NXT motory

Založil martin, 13.12.2006, 17:57:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martin

zajímalo by mě, jestli se něco stane s NXT motory, pokud jedou např. na 40-50% a vy je zastavíte rukou (přídap nárazu auta do zdi, kdy se chvíli budou motory běžet bez pohybu), díky

Pepan

No určitě jim to nesvědčí, mi se to samozřejmě taky už několikrát stalo, ale pokud je to jen na chvíli, nemělo by to znamenat hned třeba zničení, každopádně dlouhodobě bych to určitě nezkoušel  :)

martin

mě se právě stala taková nepříjemnost... na motor jdem přidělal součástky, které tvořily jakousi zábranu proti točení. Pomocí mobilu jsem motor spustil (30-35%, nevim); motor se zasekl o zábranu a já v té chvíli nevypl chod motoru; dokonce jsem ho ještě zapnutý asi o půl centimetru vrátil ručně proti směru a pak až ho vypl... myslíš, že by s tim něco mohlo být?

TomG

A co by tomu motoru melo byt? Tim, ze je napajeny a netoci se, tak se prehriva. V samotnem motoru se ti muze maximalne spalit vinuti a pokud ho nepustis na maximum, ci dokonce vic a budes ho zamerne blokovat delsi dobu (desitky minut a vic), tak by se mu nemelo nic stat.
Only the best can survive.

Jindroush

Nemělo by se stát nic, prostě enerýže se nespotřebuje na mechanickej pohyb, ale na teplo a k tomu je tam teplotní pojistka, která rozpojí obvod. Prakticky, pokud bys to nechal zaplý furt, tak to bude sloužit jako přerušovaný zdroj tepla a pak ti dojdou baterky  ;)

Z úžasnýho srovnání motorů od Phila...
Citace
The NXT motor is also protected by a thermistor (Raychem RXE065 or Bourns MF-R065). That means that the high 2A current (and associated whooping torque) can be sustained only for a few seconds.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

martin

tak to jsem vážně to jsem rád, že to řikáš :)...bylo mi to vpodstatě jasný, hlavní, co mě vyděsilo bylo, když jsem si uvědomil, že jsem ho zaplej posunul proti chodu :(
...pak bych se chtěl ještě zeptat někoho, kdo NXT má ohledně motrů:
- dejme tomuž, že mám situaci, kdy jsou dva motory připojené (A,B) a jedou oba velice rychle, jeden připojím na jiný port a už jede např. konstantní rychlostí, ale pomalu.
...někdy, když zaměním porty jinak, a mám nastavený pohyb dopředu, jeden motor stojí a druhý se jen cukne a zastaví se. (to vše v programu ABC kupředu: pomalu ---> rychleji ---> rychleji atd, jeden motor jel stále konstatní rychlostí a měl o 0.5 sec. pomalejší reakce. ostaní jely dobře.)
...můj dotaz je tedy, jestli mám něco s tím jedním motorem nebo je jeden port např. sekundární nebo motor nebo jak to vlastně je, vyčerpávající, předem díky za odpověď ;)

Jindroush

Ještě bych chtěl dodat, že mezi 'nemělo by se stát' a 'nestane se' je dost rozdíl, za kterej nenesu nejmenší zodpovědnost...  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

martin

Citace od: Jindroush kdy 13.12.2006, 18:22:01
Nemělo by se stát nic, prostě enerýže se nespotřebuje na mechanickej pohyb, ale na teplo a k tomu je tam teplotní pojistka, která rozpojí obvod. Prakticky, pokud bys to nechal zaplý furt, tak to bude sloužit jako přerušovaný zdroj tepla a pak ti dojdou baterky  ;)
děkuju za vysvětlení, snad to bude vpořádku...pokud se tam teda neodrbaj ty zuby, ale to snad nehrozí ;D

martin

Citace od: martin kdy 13.12.2006, 18:27:18
tak to jsem vážně to jsem rád, že to řikáš :)...bylo mi to vpodstatě jasný, hlavní, co mě vyděsilo bylo, když jsem si uvědomil, že jsem ho zaplej posunul proti chodu :(
...pak bych se chtěl ještě zeptat někoho, kdo NXT má ohledně motrů:
- dejme tomuž, že mám situaci, kdy jsou dva motory připojené (A,B) a jedou oba velice rychle, jeden připojím na jiný port a už jede např. konstantní rychlostí, ale pomalu.
...někdy, když zaměním porty jinak, a mám nastavený pohyb dopředu, jeden motor stojí a druhý se jen cukne a zastaví se. (to vše v programu ABC kupředu: pomalu ---> rychleji ---> rychleji atd, jeden motor jel stále konstatní rychlostí a měl o 0.5 sec. pomalejší reakce. ostaní jely dobře.)
...můj dotaz je tedy, jestli mám něco s tím jedním motorem nebo je jeden port např. sekundární nebo motor nebo jak to vlastně je, vyčerpávající, předem díky za odpověď ;)
možná jsme to zamluvili, nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Pepan

Citace od: martin kdy 13.12.2006, 19:12:15
Citace od: martin kdy 13.12.2006, 18:27:18
tak to jsem vážně to jsem rád, že to řikáš :)...bylo mi to vpodstatě jasný, hlavní, co mě vyděsilo bylo, když jsem si uvědomil, že jsem ho zaplej posunul proti chodu :(
...pak bych se chtěl ještě zeptat někoho, kdo NXT má ohledně motrů:
- dejme tomuž, že mám situaci, kdy jsou dva motory připojené (A,B) a jedou oba velice rychle, jeden připojím na jiný port a už jede např. konstantní rychlostí, ale pomalu.
...někdy, když zaměním porty jinak, a mám nastavený pohyb dopředu, jeden motor stojí a druhý se jen cukne a zastaví se. (to vše v programu ABC kupředu: pomalu ---> rychleji ---> rychleji atd, jeden motor jel stále konstatní rychlostí a měl o 0.5 sec. pomalejší reakce. ostaní jely dobře.)
...můj dotaz je tedy, jestli mám něco s tím jedním motorem nebo je jeden port např. sekundární nebo motor nebo jak to vlastně je, vyčerpávající, předem díky za odpověď ;)
možná jsme to zamluvili, nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Já NXT mám, ale tohle sem nepochopil... prosil bych ještě jednou polopatě pro ty méně chápavé... Nemůžeš mi poslat na email ten program? Je tam spousta parametrů, takže je lepší se na to mrknout  :)