Uhelný důl

Založil PsychoWard666, 29.06.2023, 19:59:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PsychoWard666

Tak konečně po několika měsících práce bych se Vám rád pochlubil s modelem, který jsem stavěl na výstavu Czech Repubrick na Lipně.

Důl je postavený dle mé vlastní fantazie, ale je z velké části dolem Landek v Ostravě.

Důl má 4 podzemní patra, pod dolem je jeskyně a pro oslovení (nejen) dětí je z jedné strany podzemí uděláno jako Minecraft. Na modelu se nachází několik easter eggů z filmů, seriálů a her.

Celý model je osvětlený a má funkční výtah, vlak a panáčky s vozíky.

Více asi najdete na fotkách a doporučuji si zajet na výstavu se na model podívat osobně  ;)






















































Mcmatus

Nemám slov, úžasná práce :o . Hrozně se mi líbí jak i na tak velkém modelu je vše propracované do nejmenšího detailu.

Tomik

Také smekám. Model je moc pěkně postavený a plný detailů a vtipných scének.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tomminoo

Perfektní. Kostry dinosaurů jsou boží. Nedaleko budeme v létě trávit dovolenou, tak se přijedeme poprvé podívat na výstavu. Synovi už jdou 4 roky, tak z toho už něco bude mít.

PsychoWard666

#4
Děkuji za komentáře, snažil jsem se, aby si tam každý něco našel, pro děti tam je Minecraft a pohyblivé věci, pro starší generaci tam jsou scénky například z Návštěvníků a Party Hic.

Tomminoo: určitě doporučuji výstavu navštívit pokud jste tam ještě nebyli, nově tam teď je velká herna kde je bazén s DUPLO kostkami kde se syn určitě zabaví  :)

Chikos

Naprosto super! Už teď na fotkách je vidět plno krásných detailů, které krásně vystihují svým vizuálem reálné věci. A věřím, že až jej jednoho dne uvidím na živo najdu jich samozřejmě mnohem více  ;D

Foton

Návštěvníky jsem poznal a ohromě mě pobavili! (partu Hic taky, ale ta se tam dala čekat)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Gratuluju, protože tohle se ti opravdu povedlo. Krásná kombinace velkého dioramatu s reálným základem scény, který na výstavě přitáhne pozornost, a pak jednotlivé detaily, které budou diváci rádi hledat a obdivovat.

Pochopil jsem správně, že to byla zakázka pro Lipno, takže jestli to chci vidět, musím jedině tam?
Pán na Žlutém hradě

wynnova

Tak tohle je naprostá pecka!
U tohoto modelu bych vydržela stát hodně dlouho...mám moc ráda velké modely, kde člověk může sledovat dění a najít nějaký ten schovaný easter egg...
To by se úplně hodilo na letošní Setkání hornických měst, letos právě konané v Ostravě:)

yoshimaka

Tak to je fakt psycho! Všechny palce nahoru!
Lust och fägring stor

PsychoWard666

Chikos: Děkuji  :)

Foton: Během toho co jsem ty scénky dělal mi pak došla vtipná věc, že tam vlastně díky tomu mám dvakrát Josefa Dvořáka  :D

milanv: Děkuji, ano, byla to zakázka pro Lipno, ale model se bude přesouvat i na další místa

wynnova: Děkuji, momentálně si nejsem jistý kde všude se model bude vystavovat, ale určitě bude cestovat různě po republice

yoshimaka: Děkuji  :)

Chairudo

Fakt parádní kousek se spoustou detailů, ten minecraft mě pobavil a budu moc rád až to uvidím naživo  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Je to úžasné, edukativní a zajímavé, je vidět odborná znalostí věci 8)

Chairudo

Ještě otázka co jsi použil na osvětlení?

Jinak ty kostry velryb taky paráda  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Na osvětlení a pohyblivé části se taky těším, ale hlavně naživo - to na fotkách a videích nikdy tak nevynikne. Doufám, že se cesty tohoto modelu zkříží s mými :) Fakt se na to hodně těším, povedlo se ti to suprově a tohle je můj oblíbený styl stavění.

A ještě se chci zeptat: to na poslední fotce je multikára? Pokud ano, tak tu musím vidět naživo - dlouhé roky jsem si chtěl nějakou pěkně vymazlenou postavit, samozřejmě správně mrňavou, "na truc" všem zvětšeným City autíčkům, co ze 4 studů přešly na takzvaných 6, ve skutečnosti s přesahujícími blatníky a koly 8.
Pán na Žlutém hradě

PsychoWard666

Chairudo: Děkuji  :) Doporučuji ještě určitě pár dní počkat až budou dodělané popisky a grafika kolem modelu  :) Na osvětlení jsou použity LED 0603. Kostry jsou vodní dinosauři, podle toho co jsem hledal tak se kdysi na našem území vyskytovali (byla tu všude voda), na ně jsem si sehnal návod na Rebrickable, bylo to tam jako alternativní model, jenom jsem je předělal celé dle možností na bílou barvu, aby lépe vynikli. Jedná se o Plesiosaura a Mosasaura  :)

hobby: Děkuji  :)

milanv: Snad ti to vyjde, na Lipně by to mělo být minimálně do konce prázdnin, pak se to nejspíš bude přesouvat jinam. A máš pravdu, že osvětlení a pohyb na videu tak dobře nevynikne, určitě sem pak hodím fotky až to bude fotit profi fotograf. Ano je to Multikára a je hodně mini, protože sem jí potřeboval udělat výrazně menší než Tatru 603 co tam stojí  :D 




milanv

Díky za fotku. I ty kontejnery jsou pěkné - i když já mám pořád ještě sen, že podobné (tj. ve stejné velikosti) vymyslím otvírací :D
Pán na Žlutém hradě

Daniel

Už jsem viděl několik povedených průmyslových a technických staveb, ale tohle jde ještě dále. A to nejen velikostí, ale i kvalitou ;)  .

PsychoWard666

#18
Daniel: Děkuji  :)

Tady je první video modelu


Borun

Pecka.Těch detailů !! Už si to pouštím potřetí.

juggleman

Tak to je opravdu skvele!
Uzasny build.
Mnoho skvelych detailu: treba BackToTheFuture auto z 3. dilu nebo jak se panackum hybou nohy, kdyz tlaci vozik.
WOW WOW WOW.
Pecka!
Nadhera.

šipka

Není co dodat. Naprostá pecka. Klobouk dolu, to chci vidět :)

PsychoWard666

Opět děkuji za pozitivní komentáře  :)

A tady je timelapse video ze stavby


PsychoWard666

#23
Pokud někdo chcete model vidět a bydlíte na východě České republiky, tak mám pro vás dobrou zprávu, protože model jsme přesunuli na výstavu ve Světě Techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě  :)

Na modelu proběhlo pár drobných oprav a úprav, takže neváhejte výstavu, která se otvírá 28.9.2023 navštívit. Modely budou vystaveny do března příštího roku.



edit: upraveno z Čech na Českou republiku

Clermont

Ehm... model máš nádherný, ale za zeměpis bych ti dal 5ku :)

Ostrava není u Pardubic :)

PsychoWard666

Nějak mi utíká kde píšu o Pardubicích?  :)

Vasyk

Citace od: PsychoWard666 kdy 26.09.2023, 20:27:29Nějak mi utíká kde píšu o Pardubicích?  :)

Východ Čech je spíše Hradec Králové. Co jsou Pardubice, to netuším. A výstava bude spíše ve Slezsku, to chtěl asi Clermont říct 🙂.

Clermont

Citace od: Vasyk kdy 26.09.2023, 21:37:56Co jsou Pardubice, to netuším.

Nejsi ty z Hradce?  ;D

Tak napsat o Ostravě že je ve východních čechách... ;D

Ale nebudeme tady spamovat o zeměpisu.
Ve čtvrtek jedu pracovně zrovna do DOV takže se tam s radostí na to podívám, protože to prostě za to stojí  8)

PsychoWard666

Tak já  myslel samozřejmě východ České Republiky, už jsem to opravil  :D

otaznik

Úžasná práce. Osobně nejsem moc příznivcem tolika easter eggs, ale stavba je to neuvěřitelná. Nejvíce se mi asi líbí důlní věž. Paráda!