poradi nekdo jak na pneumatic pisty? (rozebrani + mazani)

Založil petras81, 22.10.2006, 16:22:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

petras81

Ocenil bych od někoho radu jak šetrně rozebrat pneumatik písty a to konkrétně tyhle:
http://www.peeron.com/inv/parts/2793c01
    Teoreticky je mě to celkem jasné, ale jak to udělat prakticky bez poškození toho vrchního černého plastu??? Jestli mate někdo zkušenosti, tak napište... budu zauzlován. Dále pak mam dotaz na to v čem umyt a čím namazat...

Jindroush

Mno, mám zlomenej, zkusil jsem to a pekelně jsem ho zmařil. IMO bez velké dávky šikovnosti, štěstí a šikovnýho nářadí to není možný bez poškození.

Jinak bych zkusil: hadřík, vysunout a leštit, leštit, leštit. Pak asi troška nějakýho silikonovýho oleje, ale jen navlhčit a setřít.

Poslední možnost je zřejmá - zahodit a koupit lepší.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

#2
Já jsem jednou prodával set, kde byly dva tyto písty a jeden z nich byl zarezlej (tenká vrstva nějakýho bordelu) a nechtěl vůbec chodit, tak jsem vzal WD-40 (připravek 100ml stoji cca 100kč, koupit jde v jakýmkoliv marketu typu OBI, HORNBACH, BAUMAX atd) tento přípravek rozpouští všechny usazeniny a opravdu dobře maže. Jeho použití je hodně univerzální. S rozebíráním opravdu zkušenosti nemám...

petras81

Citace od: Jindroush kdy 22.10.2006, 16:46:57
Mno, mám zlomenej, zkusil jsem to a pekelně jsem ho zmařil. IMO bez velké dávky šikovnosti, štěstí a šikovnýho nářadí to není možný bez poškození.

Jinak bych zkusil: hadřík, vysunout a leštit, leštit, leštit. Pak asi troška nějakýho silikonovýho oleje, ale jen navlhčit a setřít.

Poslední možnost je zřejmá - zahodit a koupit lepší.
mno me se nejedna o tu kovovou tycku, ale spis o vnitrek pistu... o promazani toho vnitrniho tesneni... pisty jako samotne chodi, ale pripada me, ze trosku ztuha... koupil jsem starsi set 8868 a myslim, ze by to na nich chtelo udelat nejakou renovaci... prijde me, ze to pracuje nejak pomalu... pist co je pouzit v kompresoru neni nejsvezejsi, ten rozebrat jde... a vykazuje jiste vule... to jsem vyresil objednavkou 4ks uplne novych (rozdil oproti puvodnimu je jenom modra barva) za celkem prijatelnych 200kc i s postovnym... ale stejne myslim, ze by tem ostatnim prospela nejaka udrzba... wd40 me take napadlo, ale ono trosku zere tesneni:O)

Jindroush

No já bych teda na to těsnění moc nešahal, zase aby to nezačalo funět kolem.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

petras81

Citace od: Jindroush kdy 22.10.2006, 17:24:38
No já bych teda na to těsnění moc nešahal, zase aby to nezačalo funět kolem.
Asi mas pravdu....
     mozna je to jenom subjektivni pocit.... do tedka jsem mel co do cineni jenom ze staryma pistama, s tema co maji jenom jeden privod vzduchu na dolni strane. Ty chodi s mensim odporem, ale treba je do nich proste jenom vetsi dira... koukal jsem ze do techhle 'dvouprivodovych' je jenom malinka direcka... nevim proc... koukal jsem ze to nekdo resi radikalne vrtakem (konkretne tady www.nicjasno.com), ale to jsme zase na zacatku... jak je rozebrat... mozna neco sesmolim v aj a zeptam se primo pana Alexe Zorka... treba se s nama rad podeli o svoje zkusenosti...

petras81

Citace od: Honzik kdy 22.10.2006, 17:06:05
Já jsem jednou prodával set, kde byly dva tyto písty a jeden z nich byl zarezlej (tenká vrstva nějakýho bordelu) a nechtěl vůbec chodit, tak jsem vzal WD-40 (připravek 100ml stoji cca 100kč, koupit jde v jakýmkoliv marketu typu OBI, HORNBACH, BAUMAX atd) tento přípravek rozpouští všechny usazeniny a opravdu dobře maže. Jeho použití je hodně univerzální. S rozebíráním opravdu zkušenosti nemám...
tak jsem to nakonec vyresil nasledovne...
podle tve rady jsem to striknul WDckem, ale jenom na to zelezne tahlo, aby se to nedostalo dovnitr... hezky vycistil a podle moznosti vylestil... pak jsem vzal neco, co se tu prodava pod nazvem DryLube... je to na bazi silikonu a myslim ze je to obdoba naseho Silicalu (nebo nejak tak se to jmenuje) funguje to tak, ze to vytvori oteru vzdornou vrstvu na povrchu... no a tim jsem to postrikal a nechal trosku zatect dovnitr na to horni tesneni.... zlepsilo to tesnost a taky i chod:O)