(Polovlastní) Nemocnice

Založil Mates, 26.11.2006, 20:44:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mates

Po dlouhé době jsem konečně měl čas a dodělal jsem dlouho rozestavěnou nemocnici. Jelikož jich Lego udělalo málo, tak jsem si řekl, že své budoucí město obohatím nějakým svým výtvorem.
Proč "Polovlastní"? Torzo nemocnice jsem již někde, cca před 2 lety viděl a řekl jsem si, že si ji jednou postavím. Interiéry nejsou nic moc, ale přiznávám se dobrovolně, moc mě nebaví >:D. Dlouho trvají a nikde není nic vidět... :P >:D ;D. Nemocnice samotná je vysoká 5 pater a na střeše je heliport. Nemocnice má výtah i schodiště. Je rozebíratelná po jednotlivých patrech. Součástí nemocnice je na žádost ženy i márnice, ale tu mám někde v krabici..., pokud bude zájem, tak bych ji sem také šoupl... >:D ;D
Hodně lidí mi pomohlo shánět dílky na tuto stavbu, jistě se všichni podle použitých dílků poznáte >:D, tímto vám děkuji za pomoc a spolupráci ;) :D :-*

Více najdete v galerii na BS

tazzy

Wow, smekám, podobnou nemocnici mám v plánu až seženu dostatek dílků.

Mates

Citace od: tazzy kdy 26.11.2006, 21:08:16
Wow, smekám, podobnou nemocnici mám v plánu až seženu dostatek dílků.
Díky. Já jsem dílky dával dohromady cca rok a půl. Ale nakonec se to podařilo... >:D :D ;D

Vasyk

Vypadá to super. Líbí se mi rozmanitost interiéru. Ten s tou pirátskou čepicí leží na jakém oddělení? To je psychiatrie? To je Kolumbus ne?  ;D
Jinak ty důchodci venku a posilovna jsou taky super.

tazzy

Citace od: Mates kdy 26.11.2006, 21:10:10
Citace od: tazzy kdy 26.11.2006, 21:08:16
Wow, smekám, podobnou nemocnici mám v plánu až seženu dostatek dílků.
Díky. Já jsem dílky dával dohromady cca rok a půl. Ale nakonec se to podařilo... >:D :D ;D

Jo jo, jestli jsi viděl tu mou, tak ta je zatím dvou patrová, udělaná z dílků, které jsem doma našel, ale už pečlivě střádám, v plánu jsou 3-4 patra ;)

Robbed

Paráda 8) Interiéry je hodně dobrý. Nejvíc se mi líbí použití šroubováku jako zubařský nástroj  ;D připomenulo mi to dobu, kdy se ještě zuby trhaly kleštěmi...

hobby

Tys musel naštudovat veškerý nemocniční provoz! :D. Skvělá stavba, ty interiery se mi právě líbí, funkční schodiště i výtah. I ta funkcionalistická architektura. Musela to být šílená práce, sehnat všechny dílky , znám to.

Mates

Citace od: Vasyk kdy 26.11.2006, 21:12:55
Vypadá to super. Líbí se mi rozmanitost interiéru. Ten s tou pirátskou čepicí leží na jakém oddělení? To je psychiatrie? To je Kolumbus ne?  ;D
Jinak ty důchodci venku a posilovna jsou taky super.
Důchodců mám ještě více, ale už jsem je tam nechtěl dávat, nebo by to vypadalo, že mají nějaký výlet po nemocnici >:D ;D
Pirát se jen nachladil..., ale bůh ví, co si myslí :D ;D

Mates

#8
Citace od: robbed kdy 26.11.2006, 21:18:40
Paráda 8) Interiéry je hodně dobrý. Nejvíc se mi líbí použití šroubováku jako zubařský nástroj  ;D připomenulo mi to dobu, kdy se ještě zuby trhaly kleštěmi...
Přemýšlel jsem ještě, že mu dám vrtačku, ale to už bych asi fakt přehnal >:D ;D

Citace od: hobby kdy 26.11.2006, 21:19:39
Tys musel naštudovat veškerý nemocniční provoz! :D. Skvělá stavba, ty interiery se mi právě líbí, funkční schodiště i výtah. I ta funkcionalistická architektura. Musela to být šílená práce, sehnat všechny dílky , znám to.
Nemocnice nemám rád, ale chtěl jsem zachytit veškerý provoz. Ještě mi chybí porodnice, ale na další patro už nemám dílky :-\, ale dá se kdykoli přistavit :D Nejhorší bylo dát dohromady půdorys, který by se sám nerozpadal ;D, pak jsem jej naklonoval a už to šlo.... ufff.... ;)

myth

Prvá poriadna lego nemocnica, ktorú vidím. Jediné čo mi nesedí, je modrá farba interiéru. Takú som nikdy v žiadnej nemocnici nevidel :). Chcelo by to niečo depresívnejšie, napríklad tan. Smozrejme mi je jasné, že potrebné množstvo tan dielikov nieje k dispozícii.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Benelli_2000

Tak tohle jenjparádnější a nejpromakanější nemocnice, jakou jsem viděl.
Smekám.
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Mtron

No pěkná stavbička smekám. Koukám, že sis máknul. Jinak modrá je dobrá. Co bude následovat dál jako stavba ? Máš už nějakou představu?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mates

Citace od: myth kdy 27.11.2006, 00:37:08
Prvá poriadna lego nemocnica, ktorú vidím. Jediné čo mi nesedí, je modrá farba interiéru. Takú som nikdy v žiadnej nemocnici nevidel :). Chcelo by to niečo depresívnejšie, napríklad tan. Smozrejme mi je jasné, že potrebné množstvo tan dielikov nieje k dispozícii.
To je ta dnešní moderna, to víš, s barevnou paletou si nikdo neláme hlavu >:D ;D :D
...tan dílků mám docela dost, ale to je zase na něco jiného ;) 8) Ale mohl bych to ještě vydláždit bílou plates... té mám ještě zatím dost :D

Mates

Další stavby mám také rozdělané, ale nevím, co dělalat dříve, záleží asi na celkové rozpracovatelnosti a na stavu dílků. Ale budou další, neboj. Nebude to ale nijak velké, na Chadziho prostě nemám... :-\ >:D ;D

Dejv

Citace od: Mates kdy 27.11.2006, 08:31:13
Citace od: myth kdy 27.11.2006, 00:37:08
Prvá poriadna lego nemocnica, ktorú vidím. Jediné čo mi nesedí, je modrá farba interiéru. Takú som nikdy v žiadnej nemocnici nevidel :). Chcelo by to niečo depresívnejšie, napríklad tan. Smozrejme mi je jasné, že potrebné množstvo tan dielikov nieje k dispozícii.
To je ta dnešní moderna, to víš, s barevnou paletou si nikdo neláme hlavu >:D ;D :D
...tan dílků mám docela dost, ale to je zase na něco jiného ;) 8) Ale mohl bych to ještě vydláždit bílou plates... té mám ještě zatím dost :D

právě že ta modro-bílá tam sedí. pěkně koresponduje s logem nemocnice.. ještě bych k tomu barevně doladil vrtulník a sanitky.. jinak je to supr dupr špitál.. a tý vrtačky u zubaře bych se nebál a klidně mu jí do ruky vrazil, vždyť zubaři jsou sadisti.. >:D ;D

Mates

Vrtulník a sanita jsou normální sety, kterým chybí ještě nějaký modrý pruh do kombinace s nemocnicí, ale i to by se dalo nějak překopat :D

Rever

MOC je to opravdu parádní, jinak podobný interiér s modrou barvou jsem viděl v nemocnici v Ústí nad Labem, bylo to sice asi před 15 lety, kdy jsem měl tu čest tam nějakou dobu pobýt, ale myslím, že od té doby to nepřemalovali a nedali nové lino. Těch dílků tedy muselo být opravdu hodně, tipuji tak 2 tisíce.

Mates

Teď jsi mě zaskočil, počet dílků nevím, ale je jich dost... už jen ty okna... to byl záhul... :o ;D
A co vím ještě? Už doma nemám skoro žádné bílé bricky :D

Rever

Citace od: Mates kdy 27.11.2006, 10:28:28
Teď jsi mě zaskočil, počet dílků nevím, ale je jich dost... už jen ty okna... to byl záhul... :o ;D
A co vím ještě? Už doma nemám skoro žádné bílé bricky :D

No, sehnat všechny ty dílky dalo určitě zabrat, ale je vidět, že jsi si skutečně pohrál s každým poschodím, koukal jsem, že v posledním poschodí je oddělení funkční diagnostiky (jak tam jezdí na kole)  ;)

Mates

Pracovně jsem to nazval jako "rehabilitační centrum"... Ještě je hodně prostoru, kde by se dalo něco vymyslet. Možná, až se budu nudit, tak to ještě vylepším ;)

Šejmus

opravdu pěkný, ale možná by to chtělo víc lůžek:-), jenže to by znamenalo patro navíc a asi je málo dílků, no, pokud ne tak bych to bejt tebou zkusil
Fool of a Took!

Micho

Citace od: Mates kdy 26.11.2006, 20:44:28
Po dlouhé době jsem konečně měl čas a dodělal jsem dlouho rozestavěnou nemocnici. ....

Mne sa tie novodobé nemocnice veľmi nepáčia. Také veľké stavby s naklonovanými jednotvárnymi poschodiami.   :(

V tvojom prevedení to získavá také určité čaro - šarm, aj keď stále je to taká technická budova. Páči sa mi ten tvar do jemného U a vsunuté okná v prednej časti zvýrazňujúce štruktúru stavby. Je veľmi dobré, že sú tie okná (myslím) v modrastom zafarbení, čím dávajú dobrý kontrast bielej budove. A tie modré deliace pásy medzi podlažiami sú tiež fajn. Tých 5 podlaží je úplne postačujúcich, ani by som viacej nedoporučoval riešiť.  A samozrejme vynikajúco je riešené vnútro každého podlažia.  8)

Snáď čo by som riešil, je exteriér budovy. Väčšinou k nemocniciam je pridaný nejaký ten parčik, prístupová cesta a parkovisko pre autá. Hlavne tá zeleň / kvety by veľmi osviežili celkovú kompozíciu a nadobudlo by to ešte živší výzor.   ;)

***Banana.com

#22
Super, líbí se mi interiéry, a obzvlášť to, že se to dá rozkládat po patrech. Musela být makačka to vymyslet, aby to fungovalo...

Jonas

Micho mě o pár minut předběhl. Chtěl jsem se totiž také přiznat k tomu, že budovy, které se skládají z opakovaných stejných pater (tak jak to často stavějí američtí AFOLové - podle své vlastní domácí reality) mě obvykle příliš nezaujmou.

Ale u tvé nemocnice mi to jaksi tolik nevadí. Z reálného pohledu přece jen moderní nemocnici považuji za lepší (zejména pro pacienty) než jakoukoliv starší.  A ta tvoje má docela hezkou půdorysnou dispozici, příjemné venkovní vzezření a uvnitř to jiskří vtipem. Navíc je mi jasné, že jsi do toho vložil nemálo úsilí při shánění mnoha nedostatkových dílků. Jen se zeptám, co s nimi uděláš (třeba s tolika transparentními panely 1 x 4 x 3), až jednou nemocnici zrušíš? (Já si sám často kladu podobnou otázku a pro jistotu se raději vyhýbám takovým námětům, které by mě nutily k nákupu dílů, pro něž bych pak později už nenašel jiné využití.)
Jonas - Můj Brickshelf

Mates

Děkuji za reakce a za kritiku.

Citace od: Micho kdy 27.11.2006, 17:55:33
Snáď čo by som riešil, je exteriér budovy. Väčšinou k nemocniciam je pridaný nejaký ten parčik, prístupová cesta a parkovisko pre autá. Hlavne tá zeleň / kvety by veľmi osviežili celkovú kompozíciu a nadobudlo by to ešte živší výzor.   ;)
Exteriér budovy budu řešit asi v celkovém pojetí mého města. Nevím, jak dlouho mi to bude trvat, než ho udělám, ale jak jsme byli v německu, tak jsem si udělal i malou zásobu zeleně.... (modří vědí ;D >:D)

Citace od: banana.com kdy 27.11.2006, 18:03:34
Super, líbí se mi interiéry, a obzvlášť to, že se to dá rozkládat po patrech. Musela být makačka to vymyslet, aby to fungovalo...
Ano, máš pravdu. Nejsem v tom tak zběhlý, tak jsem chvíli protáčel mozkové závity, aby to do sebe sedlo a šlo bez problému rozdělat i složit...., ale podařilo se...uffff.... ;)

Citace od: Jonas kdy 27.11.2006, 18:10:09
Navíc je mi jasné, že jsi do toho vložil nemálo úsilí při shánění mnoha nedostatkových dílků. Jen se zeptám, co s nimi uděláš (třeba s tolika transparentními panely 1 x 4 x 3), až jednou nemocnici zrušíš? (Já si sám často kladu podobnou otázku a pro jistotu se raději vyhýbám takovým námětům, které by mě nutily k nákupu dílů, pro něž bych pak později už nenašel jiné využití.)
Nevím, kdy budu nemocnici bourat... ale pokud by k tomu někdy došlo, tak si myslím, že bych je dokázal bez problémů použít na nějaké velké nádraží.... možná i nějaká jiná budova. Nevím, moc jsem nad tím zatím nepřemýšlel :D

***Banana.com

Nemocnici NEBOURAT ! Tedy alespoň ne dříve, než jí uvidím na vlastní oči  ;D

Mates

Citace od: banana.com kdy 27.11.2006, 20:32:18
Nemocnici NEBOURAT ! Tedy alespoň ne dříve, než jí uvidím na vlastní oči  ;D
Do čtvrtku vydrží, neboj!!!  :D ;D >:D >:D >:D ....když přijedeš... ;)