MINDSTORMS NXT

Založil vapaman, 09.02.2008, 17:29:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

vapaman

V loni k vánocům jsem koupil stavebnici robota 8527, vše bylo v pořádku až do první výměny baterií, potom už nelze řídící jednotku spustit a ani počítač nenalezne připojené zařízení přes USB.
Proto prosím, kdo má podobné zkušenosti, ať se ozve

otaznik

A zkoušel jsi i další baterie?

Dejv

Zkus tam dát plně nabité kvalitní baterie ( nejlépe nabíjecí ) a zkontrolovat polarizaci..

vapaman

Díky za odpovědi, jsem elektronik a kontrola bezvadného napájení je samozřejmostí. Dal jsem přednost alkalickým bateriím před nabíjecími pro větší napětí, jinak nabíjecí požívám také.
Po asi měsíčním nepoužívání NXT se po zapnutí ozve třikrát lupnutí a to je vše.

Dejv

#4
Pokud to ještě nejsou dva roky, cos to koupil, tak doporučuji reklamaci.

EDIT: Zkus se ještě poptat tady, případně na jiném fóru o mindstorms

otaznik

Citace od: vapaman kdy 10.02.2008, 15:32:44
Díky za odpovědi, jsem elektronik a kontrola bezvadného napájení je samozřejmostí. Dal jsem přednost alkalickým bateriím před nabíjecími pro větší napětí, jinak nabíjecí požívám také.
Po asi měsíčním nepoužívání NXT se po zapnutí ozve třikrát lupnutí a to je vše.


Možná by stálo za to se podívat do manuálu, jestli tam o tom něco nepíšou.

Jindroush

A není to totok?

Why does my NXT brick fail to boot or just sit and make a soft clicking or beeping sound?
   For some reason, the NXT has entered a firmware dowload mode. Try this: plug the NXT into the computer with the USB cable (a Bluetooth connection will not work for this) and in the menubar select Tools > Update Firmware. You might also want to press the hardware reset button as well – this is a tiny little button at the bottom of the pinhole on the bottom of the NXT case, closest to the USB port. You can push it with an unfolded paperclip, but a LEGO antenna works too!
If you have the LEGO MINDSTORMS NXT set, see the User Guide p. 74 for details.

Nebo taky třeba update firmware?
http://mindstorms.lego.com/support/updates/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

vapaman

tak s tím update firmware bych to rád zkusil, ale comp vůbec nenajde zařízení NXT přes USB. A s reklamací to bude horší, koupil jsem stavebnici z druhé ruky i když originál zabalenou a neporušena krabice.
PS: pro Jindroushe, s tou angličtinou ve tvé odpovědi jsi mi moc nepomoh, jinak dík, Vašek

otaznik

Ještě bych, pro jistotu, zkusil jiný kabel a jiné PC.

Pepan

A ten reset jsi zkusil?  ;)