Společný projekt SPACE - další výstava

Založil Mtron, 01.06.2011, 14:01:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

měla by se na výstavě Lipno 2014 objevit sbírka setu Space

ANO
33 (47.1%)
NE
12 (17.1%)
Je to hloupost
12 (17.1%)
nezajímá mě to
13 (18.6%)

Celkem hlasů: 70

Mtron

#90
To: Togaran - tady je rozdělení tunelů pro vlak 9V a silnici co si navrhl. Dílky pro silnici jsou na cestě. Musím sehnat koleje.

TO: Robbed - postavíš zase nějaký vlak, myslím ten co byl v Brně byl super, mám pro něj kontejnery. Dej vědět.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Nějaké speciální požadavky na barvu skály? Může být kombinace dakr gray, dark bluish gray apod.?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Citace od: Thrawn kdy 01.01.2013, 23:36:52
Nějaké speciální požadavky na barvu skály? Může být kombinace dakr gray, dark bluish gray apod.?

Určitě může. Rozdíl hornin, skal tak jak je to ve skutečnosti :-)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Přikládám obrázek jak jsem řešil silnici já. Vychází mi na šířku přesně na 14 studů. a složení je (zleva):

plate
plate s pruhem
5x brick
plate s pruhem
5x brick
plate s pruhem
tile
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Thrawn

#94
Přikládám plánek mojí základny:




Celková rozloha vlastní základny 96 x 96 studů. S bojištěm 96x 144 studů.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

peki

Citace od: Thrawn kdy 02.01.2013, 18:42:40
Celková rozloha vlastní základny 96 x 96 studů. S bojištěm 96x 144 studů.

Znamená to rozšíření o dalších 76,2 cm délka?

Citace od: Mtron kdy 08.11.2012, 19:13:29

zatím potvrdil účast závazně:

TOGARAN  2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
ROBBED    2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
Mtron        já se přizpůsobím vidím to na 10x2 ( 480x96 )  3820 mm délka  rozpracováno již 5x2 baseplate.
Daniel       2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm


Mtron

Citace od: peki kdy 03.01.2013, 23:31:00
Citace od: Thrawn kdy 02.01.2013, 18:42:40
Celková rozloha vlastní základny 96 x 96 studů. S bojištěm 96x 144 studů.

Znamená to rozšíření o dalších 76,2 cm délka?

Citace od: Mtron kdy 08.11.2012, 19:13:29

zatím potvrdil účast závazně:

TOGARAN  2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
ROBBED    2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
Mtron        já se přizpůsobím vidím to na 10x2 ( 480x96 )  3820 mm délka  rozpracováno již 5x2 baseplate.
Daniel       2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm


ANO PEKI, znamená stále nemám potvrzeného Lukyho s jeho 2x3 baseplate.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Luky1987

Já se společného projektu nezúčastním.
Mám vlastní projekt na ploše 32 baseplate, čili na vlastní mi určitě nezbude čas ;)

Togaran

Posílám ukázku současného stavu. Je to hrubá stavba, přibude spoustu detailů a života :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki

Citace od: Mtron kdy 04.01.2013, 11:53:22

ANO PEKI, znamená stále nemám potvrzeného Lukyho s jeho 2x3 baseplate.

OK jde mi v podstatě pouze o domluvení zaplnění zbylého místa mezi space a piráty viz obr. K pirátům to máte od kraje 7,9 m (z toho něco na mezeru která to oddělí od pirátů.

Koleje, trafo motory - jako vždy dodám. Potřebujete z vlaků ještě něco jiného (určitě použít klasická vlaková kola - robbed ví o čem mluvím  ;) 

Thrawn

Citace od: peki kdy 21.10.2012, 14:11:58
Ještě mne napadlo jestli by ty tratě neudělat 2 . Udělat třeba překladiště na rohraní Mtronů jiných ..tronu.

Ještě mě při pročítání této sekce napadlo, že je tenhle nápad docela dobrý. Ta moje základna by mohla být obchodní stanice, takové překladiště, koleje by ode mně k M:Tronovi vedly tunelem ze základny. Něco jako pokus bývalých znesvářených stran o obchod, ze kterého by Blacktroni postupně vybudovali nástupní místo pro invazi. To by vysvětlovalo, proč jsou základny vedle sebe i jak Blacktroni přesunuli pěchotu (v obchodních lodích) tak blízko nepříteli.

Pro mně to znamená vyměnit jednu 32x32 baseplates a udělat tam nástupiště namísto jedné přistávací dráhy ze dvou.

Asi nějak takto:



Akorát nemám koleje. Pokud by někdo zapůjčil, tak pro to udělám přípravu a depo v základně.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Citace od: peki kdy 04.01.2013, 15:23:09
OK jde mi v podstatě pouze o domluvení zaplnění zbylého místa mezi space a piráty viz obr. K pirátům to máte od kraje 7,9 m (z toho něco na mezeru která to oddělí od pirátů.

To Peki mezi Space a Piraty se nabízejí dvě varianty.
1) na basplate položit originál sety SPACE rok 1989 - 1993, B I, B II, SP I, SP II, Mtron, Futuron, Spyrius, Unitron. Pokud by byl zájem - to co máme a můžeme poskytnout, včetně cedulek.
2) Někdo se ještě přidá do sekce Pirates nebo SPACE.

TO Togaran - vypadá to pěkně. Už se těším jako malé děcko až to spojíme na výstavě. Prosím zařiď tatínka na nafocení, když to ještě nebude zasklené.

To Thrawn - nevím jak to uděláme s kolejí a překladištěm. Musím to prokoumat.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

Mtron: vlak klidně postavím.

Togaranův pokrok mě inspiroval natolik, že jsem si dnes udělal chvíli čas a začal stavět po hodně dlouhé pauze :).

Výška tunelu je 10 bricků, vlak vyšší nejspíš nebude.

Mtron

To Robbed: výška tunelu dodržena 10 Studů
To Togaran: tunel pro silnici upraven na 14 studů. Postavena silnice pro 3 baseplate po 48 studech.

tady je malá ochutnávka i mé práce.

tunel vlevo je pro vlak....  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mtron

Togarane nafotil jsem to napojení na tebe. Skálou nehnu, ale silnice by se dala upravit. Je 2 study od kraje.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Pořád řeším, jestli základnu propojovat nebo ne. Má-li se v mém případě jednat o utajenou základnu, tak asi nemá propojení smysl. Pokud nepůjde o utajenou základnu, ale o předsunutou, maskovanou jako obchodní, tak pak tam ten tunel i přípravu na koleje udělám. Prosím, rozsekněte to (hlavně ty M:Trone).
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Rozhodně neprotahovat, já trať nebuď vést přes celou základnu. Trať bude cca do délky 5 baseplate. Potom budou hangáry a dok pro loď. Tvojí základnu bych stavěl jako utajenou vsazenou do skály jak si navrhoval. Já se k tobě přiblížím taky se skálou ve výšce 2 až 3 LURPU či BURPU kde mezi skálami bude bojiště  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Systematik

Citace od: Mtron kdy 04.01.2013, 18:58:02
1) na basplate položit originál sety SPACE rok 1989 - 1993, B I, B II, SP I, SP II, Mtron, Futuron, Spyrius, Unitron. Pokud by byl zájem - to co máme a můžeme poskytnout, včetně cedulek.
Podle mě ideální, ještě by to chtělo podklad podobnej tomu co bylo na krabicích, základní tvar z novin,
posádrovat to a posypat nějakým vláčkařským posypem co by nejvíc odpovídal tomu, na čem se modely fotily.

Mimochodem náhodou jsem objevil tenhle link se ,,zrekonstruovanýma" podkladovýma mřížkama
- pozadím z krabiček - Baron von Brunk

peki

Citace od: Mtron kdy 18.01.2013, 08:00:37
..... já trať nebuď vést přes celou základnu. Trať bude cca do délky 5 baseplate.

1) Jak  bude asi dlouhá trať celkem? Bude to aspoň jako v KŽ?
2) Bude mít někdo v něčem jiném použitý nějaký motor na otáčení něčeho (je potřeba dobře zpřevodovat )?
-9V
-PF
3) Použije někdo nějaká světla?
- diody ne Lego
- PF Lego světla

Mtron

délka tratě

Robbed - 2 baseplaty
Togaran - 2 baseplaty
Mtron - 7 baseplate  - nebudu provádět žádné LED, ani motory.

někdo další ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Citace od: Systematik kdy 20.01.2013, 10:17:38
Citace od: Mtron kdy 04.01.2013, 18:58:02
1) na basplate položit originál sety SPACE rok 1989 - 1993, B I, B II, SP I, SP II, Mtron, Futuron, Spyrius, Unitron. Pokud by byl zájem - to co máme a můžeme poskytnout, včetně cedulek.
Podle mě ideální, ještě by to chtělo podklad podobnej tomu co bylo na krabicích, základní tvar z novin,
posádrovat to a posypat nějakým vláčkařským posypem co by nejvíc odpovídal tomu, na čem se modely fotily.

Mimochodem náhodou jsem objevil tenhle link se ,,zrekonstruovanýma" podkladovýma mřížkama
- pozadím z krabiček - Baron von Brunk

Tohle je hodně dobré, já jsem pro ten podklad použít.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Citace od: Mtron kdy 18.01.2013, 08:00:37
Rozhodně neprotahovat, já trať nebuď vést přes celou základnu. Trať bude cca do délky 5 baseplate. Potom budou hangáry a dok pro loď. Tvojí základnu bych stavěl jako utajenou vsazenou do skály jak si navrhoval. Já se k tobě přiblížím taky se skálou ve výšce 2 až 3 LURPU či BURPU kde mezi skálami bude bojiště  ;D

Super, utajenost mi skýtá více možností. Akorát, pokud to chápu dobře, tak vznikne mezi námi rokle, kde bude celá bitva probíhat?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

znouzectnost

#112
Ahoj, vejdu se k vám se svou předělávkou z ideabooku? Nevím jestli zapadne, rozměry budou 3x2 base plates.

peki

#113
Žádám vystavovatele na LP o hlasování v anketě je potřeba rozhodnout o typu volitelné podpory (za peníze 2 ze 3 možností) od Lega díky  ;) máte 2 hlasy

peki

Na space projekt máte 7,9 m.

Thrawn

Odhlasováno.

Při stavbě základny jsem si uvědomil, že tím, že stavím "ve skále", zůstane dost pro náštěvníky výstavy skryto. Stavím to tedy tak, že jedna strana základny je otevřená, aby byla vidět přistávací plocha, hangáry, ubikace apod. Jinak to asi stavět nejde. Pozitivum je, že tím ušetřím i celkem dost kostek :-)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

zatím potvrdil účast závazně:

TOGARAN   2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka Spyrius base
ROBBED     2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
Mtron        8x2 ( 384x96 )  3,4 m délka  Bohužel abychom tam mohly vložit Classic Space bude bitva na 2 baseplatech mezi Mtrony a Blacktrony zrušena. :'(
Daniel        2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm
Thrawn      2x2 (96x96 studu ) 76,2 cm Blacktron base
Znouzectnost 3x2 ( 144x96 studu ) Classic Space.

což mi vychází 19 baseplate po 38,2 cm = 7,25 m teoreticky by se jedna 48x48 baseplate vešla ještě.

Trať tedy povede ??? Robbed, Togaran, Mtron, ještě někdo se připojí? Daniel ?

ještě kam vložíme Classic Space  dále jen CS. Buď hned na začátek před Daniela mezi piraty a Danielem a nebo na konec za Thrawna ??? ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Citace od: Mtron kdy 09.02.2013, 17:08:35
Bohužel abychom tam mohly vložit Classic Space bude bitva na 2 baseplatech mezi Mtrony a Blacktrony zrušena. :'(

Počkej, to jako opravdu?!  :o
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Btw., bude ta výstava Space rodů? Jestli ano, každý tam dosadí své zástupce, nebo jak?

Já mám (budu mít) do výstavy komplet sérii Blacktron II :), ale jenom sety, návody a krabice bych tam nebral.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Citace od: Thrawn kdy 09.02.2013, 18:45:32
Citace od: Mtron kdy 09.02.2013, 17:08:35
Bohužel abychom tam mohly vložit Classic Space bude bitva na 2 baseplatech mezi Mtrony a Blacktrony zrušena. :'(
Počkej, to jako opravdu?!  :o

Ano, pro všechny bude větším přínosem další vystavovatel SPACE. Myslím že CS si zaslouží mít svojí základnu sice z Idea booku na výstavě, aby se reprezentovala. Boj může být na další výstavě.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz