Raistlinův Space

Založil Raistlin M, 19.01.2013, 16:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

germik

Čekal jsi něco jiného? Mě to přijde rel. dobrá odpověď... Jen asi pro Afola zajímavé že mu někdo ukazuje BL, peeron a spol ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Měch

Formy ve kvalitě Lego se pohybují cenově okolo 100 000 Euro. Sem slyšel: http://ulozto.cz/xSQfkTX/megatovarny-lego-cz-avi
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Thrawn

Tak neorigo dílek bych nechtěl. :-\
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Colonel32

Could you at least say, if you still have the molds for the large dome and if there is a chance for that part actually getting into production (as part of a new set, for example), or if that part is considered outdated by it's appearance (for example too large to play with) - that means whether gathering signatures for this part in CUUSOO actually has any chance of success.

---

No idea.
I doubt though that we still have the mold.

znouzectnost

Ohledně červeného skla, pokud forma existuje tak nemůže být velký problém udělat někde malou sérii, mám http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4737 v tr. dark blue a na tom seatronu je vidět že TLC je schopné udělat skel (či jiných kostek) jen pár, ale ta cena... ta cena bude asi ošklivá

znouzectnost

Jůůů konečně někdo vytáhl fotky space a v kvalitě na kterou se dá koukat (ne jako nějaká znouzectnost a jeho fotky), ty modely SP1 jsou krásné ještě to chce 6955 Space Lock-Up Isolation Base, ta se taky povedla, škoda, že je v Evropě tak vzácná, ale co já ji mám  >:D
Mám všechno  :P



znouzectnost

Posílám podpůrný tým mé oblíbené SP1
Jen 6781 SP-Striker se mi nějak srazil...  :-\ asi vypraný při vysoké teplotě

A slyšel jsem, že k plánům lodě v popředí se dostali Blacktroni... tak snad uvidíme na Lipně

Thrawn

Hergot. To by mě zajímalo, kdo si zase pustil h..u na špacír  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

SpCasPi000

Tá kombinácia čiernej a modrej je nádherná, ale to bude asi tým že čiena je hlavne pre Space univerzálna a vyzerá perfektne v kombináciach s rôznymi ďalšími farbami, hlavne s červenou (pozdravujem M-Troňákov).

Togaran

Citace od: znouzectnost kdy 27.01.2013, 18:07:15
Posílám podpůrný tým mé oblíbené SP1
Jen 6781 SP-Striker se mi nějak srazil...  :-\ asi vypraný při vysoké teplotě

A slyšel jsem, že k plánům lodě v popředí se dostali Blacktroni... tak snad uvidíme na Lipně
Hmmm... Na ten Blacktronskej SP-Striker jsem zvědavej :)

Musím se přiznat, že zrovna dneska jsem sestavil tři vězeňské cely Space Police 1. Uvidím, jestli z toho něco bude, ale chtěl jsem jiné barvy než černou a modrou.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

Lituju nebude to SP-Striker, ale na té první fotce ta malá loď.
Asi jsem se špatně vyjádřil.

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

znouzectnost

Tak jsem se asi spletl  :-[
Ale originál je hezčí...

Thrawn

Nespletl, ale mě ten nápad zaujal.  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Raistlin M

Mě se nezobrazují ty dva obrázky. ??? Je chyba jen u mě?

znouzectnost

Je, mě to běží na 2 počítačích na Win XP a 7, Firefox

Raistlin M

Citace od: znouzectnost kdy 01.02.2013, 06:47:48
Je, mě to běží na 2 počítačích na Win XP a 7, Firefox
Mě už teď též. Nevím jestli nemá nějakou souvislost, že v tom samém období, co mi to neběželo nešel ani gmail.com a já mám Chrome prohlížeč. Sice to zní divně, ale já už po tom, co jsem zažil s firefoxem věřím už všemu.

Raistlin M

#47
Tak tu mám další nálož, co jsem dnes dostavěl a fotil. Jedná se často o sety, z nichž chci použít díly někde dál, takže dlouho postavené nezůstanou, či se mi občas připletly pod ruku, když jsem dával dokupy sety na prodej.

První foto: Dva UFO krasavci. 6915 - Warp Wing Fighter je vcelku běžnou UFO lodí. Zato 6979 - Interstellar Starfighter je jiné kafe (mám ho i krabicí, jak je vidět). Set je vybaven Fiber Optics Element a mikromotorem. Ačkoliv vím, že toto téma je mezi AFOLy velmi neoblíbené, já jsem na tyto dva modely vcelku hrdý. Obsahují spoustu kvalitních a zajímavých dílků v dobrých barvách. Hratelnost vysoká, ikdyž některé prvky "výstroje" mají tendenci se občas odlomit. Samotná konstrukce je ale pevná a set se v ruce nehroutí. Testováno na pětiletém dítěti se spoustou energie.

Druhé foto: Další lahůdka. Sety řady Insectoids také nesklízely zrovna ovace, ale opět, stejně jako UFO, obsahují spoustu dobrých dílů. Zjevná inspirace Hvězdnou pěchotou a přeci úspora na licenci, která znamenala dobrou cenu. Kromě trpaslíka 6817 - Beta Buzzer a malého 6837 - Cosmic Creeper, které představují jen obtížný hmyz, přichází již zajímavý 6907 - Sonic Stinger vybavený "bzučákem". Blikání a různé zvuky zabaví na dlouhou dobu, ikdyž valné využití nevidím. Hrubou sílu představuje druhý největší set řady, 6919 - Planetary Prowler. Ten mám rovnou dvakrát. mimochodem jsem je stavěl včera večer současně. Hrozný zážitek, vůbec mě to takhle nebavilo. Ten druhý půjde obratem na prodej, ale když jsem tu sílu viděl pohromadě, neodolal jsem a vyfotil je všechny pohromadě i s tímto. klasickou slabinou jsou odlamovací anténky a opadávající magnetické nálepky, ale opět set drží pohromadě velmi pevně a je hratelný. Jak jinak, testováno na předškolákovi. Díly ze setů půjdou velmi rychle na recyklaci.

Třetí foto: Pro mě naprosté jedničky. Sice miluji SP I, ale Classic Space a Futuron jsou pro mě klasika všech klasik. Prezentaci otevírají malinké 6809 - XT-5 and Droid a 6820 - Starfire I. Malé sety, které ale nabízejí docela dost možností na přestavbu a hlavně na svou drobnost jsou velmi pohledné. 6885 - Crater Crawler a 6875 - Hovercraft představují kvalitní střední třídu. Opět velmi hezké a nápadité sety.
Naprostý vrchol těchto setů je pro mě 6750 - Sonic Robot. Jeden z představitelů vysněných setů z mého dětství. Sám jsem za totáče žádné Lego neměl a někdo ze spolužáků občas něco přinesl do školy, nebo jsem to viděl u něj doma. Tento set je jeden z těch pár, co si pamatuji Pamatuji si i kdo to byl a moc dobře si pamatuji, jak se k tomu choval. Ano ... ožíral to!!!! Měl všechno Lego ožrané. Měl i hrady a chutnali mu rytíři. Snad díky jejich úžasné chuti tento set byl pořád funkční ... tedy nejedl zjevně alespoň elektrické dílky. Opět výborná funkčnost. Bliká, houká a má možnost výměny pacek za lžíce. Naprostá bomba. Je to jeden ze setů, co bude sídlit blízko mého psacího stolu, nebo na čestném místě v mé Lego-stavírně.
U těchto setů zcela záměrně tolik neřeším lehkou nažloutlost. Leckteré dílky už se moc čistě bílé sehnat nedají a ty ostatní by vedle nich vypadaly jak pěst na oko. K výměně dílů dojde až po rozebrání a třídění. do té doby, než je třeba zase postavím určitě nějaké ve sbírce zežloutnou.  :)
Testování na malém válečníkovi právě probíhá a občas zacinká nějaký dílek o zem, ale vše stále funguje.

Čtvrté foto: toto jsou zbytky, co mi přišly pod ruku. 6834 - Celestial Sled je na hranici toho, že bych ho prodal, protože ho mám už podruhé a neobsahuje nic, co by mě extra zajímalo. Šel kolem , tak jsem ho vyfotil. To ale není případ setu 6894 - Invader. Ten mám sice podruhé, ale první exemplář je bez návodu. Navíc je to set obsahující spoustu zajímavých dílků, pro které najdu, a vlastně už mám v hlavě připravené, uplatnění. Sbírka Blacktron I setů je tím na smutném čísle 3 (2 unikátní). Mám ale spoustu minifigů a skoro všechny dílky na postavení 6987 -Message Intercept Base.

Obecně mám pocit, že i těm nejneoblíbenějším řadám z minulosti se současné Space a rádobySpace nemohou rovnat. Neuvěřitelné množství základních dílků při zachování solidního množství dílků speciálních. Ze setů jde postavit i leccos tématicky odlišného. Variabilita a pevnost jsou hodnotou samy o sobě. U těch starších setů dokonce i velmi příjemný nástin alternativních setů, které vypadají k světu a nejsou jen do počtu.

Většina setů, jak jsem již psal, dojde vbrzku rozebrání na díly pro vlastní space stavby. Přecijen City, Castle, Pirates, Adventurers, Western či Model Team vypadají na poličce mnohem lépe a jejich tlak z krabic je značný. Pár jich ale nechám. Rozhodně ty s funkcemi. Než je rozeberu, projdou ještě opětovným testováním hratelnosti. Když vidím, jak si s tím děcka hrají a vyhrají, tak si připadám jako Harpagon.

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Raistlin M

#49
Jménem zákona se tyto stroje zabavují!!! Jen nám to přetřete. 8)

To jen aby bylo jasno, kdo má ve vesmíru navrch. 8)



Dlouho jsem se nedostal k pořádnému stavění a tím pádem dlouho nic nezveřejnil, tak jsem si dnes chvilku pohrál.

P.S. Snad budu mít čas zase něco dotáhnout pro můj SPI svět. Tyto stroje tam asi využívat nebudu. Přeci jen zaostalá technologie.  :)

Replix

Zatím SPI má pár strojů, ale co takhle pořádně střežené vězení pro nebezpečné trestance? :D Bude? Nebo nějaké vyhlídky?
Zprávy z planety Nitro ze společenství Theurgs alias Blacktronský rozvoj
http://www.blacktron.banda.cz/

Raistlin M

#51
Citace od: Replix kdy 23.02.2013, 17:59:28
Zatím SPI má pár strojů, ale co takhle pořádně střežené vězení pro nebezpečné trestance? :D Bude? Nebo nějaké vyhlídky?
To vše bude. Já ale teď neměl čas dodělat pro svůj SPI thread kontejnerovou loď a další věci.

Ještě mě napadlo, že by nemuselo být každému jasné, že ty dva stroje jsou předělávkou setů Beacon Tracer a Vector Detector

Mtron

Nádherné stroje. Ty barvy jim taky sluší. Nám je jasné co je to za stroje.  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz