Lipno 2014

Založil peki, 03.06.2013, 10:33:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Zatím předběžné info zde. Do toho vlákna pište nápady.

Foton

#1
Zatím jsem na výstavě nebyl, ale počítám s návštěvou. Jen to musím zahrnout do nějakého delšího výletu.

Myslím, že jediná její slabina je lokace.

Lákám na ní lidi, kde se dá, ale říct někomu:
Citace" Hele vím o skvělé výstavě Lega. Vem děcka, ráno v 9:15 nasedni v Praze, jeď 4 a půl hodiny (13:59), najez se(15:00), prohlídni si výstavu a v 16:15 už sedej na vlak zpátky. Ve 20:31 jsi zase v Praze. Parádní výlet, ne. Na výstavu jsi měl celou hodinu, na cestování 9 hodin."
Ne každý má/chce použít pro cestování auto. A o cestě z Olomouce, Brna či Ostravy ani nemluvě.

Z mého pohledu, pokud chceme organizovat akci celostátního měřítka (a Lipno takovou určitě je), měla by být v Brně, Praze nebo Olomouci (co se týče ČR). I když je mi to proti srsti, tak Praha je v tomhle ohledu pořád asi nejlepší.
Přemýšlel jsem, kde by se to dalo uspořádat v Olomouci, ale pro placenou výstavu na měsíce tu asi moc prostor není. I když možná nějaký nevyužitý prostor/sklad v nákupním centru by šel.

Tím nechci nijak snižovat výstavu v Lipno Point. Přijde mi, že to byl obrovský skok ve vystavovatelském životě KOSTKY.ORG.  Stavby na zakázku, představení setu, návštěva z Lega. Super! A dokonce nebude jen na víkend!
Děkuji všem, kteří se na její realizaci podíleli.

Už se a ni moc těším.



Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 03.06.2013, 16:05:18
Zatím jsem na výstavě nebyl, ale počítám s návštěvou. Jen to musím zahrnout do nějakého delšího výletu.

Myslím, že jediná její slabina je lokace.

Lákám na ní lidi, kde se dá, ale říct někomu:
Citace" Hele vím o skvělé výstavě Lega. Vem děcka, ráno v 9:15 nasedni v Praze, jeď 4 a půl hodiny (13:59), najez se(15:00), prohlídni si výstavu a v 16:15 už sedej na vlak zpátky. Ve 20:31 jsi zase v Praze. Parádní výlet, ne. Na výstavu jsi měl celou hodinu, na cestování 9 hodin."
Ne každý má/chce použít pro cestování auto. A o cestě z Olomouce, Brna či Ostravy ani nemluvě.

Z mého pohledu, pokud chceme organizovat akci celostátního měřítka (a Lipno takovou určitě je), měla by být v Brně, Praze nebo Olomouci (co se týče ČR). I když je mi to proti srsti, tak Praha je v tomhle ohledu pořád asi nejlepší.
Přemýšlel jsem..................

Víš mi z těch vesnic kolem Prahy takto normálně fungujeme. Vezmeme děti a několik hodin jedeme do Prahy a potom zase zpátky. K dopravě na Lipno z Prahy autem je to 2 hodiny 30 minut když není zácpa/povodně.  Na Lipně stejně jako v jihočeském kraji je toho k vidění více. Nemusí to být výlet jenom za Legem. Když nechce/nemůže jet někdo autem bude cesta podstatně komplikovanější.

K druhému, nepřemýšlej o lokalitě najdi rovnou sponzora, který ty prostory má a zainvestuje akci jako takovou.

Další příspěvky na toto téma už prosím ne. Budu je rovnou mazat. Zajímá mne kdo co postaví s čím může pomoct atd.

MiHo

#3
Nápad:
Společně postavené kolejiště podél celé jedné delší stěny tenisových kurtů.
Statické modely v kolejišti, které budou k dispozici, rozdělit dle historických etap (případně tématicky) a té historické době i přizpůsobit vozový park na lokálním okruhu v dané části. Přes celé kolejiště na velkém okruhu by pak projížděly rychlíky celou historii.

Na tu délku by se tam vešlo i velké seřaďovací nádraží s vjezdovou, směrovou a odjezdovou skupinou.

peki

Citace od: miho kdy 04.06.2013, 16:49:28
Nápad:
Společně postavené kolejiště podél celé jedné delší stěny tenisových kurtů.

Kolejiště neřešte jiné nápady.

Kolejiště musí být zasklené = bude na chodbě jako letos, maximálně na delší ploše. 4 měsíce provozu = hodně motorů = je to drahé. Druhá věc je to dlouhodobě udržet v provozu = musí se čistit koleje. Je to hodně práce.

Na čem by se dalo zapracovat:
- je osvětlení
- motorizovat nějaké věci ve městě
- vyrobit něco pohyblivého ale úplně nového - lanovka atd.

otaznik

Nemusí to být nutně kolejiště, něco ve stejném smyslu jako spolupráce Castle sekce, ale tentokrát ve formě města by bylo také fajn (dá se udělat spousty detailů a scének s figy).

DarkDrago

Za sebe (i když možná neúspěšně) navrhuji nějaké bojovníky/rytíře z Bionicle dílů. Dneska jsem viděl dokonce masku z dílků, ta by se taky dala (myšleno pro člověka).

Byl bych asi jediný kdo by se do toho pustil (pokud by to vyšlo). Bohužel nemám zatím zkušenosti, ale to bych měl během roku napravit.
Ale na takové monstra jako je drak, si troufnu jen s těží
Dračí páni s mocí ohně...

Aki

Sám za sebe musím říci, že velká výstava už po roce mi přijde strašně brzo. Ta současná ještě ani neskončila a už aby se plánovala nová. Vůbec si nedovedu představit, že bychom v castle sekci dokázali po tom letošním vypětí něco velkého zase zorganizovat. Samozřejmě se mi ale bude líbit, když se jiné sekce nechají inspirovat naším letošním projektem a uspořádají něco podobného. Ode mne toho ale prosím příliš neočekávejte. Reálně bych to viděl až tak na 2015.  :-\ Mimochodem diskusi o případném termínu jsem zde přehlédl? Nebo je to stanoveno direktivně?

Ondrej

Pokud by se někdo přidal tak já bych postavil určitě něco z československý techniky ještě (Zetor, Tatra např.). Prostě techniku z dob největší slávy našeho průmyslu.

Společný projekt města jako takového se mi líbí, klidně postavím stromy, z Lugbulku mám dost zeleně a i něco svítícího nebo točícího se. Hezky by vypadalo letiště s přistávacíma světlama, ulice s lampami a semafory a podobně.

hobby

Citace od: Aki kdy 04.06.2013, 22:41:40
Sám za sebe musím říci, že velká výstava už po roce mi přijde strašně brzo....
Souhlas, protože pomáháme vytvářet všudypřítomnou inflaci všeho (peněz, informací, zážitků, umění, ...). Týká se i Lega, což jsou odnes hromná kvanta nových setů, figurek, dílků, atd., a to už snad jednoho nemůže ani vzrušovat. Však jsme o tom mluvili na večírku.
S Lipnem jsem nepočítal (doposud jsem byl kromě Liberce všude), ale nakonec jsem tam byl. Což je mi ctí, ve společnosti tak šikovných lidí! Ale říkám si, že už toho bylo dost a je třeba ´vychladnout´ >:D.

Luky1987

Prosím všechny letošní zakázkové stavitele, aby mi napsali přes SZ víkendy, které by se mohli zúčastnit setkání v Praze v Lego ateliéru a probrat detaily ohledně výstavy v příštím roce a s odstupem zhodnotit i tu letošní.
Ve hře bych nechal dva poslední víkendy v červnu a celý červenec.
Vybere se víkend/víkendy, kdy by mohlo dorazit nejvíce lidí.
Záležet bude samozřejmě i na tom, kdy bude mít MŠ čas...

Systematik

Citace od: Aki kdy 04.06.2013, 22:41:40
Sám za sebe musím říci, že velká výstava už po roce mi přijde strašně brzo. Ta současná ještě ani neskončila a už aby se plánovala nová. Vůbec si nedovedu představit, že bychom v castle sekci dokázali po tom letošním vypětí něco velkého zase zorganizovat. Samozřejmě se mi ale bude líbit, když se jiné sekce nechají inspirovat naším letošním projektem a uspořádají něco podobného. Ode mne toho ale prosím příliš neočekávejte.
Reálně bych to viděl až tak na 2015.  :-\ Mimochodem diskusi o případném termínu jsem zde přehlédl? Nebo je to stanoveno direktivně?
Přesně tak.

nerow

Já bych se takto brzkému plánovaní dalšího Castle projektu nebránil. Možná se to nezdá, ale rok je strašně krátká doba. Než se navrhne celek, seženou se stavitelé tak nějaká doba uplyne. A lépe, když na stavění je velká časová rezerva. Já jsem měl co dělat, abych během toho půl roku stihl postavit malý plácek o velikosti 96x48 studů.

Výstavbou na příští Lipno jsem začal už v neděli po příjezdu. Bude se jednat o středověkou tvrz podle reálné předlohy, nejspíše s přilehlými hospodářskými staveními. Rád bych měl do zimy postaveno. Pak mne čeká absolutorium a to již čas na kostky nebude vůbec.

MLT

Citace od: malý Měch kdy 05.06.2013, 22:48:07
Když už jsme u společných projektů, mám požadavek z Lipna, že by byl velký zájem o tzv. GBC moduly.
Pro ilustraci: http://www.youtube.com/watch?v=sUtS52lqL5w



Něco podobného jsem zde již poptával na zakázku i já pro naše muzeum, zatím však bez jakéhokoli zájmu, respektive nabídky.
Takže pokud je tu někdo, kdo si do toho troufne jít, určitě se ozvěte i nám

Chairudo

Když pohyblivé věci co třeba Roller Coaster? >:D
http://www.youtube.com/watch?v=kO6oa7KvsEM
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MLT

Citace od: Chairudo kdy 08.06.2013, 21:24:30
Když pohyblivé věci co třeba Roller Coaster? >:D
http://www.youtube.com/watch?v=kO6oa7KvsEM


úžasný :-)

Já to chci taky do našeho muzea  :(

Foton

Navrhuji doplnit Chrám Sv. Víta (Ryxe) o jednu z jeho vitráží (průhledné bricky). Samozřejmě, že by pak vitráž musela být u okna přes které jde slunce.
Rád se toho ujmu, i když se nepovažuji za zkušeného stavitele.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Měl bych takový návrh týkající se všeobecně většiny vystavovaných modelů, a to více propracované popisky modelů. Už to tady někdo zmiňoval dříve a osobně si myslím, že by to přidalo na úrovni a řeklo by to návštěvníkovi trochu více o daném modelu než jen jméno autora.

Moje představa je následující:

  • udělali by se šablony štítků v několika velikostech tak, aby u větších modelů mohl být uveden podrobnější popis než u těch menších, případně by se u některých modelů udělal jeden společny štítek pro více modelů
  • šablony, vytvořené např. v excelu (tvorby se klidně ujmu), by se daly volně ke stažení, aby je mohl každý vystavovatel vyplnit, poslat zpět organizátorů a ti by dělali už jen kontrolu a tisk
  • na štítcích by bylo uvedeno jméno modelu a autora a dle velikosti stručný popis funkcí modelu, pozadí jeho vzniku, případně počet dílků
  • na zvážení je umístění loga kostek a jeho velikost - osobně si myslím, že by mohlo být spíš menší, aby zbylo více místa pro text
  • štítky by mohli být vytištěné na tvrdším papíru, aby se tolik nemuchlaly a nekrotily

Co si o tom myslíte?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Aki

Jen to, že třeba moje MOCy na Lipně nemají vůbec žádný štítek, ani na to jméno už nezbyl čas, natož na něco dalšího....  ::)

bubutymmy

Nevím, jak to bylo na stávajícím ročníku, kdyžtak se nabízím jako korektor nebo tak něco, ať už popisků, nebo i jinačích materiálů <šprt smajlík>.

FilipS

Tomik
Mě to přijde jako super nápad, ještě bych přidal QR kód odkazující na galerii stavitele, nebo Tiny-url.

Micho

Citace od: FilipS kdy 22.08.2013, 16:17:36
Tomik
Mě to přijde jako super nápad, ještě bych přidal QR kód odkazující na galerii stavitele, nebo Tiny-url.

Určite, to je výborná myšlienka. Už len zrealizovať.  8) 8) 8)

Tomik

Citace od: FilipS kdy 22.08.2013, 16:17:36
Tomik
Mě to přijde jako super nápad, ještě bych přidal QR kód odkazující na galerii stavitele, nebo Tiny-url.

QR kód je dobrý nápad, ale myslím, že na něj nezbude místo nebo bude moc malý a nečitelný. Leda je nalepit na "skla" vitrín. Tam by si je mohl každý snadno vyfotit.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

salac

MOhu dostat kontakt na organizátora LIPNA 2014 ?

peki

Citace od: salac kdy 09.11.2013, 18:04:05
MOhu dostat kontakt na organizátora LIPNA 2014 ?

pokud myslíš za kostky tak to jsem já  ;)

peki

Zajímavé video z loňské akce ZDE

Nové logo výstavy


Chairudo

Teda ten název je pěkná hloupost a tím myslím hloupost LEGA. Nechápu že mají problém s tím, když jim chce někdo zadarmo udělat reklamu, nebo se skloňování jejich názvu což je u nás i jinde ve světě zcela běžné. Potřebují vyměnit vedení za nové myslící dopředu, ti pánové z 1872 jim jen škodí.

Jinak video je super, ještě že mám hlavu schovanou za věží ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

VocucBat

Mě hlavně rozesmál název a web který se neshoduje s názvem a mimochodem ten web nevadí?

peki

Citace od: vocucbat kdy 28.02.2014, 15:35:21
Mě hlavně rozesmál název a web který se neshoduje s názvem a mimochodem ten web nevadí?

Doména - není to zakázané.

peter

Citace od: peki kdy 28.02.2014, 13:48:24
Nové logo výstavy

Proč nikde v tomto logu není logo našeho fóra?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.