(Vlastní) Studless Mi-24 Hind

Založil grohl, 19.01.2007, 19:05:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

Tímhle jsem začínal. Před tím už byl jen jeden race truck a nascar auto(nepočítám-li výtvory někdy ve třinácti). Ačkoli první pořádný model s velmi omezenými možnostmi, co se týče počtu dílů, byl zároveň největší 82cm a nejširší (rotor měl průměr 75cm).

grohl

další pohledy

Fishbed-J

Nádhera :-) Konečně pořádnej stroj. A ten rotor pěkně imituje svěšený listy. Připomínku mám snad jen k výzbroji a k chybějícím bočním dveřím nákladové kabiny....ale zas si psal žes mělo málo dílů....:-)

grohl

Jo to máš recht. Chtělo to aspoň nějaký system díly-studless technic je, co se týče vytváření raket a podobně, nepoužitelnej. Osobně jsem taky krom těch bočních dveří nespokojen s hlavním podvozkem a lehce mi haprovaly i proporce v části od rotoru dozadu. Inu chybami se člověk učí. ;)

Fishbed-J

Az takovy detaily se snad nemusi resit ne? Neni to kit...to by pak byl problem barva apod :-) Mozna by jeste bylo dobry dodelat kabinu pilota...

Pepan

Nemáš v plánu to třeba i motorizovat? Myslím, že nějaký ten motor by se tam vešel, ne? Bylo by to fajn  :)

grohl

Pepane, vzhledem k tomu, že tenhle model je již přesně (za týden) rok mrkef tak ani neeee. Ale neboj příští helikoptéra(jestli se někdy do toho  Hokuma pustim) už bude funkčně vychytanější;) Tehdy nebyla ani hydraulika ani motůrek. :'(

TomG

Citace od: grohl kdy 08.02.2007, 17:38:58
Pepane, vzhledem k tomu, že tenhle model je již přesně (za týden) rok mrkef tak ani neeee. Ale neboj příští helikoptéra(jestli se někdy do toho  Hokuma pustim) už bude funkčně vychytanější;) Tehdy nebyla ani hydraulika ani motůrek. :'(
Hydraulika? .)
Only the best can survive.

grohl

Citace od: TomG kdy 08.02.2007, 23:45:28
Citace od: grohl kdy 08.02.2007, 17:38:58
Pepane, vzhledem k tomu, že tenhle model je již přesně (za týden) rok mrkef tak ani neeee. Ale neboj příští helikoptéra(jestli se někdy do toho  Hokuma pustim) už bude funkčně vychytanější;) Tehdy nebyla ani hydraulika ani motůrek. :'(
Hydraulika? .)
http://peeron.com/inv/parts/47224c01 himpictůdletonc...prostě každej tomu říká jinak a pneumatický válec je moc dlouhý.

Mellory

Nothing is true. Everything is permitted.

TomG

Citace od: grohl kdy 09.02.2007, 02:22:41
Citace od: TomG kdy 08.02.2007, 23:45:28
Citace od: grohl kdy 08.02.2007, 17:38:58
Pepane, vzhledem k tomu, že tenhle model je již přesně (za týden) rok mrkef tak ani neeee. Ale neboj příští helikoptéra(jestli se někdy do toho  Hokuma pustim) už bude funkčně vychytanější;) Tehdy nebyla ani hydraulika ani motůrek. :'(
Hydraulika? .)
http://peeron.com/inv/parts/47224c01 himpictůdletonc...prostě každej tomu říká jinak a pneumatický válec je moc dlouhý.
Spis nekdo pouziva spravnou terminilogii a nekdo nespravnou at uz z lenivosti nebo neznalosti :)
Hydraulika -> pro pohyb pistu se vyuziva tekutina, Pneumatika -> pro pohyb pistu je pouit vzduch a prislusna pumpicka.
Only the best can survive.

Fishbed-J

Na obranu Grohla treba rict ze tezko najdes pneumatickej system na Mi-24 :-) (teda krom zafukovani tesnicich dusicek :-))

TomG

Citace od: Fishbed-J kdy 09.02.2007, 09:18:08
Na obranu Grohla treba rict ze tezko najdes pneumatickej system na Mi-24 :-) (teda krom zafukovani tesnicich dusicek :-))
On stavi realny vrtulnik? Sem mel dojem, ze dela model z lega.
Only the best can survive.

Dejv

Citace od: Fishbed-J kdy 09.02.2007, 09:18:08
Na obranu Grohla treba rict ze tezko najdes pneumatickej system na Mi-24 :-) (teda krom zafukovani tesnicich dusicek :-))

a z lega zase neuděláš hydrauliku - ikdyž můžeš si do hadiček pustit olej a postavit olejový čerpadlo.. prostě lego pneumatika nahrazuje hydrauliku.  ;)

grohl

hergot, tady se to rozbouřilo ::) asi se nemá cenu handrkovat o tom, jak se co přesně řekne. Každý si prostě pod daným pojmem představuje něco jiného drobné odlišnosti v terminologii nejsou nic tak zásadního. Jinak po termínu "pneumatika", který se mi zrovna moc nezdál, jsem se pídil ve Slovníku cizích slov. jediné, co se tam objevuje je toto:

pneumatika    >>     gumová obruč na koleso plněná vzduchem

Pepan

#15
Pneumatika - taky se tak zkráceně říká pneumatickému zařízení - http://cs.wikipedia.org/wiki/Pneumatick%C3%A9_za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD  :)

Vyskytuje se tam to pneu, což značí, že to má něco společného se stlačeným vzduchem/nebo jiným plynem  :)

grohl


Dejv

.. každopádně jestli se ti povede ta KA-50 s motorkem a pneumatikou ( nebo hydraulikou - jak chcete ;D ) tak to bude mazec.. ty dva rotory se otáčejí proti sobě, máš už vymyšlený řešení?

Pepan

Citace od: sparkz kdy 09.02.2007, 15:27:01
.. každopádně jestli se ti povede ta KA-50 s motorkem a pneumatikou ( nebo hydraulikou - jak chcete ;D ) tak to bude mazec.. ty dva rotory se otáčejí proti sobě, máš už vymyšlený řešení?

Jo to by mě taky zajímalo, pač mě osobně nějak nic nenapadá, jak to vykoumat, takže jsem velmi zvědavý  ;) A budu držet palce  :)

Dejv

co třeba zkusit najít nákres ze skutečnosti a inspirovat se? myslím že ruští inženýři se s tebou rádi podělí  ;D

fuli

Citace od: Pepan kdy 09.02.2007, 16:11:53
Citace od: sparkz kdy 09.02.2007, 15:27:01
.. každopádně jestli se ti povede ta KA-50 s motorkem a pneumatikou ( nebo hydraulikou - jak chcete ;D ) tak to bude mazec.. ty dva rotory se otáčejí proti sobě, máš už vymyšlený řešení?

Jo to by mě taky zajímalo, pač mě osobně nějak nic nenapadá, jak to vykoumat, takže jsem velmi zvědavý  ;) A budu držet palce  :)
Něco málo jsem na tohle téma zkoušel, nebyla konkrétní předloha. Mám to ještě rozestavěné, jestli se přez víkend dostanu k foťáku, tak to sem dam.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

grohl

Tehdy jsem zase vycházel jen z toho kolik dílů bylo a co by se stavělo asi nejsnáz. Popravdě jsem nad tím doteď neuvažoval,ale napadla mě jedna šílená, leč možná věc, akorát by se to muselo nějak šikovně zaonačit. Co prsknout mezi horní a dolní rotor diferenciál? S kolama to funguje, tak proč ne s vrtulí??? Možná se mýlím. Co vy na to? ???

otaznik

Citace od: grohl kdy 09.02.2007, 22:13:15
Tehdy jsem zase vycházel jen z toho kolik dílů bylo a co by se stavělo asi nejsnáz. Popravdě jsem nad tím doteď neuvažoval,ale napadla mě jedna šílená, leč možná věc, akorát by se to muselo nějak šikovně zaonačit. Co prsknout mezi horní a dolní rotor diferenciál? S kolama to funguje, tak proč ne s vrtulí??? Možná se mýlím. Co vy na to? ???
Heh, takhle by to nefungovalo, pokud bys tedy chtěl, aby to stále vypadalo jako vrtulník. Diferenciál by se celý otáčel, nebylo by jak ho udržet v klidovém stavu, což je podmínka pro to, aby se obě vrtule otáčely různě.

grohl

#23
Pokud bys ho ukotvil ve spodním rotoru jako jeho součást, pak by to snad šlo ne?Fakt nejsem moc přes tu techniku
EDIT-tak asi ne

fuli

Citace od: grohl kdy 09.02.2007, 22:31:06
Pokud bys ho ukotvil ve spodním rotoru jako jeho součást, pak by to snad šlo ne?Fakt nejsem moc přes tu techniku
Diferenciál jsem zkoušel různě, asi je to slepá ulička.
Já jsem hledal náhradu duté hřídele, na tu jsem uchytil spodní rotor, vrchní byl na běžné hřídeli, která procházela středem toho výmyslu(ale to, co bylo mezi spodním a vrchním rotorem nepřipomínalo žádnou známou část vrtulníku)
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

grohl

Citace od: fuli kdy 09.02.2007, 22:39:50
Citace od: grohl kdy 09.02.2007, 22:31:06
Pokud bys ho ukotvil ve spodním rotoru jako jeho součást, pak by to snad šlo ne?Fakt nejsem moc přes tu techniku
Diferenciál jsem zkoušel různě, asi je to slepá ulička.
Já jsem hledal náhradu duté hřídele, na tu jsem uchytil spodní rotor, vrchní byl na běžné hřídeli, která procházela středem toho výmyslu(ale to, co bylo mezi spodním a vrchním rotorem nepřipomínalo žádnou známou část vrtulníku)
tomu i věřim, taky jsem přemejšlel dělá-li lego nějakou vychytávku jako hřídel s pouzdrem...pak mě napadla jedna věc, která by sice vypadala otřesně, ale snad by fungovat mohla http://peeron.com/inv/parts/48452cx1 využít téhle součástky, na níž by byl uchycen spodní rotor a skrz kterou by vedla hřídel vrchního rotoru. vrchní rotor by se otáčel normálně  a spodní plošina s dolním rotorem by se zpřevodovala jen na opačné obrátky. druhá část plošiny by byla napevno přichycena ke kostře helikoptéry-hergot skoro mam chuť rozbít ten jeřáb,abych viděl, funguje-li to. 

otaznik

Citace od: grohl kdy 09.02.2007, 22:47:19
tomu i věřim, taky jsem přemejšlel dělá-li lego nějakou vychytávku jako hřídel s pouzdrem...pak mě napadla jedna věc, která by sice vypadala otřesně, ale snad by fungovat mohla http://peeron.com/inv/parts/48452cx1 využít téhle součástky, na níž by byl uchycen spodní rotor a skrz kterou by vedla hřídel vrchního rotoru. vrchní rotor by se otáčel normálně  a spodní plošina s dolním rotorem by se zpřevodovala jen na opačné obrátky. druhá část plošiny by byla napevno přichycena ke kostře helikoptéry-hergot skoro mam chuť rozbít ten jeřáb,abych viděl, funguje-li to. 
Dobrý nápad, to by mohlo fungovat a nemuselo by to ani vypadat špatně!  ;)

fuli

Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Dejv

to vůbec není blbej nápad, chtělo to něco s dírou uprostřed a ukotvením nahoře, je to lepší než ten ozubenej díl, ovšem jak to budeš pohánět? dutý to sice je,  ale jak to roztočíš?

otaznik

Model Teamový kolo mě napadlo jako první věc, ale jak ho rozumně roztáčet zatím ne. Maximálně na něj dát pneumatiky a dalším kolemtím otáčet, bohužel to nebudou ozubená kola a určitě to bude prokluzovat.   >:(