Hobby výstava ve Velkých Přílepech

Založil milanv, 20.04.2015, 11:23:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Reportáž z akce

Kamarád pořádá tzv. Hobby výstavu pro místní obec, už třetí ročník. Akce je to pouze lokální, jedna sobota a cca 200-300 návštěvníků, ale je zajímavá pestrostí a kvalitou vystavovaných exponátů. Díky svým kontaktům se kamarádovi daří k účasti přesvědčovat mistry ČR i světa v různých modelářských disciplínách: letadla plastiková (kity) i létací, lodě, cínové figurky, papírové modely (k nerozeznání od plastikových) atp. Zároveň tam probíhají dílničky pro děti (korálky, drátování, lepení z papíru atp.), ženy vystavují šperky, patchwork, výšivky.

Já se loni účastnil s dřevěnými výrobky a letos jsem se rozhodl propagovat Kostky.org :)


  video


Akce se vydařila, LEGO mělo tentokrát úspěch nejen u dětí, ale i u dospělých. A to nejen klasickým stylem "jé, to je hezké, to muselo dát práce",*) ale v mnoha případech i přímou debatou a povzbuzením k jejich vlastní činnosti či její další rozšíření. Možnosti bricklinku, možnost se přidat na kostky.org nebo se alespoň podívat, co se tu ukazuje za modely, info o našich výstavách...

Samozřejmě na takovou malou a pestrou akci jsem si netroufl zvát zástup kostkařů s mnoha metry čtverečními exponátů, ale zase to mělo kouzlo lokální akce a přímé debaty s lidmi. Včetně nových kontaktů na modeláře různých profesí, překvapivě s mnoha styčnými body např. s kuličkodráhou :)

A samozřejmě jsme se s mnoha lidmi zasmáli - kolik jsem se dozvěděl historek o jejich sousedech (při pohledu na vystavené Sousedy), jízdách páternosterem, nebo jak jsme se nasmáli nad komiksem... Myslím, že se mi propagace Kostek povedla. Teď jen aby nám to tu nezaplevelily spousty dětí se svými výtvory za 15 minut :D

*) k čemuž mě pokaždé napadá druhá polovina známého citátu z Pelíšků...
Pán na Žlutém hradě