Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Cavelon

"set which disappeared in Slovakian mail system"
By ma zaujímalo, odkiaľ si je istá, že to zašantročila práve naša pošta? ???

MasterWindu

Citace od: Cavelon kdy 30.05.2008, 10:47:58
"set which disappeared in Slovakian mail system"
By ma zaujímalo, odkiaľ si je istá, že to zašantročila práve naša pošta? ???
Presne tak. Snáď si tú fotku pozre minimum ľudí, aby nebol niekto z našej strany hranice znevýhodnený  :-\  Vždy je chyba v odosielatelovi, ktorý nepošle poistený balík. Ozaj je to jej vina.
6030 R.I.P.  :'(
Dark ages forever ...

betakaroten

Citace od: matny kdy 30.05.2008, 08:54:45
Na Brickshelf je zverejnené photo setu 6030, ktoré má súvislosť s mojim nedávnym nákupom na Ebay USA aj s príslušnym textom, ktorý nepoteší, pretože znie ako varovanie. Predávajúca mala zrejme potrebu si vykompenzovať svoj hnev nad stratou, pretože zásielku nepoistila - mna osobne táto strata mrzí možno viac ako predávajúcu, set som vydražil za solídnu cenu a okrem iného je to prvá zásielka z USA čo sa mi stratila z celkového objemu cca 800 balíkov.  ::)  :'(
Pfuj... http://news.lugnet.com/castle/?n=21672
Ona snad předpokládá, žes to dostal, zapřel a chceš prodat dál >:(

Skyder

Citace od: betakaroten kdy 01.06.2008, 17:02:23
Citace od: matny kdy 30.05.2008, 08:54:45
Na Brickshelf je zverejnené photo setu 6030, ktoré má súvislosť s mojim nedávnym nákupom na Ebay USA aj s príslušnym textom, ktorý nepoteší, pretože znie ako varovanie. Predávajúca mala zrejme potrebu si vykompenzovať svoj hnev nad stratou, pretože zásielku nepoistila - mna osobne táto strata mrzí možno viac ako predávajúcu, set som vydražil za solídnu cenu a okrem iného je to prvá zásielka z USA čo sa mi stratila z celkového objemu cca 800 balíkov.  ::)  :'(
Pfuj... http://news.lugnet.com/castle/?n=21672
Ona snad předpokládá, žes to dostal, zapřel a chceš prodat dál >:(
Bez urazky ale ona asi fakt nie je normalna? Ved ked je blba a nepoisti si to tak nech sa necuduje. Mne tiez posta v poslednom mesiaci stratila balik /tiez bol nepoisteny/ a odvtedy poistujem. Takze dufam ze sa pani pouci a nebude sa tvarit ako keby ju niekto okradol. Uz mi lezie na nervy.
Skyder

Colonel32

Spis bych to nazval ne uplne obratne napsanym patranim po setu, ktery proste NEKDE zmizel, navic je nastvana, ze ji paypal sebral penize, takze nema ani set, ani penize. (coz se tu zrovna nedavno resilo)  -  takze popsala, jak ten chybejici predmet vypada, at uz se objevi KDEKOLI

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 01.06.2008, 17:16:38
Spis bych to nazval ne uplne obratne napsanym patranim po setu, ktery proste NEKDE zmizel, navic je nastvana, ze ji paypal sebral penize, takze nema ani set, ani penize. (coz se tu zrovna nedavno resilo)  -  takze popsala, jak ten chybejici predmet vypada, at uz se objevi KDEKOLI

Nicméně uvádět tak údaje o kupujícím, to už je trošku moc...

M@P

Omlouvám se, že jsem nestudoval diskuzi zpět a možná je můj dotaz naivní, ale existuje v Evropě (nejlépe v Británii) internetový obchod s legem, který zasílá i do ČR a je u něj možná platba kartou?

Colonel32


Jindroush

Amazon hračky určitě nikdy neposílal. Jen gultůru.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

#249
Citace od: Jindroush kdy 04.07.2008, 00:09:44
Amazon hračky určitě nikdy neposílal.

Citace od: Jindroush (Amazon Policies) - ICQ kdy 04.07.2008, 00:09:44
  0:22:59: Additionally, some consumer electronics, health and personal care, home and garden, jewelry, pet supplies, shoes, software, sporting goods, tools, video games, and watches can be shipped to the following countries:

      Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Ireland, Italy, Japan, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Saudi Arabia, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, United Arab Emirates, United Kingdom

Ok, vedel jsem, ze telefony jinam nez do USA neprodavaj, ale tohle uz ne.

primaholka01

čauky lidi,
nevím jestli se to hodí zrovna sem,tak snad mi to prominete   :-* chtěla sem se zeptat,jestli máte někdo zkušenosti s http://www.amazon.com jak tam nakupovat,jestli se vůbec dá nakupovat atd. díky za odpověď  ;)

otaznik


Colonel32

tak to by se opravdu byvalo hodilo...  :P

otaznik


Colonel32

Citace od: davda54 kdy 29.10.2008, 09:51:01
nevím jestli to tu už bylo řečeno, ale jde nakoupit na bricklinku i tak že se pošlou peníze dopuručeně a jestli ano kde se má "kliknout" ???

Technicky to mozne je, ale bricklink s takovou moznosti nepocita - je tedy nezbytne, abys se s prodejcem, u ktereho planujes nakupovat, predem dohodl, ze mu penize posles doporucenym dopisem (a pak uz je defacto jedno, co zakliknes)

Anatyt

Ked si objednam LEGO z USA a zachyti mi ho colnica, kolko im musim zaplatit clo? 19% ceny? A ked to bude deklarovane ako dar?
Dik.


Anatyt

Jasne, DPH som mal na mysli. No smutne. Dufam, ze aj na Slovensku to je "len" to DPH a nic viac. Ale je to zdieranie.

drSEBY

#257
minulý týden jsem byl na celnici v Praze 5 - plzeňská ulice - hrozný barák  >:D

ale podali mi info, že od 1.12 se zvýší limit pro platbu DPH (doplatek daně) (a to do limitu 150 euro) co bude přes se musí dodanit, jinak doted je limit 22 euro (i po převodu (dolar, frank...))

Ravenhorn

Nebude někdo teď v březnu objednávat nějaké díly z BL? Že bych se k němu přidal.
Castle, Pirates a Star Wars.

mike.kup

Zdravim vsechny pritomne. Chtel bych se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s shop.lego.com ? Nebo takhle: Nekde bych si chtel poridit XL a M motor a dva prepinace polarity z power function. Prave na tom shop.lego.com by tohle meli prodavat, ale oni tam maji placeni pres platebni karty (ci co) a to ja nemam a ani nevim co a jak. Pro me by bylo idealni, kdybych se tady na nekoho obratil, dopredu mu poslal penize a NEKDE by se to NEJAK koupilo a pak me poslalo. Je tady tedy nejaka dobra duse, ktera by mi s timto pomohla?

Ondra


mike.kup

Mnohokrat dekuji. Zrovna do volne diskuze me nenapadlo se podivat.

Zaha

Zdravím, prosím o radu:

Kdo máte zkušenosti z posíláním lega soukr. zásilkou z USA do ČR... především mi jde o způsob přepravy a zkušenosti se stavem zásilek (loď, letadlo...) a pak hlavně CELNÍKY... Kolik lega v jaké cenové relaci je možné dovést bez cla a popř, zda někdo neví kolik je clo... moc děkuji za případné odpovědi...

otaznik

Citace od: Zaha kdy 05.09.2009, 00:45:23
Zdravím, prosím o radu:

Kdo máte zkušenosti z posíláním lega soukr. zásilkou z USA do ČR... především mi jde o způsob přepravy a zkušenosti se stavem zásilek (loď, letadlo...) a pak hlavně CELNÍKY... Kolik lega v jaké cenové relaci je možné dovést bez cla a popř, zda někdo neví kolik je clo... moc děkuji za případné odpovědi...
Na všechno už tu jsou odpovědi, které se dají při troše hledání najít. Ale budiž, zkusím to (vyjímečně) sesumírovat:
- vše letecky, cena je odvislá od velikosti zásilky, malé sety mají více než přijatelné poštovné. Já preferuji USPS
- clu nepodléhají zásilky do hodnoty (včetně poštovného) 150 EUR, případné clo je 4% + 19% DPH (tedy dohromady 23%)

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 05.09.2009, 01:27:05

Na všechno už tu jsou odpovědi, které se dají při troše hledání najít. Ale budiž, zkusím to (vyjímečně) sesumírovat:
- vše letecky, cena je odvislá od velikosti zásilky, malé sety mají více než přijatelné poštovné. Já preferuji USPS
- clu nepodléhají zásilky k soukromým účelům do hodnoty (včetně poštovného) 150 EUR, případné clo je 4% + 19% DPH (tedy dohromady 23%)
- v případě, že cena zásilky překročí 150 EUR bez poštovného, je DPH vypočítáno z celé ceny, včetně poštovného!
- Clo se vybírá pouze, pokud by jeho hodnota (vybraného Cla) překročila 1000kč
- Vybrání DPH lze obejít 2 způsoby, buď uvedení nižší nebo žádné udané hodnoty (pak ale člověk nemůže zásilku pojistit na reálnou hodnotu), nebo rozdělit zásilku do více balíků (Náklady na rozdělení poštovného jsou ve valné většině případů nižší, než doplatek DPH)


Zaha


hadato

Na tomto fóru jsem nově a už řeším problém.
Pře nějakou dobou jsem si koupil lego technic buldozer, ve kterém jsou nové PF prvky. Jejich počet mi krátké době přestal vyhovovat a taky se mi zastesklo motorů se starším 9V systémem. Rozhodl jsem se tedy, že si propojovací kabely, světla, nový ovladač, receiver, atd. koupím z www.lego.com.
Záhy jsem ale zjistil, že se dá platit jenom přes kreditní kartu, kterou nevlastním. Rodiče jsem zkoušel přemluvit, aby to vzali na svoji, ale odmítli to.
Nebyl by někdo teda ochoten objednat to lego na sebe s tím, že by si tam přihodil, co potřebuje a já mu poslal peníze? Poštovné bych celé zaplatil.
Kdyby se někdo rozhodl, tak se ozvěte na hadato@seznam.cz nebo na icq - 468822569

Předem díky                                    Tomáš

Woyta

Kabely si tam chci taky objednat. Jsou ted dokonce ve sleve. Kartu pro internetove platby mam.
Akorat nevim jak to je s poplatky. Na ucet v CR to asi nepujde co?
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

otaznik

Citace od: Woyta kdy 24.09.2009, 20:28:20
Kabely si tam chci taky objednat. Jsou ted dokonce ve sleve. Kartu pro internetove platby mam.
Akorat nevim jak to je s poplatky. Na ucet v CR to asi nepujde co?
Pokud to platíš kartou, tak je to jedno. Něco jiného je platba z účtu.

hadato

Už se  mi nabídl Hardegon, že by mi to objednal a že taky něco chce objednat. Taky psal, že by to mohl hodil na fórum, že by řešil hromadný nákup.