kdy 08.08.2023, 11:55:53Vraj buducoročný UCS má byť TIE Interceptor. Ten vyšiel ako UCS iba jedinýkrát v roku 2000 a bolo to zároveň úplne prvé UCS.

Tak som mal správne informácie. ;)



https://brickset.com/article/108147/ucs-tie-interceptor-and-more-announced!

A nejaké GWPčka.



https://brickset.com/article/108146/may-the-fourth-promotions-revealed!

STARHAWK

#25
https://www.lego.com/sk-sk/product/the-force-of-creativity-5008878

CO na tej knihe stoji 150 Eur ????

WTF ?

Paradna kniha k 30mu vyrociu SW stala tusim 60eur a to je v nej kopu zaujimavych materialov.
https://www.knihcentrum.sk/star-wars-1

STARHAWK

Interceptor
- Nic pre mna, nezbieram nie-minifig scale UCSka, TIE F a X-W (2nd ed) my stacia z tohto segmentu.
- ako model ok, aj ked zase nekompatibilne s TIE Fighterom kvoli uplne inaksej technike tvorby kokpitu
- ako vzdy - opravte ma ak sa mylim a ospravedlnim sa im ak to je inak - figurka nie je to co by mohla byt. Konkretne Baron Soontir Fel - najlepsi TIE Interceptor pilot a velitel 181. letky - stacilo dat bradaty xichtik a vlasy a cervene pruhy na rukach a nohach figu

GVPcko
- NUDA
- malo byt ako bezny set do paru k tone clonackych battlepackov
- nic unikatne
- kedysi boli skvele figurky v sacku (Yularen, Revan, TC-14) potom to slo dolu vodou s obyc figurkami ako promo az po buildable droidkov a microscale stavby bez figuriek. Pred dvomi rokmi svitla iskricka nadeje na slavny navrat MT4TH promo v podobe kuchyne teticky Beru (krasny build, akurat velky, unikatna figurka na ktoru sa dlho cakalo, da sa zabudovat do vecsieho modelu celej Larsovych dioramy), ale potom to zacali zas flakat s DS2 microbuild bez figurky a teraz tu mame takuto nudu co si mozem postavit aj z vlastneho matrosu (eventualne dokupit suciastky unikatnych farieb na PaB)

Pozeram ze tento rok asi nebudem nic nakupovat. Zachrana Grogua za 30e je asi jedine co by som kupil ale na to si mozem pockat do dracika s 15% zlavou par dni. Leda ze budu 30% zlavy na nejake zaujimave ine SW sety.
Uvidim co bude v tych poslednych setoch na ktore cakam - hlavne tie s mando temou
A aspon usetrim na Jabbovu jachtu ... ak to bude dobry set. Tam dufam bude nejake zaujimave GWP nech je dovod to kupit za plnu cenu a necakat az to bude v maloobchode so zlavami.


Klasicke komentare, ze nie som s nicim spokojny ocakavam za 3, 2 , 1

Anatyt


Daniel

Citace od: STARHAWK kdy 16.04.2024, 00:18:32Klasicke komentare, ze nie som s nicim spokojny ocakavam za 3, 2 , 1

Tak ti asi udělám radost...  ;)

Citace od: STARHAWK kdy 16.04.2024, 00:18:32A aspon usetrim na Jabbovu jachtu ... ak to bude dobry set.

...i kdyby to byl dobrý set (což je dost subjektivní), tak tady stejně napíšeš slohovku, že má špatnou figurku, ještě horší potisk a vlastně (po přečtení cca dvaceti řádků textu) se dozvíme, že si ho vůbec nebudeš ho kupovat...  ;D  ;D  ;D

Polux

Loni s novým X-Wingem podle mě tak úplně netrefili měřítko u motorů (byly vůči trupu mnohem dominantnější, než by měly být), u nového Interceptoru se mi zdá velikostně malinko přestřelený celý kokpit, ale to je možná tím použitím jiné stavební techniky, než kterou použili u Fightera a/nebo zvolenými fotkami a na živo bude celý set působit lépe. Počet samolepek uvnitř kokpitu trochu vyděsil, naštěstí alespoň ten infosheet na plaketě je opět natištěn.

Obecně velký palec nahoru za to, že se Lego postupně vrací ke starých UCS setům z OT a vydává nové (zpravidla předloze věrnější a funkčně vylepšené) verze pro fanoušky, kteří začali sbírat řadu později a nechtějí utrácet jmění na druhotném trhu (tak jako já). Teď už jen doufat v nový TIE Advanced a AT-ST. První mi utekl, druhý vlastním, ale novou verzi by si zasloužily oba sety.

V každém případě Interceptor je pro mě jasná koupě :). Původní Interceptor měl spoustu chyb (barevně byl úplně mimo, část solárních panelů byla nepochopitelně řešena žebrováním, počet kostek byl tristní a věrnost předloze stran detailů měla tím pádem také své mezery) a byť jej ve sbírce úplnou náhodou mám, na novou verzi čekám od 2013, kdy vyšel X-Wing 2.0 a dalo se předpokládat, že dříve nebo později dojde i na něj a konečně je to tady :D.