(Vlastní) Studless Mi-24 Hind

Založil grohl, 19.01.2007, 19:05:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dejv

Citace od: otaznik kdy 09.02.2007, 23:26:00
Model Teamový kolo mě napadlo jako první věc, ale jak ho rozumně roztáčet zatím ne. Maximálně na něj dát pneumatiky a dalším kolemtím otáčet, bohužel to nebudou ozubená kola a určitě to bude prokluzovat.   >:(

to by bylo hodně barbarský řešení

otaznik

Citace od: sparkz kdy 10.02.2007, 00:25:09
Citace od: otaznik kdy 09.02.2007, 23:26:00
Model Teamový kolo mě napadlo jako první věc, ale jak ho rozumně roztáčet zatím ne. Maximálně na něj dát pneumatiky a dalším kolemtím otáčet, bohužel to nebudou ozubená kola a určitě to bude prokluzovat.   >:(

to by bylo hodně barbarský řešení

No právě...

Pepan

#32
Já bych nezavrhoval ten diferenciál, něco jsem s tím zkusil (viz foto), moc krásné to teda není, ale fungovat by to mohlo  :)

Horní rotor je poháněný přes tu hřídel procházející diferenciálem a spodní drží pevně na diferenciálu. Stačí tedy roztočit diferenciál pomocí té jeho spodní ozubené části a zároveň tu středovou hřídel opačným směrem a už to fachčí  :)
Ve vrtulníku by to bylo uchycené přes Tu středovou hřídel, muselo by se to samozřejmě udělat pořádně, aby to celé neulítlo  :)

Akorát že Ka-50 má třílistý rotor, takže to bude chtít ještě hodně práce...

grohl

no snad to nějak půjde, když se dal vymyslet 5ti listej, tak třílistý by neměl být o tolik větší problém.

Dejv

#34
co použít tohle ?
záleží jen na tom, jestli by to uneslo hmotnost listů, páč nevim, jak budou vypadat...
EDIT: ... ten diferenciál by sice fungoval, ale z estetické stránky.. no, to už si rozmyslí stavitel ;D

Pepan

#35
Citace od: sparkz kdy 11.02.2007, 16:03:40
co použít tohle ?
záleží jen na tom, jestli by to uneslo hmotnost listů, páč nevim, jak budou vypadat...

Jo to mě napadlo použít, ale jaksi jsem to doma nenašel, takže tu realizaci tří listů přenechám jiným  :)

Citace od: sparkz kdy 11.02.2007, 16:03:40
EDIT: ... ten diferenciál by sice fungoval, ale z estetické stránky.. no, to už si rozmyslí stavitel ;D

No já to nikomu nenutím  ;D

grohl

Nemyslim si, že by to vypadalo jakkoliv zle. Navíc pokud bude ta helikoptéra mít aspoň 40 cm tak i rozměrově se to vsákne.

Pepan

Citace od: grohl kdy 11.02.2007, 16:30:14
Nemyslim si, že by to vypadalo jakkoliv zle. Navíc pokud bude ta helikoptéra mít aspoň 40 cm tak i rozměrově se to vsákne.

No hlavně, když to nějak pomůže  ;)

Robbed

#38
Žlutá část je nezávislá na šedé části a obě se dají pohánět zvlášť. Ještě vymyslet, jak přichytit spodní vrtuli na ten černý díl. Horní vrtule se může přidělat pomocí dvou Technic Rotorů svírající liftarmy...

Dejv

Ty dvě tmavošedý ozubený kola nesedí napevno na žluté ose? Možná se ptam blbě, ale já ty nový technic díly neznam  :-\  ;D

Robbed

Citace od: sparkz kdy 11.02.2007, 21:31:56
Ty dvě tmavošedý ozubený kola nesedí napevno na žluté ose? Možná se ptam blbě, ale já ty nový technic díly neznam  :-\  ;D

Právě že ne.
To jsou ozubená kola používaná na převodovce, tudíž nemají uprostřed otvor ve tvaru kříže (nevím jak jinak bych to nazval), tím pádem se v něm osa protáčí  ('Technic Gear 16 Tooth with Clutch')
Jsou spojené 'Technic Transmission Driving Ring', taktéž bez křížového středu.

Robbed

#41
Tak něco jsem vymyslel pro to uchycení spodního rotoru.
Spojení tří 'Technic Beam 2' a tří 'Technic Pin Joiner Dual Perpendicular' do kruhu.
Výsledek vypadá takto...

Dejv

vypadá to dobře, grohl už má z čeho vybírat  :)  a já bych se měl trochu podívat na studless technic, páč skoro každej  dílek je pro mě novej  :-\

grohl

Říkal jsem si, že bych teď mohl zkusit nějakej stavební stroj anebo další éro, ale asi mě vážně donutíte postavit tu Ka-50ku....nic zatim neslibuju i já se nechám překvapit:D

Pepan

Citace od: grohl kdy 12.02.2007, 14:43:36
Říkal jsem si, že bych teď mohl zkusit nějakej stavební stroj anebo další éro, ale asi mě vážně donutíte postavit tu Ka-50ku....nic zatim neslibuju i já se nechám překvapit:D


Ka-50 je určitě zajímavý projekt, a když už ti tady všichni makají na té rotorové hlavě  ;)  ;D

bejver

Mé řešení rotorové hlavy - značně inspirované předešlými návrhy.(Celý Kamov je v sekci Model Team.)