Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 08.06.2007, 21:50:01
Citace od: MiP kdy 08.06.2007, 21:43:32
Posílání peněz dopisem je IMHO naprosto nevhodné (žádný důkaz toho, že si ty peníze poslal, někteří by ti tu mohli povyprávět story o setu 6399  >:D >:D >:D).

IMHO je to hlavně o lidech. Když ti set nebude chtít poslat, tak ti ho nepošle, ani když zaplatíš Paypalem.
Já mám zatím s posíláním cenných psaní dobré zkušenosti. Cenné psaní do USA bude ale problém, protože bude podléhat celnímu řízení (možná ani nejde do USA poslat).

Můj poměr průserů je tento:
cenná psaní 220 + 25 Euro
převody 35 Euro
Paypal bez průseru..

killco

Na PayPal mi nechce zaregistrovť kartu. Mám Visa Electron vo VUB banke. Neviete mi poradiť čo mám urobiť?

expertik

Je ta Tvoja karta Embossovana? Lebo mam pocit, ze nebude.....

5o

Citace od: killco kdy 06.09.2007, 20:35:16
Na PayPal mi nechce zaregistrovť kartu. Mám Visa Electron vo VUB banke. Neviete mi poradiť čo mám urobiť?

No v prvom rade musíš mať kreditnú kartu, lebo s tou obyčajnou platobnou k bežným účtom sa veľmi platiť cez internet nedá. Ja som išiel do Tatrabanky a chcel som iba virtuálnu, ale tam mi povedali, že to je iba dodatková a samozrejme bezpečnejšia, takže mám normálnu kreditku na nákupy v obchodoch a virtuálku na nákupy cez intrnet. A neviem ako to funguje v iných bankách, ale ak spravíš s kreditkou v TB nákupy za 8500, tak to máš bez poplatku.
Preto lebo Lego...

TomKQT

Po několikahodinovém (doslova) pročítání různých diskuzí na tomhle fóru jsem stejně nenašel jasnou odpověď na mou otázku, takže se musím zeptat.
Kdyby mi nějaký známý v USA koupil LEGO a poslal ho (platba přes PayPal, o to mi ale nejde), jak to je v současné době s doplacením cla a dph? Byl by to prostě balík poslaný soukromou osobou z USA na mou soukromou adresu, žádný viditelně odchodní balík. Prostě jako kdyby tetička posílala chudým příbuzným z ČR čokoládky  :)
Jsou nějaká kontrétní pravidla, kdy se clo a/nebo dph bude doplácet? Rozhoduje nějak cena, na kterou bude balík pojištěný? A pokud by mně jedno či druhé celníci naúčtovali, jak se to vlastně platí? To balík pozastaví a pošlou mi dopis s žádostí o zaslání peněz?
Tady se v diskuzích vždycky (teda aspoň co jsem našel já) mluvilo o koupi přes BL a podobně, nikoliv o koupi osobou v USA s následným zasláním.
Bylo by to v ceně 249 dolarů. (Pozn. pro otazníka - ano, nxt, musím zvážit všechny varianty  ;) )
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Colonel32

bude to fungovat nasledovne.

celnici balik bud zastavi, nebo nezastavi, podle nalady.

celnici bud rozhodnou, ze zaplatis clo, nebo ze ne, podle nalady.

pokud tam bude jasne uvedena cena, zaplatis clo i dph podle teto ceny (+bonus, zaplatis clo a dph i z postovneho)

pokud tam nebude uvedena cena a oni se rozhodnou ze zaplatis clo/dph, tak si proste vymysli kolik.

a pokud uz se rozhodnout, ze ho zaplatis, tak k tomu prilepi dobirkovou poukazku (ci neco podobneho), a ty to to zaplatis na poste, pri prebirani baliku...

TomKQT

#186
A jak zjistím, v které dny mají celníci nejlepší náladu?  ;D

Dík za odpověď, obával jsem se, že to tahle nějak bude  >:(

(Edit: to dík za opověď bylo za tu již napsanou, odpověď na náladu celníků jsem nečekal ;))
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Colonel32

Citace od: TomKQT kdy 21.09.2007, 19:39:20
A jak zjistím, v které dny mají celníci nejlepší náladu?  ;D

Dík za odpověď, obával jsem se, že to tahle nějak bude  >:(

nevim. Nakup za 10000 mi prisel v pohode, na nakup za 4000 mi nahodili 19%

PS a nejlepsi je, kdyz ti celnici otevrou MISBy  ;D


***Banana.com

Ve včerejší MF Dnes bylo uvedeno, že limit je tuším 45 Eur, ale že leckdy záleží spíš na tom, jak se celníci vyspí. Označení coby gift nepomáhá, protože jak je tam vyšší cena, dodaní to DPHčkem. Clo mi nedali ještě nikdy. Pokud ještě najdu ten článek, oskenuju ho sem.

otaznik

Nezáleží jak se celníci vyspí, ale zda vyberou tvou zásilku. Já mám platbu cla cca půl na půl.

Citace od: Colonel32 kdy 21.09.2007, 19:42:34

nevim. Nakup za 10000 mi prisel v pohode, na nakup za 4000 mi nahodili 19%

PS a nejlepsi je, kdyz ti celnici otevrou MISBy  ;D


Tak to bych vraždil!  >:D

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 21.09.2007, 19:50:05
Nezáleží jak se celníci vyspí, ale zda vyberou tvou zásilku. Já mám platbu cla cca půl na půl.


Opravdu záleží na tom, jak se vyspí. Zásilka s deklarovanou cenou 200 USD přišla obouchaná celními razítky a neplatil jsem nic, krátce poté přišla další s udanou cenou cca. 140 USD a dodanil jsem DPH... ::). Ostatně i v té MF Dnes psali, že kde je psáno gift, záleží čistě na libovůli celníka, zda tomu uvěří, a pustí to do volného oběhu, či neuvěří, a zatíží to DPH...

Darth

#191
Jinak pokud máš v bedně více kusů stejného druhu (třeba pro kámoše, nebo i pro sebe, tak na 100% ti tam dají DPH, protože to vezmou, že to máš na prodej (vlastní zkušenost). Jinak do 1500Kč bez poštovného by to mělo být bez cla a DPH (ale co stojí tak málo?). Nad 1500Kč je to fakt na celnících, jestli to nechají projít a nebo ti tam napaří dph. Jo a s tou dobírkou je to taky pravda. Jenom pozor, mě jednou přišlo oznámení, že mám zaplatit dlužné clo /DPH (normálně v obálce poštou) - tak jsem si to vzal s sebou do Brna a zrovna jsem tam převedl peníze. A odpoledne mi máti volala, že mi přišla dobírka na stejnou částku. Samozřejmě ji převzala, takže jsem jim zaplatil 2x. Musel jsem psát žádost o vrácení 2x zaplacené částky.

Jednalo se o set za 2500 Kč (v přepočtu), bylo to opravdu poslané jako gift, ale celníci nějak odhadli cenu na 2000 a připočetli mi tam něco přes čtyři stovky dph a clo (navíc to nebyl MISB, ale pouze návod plus dílky v sáčcích, tedy použité Lego - tzn. bylo jasné že to není dál na prodej).

Mělo by platit pouze pro zásilky, které jdou z mimo EU. Kdyby to fungovalo, jak říkáš ty, tj. že soukromá osoba ti to pošle a ty neplatíš DPH ani clo, tak si taky radši UCS Falcona nechám poslat z USA za 500 USD a nemusím platit 569 EURo. Bohužel to tak nefunguje. A když se budeš vzpírat, tak ti řeknou, že si můžeš zažádat o vrácení amerického DPH, ale evropské zaplatit musíš.

***Banana.com

#192
Citace od: Darth kdy 21.09.2007, 20:30:25
Kdyby to fungovalo, jak říkáš ty, tj. že soukromá osoba ti to pošle a ty neplatíš DPH ani clo, tak si taky radši UCS Falcona nechám poslat z USA za 500 USD a nemusím platit 569 EURo. Bohužel to tak nefunguje. A když se budeš vzpírat, tak ti řeknou, že si můžeš zažádat o vrácení amerického DPH, ale evropské zaplatit musíš.

Pokud se domluvíš s Amíkem, aby Falcona poslal jako gift a udanou cenu dal symbolicky, například 35 USD, tak Ti to bez dodanění projde. Je ovšem riziko, že když to pošta ztratí, dostaneš jen tu udanou cenu.
Kromě toho celá řada Amíků Tě s tím pošle do pr...e, protože lhát na celní prohlášce je u nich trestný čin a zákony berou o dost vážněji než my.. >:D. Poměrně dost BL shopů z USA to má rovnou ve splash page či store policies napsáno a v jednom jsem viděl i citaci příslušného zákona...

Darth

Nemluvil jsem o amíkovi - spousta mých studentů tam maká (přes léto a pár celoročně) - ovšem chtít po nich, aby mi to tahali letadlem, až pojedou domů, to nemůžu. Na  druhou stranu nevím, jak by se tvářili, kdybych si přes ně objednal LEGO  ;D

***Banana.com

Citace od: Darth kdy 21.09.2007, 21:15:13
Nemluvil jsem o amíkovi - spousta mých studentů tam maká (přes léto a pár celoročně) - ovšem chtít po nich, aby mi to tahali letadlem, až pojedou domů, to nemůžu. Na  druhou stranu nevím, jak by se tvářili, kdybych si přes ně objednal LEGO  ;D

No, nekoukej nalevo napravo, a pokud Ti někdo z nich něco pošle, neváhej.

TomKQT

Takže dalo by se říct, že nejjistější rada je uvést malou cenu zásilky, což ale zase představuje velké riziko pro mě v případě ztráty a porušení zákona pro Američana. Život je krutý  :)

Je aspoň výše cla nějak "předvídatelná"? Můžou tam dát max. pár stovek nebo klidně i tisíce?
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

***Banana.com

Citace od: TomKQT kdy 21.09.2007, 22:07:19
Takže dalo by se říct, že nejjistější rada je uvést malou cenu zásilky, což ale zase představuje velké riziko pro mě v případě ztráty a porušení zákona pro Američana. Život je krutý  :)

Je aspoň výše cla nějak "předvídatelná"? Můžou tam dát max. pár stovek nebo klidně i tisíce?

V ČR se mi nestalo, že by mi to doclili, narozdíl od SRN, kde jsem kromě Mwst. platil asi 7% clo. V ČR to maximálně dodaní DPH, ale clo mi neúčtovali ani u balíku s udanou cenou 400 USD...

Darth

Mě naúčtovali 19% DPH a 6% clo. Šlo to tehdy přes nějakou přepravní firmu (tuším FedEx), ještě mi volali z Prahy z pobočky ohledně proclení, jestli si to přijedu proclít, nebo jestli to mají udělat oni. Vzhledem k tomu, že to mám 300km, jsem je požádal o vyřízení formalit, naúčtovali si ještě asi 3% za zprostředkování - jednalo se o zásilku cca 18000 Kč. Ale tehdy se nejednalo o Lego, ale o repliky zbraní - fantasy meče (z www.weaponsmaster.com). Takže asi i vyměření cla je podobně jako vyměření DPH podle toho jak se celník vyspal.

Darth

Citace od: TomKQT kdy 21.09.2007, 22:07:19
Takže dalo by se říct, že nejjistější rada je uvést malou cenu zásilky, což ale zase představuje velké riziko pro mě v případě ztráty a porušení zákona pro Američana. Život je krutý  :)

Američan to může poslat jako Gift, tzn. nenapsat tam vůbec hodnotu, ovšem je to pak na tvoje riziko, pokud se to ztratí (a navíc, jak už jsem psal, celníci si prostě tu cenu někdy odhadnou). Navíc někteří mamlasi to sice označí jako Gift (když je požádáš), ale dovnitř hodí vytisknutou objednávku z e-baye i s cenou, kterou jsi ve skutečnosti platil  :o

***Banana.com

#199
Citace od: Darth kdy 21.09.2007, 22:32:39
Navíc někteří mamlasi to sice označí jako Gift (když je požádáš), ale dovnitř hodí vytisknutou objednávku z e-baye i s cenou, kterou jsi ve skutečnosti platil  :o


Tak tak..celníci v Passau, kam mi omylem Amík poslal balík místo do ČR, také nebrali zřetel na krásně zfalšované výpisy z Paypalu a Ebaye s třetinovou cenou (které v SRN musí být přiloženy), a clo vyměřili z hodnoty, na kterou byl balík pojištěn (reálně zaplacené). Sice jsem se je snažil přesvědčit, že jsem to koupil levně a nechal pojistit na sběratelskou hodnotu, ale německý Zollamt bohužel není český banánistán.... :'(
Z toho vyplývá poučení z krizového vývoje - chceš-li úspěšně zlostát okrásti, musíš balík na podstatně nižší sumu pojistiti, a při ztrátě pak můžeš trpce litovati...

niessnet

Krapet jsem zagooglil a našel toto: http://www.nakupvusa.cz/clo-dph
Jsou tam informace ohledně cel, osvobození od cla, DPH a podobně.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

TomKQT

Citace od: niessnet kdy 22.09.2007, 16:00:10
Krapet jsem zagooglil a našel toto: http://www.nakupvusa.cz/clo-dph
Jsou tam informace ohledně cel, osvobození od cla, DPH a podobně.


Hm, tohle je docela zásadní, cituji:
Od cla jsou dále osvobozeny zásilky zboží neobchodní povahy do vlastní hodnoty 45 EUR zasílané bezplatně mezi soukromými osobami.

45 € je v LEGO světě jako by plivnul  :'(
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Rewolt

Citace od: niessnet kdy 22.09.2007, 16:00:10
Krapet jsem zagooglil a našel toto: http://www.nakupvusa.cz/clo-dph
Jsou tam informace ohledně cel, osvobození od cla, DPH a podobně.

To je docela zajímavý, taky sem přemýšlel o něčem takovým jako je http://www.zasilkovasluzba.com/services_mailbox.php že by se to mohlo hodit.
a píšou tam taky o pronájmu celého kontejneru ....tak kdo by se přidal ;D??
It's a trap!

***Banana.com

Vzhledem k tomu, že dovoz Lego kalendářů je pro mne zcela neziskovou záležitostí, přesouvám info ze soukromé inzerce sem. Původní cena 429,- Kč již nelze dodržet (pro dřívější rezervace platí, stejně jako 459,- pro rezervace z třetí várky), nová cena 600,- Kč. K dnešnímu dni není kalendář v ČR nabízen, pokud bude zájem, mohu zorganizovat další kolo. První již je vyřízeno, další dvě jsou takto:


7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Shi-So PŘEDÁNO 13.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Hans ODESLÁNO 11.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Rouseanne ODESLÁNO 9.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   rezervace Silva
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno McPet ODESLÁNO 5.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Descale ODESLÁNO 5.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Liba.Stara DORUČENO 8.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Liba.Stara DORUČENO 8.11

Z třetí dodávky, která by měla do soboty rovněž být, vykryju tyto:

7600   Belville Calendar 2007 MISB   429   placeno J.  PŘEDÁNO 13.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   429   placeno Liba.Stara  DORUČENO 8.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   459   placeno Felis ODESLÁNO 5.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   459   placeno Johny54 ODESLÁNO 3.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno Patrix ODESLÁNO
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   placeno MartinV ODESLÁNO 11.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   459   placeno Johny54 ODESLÁNO 3.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   předáno Mičánek
7907   Advents Calendar 2007 MISB   429   předáno Mičánek

V dodávce očekávané do 10.11. budou tyto sety:

7600   Belville Calendar 2007 MISB   429   placeno C. ODESLÁNO 11.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   429   placeno C. ODESLÁNO 11.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   429   placeno C. ODESLÁNO 11.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   429   placeno C. ODESLÁNO 11.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   459   rezervace Micho ODESLÁNO 20.11.
7907   Advents Calendar 2007 MISB   459   rezervace Micho ODESLÁNO 20.11
7907   Advents Calendar 2007 MISB   600   placeno Galtar DORUČENO 8.11.
7600   Belville Calendar 2007 MISB   600
7600   Belville Calendar 2007 MISB   600
   

***Banana.com

Dnes jsem přivezl další várku kalendářů, o příspěvek níže info o datech rozeslání, která přidávám tak, jak kalendáře odesílám. Zbytek Belville kalendářů je na cestě a budou příští týden. Vzhledem k neustálému růstu cen kalendářů další případné rezervace za cenu 600,- Kč / ks.

***Banana.com

Včera jsem přivezl další várku, aktualizovány údaje o rozesílání.

TomB

Citace od: Jindroush kdy 02.02.2005, 15:32:49
Přes Ebay jsem nakupoval, nikoli zatím LEGO, ale je to stejný. LEGO 'špecifiká' proberu jindy, ale ty by neměly být závislé na zemi.

1) Je třeba se zaregistrovat na Ebay. Pokud umíš víc anglicky než německy, doporučuji Ebay.com, účet je platný na všech Ebay na světě.


me se tam nejde zaregistrovat :'( :'( :'(
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Skyder


Ako to? nieco ti to vypisuje alebo aky je problem?
Skyder

Colonel32

Citace od: TomB kdy 29.03.2008, 10:37:17
Citace od: Jindroush kdy 02.02.2005, 15:32:49
Přes Ebay jsem nakupoval, nikoli zatím LEGO, ale je to stejný. LEGO 'špecifiká' proberu jindy, ale ty by neměly být závislé na zemi.

1) Je třeba se zaregistrovat na Ebay. Pokud umíš víc anglicky než německy, doporučuji Ebay.com, účet je platný na všech Ebay na světě.


me se tam nejde zaregistrovat :'( :'( :'(

SORRY, ale tohle uz je jak ty vtipy z helplinky, ve stylu "jaky mate pocitac?" "sedy"

Barby

Chtěla bych se zeptat ohledně dovozu Lega z USA. Píšete o povinnosti cla a DPH. Clo je 4,7 % , to jsem už zjišťovala. Ale pokud nejste plátci DPH, tak ho platit nemusíte (na Finančním úřadě mi podali takovouto informaci) až do obratu 1.000.000,- Kč za posledních 12 kalendářních měsíců. Tak nechápu, kde berete těch 22, resp. dnes 19%.
Díky za odpovědi.
Barby