Lego Mindstorm NXT

Založil Noki, 20.08.2006, 23:32:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Noki

Má niekto z Vás už doma toto lego?Dá sa kúpiť aj na Slovensku?Dajú sa dakde na nete zohnať plánikz a programz ku schémam?Noki

expertik

#1
Objednat to mozne je urcite, ale dodacie doby nepoznam. Ja osobne by som to mal vlastnit od tejto stredy, takze cez vikend by som k tomu mohol napisat viac. Doposial najvyhodnejsia oficialna moznost kupy je cez S&H....Lego Shop.

otaznik

[reklama]
Mindstorms NXT lze objednat i zde:

http://www.mamut.cz/Stavebnice/LEGO/Mindstorms/10018404-Mindstorms-NXT

Posíláme i na Slovensko!

[/reklama]

expertik

ˇJa som "skromý" vlastík NXT-čka už 3.deň, ale až dnes som sa dostal k stavbe - konkr. humanoida-chodiaceho robota. Stavba začne o pár minút, takže dojmy Vám opíšem neskor.P.S.: Jediné, čo mi na celom mindstormse ynačne vadí je absencia klasických návodov. Jediné, čo je možné postaviť z priložených bookletov je základné "vozítko".

Pepan

Já už jsem měl Alpha Rexe složenýho, něco jsem o tom napsal na svůj web, tak jsem zvědavej jak se bude líbit tobě  ;D To stavění před počítačem není nic moc, co?  :P


expertik

Citace od: Pepan kdy 25.08.2006, 17:46:01
Já už jsem měl Alpha Rexe složenýho, něco jsem o tom napsal na svůj web, tak jsem zvědavej jak se bude líbit tobě  ;D To stavění před počítačem není nic moc, co?  :P



No to máš pravdu, je to na huobeles...ale tak postavím toho rexa a to bude prvý a posledný výtvor z NXT a potom už len vlastné...:-)

Pepan

Citace od: expertik kdy 25.08.2006, 17:50:48
Citace od: Pepan kdy 25.08.2006, 17:46:01
Já už jsem měl Alpha Rexe složenýho, něco jsem o tom napsal na svůj web, tak jsem zvědavej jak se bude líbit tobě  ;D To stavění před počítačem není nic moc, co?  :P



No to máš pravdu, je to na huobeles...ale tak postavím toho rexa a to bude prvý a posledný výtvor z NXT a potom už len vlastné...:-)

U mě to bylo stejné, ten Alpha rex se mi vážně líbil, tak sem přetrpěl to stavění spojené s čuměním do monitoru, ale víc nic  ;D

MicTech

jelikoz jeste nejsem stastnym vlastnikem mindstorms nxt, tak bych se rad zeptal jestli u tech monitoru lze regulovat rychlost, dik

expertik

Citace od: MicTech kdy 26.08.2006, 21:03:01
jelikoz jeste nejsem stastnym vlastnikem mindstorms nxt, tak bych se rad zeptal jestli u tech monitoru lze regulovat rychlost, dik

Ak pod "monitormi" mas na mysli tie servomotory, tak v NXT softe je mozne nastavit vykon, a teda otacky prakticky od 0 do maxima....uplne plynule

MicTech

Citace od: expertik kdy 27.08.2006, 20:25:05
Citace od: MicTech kdy 26.08.2006, 21:03:01
jelikoz jeste nejsem stastnym vlastnikem mindstorms nxt, tak bych se rad zeptal jestli u tech monitoru lze regulovat rychlost, dik

Ak pod "monitormi" mas na mysli tie servomotory, tak v NXT softe je mozne nastavit vykon, a teda otacky prakticky od 0 do maxima....uplne plynule

jo, presne to jsem myslel diky :)

MicTech

a jeste dotaz, jaky zrychleni maji ty motory?

Pepan

Citace od: MicTech kdy 27.08.2006, 23:21:26
a jeste dotaz, jaky zrychleni maji ty motory?

Zrychlení? Myslíš jak rychle se rozjedou, nebo rychlost?  ;)

MicTech

jak rychle rozjedou, z klidu na maximalni rychlost

Pepan

Citace od: MicTech kdy 28.08.2006, 09:52:53
jak rychle rozjedou, z klidu na maximalni rychlost

Rozjedou se okamžitě  ;)

JnQ

toto som videl napisane na stranke
"Podporovaný Bluetooth software je Widcomm®
Bluetooth pro Windows novější než v. 1.4.2.10 SP5
a Bluetooth stacks obsažený v Microsoft XP se Service Packem 2
/ Apple MacOS X 10.3.9 a 10.4." 

neviete presnejsie na akej wapke to stiahnem.. a ci  T-610 utiahne sofware pre NXT?

JnQ


romanca

predpokladam, ze nepotrva dlho a niekto naprogramuje aplikacie, ktore budu vediet ovladat nxt z mobilu a trochu pohodlnejsie ako je to uvedene v tomto clanku, toto je dost krkolomne.

mna by zaujimalo, kde sa da zohnat navod na postavenie toho alpha rexa, ja to vo svojom sete neviem nikde najst.

expertik

Citace od: romanca kdy 24.09.2006, 21:33:29
predpokladam, ze nepotrva dlho a niekto naprogramuje aplikacie, ktore budu vediet ovladat nxt z mobilu a trochu pohodlnejsie ako je to uvedene v tomto clanku, toto je dost krkolomne.

mna by zaujimalo, kde sa da zohnat navod na postavenie toho alpha rexa, ja to vo svojom sete neviem nikde najst.

V programovacom SW na CD priloženom k setu.....