Jak otevíráte krabice? Zvláště 7237

Založil Lomax, 03.02.2005, 19:42:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lomax

(Možná už se to tu probíralo, ale nic jsem vyhledáváním neobjevil.)

Dost mě zajímá, jakým způsobem otevíráte krabice; zvl. bych se rád zeptal těch, kteří si je schovávají (takže to asi nebude moc dotaz na stavitele).  ;D

Já osobně takové ty běžné (např. World City) rozříznu skalpelem v místě, kde je krabice slepená, kde jsou perforací na kartónu naznačené takové ty půlkruhy. Tedy v místě toho slepení, 3 strany (3 řezy), papír tak zůstane nepoškozený, v podstatě by šel znovu slepit (lepidlem) a běžný člověk (non-AFOL) by možná ani nepoznal, že byla krabice již otevřena. :) (Ne že bych to zkoušel.)

Navíc když se tak vždycky na ty perforace koukám, tak nechápu, jak to funguje, :) když se to rozdělává "normálně". A nerad bych to na nějakém svém setu zkoušel. ;)

Dnes jsem ale narazil s novou 7237 Policejní centrálou a fakt nevím, jak se dostat dovnitř. Vepředu jsem přeříznul ty dvě průhledné lepící pásky, ale potom, když krabici rozevírám směrem nahoru a od sebe, nejde to. Na bocích jsou vzadu (= dále ode mne, když sedím před ležící krabicí) dlouhé šikmé perforace, kde se zřejmě má krabice při tomto otevírání roztrhnout. A to bych teda fakt nerad. :(
Poradíte někdo?
Klepu se na ni a nevím, jak dovnitř... ;)

Snad není můj příspěvek moc šílený a aspoň někdo mě pochopí. ;)
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

Jindroush

Nejlíp otvírá krabice můj syn. Strčí někam ruku, zatáhne a pak hrozně rychle trhá. Kdyby se to natočilo a pustilo cca 2x rychleji, vypadá to, že mu ta krabice v ruce vybuchla  ;D ;D ;D

Jinak běžný krabice řežu stejně, ale na tý druhý straně, na tý trhací mi to jde hůř. Pak rozříznu i tu druhou a rozplacatím ji. Ale stejně jsem se už rozhodl krabice nezachovávat, protože zabíraj neužitečný místo, takže je asi dostane synátor k rozstříhání a zbytek nás zahřeje.

Budu asi vyhazovat i ty krásný Technic s chlívkama, přece jen to není dobrý ani k tomu schovávání dílů.

Ale jinak jsi šílený dost, jinak bys tu asi nebyl  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

#2
Potvrdzujem, že sa mi osvedčilo otvárať krabicu ako Jindrousovi presne na opačnej strane ako je perforovanie. Tam to ide v priemere jednoduchšie a ľahšie. Ktohovie prečo?

Dokonca sa mi lepšie osvedčil tupejší predmet (teraz už používam otvárač listov). Používal som menší nôž s jemným vrúbkovaním, veľmi dobre sa s ním otváralo, ale stávalo sa mi, že som zarezal resp. odrezal tie zasunuté uši, či ako sa to nazýva.

Bežne, keď niečo príde resp. to kúpim, väčšinou neodolám a pod zámiekou kontroly obsahu to otvorím a kochám sa obsahom a návodom. Sáčky nerozbaľujem, znova to nastrkám naspäť a keď rozhodujeme s mojou mamkou, komu z chlapcov to pôjde tak sa rozhodujeme aj podľa obtiažnosti návodu. Lepiť sa mi to nechce a chlapci si už zvykli, že väčšina krabíc je už otvorená - hlavne, že sáčky sú nepoškodené.

Krabice zatiaľ väčšinou nevyhadzujeme (nemáme ich zatiaľ stovky). Zatiaľ ich ukladáme na poličky na seba. Je zaujímavé, že sa nám zatiaľ tie piramídy ani raz nezrútili. Nejak na sebe držia. Likvidujeme len tie relatívne jednoduchšie obaly (napr. pre 4 ročného), aj to tak, že ich rozrežem a na sekačke vo firme pekne kartón orežem, teda nechávam tie veľké obrázky z prednej a zadnej strany.


Mičánek

Likvidovat prázdné krabice od stavebnic mi připadá dost nerozumné. Když kupuji stavebnice u Legulky, tak se vždy dívám na to, zda mají krabici. Dílky s krabicí dávají kompletní stavebnici. Bez krabice to není ono. Stavebnice s krabicí má větší hodnotu. Má to něco do sebe, když máte krabici s dílky starou 20 roku. Já osobně všechny krabice schovávám. A je to pěkná hromada cca 300 kusů všech velikostí. Naštěstí mám volné prostory.
Když rozlepuji nové krabice, snažím se o to, aby byly co nejméně poškozené. Uvolním ze tří stran dno podle toho, z jak pevného kartonu krabice je, tupým nožem nebo jen prstem. Nedávno jsem troch spěchal a dost hluboko jsem se o papír říznul. Dnes skovávám i perforovaný celofán ve kterém jsou dílky. Když jsme u toho celofánu, v nových setech je s potiskem v několika řečech upozornění na to, že se může dítě udusit. Původně jsem si myslel, že je to kvůli dílkům, ale pak mi došlo, že by si mohlo ten celofán natáhnout na hlavu. Lego se chrání i proti takové nemožnosti, protože ty sáčky jsou dost malé.

otaznik

Citace od: Lomax kdy 03.02.2005, 19:42:16

Dnes jsem ale narazil s novou 7237 Policejní centrálou a fakt nevím, jak se dostat dovnitř. Vepředu jsem přeříznul ty dvě průhledné lepící pásky, ale potom, když krabici rozevírám směrem nahoru a od sebe, nejde to. Na bocích jsou vzadu (= dále ode mne, když sedím před ležící krabicí) dlouhé šikmé perforace, kde se zřejmě má krabice při tomto otevírání roztrhnout. A to bych teda fakt nerad. :(
Poradíte někdo?
Klepu se na ni a nevím, jak dovnitř... ;)

Snad není můj příspěvek moc šílený a aspoň někdo mě pochopí. ;)

To je stejný případ jako to nové letiště, IMHO trošku nedotažené otevírání. Ty perforace na stranách u hřbetu otevírání musíš buď roztrhnout nebo tu krabici nastříhnout, jinak to neotevřeš.

Obecně ke krabicím. Stejně jako asi většina z vás se snažím krabice co nejméně při otevírání poškodit a také je všechny skladuju (což je v našem bytě dost velký problém .-). Snad mi Jindroush odpustí, ale rozřezávání a vyhazování LEGO krabic, to je pro mě skoro barbarství :-)

Maci

#5
CitacePůvodně jsem si myslel, že je to kvůli dílkům, ale pak mi došlo, že by si mohlo ten celofán natáhnout na hlavu
Možná, že to nebylo jen kvůli tomu sáčku. Případy vdechnutí dílků lega jsou poměrně časté a pokud si toho doma nikdo přímo nevšimne, může mít děcko dost nespecifické potíže - kašel, rýma, astma, horečka - prostě se to jeví jako respirační onemocnění. Taky najít tu kostičku dá dost velkou práci. Našla jsem náhodou stránky o metodě jak lego kostku v těle najít. Respektive v dýchacích cestách. Trávicím traktem prochází bez problémů. ;D (některé děti jsou horší než vysavač >:D)

Tady je ta stránka, bohužel "in english" , ale je tam dost odborných výrazů takže je to srozumitelné i pro zapřísáhlé nepřátele cizích jayzků.
http://www.bestbets.org/cgi-bin/bets.pl?record=00655


tady byl ten strašlivě dlouhej link

ADMIN: Trošku jsem zkrátil ten link.

Maci

Také jsem nucena krabice vyhazovat, nemám na ně místo bohužel. Chvíli jsem je skladovala na půdě, ale pak to přestalo být snesitelné a tak jsem je všechny najednou vyhodila. Bylo to dřív, než mi došlo, že by o ně někdo mohl mít zájem. Až zas něco koupím, slibuji, že krabice nabídnu na fóru.

Jindroush

To by fakt někdo chtěl, myslíš? Mám tu asi 50-100 rozprostoplacatěných krabic (ty vobyč kartónový trhací) a cca 20 velkejch otvíracích krabic. Všechno to přijde asi dost brzo do kotelny, bude pěrestrójka a nový lego stůl, takže se to tu nikam nemá šanci vejít.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Police collector

Lomax, Lomax tys nečetl mou  recenzi co ? Ty perforace na boku se normálně MUSÍ odtrrhnout a celé víko pak jde nádherně odklopit ! Krabku to nijak nepoškodí,ona je takhle navrhnutá schválně ! Protože je uřčená k tomu aby se do ní dali vsypat díly ! Takže dole odříznout lepítka pak properforovat tyhle "pojistky" a odklopit. Docela se divím že se někdo ptá na tak běžnou věc  8) 8)
Jinak já krabice štosujeu tak že zasouvám menší do větších - takhle mám naštosované krabky z WoCu no a ty teď skladuji v té velké od city. Howk !
Terminated.

Rob

Citace od: Jindroush kdy 04.02.2005, 10:37:26
To by fakt někdo chtěl, myslíš? Mám tu asi 50-100 rozprostoplacatěných krabic (ty vobyč kartónový trhací) a cca 20 velkejch otvíracích krabic. Všechno to přijde asi dost brzo do kotelny, bude pěrestrójka a nový lego stůl, takže se to tu nikam nemá šanci vejít.

no já bych případně nějakou uvítal - do velkých Technic krabic dávám dílky, malé vyhazuju. Velkých Technic mám bohužel furt nedostatek. (psychologická hranice na jeden nákup..)
Rob

Maci

Co já vím tak Legulka normálně nabízí i prázdné krabice. Takže jestli jich máš Jindroushi tolik, tak v nich máš malý poklad ;D
PS. Prodává to ale za hubičku.

Lomax

Citace od: Police collector kdy 04.02.2005, 11:12:31
Lomax, Lomax tys nečetl mou  recenzi co ? Ty perforace na boku se normálně MUSÍ odtrrhnout

Ale jasně že četl. A že se ta perforace má roztrhnout píšu i ve svém prvním příspěvku tohoto tématu. Problém ale byl ten, že jsem NECHTĚL tu perforaci roztrhnout. Neotvírám krabice tak, že bych něco trhal.
Spíš to vypadá, že jsi nečetl (pozorně) ten můj příspěvek zde. ;) (bez urážky)

Jinak teď mám krabici otevřenou a obě perforace NEMÁM roztržené.

(BTW možná jsme si nerozuměli kvůli obvyklému nepochopení významu slova "zřejmě", ale to je už na jinou diskuzi.) ;)
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

Police collector

Tak to jsi kanón mě se jedna roztrhla než jsem došel domů :) Ale nevadí.
Terminated.