Kvalita setů a Legolandu

Založil ass, 03.09.2006, 23:04:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ass

V sobotu jsem byl v Německým Legolandu... asi už naposled. Úroveň Lega klesá, a to fakt všude. Už se bojím vybrat si z regálu jeden set, protože zrovna ten by v sobě moh mít chybějící díly  :-\. Celej výlet tam byl docela zklamání, napíšu to v bodech:

- vstupenky zdražili z 25 na 30 EUR
- v Lego shopu zdaleka nemaj všechno, a to je to oficiální shop... (nemaj Sandcrawler, nemaj ISD (ani malý, ani velký), nemaj Legends letiště, nemaj Name Kit
- prodavači (v City Shopu i v PaB) vědí asi tak to, že nějaký Lego existuje... po otázce, zda dílek, co sem mu ukázal, je old gray. nebo new gray, mi řek, ať si vemu tašku a ty dílky si dam do ní... Zopakoval jsem mu to, načež z krabky vyndal olddkgray plate a řek, že to je new gray, a že držím old gray (to byl)  ::).

Pro Sandcrawler se šli podívat i do skladu, ale nic. Až jsem se vyrovnal s tím, že Sandcrawler jako nebude, koupil jsem 10176 a malej Batmobile a ještě X-pod.

Doma jsem vysypal všechny pytlíky z hradu na hromadu, začal stavět figy a najednou nebyly kopí. Tak jsem si řek, že je asi jen nevidím. Za chvíli nebyly štíty. To už mi bylo divný, všechny pytlíky jsem ale měl vysypaný. Po čase jsem zjistil, že toho chybí ještě hafo, a že naopak dost přebývá. Nakonci jsem to spočítal: 79 dílků chybí, 42 zbylo (z toho nějaký spare parts, tuším). To jsem teda fakt netušil, že když do toho vrazím 120 EUR, tak koupím takovou s*ačku.

Na fotce dole (úplně dole, sry za debilní kvalitu ) vidíte zbylý díly, žlutě označený jsou ty, co si myslím, že jsou náhradní, červeně zbylý (co tam nemaj bejt). Zbylých je vždycky jednou tolik, kolik jich je v setu normálně (př.: v setu normálně: 4+1 (spare) ruce od kostry, u mýho hradu: 8+2 (spare), platí u všech dílu v červeným rámečku). Nejsem si jistej hadem a pohárem, jestli jsou spare, nebo taky omylem navíc. DkStone plate 1x2 taky nechápu.

Díly, co mi naopak chybí:

konec stříšky 4x (z 11) v Blue
vlajka 4x (ze 4) v Blue
technic spojka #1 2x (ze 2) v Black
technic spojka s axlehole 2x (ze dvou)
okýnko 1x (z 1) v Black
tečka 10x (z 10) v Black
brick 1x1 s dírkou 10x (z 10) v Black
JEN VRŠEK točny 3x (z 3) v MdStone
mřížka 2x (z 2) v Tan
tyčka 2 2x (z 2) v Red
chňapka 2x (z 2) v Red
kopí (je to kopí?) 4x (z 4) v PearlLtGray
gumovej meč 2x (z 2) v Metallic Gold
noha od kostry 4x (z 4) v White
tečka 3x (z 3) v TrRed
diamant 1x (z 1) asi v Tr-světle-Blue
malej štít 4x (z 4) v MdStone
páčka 14x (z 14) v DkStone
brick 1x2 1x (z 1) v White
plate 1x2 1x (z 1) v White
peníze 2x (z 2) v Chrome Gold
kladivo 1x (z 1) v Black

Uf, to je všechno  ::)

zítra napíšu reklamaci, postěžuju si, ale bojím se, aby ty díly nechtěli poslat zpátky (což za takovou prasárnu nehodlám). Kdybych jim o těch přebytkách neřek, tak by bylo divný, že toho tolik chybí.

Ještě taky potřebuju vědět, jak je to s tím pohárem a hadem. Díky za rady.

A ještě k tomu tam byl nedocvaklej Black uň  ;D

Jindroush

#1
Jinak taková malá chytrá zajímavůstka:

Na piksli je někde vytištěno (na nálepkách) nebo vyraženo 4 místné číslo.

Formát je WWFY

WW - týden
F - továrna (1 - Lego Billund, 7 - Lego Kladno, S - Flex Kladno)
Y - rok

Tak schválně, co máš na pikslici ty? Že by dobrá výkonná česká síla za 2 euro/hod? To se vyplatí  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ass

Buď sem slepej, nebo nevím co myslíš, nálepky jsou tam jen ty co drží to víko. Řekni, kde přesně to má bejt. Jinak components made in China, Austria, Sweden, Korea, Czech Republic. Ehm. Jak bys udělal tu reklamaci?

Dík

Tohle mě pobavilo  ;D:


[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Jindroush

Buď je to vytištěný na nálepkách, co držej krabici, nebo je 4místný číslo vyražený někde do krabice (ne vytištěný, je blbě vidět, slepý ho 'viděj' líp). Kontroloval sem pár krabic, co eště neskončily ve sběru a to číslo je na každý.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jinak reklamaci buď přes web (Service) nebo si zkus cinknout do Tradingu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ass

Asi sem slepej, ale nic nevidím  ;D. Navíc v tom mám ty díly na hrad (co jsou správně  ::)). Zejtra na to mrknu a dám vědět.

Ohledně reklamace je Service jasnej, ale jestli bys jim prostě řek ať pošlou 79 dílů a že tamty si jako necháš. Nechci platit ještě další prachy za poslání jim to tam...

Jindroush

Fakt to tam nikde není? Že by až takovej šlendrián?  :o

Prostě bych na service akorát napsal, co tam chybělo.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Hm, to vypadá, že tam dali celej jeden pytlík špatně. Jestli v tom mají aspoň trochu systém, tak by si měli všimnout, že všechny chybějící díly jaksi z hlediska "běžícího pásu" patří k sobě.

Petrjr

Citace od: Jindroush kdy 03.09.2006, 23:18:49
Jinak taková malá chytrá zajímavůstka:
Na piksli je někde vytištěno (na nálepkách) nebo vyraženo 4 místné číslo.
Formát je WWFY
WW - týden
F - továrna (1 - Billund, 7 - Kladno)
Y - rok
To je skvělá vychytávka. Popadnul jsem první LEGO krabice, co mi přišly pod ruku a co myslíte ... měly ho tam  8)

  Možná by nebylo od věci, až některý člen fóra opět najde chybné/chybějící dílky v krabici, aby se s námi podělil o onen tajný kód. Rozhodně by bylo zajímavé pozorovat, zda mají problematické sety nějakou závislost (často stejná továrna, často před koncem roku a podobně). Pokud by zde nějaká souvislost byla, mohli bychom se např. při nákupu LEGA v krámě už předem snažit vyvarovat třeba určitým dobám výroby.

ass

Taxem to našel ještě včera večer. Normální (menší) krabice to maj velký u čárovýho kódu, velký to maj sviňe schovaný malý nahoře  ;D Je tam 2816.

PS: Ještě by mě zajímalo, jestli ty díly dávaj do pytlíků (krabic) stroje, nebo lidi?

Jindroush

Pokud se nemýlím, všechno dělaj stroje. Tj. člověk si ze skladu vyzvedne pytel dílů, vysype do linky a ta odsypává určený počet dílů do mističky. Na lince se sypou všechny díly pro jeden prepack (tak se říká 'pytlíčku'). Zda se ale pak prepacky dávají do krabice ručně nebo strojově, to netuším.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ass

Tak jsem poslal tu reklamaci, tak uvidíme... Kdyby se jim to nelíbilo, tak snad aspoň pošlou mail.

Jindroush

Jinak podle toho čísla by se měly dát rozpoznat 'nový' a 'starý' vydání vlaků, třeba (kvůli šedým).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ass

Může se i stát, že by se na mě úplně vyflákli, ani by nenapsali?

otaznik

Tolik chybějících dílů? To jsem ještě nezažil. Mě naštěstí nikdy nic nechybělo, proběhly jen dvě záměny (jendou potisk, jednou barva) a to kupuju nových setů docela dost.

Jindroush

Citace od: ass kdy 04.09.2006, 14:08:47
Může se i stát, že by se na mě úplně vyflákli, ani by nenapsali?

Stát se může všecko, ale právě na to je k dispozici telefon do Tradingu, kde si eventuelně můžeš zakřičet  >:D (i když většinou jsou tihle lidi vycvičený tak, že ti vezmou vítr z plachet dřív, než se stačíš pořádně nadechnout). Vyměnit/dobrat jsem potřeboval 3x a dostal jsem vždy, co jsem potřeboval, ale bylo to v řádu několika týdnů.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

ass

Ještě jsem koukal na fotku na netu a betakaroten má asi pravdu... místo jednoho pytlíku tam je jinej navíc. Viz foto: můj set (na koberci) obsahuje dva zdánlivě stejný pytlíky, ten na cizí fotce dva různý, z nichž ten spodní zřejmě nemám.

Llevelyn

Hm.. a balili to kdesik v pidlivizaci.. ne v banánový republice. Tak to moje "předrevoluční" jistota, že co je ze "západu", je kvalitnější, dostala na frak.. :( 8)

A jsme tam kde jsme byli.. :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

zakm

Dobre vidím ??? Na jednej fotke vidno samolepky býka na štíty , pokiaľ sa nemýlim nikdy  samolepky neboli na štíty.  >:( >:( >:(HOVADINA >:( >:( >:(
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

ass

Citace od: zakm kdy 04.09.2006, 17:21:45
Dobre vidím ??? Na jednej fotke vidno samolepky býka na štíty , pokiaľ sa nemýlim nikdy  samolepky neboli na štíty.  >:( >:( >:(HOVADINA >:( >:( >:(

Jj, na všechny štíty jsou stickers, což je dost na prd  >:(

ass

Nechci zakládat nový téma, ale dneska jsem stavěl alternativní model od 4416 a co jsem nenašel... Místo těhle dvou tam byly tyhle dvě.  >:( >:( >:(. Já to nesnáším.

Raistlin M

Citace od: ass kdy 09.09.2006, 14:32:07
Já to nesnáším.
Ehm...tak to nesbírej.  ;D (joke)

Bez vtipů.
Dost chápu, že u setu, kde je pár dílků to musí naštvat.

Já se skoro bojim otevřít novej nákladní vlak, abych nebyl zklamanej. Hrozně se na něj těším a i přezto, kolik toho máme, jsem natěšenej jak malej kluk. Jestli tam něco bude špatně, tak podpálim Kladno. ;D 8) (Odnese to nejbližší fabrika.)
Bude pak "Rudá záře nad Kladnem"

ass

No a nenaštvalo by Tě, kdyby 2 ze 3 setů, co si koupíš (můj případ), byly podělaný?

mulah

Tak to máš dobrý. 2ze 3,to není zas až tak špatný. Já koupil zatím jen jeden set a tam neseděly zaoblený kapoty. Měli být 2levý a 2pravý,ale našel sem 3pravý a jednu levou.  No co bysme chtěli. Hlavně že sedí celkovej počet kousků ne?
jedu po CITY jak slepice po flusu

myth

Citace od: mulah kdy 09.09.2006, 14:53:33
Tak to máš dobrý. 2ze 3,to není zas až tak špatný. Já koupil zatím jen jeden set a tam neseděly zaoblený kapoty. Měli být 2levý a 2pravý,ale našel sem 3pravý a jednu levou.  No co bysme chtěli. Hlavně že sedí celkovej počet kousků ne?

Tak reklamuj na Lego service, nie? Pošlú ti správny dielik.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Llevelyn

V podstatě až u 50% setů není vše úplně v pořádku.. záměna dílků, záměna barev, nejednotnost barev, chybějící díly, vadné díly.

Vzhledem k počtu možných reklamací reklamujeme pouze to nejnutnější/ chybějící díly a záměna u vzácnějších dílků/
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

mulah

Už jsem vyřešil s MATNY-m.  Navíc jsem si od něj vzal pár věcí navrch,takže už je to v pohodě. Jako jednu kostičku neřešim,ale stát se mi to co tomu hochovi (úplně dole) a kord u rytířu,který se blbě schánějí, tak bych jim to pěkně vytmavil.
jedu po CITY jak slepice po flusu

otaznik

Citace od: Llevelyn kdy 09.09.2006, 15:04:46
V podstatě až u 50% setů není vše úplně v pořádku..
Odkud bereš tohle číslo? Je dost zavádějící a podle mě nesmyslné. Je pravda, že občas je někde nějaká záměna, a že kvalita je jinde, než byla dříve, ale 50% setů je podle mě blbost. Z lidí, co je blíže znám, a kteří sbírají LEGO, ještě nevím o nikom, komu by chyběl nějaký díl, bylo jen několik záměn - řekněme, že maximálně u 5% setů.

rasik8

Ze všech stavebnic co jsem kdy měl(asi 150ks) mě chyběl u jedné jeden dílek naštěstí jsem ho měl a tak to bylo ještě dobré. :)Horší by to bylo kdyby chyběl nějaký ten vzácný dílek (electric motor apod.).
U 50% stavebnic chyba určitě nebude spíš se ty dílky po rozbalení někam zakutálejí :o
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Raistlin M

Citace od: otaznik kdy 09.09.2006, 18:59:06
Citace od: Llevelyn kdy 09.09.2006, 15:04:46
V podstatě až u 50% setů není vše úplně v pořádku..
Odkud bereš tohle číslo? Je dost zavádějící a podle mě nesmyslné. Je pravda, že občas je někde nějaká záměna, a že kvalita je jinde, než byla dříve, ale 50% setů je podle mě blbost. Z lidí, co je blíže znám, a kteří sbírají LEGO, ještě nevím o nikom, komu by chyběl nějaký díl, bylo jen několik záměn - řekněme, že maximálně u 5% setů.

Je to bohužel zkušenost s novějšíma setama. Dva odstíny žluté, červené , nebo modré. To je to nejčastější, co se stane. Už jsem zažil i rozmázlej potisku u vikingský pevnosti...velkýho štítu.
Naposledy jsme reklamovali set 4896, tam byl brick 1x4 blé šedá napůl štíplej. (prostě takový lehký zásek sekerou v půlce (obrazně) )
Na obranu LegoService musím říct, že ještě nikdy neodmítli naši reklamaci.