Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Citace od: skmaand kdy 07.04.2015, 09:15:35
Ešte môžem ponúknuť tieto dva dopravné prostriedky .

Výborně, beru  ;)

milanv

Citace od: skmaand kdy 07.04.2015, 09:15:35
Ešte môžem ponúknuť tieto dva dopravné prostriedky .

To Krtečkovo autíčko je boží :)
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Stavba už je pod střechou a začínáme stavět patro.


peki

#153
Citace od: MÍLA kdy 08.04.2015, 11:27:10
Stavba už je pod střechou a začínáme stavět patro.



Zřejmě si to nepochopil, nebo došlo k nějakému nedorozumění. Toto vlákno a stavby které půjdou na lipno je o městě modulárů. To co zde prezentuješ není modulár. Tyto tvoje stavby na Lipno nepůjdou i za cenu že se město zmenší nebo budou nahrazeny továrním setem.

Na začátku vlákna jsi prezentoval modulár policejní stanice. Ten byl OK.



Nikdo tě nenutí stavět reálné stavby. Pokud chceš reálnou předlohu tak kousek od mekáče v Písku např. Hotel Cadillac


Případně ze zeptej hobbyho ten tě na vhodnou budovu odkáže.

Pokud nemáš kostky postav 1 MD 16x32 ale pořádný.
Pokud nemáš čas, tak začni více stavět z reálných kostek než CAdu a spamování fora (důvod několika moderací a banu na Eurobrik).

Zájem o nové stavitele máme, ale musí to mít určitou úroveň. 

Dočasně jsem ti vypnul moderaci, aby jsme si to tu mohli rychle a bez cenzury vysvětlit. Čas běží Lipno je za chvilku.

peki

Citace od: MÍLA kdy 13.04.2015, 12:36:52

Takže když to shrneme, policajti se na lipno nedostanou protože jejich dům z první nebo druhé poloviny 19.století který byl pro ně v interiéru moderně přestavěn koncem 20.století a nikdy nebyl na fasádě ozdobenej jak maškara, má rozměry 32x24 studů a sedlovou střechu která přechází přes druhé patro kde jsou z každé strany 3 okna.

Jsem rád že si konečně začínáme rozumět v tom podstatném. Nemoduláry do kterých řadím tvojí policejní stanici se na Lipno 2015do společného projektu nedostanou (stejně tomu bude v případě že se objeví nějaká taková další stavba), tohle dokonce nepotřebuji ani na kolejiště které je na ploše několika desítek m2.

Jak jsem ti psal v SZ do konce týdne = neděle ukaž že stavíš modulár, řekni kolik jich postavíš  nebo tvoje parcely propadnou. Případně rovnou napiš že nic jiného nepostavíš a víme hned na čem jsme. Bude to i  za cenu zmenšení města nebo doplnění mměsta o tovární sety. Dokonce se mi chce napsat (i když mám úplně jiné starosti, že ty moduláry postavím radši sám). Než to Igorusovi komplikovat.


Sihaja

Ahoj, tady jedna rychlá pracovní ze včerejšího rozmisťování stánků a dalších věcí pro tržiště.

Budu ráda za případné nápady jako to vylepšit. Stromy tam asi nakonec spíš nebudou a budou tam spíš kytky a lampy. Bílá fontána je takový pokus mého muže (ano, jsou na ní králíčci  ;) )


MÍLA

Je to moc hezké tržiště, nebyla by větší fotka té fontánky ?  ;)

Hardegon

Citace od: Sihaja kdy 14.04.2015, 08:42:22
Ahoj, tady jedna rychlá pracovní ze včerejšího rozmisťování stánků a dalších věcí pro tržiště.

Budu ráda za případné nápady jako to vylepšit. Stromy tam asi nakonec spíš nebudou a budou tam spíš kytky a lampy. Bílá fontána je takový pokus mého muže (ano, jsou na ní králíčci  ;) )

Přimlouvám se za větší fotku. A terén bude takhle šedý nebo dlažba teprve přijde?

Sihaja

Udělám větší během týdne. Dlažby bohužel moc nemám (už jsem to i psala, ikdyž možná jen přes SZ), zkusím něco vymyslet (nebo pokud má někdo nějaký nápad) a určitě tam budou i další věci/lidi. Umím ještě vyrobit víc stánků, tak mohu přidat ty. Stejně tak záhony a chtěla jsem dodat nějaké lavičky.

MÍLA

Jeden nápad bych měl, když nakoupíš asi tak 300ks Tile, Round 1 x 1 v různých odstínech šedé tak s nimi můžeš to náměstíčko vydláždit, hezky se to vejde i kolem těch trávníků.

Aki

#160
Citace od: Sihaja kdy 14.04.2015, 09:31:50
Dlažby bohužel moc nemám (už jsem to i psala, ikdyž možná jen přes SZ), zkusím něco vymyslet (nebo pokud má někdo nějaký nápad)....
Co mít dlažbu jen jako chodníček okolo a většinu vyložit nějakými tan plate - jako vysypané pískem? Tím pádem by to bylo i ve stejné výšce (dlažba, záhony i plocha "tržiště")

matka

Co mít dlažbu jen jako chodníček okolo a většinu vyložit nějakými tan plate


Dobrý nápad, jen raději dark tan - bude to před kostelem a ten bude tan, to by bylo moc.
Jinak to vypadá pěkně, a jsem zvědavá na fotku fontánky.
Paní na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: MÍLA kdy 14.04.2015, 09:57:36
Jeden nápad bych měl, když nakoupíš asi tak 300ks Tile, Round 1 x 1 v různých odstínech šedé tak s nimi můžeš to náměstíčko vydláždit, hezky se to vejde i kolem těch trávníků.

Jenom ta Baseplate 48x48 má přes 2000 studů. K čemu je 300 Tile 1x1? Upřímně, když se tady řešila kvalita domů, tohle by bylo asi taky potřeba vyřešit. Holá Baseplate s několika stánky neni náměstí, ale výstavka vignett. Záložní varianta? Dokážeme to aspon všichni dohromady pokrýt?

MÍLA

#163
Citace od: Hardegon kdy 14.04.2015, 10:37:59
Citace od: MÍLA kdy 14.04.2015, 09:57:36
Jeden nápad bych měl, když nakoupíš asi tak 300ks Tile, Round 1 x 1 v různých odstínech šedé tak s nimi můžeš to náměstíčko vydláždit, hezky se to vejde i kolem těch trávníků.

Jenom ta Baseplate 48x48 má přes 2000 studů. K čemu je 300 Tile 1x1? Upřímně, když se tady řešila kvalita domů, tohle by bylo asi taky potřeba vyřešit. Holá Baseplate s několika stánky neni náměstí, ale výstavka vignett. Záložní varianta? Dokážeme to aspon všichni dohromady pokrýt?

Tak kulatý se dají kolem travníků a záhonků kde to hezky sedne k těm kulatým rohům a zbytek může vydláždit klasicky jako chodníky u modulárů.

EDIT:
Citace od: Hardegon kdy 14.04.2015, 10:37:59
Upřímně, když se tady řešila kvalita domů, tohle by bylo asi taky potřeba vyřešit.
Řešila se kvalita jednoho DOMU, protože ten dům je normální na rozdíl od ostatních.

matka

Pořád je to jen pracovní fotka. Sihaja psala, že ještě přibudou stánky, lavičky, záhony, lidi. Pak už nezbude  tak velká plocha na pokrytí a dá se to řešit.
Paní na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: matka kdy 14.04.2015, 10:48:24
Pořád je to jen pracovní fotka. Sihaja psala, že ještě přibudou stánky, lavičky, záhony, lidi. Pak už nezbude  tak velká plocha na pokrytí a dá se to řešit.

Dobrá dobrá. Jen mi jde o to, aby se ten terén nedoháněl na poslední chvíli na lipně. S Igorusem jsme rychlestně řešili terén, který si nikdo nezabral a je docela problém ho zastavět. Tak plašim, aby toho nakonec nebylo víc...

peki

#166
Citace od: Hardegon kdy 14.04.2015, 10:37:59
Dokážeme to aspon všichni dohromady pokrýt?

Mám takové ty velké světle a tmavě šedé baseplate tiless (pochopitelně), Také jsem koupil asi 2 (60026 Town Square) kde bylo náměstíčko se sochou. To náměstí bylo řešeno několika ještě většími "tiles" díly.

Sihaja

#167
Proto to řeším s dostatečným předstihem  ;)

To s tím pískem mě už taky napadlo zkusím dát dohromady co mám z těch dark tan (dobrý nápad, tan by v sousedství kostela byly divný), těch i něco v zásobě mám, něco dopořídím. Chodníček taky zvládnu v nějaké formě z různých šedých tile. Zítra večer se na to podívám a udělám zase další a lepší verzi WIP fotky. Přemýšlela jsem i nad větší plochou zeleně, tak aby to odpovídalo tomu přednímu pruhu a navazovalo to na něj.

Chtěla jsem právě získat nějakou konstruktivní kritiku, za kterou děkuji a doufám, že ještě přibude.

Máte už někdo nějak rozmyšlené jak budete dělat ten přední pruh?

EDIT: Jakou barvu tile preferujete?    Light Bluish Gray?

Hardegon

Citace od: peki kdy 14.04.2015, 10:56:45
Citace od: Hardegon kdy 14.04.2015, 10:37:59
Dokážeme to aspon všichni dohromady pokrýt?

Mám takové ty velké světle a tmavě šedé baseplate tiless (pochopitelně), Také jsem koupil asi 2 (60026 Town Square) kde bylo náměstíčko se sochou. To náměstí bylo řešeno několika ještě většími "tiles" díly.

Jestli je nevyužiješ na nic svého, budou se hodit minimálně podél silnic na chodníky.  :-*

Citace od: Sihaja kdy 14.04.2015, 10:57:08
Chtěla jsem právě získat nějakou konstruktivní kritiku, za kterou děkuji a doufám, že ještě přibude.

A tak to má vypadat.  :) Nyní je spousta variant a dá se s tím krásně pracovat.  ;)

Igorus

Sihajo, když se dívám na tu tvojí fotku, tak si říkám, že by šlo pokračovat v linii těch předních zelených baseplate. Tedy pruh 16x58, kde mohou být ty záhonky, trávník ze zelených plates a mezitím cestičky z dark tan a před kostelem plocha z tiles, na které budou umístěné stánky. A uprostřed (klidně opět orámováno zelení), ta fontána. Tím se sníží nutnost tiles a nemuselo by to vypadat zle.

A co se týká barvy tak to klidně může být LBG.

Sihaja

Citace od: Igorus kdy 14.04.2015, 13:28:53
Sihajo, když se dívám na tu tvojí fotku, tak si říkám, že by šlo pokračovat v linii těch předních zelených baseplate. Tedy pruh 16x58, kde mohou být ty záhonky, trávník ze zelených plates a mezitím cestičky z dark tan a před kostelem plocha z tiles, na které budou umístěné stánky. A uprostřed (klidně opět orámováno zelení), ta fontána. Tím se sníží nutnost tiles a nemuselo by to vypadat zle.

A co se týká barvy tak to klidně může být LBG.


Super, tak já někde vymyslím LBG tiles, to nebude takový problém na menší plochu by to snad jít mohlo, a udělám ten zelený pruh.
Zas pak pošlu fotku s nějakým postupem prací. Raději to takhle tady proberu, je to přeci jen první výstavní akce, tak aby se na to hezky koukalo  ;D

germik

Ono krom tiles/plates se asi nic moc nevymyslí za předpokladu že to bude v "nulové" výšce - tzn. baseplate přímo na zemi. Jakmile by se celý terén trochu zvedl, už by to šlo dláždit třeba z bricků naležato... (ale nějak extra to tu nesleduji tak nevím jak to přesně máte namyšleno...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

tomas.

Po dohodě s Igorusem se hlásím - udělal bych park na určitě dvě 16x32. Pokud v něm chcete stromy, tak jak cca vysoký?
Byl by zájem o skate / bike park? Ten by mohl být na další dvě 16x32 (třeba 2. a 3. blok zprava? To bych pak vzal 1. - 4. blok zprava).
Silnice taky mám - Igorus psal, že na obou krajích bude chodník - budou na nějakých silnicích místo chodníku parkovací místa? Kdyby nějaký byly na straně toho parku, tak bych mohl zkusit "pizza boudičku" se zaparkovaným autem pro rozvozy...  Co vy na to?
A co autobusová zastávka, bude jí tam šipka nebo Bruno mít?

Igorus

Tomasi. - o skate/bike park zájem určitě je. Díky.

A jak jsi zmínil ty chodníky. Určitě by měly být ve směru k modulárům. Tam to bude navazovat na chodníky před domy. Ale směrem k zástěně spíš ne. Přeci jen je to nárok na další materiál. Na druhou stranu to dává možnost se realizovat v rámci prostoru 16 (baseplate) + 7 chodník.

Stále platí - pokud máte fotky i rozpracovaných staveb, sem s nimi (případně si přes SZ požádejte o můj email).

tomas.

Oki. A barva chodníků? Platí DBG?
A ty parkovací místa? (podélný parkování)

Igorus

Dobrá otázka a připomínka. Chodníky u modulárů (tedy včetně silničních baseplate) DBG. Ale jak jsem se díval, tak všichni máme ten pruh z LBG. Ten bych tedy viděl spíš až na kraj chodníku u silnice. Možno?

tomas.

Pruh z LBG není problém, bude.
A neodpověděl jsi na ty parkovací místa, ty teda nikde nebudou, nepřemýšlíte o nich?
Něco jako tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46009.msg214933#msg214933
ale s bílýma tile oddělujícíma jednotlivý místa....
Mám to brát tak, že když se k něčemu nevyjadřuješ, tak že ne...  Nebo jsi nějakej rozlítanej? ;D

MÍLA

Hele proč mají mít chodníky stejnou barvu jako vozovka ? to pak nebude poznat co je silnice a co chodník.
Já to rozhodně předělávat nebudu.

Igorus

Citace od: tomas. kdy 14.04.2015, 17:23:38
Pruh z LBG není problém, bude.
A neodpověděl jsi na ty parkovací místa, ty teda nikde nebudou, nepřemýšlíte o nich?
Něco jako tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46009.msg214933#msg214933
ale s bílýma tile oddělujícíma jednotlivý místa....
Mám to brát tak, že když se k něčemu nevyjadřuješ, tak že ne...  Nebo jsi nějakej rozlítanej? ;D

Detailisto...  ;D

Abych řekl pravdu, tak o tom pořád přemýšlím, protože pokud by bližší strana byla bez chodníků, tak vyznačit parkovací místa nepůjde. Tedy z tohoto pohledu by parkovací stání dávaly smysl u modulárů (viz obrázek http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46009.msg214933#msg214933).

MÍLA

Já mám svoje parkovací místa vyřešený, co si udělaj ostatní je jejich věc.