IDEAS

Založil Anatyt, 13.01.2023, 15:51:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Aha. No tak to nepočúvam, tak to vysvetluje že som o tom nikdy nepočul. To mám potom asi dosť skreslenú predstavu o tom, že medzi najúspešnejších interprétov súčasnosti patria The Weeknd, LP, Dua Lipa, Billie Eilish...

Frco

Toto posledné vyzerá ako Ideas pre 6+  :D
Ale ok, aspoň sa nemusí toľko setov kupovať tento rok, prečo nie.
Akurát si myslím, že značka IDEAS by mala byť o zaujímavejších veciach pre AFOLov, čo tento set nespĺňa. Čo myslíte, koľko "dospelákov" si to kúpi pre seba?

Tomik

Skupinu BTS a jejich píseň Dynamite jsem také neznal, ale po vydání tohoto setu jsem si řekl, že si jí vyhledám na youtube. Podle mého soukromého hodnocení se jedná o velmi průměrnou píseň a při sledování videoklipu jsem si stále dokola musel pokládat otázku, zda to zpívají holky nebo kluci (podle dostupných informací by se mělo jednat o ryze klučičí kapelu). K vlastnímu setu se asi nemá cenu vyjadřovat, protože není pořádně k čemu - přijde mi jen jako předražený propagační předmět pro fanoušky srovnatelný s tričkem s potiskem loga skupiny.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Drobuliatko

Vystizne Tomik! :)

starbuilder

BTS jsou v posledních letech velice populární skupina a jejich písnička Dynamite je jedna z jejich nejznámějších a nejúspěšnějších, jednu dobu se hrála všude možně. Jinak ano jedná se o jihokorejskou hudební skupinu, která má opravdu velkou fanouškovskou základnu a to jak v Asii, tak i jinde ve světě. Upřímně se nedivím, že byl vybrán, jelikož se dá u fanoušků předpokládat velký zájem a podpory 10000 tento set dosáhl za pouhých 30 dnů. Je pravda, že set nepředstavuje nijak zvlášť náročnou stavbu, ale to se snad ani nedalo čekat, myslím, že to vlastně bylo ve finále zpracováno i překvapivě dobře podle toho klipu. Navíc důležitější součástí tohoto setu budou pro mnoho lidí minifigurky, které jsou dobře zpracované. Tento set jednoduše není pro fanoušky lega, ale pro fanoušky této hudební skupiny a těm se to myslím líbit bude.
Osobně bych klidně uvítal zvláštní tematickou řadu, která by představovala hudební skupiny, zpěváky a zpěvačky v jejich známém klipu. Myslím, že takové téma by uvítalo mnoho fanoušků hudby.

Citace od: roko86 kdy 16.02.2023, 10:14:02Kdy bude ten vlak orient expres ?

Konec roku 2023 nebo začátek roku 2024.


ramsey1

Koukám, že Lego fakt chce, abychom ušetřili na tu Roklinku >:D

Drobuliatko

Citace od: starbuilder kdy 16.02.2023, 20:58:13.

Citace od: roko86 kdy 16.02.2023, 10:14:02Kdy bude ten vlak orient expres ?

Konec roku 2023 nebo začátek roku 2024.



Este ma byt predtym ten fotoaparat, nie?

roko86


smart400


Na orient express jsem velmi zvědav.

Pool

Jak chodí od Lega ty maily s projekty co dosáhnout 10k bodů, tak přišel i tento:
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/4c5cdcbb-a492-4361-9777-d6a54bef297c
Nějak mi uchází pointa toho projektu, co se na tom lidem líbí? :o  Tak jako nevím, ale čím je Lego po světě známější, tím snadnější bude prolomit tu hranici 10k a asi by měli zvážit ji zvýšit tak na 50k ;D

Foton

Taky jsem na to dneska koukal a nějak mi na první pohled uniklo "kouzlo" toho projektu.
Ale lidé jsou pestrobarevní.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Darth

Pánové, sice už Lego nejedu, ale do tohoto bych teda určitě šel. Paráda.
https://ideas.lego.com/projects/f2690384-a591-455d-8276-687dee6b9eaa

david.zeman

#42
Citace od: Pool kdy 12.04.2023, 11:30:54Jak chodí od Lega ty maily s projekty co dosáhnout 10k bodů, tak přišel i tento:
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/4c5cdcbb-a492-4361-9777-d6a54bef297c
Nějak mi uchází pointa toho projektu, co se na tom lidem líbí? :o  Tak jako nevím, ale čím je Lego po světě známější, tím snadnější bude prolomit tu hranici 10k a asi by měli zvážit ji zvýšit tak na 50k ;D

MOC co dá dohromady malá holka. Je to ale z klipu Taylor Swift a hodně lidem se asi líbí ta písnička nebo mají rádi interpreta.
https://www.youtube.com/watch?v=-BjZmE2gtdo
Navíc to asi splňuje nová kulturní kritéria anglosaského popkulturního světa, takže úspěchu nic nebrání.

mesje

Citace od: ramsey1 kdy 29.04.2023, 15:00:21Podle těch barev je to zas nějaká woke kravina, která díky tomu už má teď jistou produkci?  >:D

presne tak... laska popularnej spevacky s cernochom, tomu sa proste nebude dat odolat...
normalne musia iniciativne vymyslat woke kraviny, a tu to pekne zvalia na ludi, ze si vybrali v ideas... tak ako okamzite skocili po Women of NASA a Research institute, ktore ako set boli uplne blbosti...

smart400


Já mám jasno, čekám na orient express.  >:D

STARHAWK

Citace od: Pool kdy 12.04.2023, 11:30:54Jak chodí od Lega ty maily s projekty co dosáhnout 10k bodů, tak přišel i tento:
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/4c5cdcbb-a492-4361-9777-d6a54bef297c
Nějak mi uchází pointa toho projektu, co se na tom lidem líbí? :o  Tak jako nevím, ale čím je Lego po světě známější, tím snadnější bude prolomit tu hranici 10k a asi by měli zvážit ji zvýšit tak na 50k ;D


Vat the heil ?? IImoušnal deeemidž.

A potom sa cudujeme preco si musia dat u externej firmy vyrobit nejaku kravinu co nema nic spolocne s legom miesto promo figurky na MT4TH promo, ked si planuju zahltit vyrobne kapacity takymito blbostami

fanda

Poprosím vás všechny (kromě peki, který pochopitelně nemá čas překládat ty dlouhé články z TLG), abyste na českém fóru psali česky.

Když už máte to nepřekonatelné puzení používat angličtinu, tak to prosím vždy napište i česky - pro vás vzdělanější to přeci nemůže být problém. Berte, prosím, ohled i na nás, kteří se učili rusky a už jsme líní se vzdělávat.  :)

Díky předem.  :)

Colonel32

"Woke" je pejorativní označení pro lidi, kteří bojují za práva menšin ad absurdum. Pochází z jejich vlastního označení "awakened" (probuzení), čímž dávají najevo svojí domnělou morální nadřazenost. Jejich boj za práva menšin se soustředí na ten boj jako takový, a často není veden v zájmu objektivní spravedlnosti, ale subjektivní spravedlnosti. Krásný příklad toho jak vypadá woke mentalita je boj za práva trans-žen soupeřit ve sportu s biologickými ženami v té samé kategorii. Pro ně je důležitý boj za práva trans-žen a kdokoli s nimi nesouhlasí je okamžitě označen za "transfoba", ale to že biologické ženy jsou diskriminovány tím, že proti takovýmto soupeřkám nemají žádnou šanci je jim úplně ukradené. Oni totiž nekopou za "spravedlnost", oni kopou za svůj vlastní tým. Podobně absurdní situace jsou, když říkají věci jako: ty nemáš právo se vyjadřovat v debatě o rasismu, protože ty seš bílej. Což je samo o sobě z podstaty věci rasismus. Jenže oni dělí rasismus na špatný rasisums (proti černochům) a dobrý rasismum (proti bělochům).

Existuje na to takový hezký vtip, jaký je rozdíl mezi člověkem se sociálním cítěním a bojovníkem za sociální spravedlnost:

člověk se sociálním cítěním: tahle budova je špatně dostupná pro invalidy, měla by se tu přistavět rampa pro vozíčkáře.
bojovník za sociální spravedlnost: měl byses stydět za to, že máš nohy!!!

Stačí takhle?

ramsey1

Citace od: STARHAWK kdy 01.05.2023, 09:36:44
Citace od: Pool kdy 12.04.2023, 11:30:54Jak chodí od Lega ty maily s projekty co dosáhnout 10k bodů, tak přišel i tento:
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/4c5cdcbb-a492-4361-9777-d6a54bef297c
Nějak mi uchází pointa toho projektu, co se na tom lidem líbí? :o  Tak jako nevím, ale čím je Lego po světě známější, tím snadnější bude prolomit tu hranici 10k a asi by měli zvážit ji zvýšit tak na 50k ;D


Vat the heil ?? IImoušnal deeemidž.

A potom sa cudujeme preco si musia dat u externej firmy vyrobit nejaku kravinu co nema nic spolocne s legom miesto promo figurky na MT4TH promo, ked si planuju zahltit vyrobne kapacity takymito blbostami

Nebo že nahradí kovové osičky v kolech vlaků třením umělé hmoty o umělou hmotu, aby ušetřili pár drobných (pro ně) ...

Ale potom vyprodukují sety, které ještě před vydáním jsou jasný ležák a 40% discount, jen aby vypadali pěkně.

Fricoolinek

Citace od: Darth kdy 29.04.2023, 21:47:04Pánové, sice už Lego nejedu, ale do tohoto bych teda určitě šel. Paráda.
https://ideas.lego.com/projects/f2690384-a591-455d-8276-687dee6b9eaa

Úžasný. I můj oblíbený výřečný a nechamtivý virtuos Paganini tam je.  ;D

Anatyt


Tomik

Přiznám se, že takto dobrý výběr jsem nečekal. Oba sety jsou hodně zajímavé, obsahují nějakou tu zvěř a nejedná se ani o baráčky, ani o výstřelky socio-politické agitace, která je poslední dobou v módě u Lega. Jsem zvědavý, kam to posunou designeři z LEGO Ideas.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Je už tolik modelů na výběr každé kolo, že nezávisle na výběru si každý hned najde další čtyři (i víc), u kterých je mu líto, že neprošly. Mne samozřejmě nevyjímaje :) Proto to vezmu opačně, tj. jak si užiju to, co vybrali, a to není špatné. Z hlediska pestrosti je to určitě dobře, už jak psal Tom, pod to bych se hned podepsal. Z hlediska zábavnosti pro mě osobně je to už horší. Loď je krásná, ale film k ní vůbec nepotřebuju. A s kočkou nevím už vůbec, co bych dělal. Ale na druhou stranu žralok není špatný a kočka bude obsahovat dost stavebního materiálu na alternativní modely. Takže jde zase jen o to, jestli je sklenice poloprázdná nebo poloplná - jako vždy :)
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Přiznám se, že jako nadšený fanda zvířatkových Creatorů moc nechápu tu kočku - jednoznačně je to hezká soška, jen nevím, v čem je zajímavější než pohyblivé modely, zvláště když loni vyšel velmi povedený tygr.

Na Čelisti jsem zvědavý:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

MLT

Na shopu je již nahozen další kousek

Disney Hokus pokus: Chatka sester Sandersonových

https://www.lego.com/cs-cz/product/disney-hocus-pocus-the-sanderson-sisters-cottage-21341

mesje

Tak toto sa vážne podarilo!

poMOCník

Perfektní, tohle bych mohl mít. Minifigove jsou super.

Fricoolinek

Přiznám se, že předlohu jsem vůbec neznal, tedy asi to není úplně známá serie, dokonce ani žádný kritiky oceňopvaný trhák (ČSFD 1. díl 59%, 2. díl 54%). Ale jo vypadá to hezky - mám obecně rád nějaký ten strašidelný motiv. Osobně by mne skutečně zajímalo, jaké bude genderové zastoupení u zákazníků. Přecijen, to působí trochu více dívčím dojmem. A jak vidím (až poté, co jsem dopsal předcházející odstavec), i promo fotka jde tímto směrem.


Touto logikou se tedy snad dočkáme i SETu velmi klukovského. Údajně 1.7.  :P

Tomik

Citace od: Fricoolinek kdy 14.06.2023, 00:46:36...
Touto logikou se tedy snad dočkáme i SETu velmi klukovského. Údajně 1.7.  :P
Tím máš na mysli ten LEGO hmyz, co by měl letos vyjít? ;D

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Takto to už dáva zmysel...