(vlastní) Super auto

Založil Robbed, 25.09.2006, 19:38:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Konečně mám dostatek Technic dílků, tak jsem postavil vlastní studless super auto 8). Inspiroval jsem se autem Chrysler ME Four-Twelve (i když výsledek se předloze příliš nepodobá ::)).

Celkově je docela pevné (až na některé části karoserie, které se při dotyku prohýbají) Váha a množství dílků také nejsou zanedbatelné...

Původně jsem plánoval, aby se mohly otevírat jak dveře, tak zadní i přední kryt karoserie. Nakonec se dají otevírat pouze dveře :-\.

Nejvíc mi dal zabrat systém zatáčení; Použil jsem tento způsob (na jiný nemám kostky)
a to způsobilo, že pod tíhou auta se kola prohýbala - částečně jsem to zmírnil různýma vychytávkama, ale pořád to není ono. Myslím, že ten nový způsob zatáčení(založený na tomhle dílku) by byl o něco lepší :P

Přikládám obrázky:




Pohled z boku

Pohled z vrchu

Zepředu

Zezadu

Zespodu

Pohled dovnitř

Rád přijmu kritiku i rady na zlepšení  :)
Docela mě zajímá Váš názor na kombinování Systému a studless techniku...

otaznik

#1
Mně se to velmi líbí! Co všechno to auto umí?

Další krok bych viděl odpružení všech 4 kol.

Mellory

#2
Na úvod bych se rád přidal k Otazníkovi: Rád bych věděl, co všechno Tvý MOC zvládne.


Fotky z průhěhu stavby jsem viděl už na Brickshelfu, a když jsem je viděl poprvé, tak tento MOC popravdě moc nezaujal. Zejména kvůli tomu, že kombinuje studless a system. Což mně, jako studless only staviteli, nepřipadá přílš košer. Nerad vidím, když se obojí míchá tímto způsobem (když jsou narchu i studless panely i system kostky). Protože tím se mně zničí jakkoliv nádherný studless model.

Podvozek máš docela hezký, líbí se mi umístění a použití některých liftarmů. Rozhodně se mi nelíbí použití převodu u differenciálu, mohlo by to být udělané lépe (stačilo by jen vyměnit převody, neboť takto nedoléhají úplně). Exteriér se ti velmi povedl, až na použití system dílků tu nelze příliš věcí vytknout. Možná jedině pevně dodržené barevné schéma. Interiér vypadá taky pěkně, jen ta sedadla mají takový divný tvar.

Jen překvapuje, že navýzáš tento MOC superautem. Nevím, jestli to platí oficiálně, ale mezi technic komunitou znamená "superauto" MOC, kzerý disponuje převodovkou, zavěšením všech kol, pohonem min. zadních kol, několika-pístovým  "motorem" a zatáčením. Čím víc funkcí navíc superauto nabídne, tím líp. Tvému hezkému MOCu tedy chybí k dosažení titulu superauto ještě zavěšení kol a převodovka. Což by se samozřejmě do Tvého auta nevešlo (při zachování stávajících objetků typu sedadla apod.). Takže já bych byl opatrný s těmi přívlastky k výrazu My Own Creation.


Každopádně je to velmi povedený MOC. Jen tak dál. 8)
PS: Abys mi mohl oplatit moji kritiku, klidně si hoď nějakou tu špínu na moje předělávky. ;)
Nothing is true. Everything is permitted.

Robbed

#3
Citace od: otaznik kdy 25.09.2006, 19:44:17
Mě se to velmi líbí! Co všechno to auto umí?

Zatáčení - buď přímo volantem, anebo zadním "zatáčecím kolečkem" (nevím jak se tomu říká, ale na peeronu je to tohle) - při focení jsem ho oddělal, ale myslím že na nějaké fotce je...
Kola > převodovka (vím, nic moc, ale bylo málo místa) > desetipístový motor
a ještě ty dveře...

to Mellory: Já se v autech moc nevyznám tak považuji za super auto všechno co má takový pěkný nezvyklý vzhled :P A Technic jsem začal pořádně sbírat teprve nedávno, takže před takovými třemi roky by to bylo pro mě super extra auto :)

Na odpružení i převodovku mi chybí akorát správná velikost kol (na Vánoce se to snad vyřeší  :D)

otaznik

Já musím říci, že "smíchání" klasického i studless LEGA je naprosto skvělá věc a jsem totálně PRO.  8)

otaznik

Citace od: robbed kdy 25.09.2006, 21:20:18
Zatáčení - buď přímo volantem, anebo zadním "zatáčecím kolečkem" (nevím jak se tomu říká, ale na peeronu je to tohle)

Říká se tomu "Wheel of God". Ne konkrétně tomuto dílu, ale obecně takovému typu zatáčení.

Mellory

Citace od: otaznik kdy 25.09.2006, 21:23:16Říká se tomu "Wheel of God". Ne konkrétně tomuto dílu, ale obecně takovému typu zatáčení.

Myslím, že se častěji používá termín Hand Of God steering .;)
Nothing is true. Everything is permitted.

otaznik

Citace od: MELLORY kdy 25.09.2006, 21:36:34

Myslím, že se častěji používá termín Hand Of God steering .;)

Jo, jo, Hand of God, to je vono.  ;D

ass

Citace od: robbed kdy 25.09.2006, 21:20:18
Na odpružení i převodovku mi chybí akorát správná velikost kol (na Vánoce se to snad vyřeší  :D)

Kdepak, tyhle stačí. Sakra, už to musím dodělat, měsíc to tu leží v 95% dokončenosti  ;D ;D ;D

bejver

Moc pěkná kára. Zejména se mi líbí ta celková plnost auta a dodržování těch různých nekolmých úhlů (čumák). Sám jsem "asi" dost nepřítel studless techniky (i když spíše mi jde o konkrétní díly), ale takové počiny mě mé přesvědčení trochu nabourávají.
   Ovšem asi bude trvat než se zbavím odporu k ohýbaným dílům ( předevím těch vroubkovaných trubek - myslím že kdyby byli zadní blatníky také jen z ohýbaných dílů moc by to přispělo ke kompaktnosti vozu, předpokládám ale že jsi jich tolik neměl) a prohnutým deklům. Výtvory polepené těmito díly sice vypadají dobře, ale myslím že všechny mají pak minimálně takový stejný styl. 
   Rád bych aby střední odstavec byl brán též jako kompliment, neboť přesto že je použito tolika pro mě neušlechtilých dílů fakt mě tvůj sporťák zaujal.
   A samozřejmě kombinace studless a studed je více než OK. Myslím, že jakákoliv separace nějakých skupin dílů je zcela špatně a vůbec proti Lego myšlence.
   Těším se na na další - odpružené - modely.

expertik

Citace od: bejver kdy 26.09.2006, 13:46:28
Moc pěkná kára.
...   
   A samozřejmě kombinace studless a studed je více než OK. Myslím, že jakákoliv separace nějakých skupin dílů je zcela špatně a vůbec proti Lego myšlence.
   Těším se na na další - odpružené - modely.

K týmto názorom sa rovnako pripájam aj ja.

Pepan

Citace od: expertik kdy 26.09.2006, 13:55:08
Citace od: bejver kdy 26.09.2006, 13:46:28
Moc pěkná kára.
...   
A samozřejmě kombinace studless a studed je více neľ OK. Myslím, ľe jakákoliv separace nějakých skupin dílů je zcela ąpatně a vůbec proti Lego myąlence.
   Těąím se na na daląí - odpruľené - modely.

K týmto názorom sa rovnako pripájam aj ja.

Mi nezbývá než také souhlasit :) Myslím, že je ta kombinace často opravdu lepší než třeba čistý studless technic, má to prostě svoje kouzlo. Stejně tak i do komplet studdet konstrukce se obvykle šikne pár studless dílů, takže dle mého názoru proti "míchání" studdles a klasického techniku nemá cenu protestovat  ;)

Jindroush

Jo, studless je dobrý doplněk 'opravdového' Technicu. Studless only je ukrutnost  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

#13
Citace od: Jindroush kdy 26.09.2006, 15:20:50
Jo, studless je dobrý doplněk 'opravdového' Technicu. Studless only je ukrutnost  ;)
Už by ses s tím měl ale, dědo, smířit, že studless Technic je budoucnost. Už nad tím nemá cenu brečet. ;D

expertik

Citace od: otaznik kdy 26.09.2006, 15:33:17
Citace od: Jindroush kdy 26.09.2006, 15:20:50
Jo, studless je dobrý doplněk 'opravdového' Technicu. Studless only je ukrutnost  ;)
Už by ses s tím měl ale, dědo, smířit, že studless Technic je budoucnost. Už nad tím, nemá cenu brečet. ;D


;D ;D ;D

Jindroush

No on se bude Otazník divit, až příště na TSL pojedem bez něj  >:D >:D >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

Hlavně se nepozabíjejte  >:D  >:D  >:D  ;D

Robbed

Díky všem za komentáře  ;)

Citace od: ass kdy 25.09.2006, 23:56:47
Citace od: robbed kdy 25.09.2006, 21:20:18
Na odpružení i převodovku mi chybí akorát správná velikost kol (na Vánoce se to snad vyřeší  :D)
Kdepak, tyhle stačí. Sakra, už to musím dodělat, měsíc to tu leží v 95% dokončenosti  ;D ;D ;D

Na odpružení pomocí těchto dílků to nestačí... je to pak moc široké. Jednině si udělat komplet vlastní odpružení...
P.S. pochlubíš se co stavíš ?:P

Citace od: bejver kdy 26.09.2006, 13:46:28
Ovšem asi bude trvat než se zbavím odporu k ohýbaným dílům ( předevím těch vroubkovaných trubek
Já myslím že je to skvělá věc...zkus do nich pořádně fouknout a máš to místo píšťalky  ;D ;D

ass

Citace od: robbed kdy 27.09.2006, 17:14:46
Díky všem za komentáře  ;)

Citace od: ass kdy 25.09.2006, 23:56:47
Citace od: robbed kdy 25.09.2006, 21:20:18
Na odpružení i převodovku mi chybí akorát správná velikost kol (na Vánoce se to snad vyřeší  :D)
Kdepak, tyhle stačí. Sakra, už to musím dodělat, měsíc to tu leží v 95% dokončenosti  ;D ;D ;D

Na odpružení pomocí těchto dílků to nestačí... je to pak moc široké. Jednině si udělat komplet vlastní odpružení...
P.S. pochlubíš se co stavíš ?:P

Ehm... stačí  :P Pochlubím se, až to dodělám.

Robbed

Citace od: ass kdy 27.09.2006, 17:21:07

Ehm... stačí  :P Pochlubím se, až to dodělám.

I s diferencialem na zadní nápravě ?

Mellory

Stačí umístit diferencál dostat mimo prostor mezi rameny zavěšení kol, pomocí převodů.
Nothing is true. Everything is permitted.

ass

Citace od: robbed kdy 27.09.2006, 18:13:25
Citace od: ass kdy 27.09.2006, 17:21:07

Ehm... stačí  :P Pochlubím se, až to dodělám.

I s diferencialem na zadní nápravě ?

Dobře, to už asi ne, ale na přední nápravu bez pohonu to jde v poho. Zase ale uznej, že tímhle způsobem zadní kola většinou přidělaný nejsou, a dá se to vyřešit jinak.

J0hny54

Citace od: MELLORY kdy 25.09.2006, 20:19:46
Na úvod bych se rád přidal k Otazníkovi: Rád bych věděl, co všechno Tvý MOC zvládne.

Jen překvapuje, že navýzáš tento MOC superautem. Nevím, jestli to platí oficiálně, ale mezi technic komunitou znamená "superauto" MOC, kzerý disponuje převodovkou, zavěšením všech kol, pohonem min. zadních kol, několika-pístovým  "motorem" a zatáčením. Čím víc funkcí navíc superauto nabídne, tím líp. Tvému hezkému MOCu tedy chybí k dosažení titulu superauto ještě zavěšení kol a převodovka. Což by se samozřejmě do Tvého auta nevešlo (při zachování stávajících objetků typu sedadla apod.). Takže já bych byl opatrný s těmi přívlastky k výrazu My Own Creation.
Tak já si myslím, že si to auto může nazývat jak chce ne? Je to přece každýho věc, nemusí se řídit nečím všeobecně uznávaným, jde o to co se jemu líbí a hlavně na co mu stačí kostky.
Jinak to auto je fajn  ;)

Robbed

Citace od: ass kdy 27.09.2006, 20:00:17
Dobře, to už asi ne, ale na přední nápravu bez pohonu to jde v poho. Zase ale uznej, že tímhle způsobem zadní kola většinou přidělaný nejsou, a dá se to vyřešit jinak.

Uznávám  ;) Až budu zas něco stavět, tak nejspíš použiju tenhle způsob....